Jump to content

[MOTO] Μηχανάκια Honda: GLX, Astrea κ.α.


exosceleton
 Κοινοποίηση

ποιο παπί της honda θεωρειτε καλυτερο???  

802 members have voted

  1. 1. ποιο παπί της honda θεωρειτε καλυτερο???

    • glx90
      257
    • c50
      99
    • innova125
      160
    • astrea supra
      139
    • astrea grand
      147


Recommended Posts

http://www.myphone.gr/forum/image.php?u=133225&dateline=1246564142&type=profile F1z

 

μολις το εβγαλα απτο συνεργειο...56.5 χιλιοστα , 36 mikuni καρμπυλ, θυρηδομα εισαγωγη εξαγωγη , πλανιαρισμα το κυλινδρο , τορναρισμα το κεφαλαρη , reediera daytona (πολυ καλη) καρμπον , πειραγμα τα ρευματα και μια ΜΚ εξατμιση... σε λιγο καιρο δαγκανα απο ΧΤ γτ δεν σταματαει σαλιο! και ενα συμπλεκτη για καλυτερα μπαντιλικια! νομιζω οτι ειμαι ερωτευμενος!

 

πρεπει να ειναι πολυ καλο... καλυτερα γραψε στο θεμα με τα z και βαλε και μεγαλες φωτο να το δουμε και κανενα βιντεακι:D

sarpijk ναι οταν ειναι στο τελος της ζωης του:X

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

http://www.myphone.gr/forum/image.php?u=133225&dateline=1246564142&type=profile F1z

 

μολις το εβγαλα απτο συνεργειο...56.5 χιλιοστα , 36 mikuni καρμπυλ, θυρηδομα εισαγωγη εξαγωγη , πλανιαρισμα το κυλινδρο , τορναρισμα το κεφαλαρη , reediera daytona (πολυ καλη) καρμπον , πειραγμα τα ρευματα και μια ΜΚ εξατμιση... σε λιγο καιρο δαγκανα απο ΧΤ γτ δεν σταματαει σαλιο! και ενα συμπλεκτη για καλυτερα μπαντιλικια! νομιζω οτι ειμαι ερωτευμενος!

 

Πολυ ωραιο το F1 αλλα βαλε καμια μεγαλη φοτο να το δουμε

 

Και νομιζω οτι παιζει και τοπικ με F1 :shifty:

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά βλέπω κάτι για Euro 1, Euro 2 και Euro 3 και δεν κατάλαβα τι είναι . Μήπως μπορεί να μου εξήγησης κάποιος που να το γνωρίζει??
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά βλέπω κάτι για Euro 1, Euro 2 και Euro 3 και δεν κατάλαβα τι είναι . Μήπως μπορεί να μου εξήγησης κάποιος που να το γνωρίζει??

 

Ορια των εκπομπων ρυπων εντος της Ευρωπαικης Ενωσης.Δηλαδη μεχρι ποσα καυσαερια μπορει να βγαζει ενα μηχανακι

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

white_power:Ειναι οι ευρωπαικες προδιαγραφες για τις μηχανες - παπια.Υπαρχουν καποιοι κανονισμοι που πρεπει να τηρουντε απο τις κατασκευαστριες εταιριες,δηλαδη το ταδε μηχανακι που ειναι να λανσαριστει στην Ευρωπη πρεπει να εχει οριο θορυβου π.χ 80 db,να βγαζει τους ταδε ρυπους και να η ταχυτητα του να ειναι μεχρι π.χ 120χλμ την ωρα.Αν δεν τηρουντε αυτοι οι κανονισμοι που διεπει η Ευρωπαικη Ενωση δεν μπορουν να λανσαριστουν μηχανες - παπια στην Ευρωπη.Για παραδειγμα δεν εισαγετε πλεον το modenas dinamik επειδη ειναι Euro 2 (ενω τωρα εχουμε Euro 3 προδιαγραφες)

http://www.sterki.ch/sterki/global/images/Titel/STEYR_MOTORS.jpg - MAN - International - Dodge - Αναπαλαιώσεις/Ανακατασκευές ...

