Jump to content

[MOTO] Μηχανάκια Honda: GLX, Astrea κ.α.


exosceleton
 Κοινοποίηση

ποιο παπί της honda θεωρειτε καλυτερο???  

802 members have voted

  1. 1. ποιο παπί της honda θεωρειτε καλυτερο???

    • glx90
      257
    • c50
      99
    • innova125
      160
    • astrea supra
      139
    • astrea grand
      147


Recommended Posts

Ok φιλε εχεις δικιο το πιρουνι ενοω.Δηλαδη δεν πρεπει να μπει καινουργιο μπροστινο ???

 

Γιατι ο καθε μαστορας μου λεει βαλε καινουργιο το ενα και κανουργειο το αλλο.Το μπροστινο αξιζει να το βαλω καινουργιο οριτζιναλ με κανα 100 που βρηκα (μαζι με εγκατασταση) η μπορω καπως να φτιαξω το ηδη υπαρχον ???

 

Πειτε μου να ξερω μην κανω καμια ******* αδικα

 

Το πραγματικο πιρουνι εχει καμια διαφορα απο το ιμιτασιον ???

 

Αμα βλεπεις οτι η ζαντα ειναι στραβη,αυτο φταιει.Με ενα 100αρικο φιλε βαζεις δισκοφρενο μπροστα και σκοτωνεσαι στα endo:)To πιρουνι εχει μεσα κατι ελατηρια,μπορεις να αλλαξεις αυτα,αλλα δεν νομιζω να φταινε αυτα:confused:Γυρω στα 35€ εχουν

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

κι εγω για την protech με το κιτρινο ταμπελακι λεω κι εγω γιατι την εχει ενας φιλος μου και κανει πολι οραιο θοριβο αλα δυσκολα την βρισκεις:(

 

μιπος ξερεις που πουλανε protech κιτρινο ταμπελακι??:O

εγω εχω κ την πηγα για γυαλισμα κ βγηκε πανεμορφη..!! λεω να την πουλησω:rolleyes: ξερω οτι σε βαλα σε σκεψεις!! :lol: εχει στα μαγαζια οπως μιχαλακοπουλου-αθηνα και βαρδαρης-θεσσαλονικη,μπορεις να την παραγελεις απ τετοια μαγαζια..:) κανα 80αρι-90αρι ευρωπουλα νομιζω παει

Link to comment
Share on other sites

Αμα βλεπεις οτι η ζαντα ειναι στραβη,αυτο φταιει.Με ενα 100αρικο φιλε βαζεις δισκοφρενο μπροστα και σκοτωνεσαι στα endo:)To πιρουνι εχει μεσα κατι ελατηρια,μπορεις να αλλαξεις αυτα,αλλα δεν νομιζω να φταινε αυτα:confused:Γυρω στα 35€ εχουν

 

Πως βαζω μπροστα δισκοφρενο με 100ευρω ???

 

Εννοεις να παρω πιρουνι απο supra ???

 

Μονο 100 εχει η αγορα η μαζι με τοποθετηση γιατι παιζει να θελει τορνο

Link to comment
Share on other sites

Αμα βλεπεις οτι η ζαντα ειναι στραβη,αυτο φταιει.Με ενα 100αρικο φιλε βαζεις δισκοφρενο μπροστα και σκοτωνεσαι στα endo:)To πιρουνι εχει μεσα κατι ελατηρια,μπορεις να αλλαξεις αυτα,αλλα δεν νομιζω να φταινε αυτα:confused:Γυρω στα 35€ εχουν

 

δεν χρειαζεται δισκοφρενο.Τα πιρουνια με μπουκαλες αρκουν ... :P:P:P:P:P

Link to comment
Share on other sites

παιδια ο αριθμος του μοτερ και ο αριθμος του σκελετου που ακριβως βρισκονται στο glx??

 

 

ο αριθμος του μοτερ βρισκεται στο αριστερο καρτερ εκει στο βολαν και νομιζω του σκελετου ειναι απο τα δεξια εκει στης πισω αναρτισης:)

honda power;)
Link to comment
Share on other sites

Για να δεις τον αριθμό πλαισίου πρέπει να ξεβιδώσεις το αριστερό πλαστικό που είναι κάτω απ'την σέλα
Link to comment
Share on other sites

δε ξέρω για εσάς.. αλλά είχα ένα glxόνι όλα τα λεφτά και κάποιο *&)(*^&)&^)*& μου το έκλεψε.. παιδιά προσοχή!

http://mice.re4ction.org/wp-content/uploads/2015/10/asusrog.jpg

Το τέρας μου: ASUS ROG GL752VW T4108D Core i7 6700HQ / 4x 2.60GHz / NVIDIA GeForce GTX 960M / 8GB DDR4 / SSD 850 EVO mSATA 250GB

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια.....να σας ροτησο το μοτερ lifan 125 (cdi) ποσα mm ειναι το πιστονι και η διαδρομη του??:):)
honda power;)
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια.....να σας ροτησο το μοτερ lifan 125 (cdi) ποσα mm ειναι το πιστονι και η διαδρομη του??:):)

 

52.5mmx55mm

και δυστηχως ειναι δυσκολο να το κανεισ παραπανω κυβικα...γτ πολυ απλα θελει αυτα που βγαζει η λιφαν :wacko::cry:

Link to comment
Share on other sites

52.5mmx55mm

και δυστηχως ειναι δυσκολο να το κανεισ παραπανω κυβικα...γτ πολυ απλα θελει αυτα που βγαζει η λιφαν :wacko::cry:

 

ποο κριμα