 

"Αλλάζουμε τρόπο σκέψης & αλλάζουμε τρόπο ζωής"

Link to comment
Share on other sites

ααα ευχάριστό πολύ παιδιά. και κάτι άλλο στο racing engine 150cc ότι εξάτμιση και να βάλεις ακούγετε ότι δεν είναι 50 υπάρχει μήπως καμία εξάτμιση που να μην ακούγετε τόσο πολυ??

 

και για το πρόβλημα πού δεν έχει φώτα το racing engine λύθηκε .. απλά βάζεις αυτό:

http://www.moto-rider.com/product-view.aspx?pid=33203

Link to comment
Share on other sites

ξέρει κανείς πως μπορώ να βρω αυτή την σέλα http://bikepics.com/pictures/1508422/ για το ιννοβα?την έχω δει σε πολλά ιννοβα.
Link to comment
Share on other sites

ξέρει κανείς πως μπορώ να βρω αυτή την σέλα http://bikepics.com/pictures/1508422/ για το ιννοβα?την έχω δει σε πολλά ιννοβα.

 

aderfe afti einai kai gia supra kai gia alla honda mixanakia .. aftin tin sela tin sigekrimenei tin poulane sta tony batsio poli ftini giro sta 23 euro an thimame kala.

 

vasika pou meneis??

 

Από την 1η Σεπτεμβρίου 2009, δεν θα επιτρέπεται η χρήση των «greeklish». Τα μηνύματα που έχουν γραφτεί με αυτήν την πρακτική θα διαγράφονται, χωρίς προειδοποίηση. Θα θέλαμε να σας παρακαλέσουμε να χρησιμοποιείτε ελληνικούς χαρακτήρες. Για περισσότερες πληροφορίες διαβάστε τη σχετική ανακοίνωση.

Link to comment
Share on other sites

aderfe afti einai kai gia supra kai gia alla honda mixanakia .. aftin tin sela tin sigekrimenei tin poulane sta tony batsio poli ftini giro sta 23 euro an thimame kala.

 

vasika pou meneis??

 

Πρέβεζα μένω αλλά αν την βρω στο ίντερνετ θα την παραγγείλω.

Link to comment
Share on other sites

 

Πρέβεζα μένω αλλά αν την βρω στο ίντερνετ θα την παραγγείλω.

 

http://www.tonimpatzio.com/

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αλάνια πλιζ βοηθεια σκεφτομαι ν πειραξω τ μιχανακι μ............γ τν ακριβεια θελο ν τ πιω τ αιμα....................τωρα αυτη τν στιγμη ειναι 52χιλ,μ μοτερ απο GLX:lol:........τεσπα.......μηπος θα μπορουσατε ν μ δωσετε καμια ιδεα γ τ τ ν κανω???????[ααααααααα...................ο σκελετος ειναι Lifan....]ευχαριστο προκαταβολικα......................:D
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

Κάτι άλλο, αν θέλω ποτέ να βάλω στροφόμετρο στο ιννοβα,φτάνουν τα στροφόμετρα που δείχνουν μέχρι 10.000rpm?δηλαδή που είναι ο κόφτης του? και αν το πάρω από ιντερνετ θα μπορέσω να το βάλω μόνος μου?το μόνο που ξέρω είναι ότι κάπου το συνδεεις με το μπουζί....μέχρι εκεί.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια.....να σας ροτησω!!τη χρειαζετε για να βαψω το c50 μου με πιστολακι δλδ μπορειτε να μου πειτε την διαδικασια για να το βαψω οραιο??α και αν μπορειτε να μου πειτε τα προοιοντα που θα χρειαστω και που μπορω να τα βρω:)
honda power;)
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια.....να σας ροτησω!!τη χρειαζετε για να βαψω το c50 μου με πιστολακι δλδ μπορειτε να μου πειτε την διαδικασια για να το βαψω οραιο??α και αν μπορειτε να μου πειτε τα προοιοντα που θα χρειαστω και που μπορω να τα βρω:)

 

ο εξοπλισμος για να το βαψεις με πιστολι ειναι ακριβος δεν αξιζει. ΡΕ συ αν εχεισ φραγκα παρτο σε εναν καλο εδω στη ροδο

Link to comment
Share on other sites

παιδια πριν 2 μηνες αγορασα το πρωτο μου μηχανακι το dv .. επιπλεον αγορασα εναν κινητηρα glx 50αρι μαμα τα παντα 50αρις ...με σκοπο σιγα σιγα να τον φτιαξω και το καλοκαιρι πριν τισ 22 ιουλιου να τον εχω ετοιμο...εχω κανει ως τωρα τα εξης ανοιξα καρτερ(250) ...εβαλα αντιλια λαδιου στα καρτερ takegawa (75 ευρω)..πηρα καινουργια σκληρα ελατηρια και δισκους kevlar (60 ευρω) ...επισης βαλαμε γρηγορη ενισχυμενη καμπανα πολυ σημαντικο πραγμα στο μοτερ (100 ευρω) ..ακομη βαλαμε ροτορα που συγιζει 600 gr και ελεφρωσαμε το βολαν..αγορασα εναν κυλινδρο αασα nikasil στα 58μμ(100 ευρω) εναν στροφαλο aasa 54ari τριγωνικο (150 ευρω)...και τωρα που ειμαι αθηνα αγορασα μια κεφαλη cdi με τισ μεγαλες βαλβιδες ...και ελατηρια βαλβιδων takegawa (35 eyrw) τωρα μου εχει μεινει το πιστονι και ο εκεντροφορος...σκεφτηκα λοιπον το εξης..: να παρω αυτα τα 2 με πιο λιγα χρηματα δηλαδη σκεφτομουν πιστονι top και εκεντροφορο fuego f.200..(τι γνωμη εχετε για αυτα τα 2 ανταλακτικα?)θα πηγαινει το μηχανακι???πιο πολυ πειτε μου για τον εκεντροφορο fuego ειναι καλος?θα εχει δυναμη το μηχανακι?
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια.....να σας ροτησω!!τη χρειαζετε για να βαψω το c50 μου με πιστολακι δλδ μπορειτε να μου πειτε την διαδικασια για να το βαψω οραιο??α και αν μπορειτε να μου πειτε τα προοιοντα που θα χρειαστω και που μπορω να τα βρω:)

 

Θα το τριψεις καλα με βρεγμενο ντουκοχαρτο...η ακομα καλητερα περασε το με διαβρωτικο,να φυγει ολη η μπογια....μετα παρε ασταρι της motip(οσα μπουκαλια χρειαστουν για να καλυφθουν ολα τα κρυφα σημεια).....το αφηνεις καμια 5αρια μερες κατα προτιμηση να τραβηξει καλα καλα το ασταρι,και παιρνεις το χρωμα...μην παρεις ετοιμο(πχ cosmos κλπ)θα σου συνηστουσα να φτιαξεις ενα ''αυτοκινητοχρωμα''........το χρωμα το ριχνεις σιγα σιγα αποφευγοντας να ριχνεισ πολυ χρωμα σε ενα σημειο γιατι θα τρεξει...ααα και μην κρατας πατημενο το σπρει...αυτα:)

Link to comment
Share on other sites

Θα το τριψεις καλα με βρεγμενο ντουκοχαρτο...η ακομα καλητερα περασε το με διαβρωτικο,να φυγει ολη η μπογια....μετα παρε ασταρι της motip(οσα μπουκαλια χρειαστουν για να καλυφθουν ολα τα κρυφα σημεια).....το αφηνεις καμια 5αρια μερες κατα προτιμηση να τραβηξει καλα καλα το ασταρι,και παιρνεις το χρωμα...μην παρεις ετοιμο(πχ cosmos κλπ)θα σου συνηστουσα να φτιαξεις ενα ''αυτοκινητοχρωμα''........το χρωμα το ριχνεις σιγα σιγα αποφευγοντας να ριχνεισ πολυ χρωμα σε ενα σημειο γιατι θα τρεξει...ααα και μην κρατας πατημενο το σπρει...αυτα:)

 

Δεν σκευτομε να το βαψω με σπρει γιατι εχω ολο τον εξοπλισμο για να το βαψω με πιστολακι!!:)

 

σε ευχαριστο

 

ο εξοπλισμος για να το βαψεις με πιστολι ειναι ακριβος δεν αξιζει. ΡΕ συ αν εχεισ φραγκα παρτο σε εναν καλο εδω στη ροδο

 

ναι θα το πηγενε ο πατερας μου σε εναν φανοποιο φιλο του στην ροδο αλλα επιδει εχω ολο τον εξοπλησμο λεω να το κανω μονος:)

honda power;)
Link to comment
Share on other sites

παιδια πριν 2 μηνες αγορασα το πρωτο μου μηχανακι το dv .. επιπλεον αγορασα εναν κινητηρα glx 50αρι μαμα τα παντα 50αρις ...με σκοπο σιγα σιγα να τον φτιαξω και το καλοκαιρι πριν τισ 22 ιουλιου να τον εχω ετοιμο...εχω κανει ως τωρα τα εξης ανοιξα καρτερ(250) ...εβαλα αντιλια λαδιου στα καρτερ takegawa (75 ευρω)..πηρα καινουργια σκληρα ελατηρια και δισκους kevlar (60 ευρω) ...επισης βαλαμε γρηγορη ενισχυμενη καμπανα πολυ σημαντικο πραγμα στο μοτερ (100 ευρω) ..ακομη βαλαμε ροτορα που συγιζει 600 gr και ελεφρωσαμε το βολαν..αγορασα εναν κυλινδρο αασα nikasil στα 58μμ(100 ευρω) εναν στροφαλο aasa 54ari τριγωνικο (150 ευρω)...και τωρα που ειμαι αθηνα αγορασα μια κεφαλη cdi με τισ μεγαλες βαλβιδες ...και ελατηρια βαλβιδων takegawa (35 eyrw) τωρα μου εχει μεινει το πιστονι και ο εκεντροφορος...σκεφτηκα λοιπον το εξης..: να παρω αυτα τα 2 με πιο λιγα χρηματα δηλαδη σκεφτομουν πιστονι top και εκεντροφορο fuego f.200..(τι γνωμη εχετε για αυτα τα 2 ανταλακτικα?)θα πηγαινει το μηχανακι???πιο πολυ πειτε μου για τον εκεντροφορο fuego ειναι καλος?θα εχει δυναμη το μηχανακι?

Ο F200 για τα λεφτά του κάνει τρελή δουλειά..... για εμενα είναι από τους καλύτερους εκκεντροφόρους, τον φοράω στο δικό μου και είμαι πολύ ευχαριστημένος..... όσο για τα πράματα που είπες ότι έχεις πάρει.... γιατί πήρες 54ari στρόφαλο και όχι 56ari αφού θα το κανεις 58? Και σου προτείνω να μην πάρεις Top πιστόνι αλλα Aasa δεν είναι και τόσο ακριβό....

Link to comment
Share on other sites

εβαλα 54αρι γιατι ο μαστορας μου ειπε οτι ο 56αρις τηα κοπει πολυ ευκολα..για θυριδες στην κεφαλη την cdi που εχω μου ζηταει 50 ευρω τι πιστευεται ειναι λογικη τιμη?ποσα km πιστευεται θα βγαζει σε αυτα τα χιλιοστα και με αυτα τα πραγματα..?αν γνωριζετε και τιποτα αλλο για το fuego πειτε μου....
Link to comment
Share on other sites

 

ναι θα το πηγενε ο πατερας μου σε εναν φανοποιο φιλο του στην ροδο αλλα επιδει εχω ολο τον εξοπλησμο λεω να το κανω μονος:)

 

 

O πατερας σου δεν ξερει να βαφει?????Ειναι ψιλοδυσκολο να μαθεις μονος σου μεσω ιντερνετ δηλαδη να σου πει καποιος πως γινεται,γιατι ειναι πολλες λεπτομερειες που μπορει να ξεχασεις:O

 

σαν crf με την sebring ? μαλλον δεν την εχεισ ακουσει με μοτοσπορτ:lol:

 

 

Μαλλον δεν εχει ακουσει ελευθερη:lol::lol::lol:

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...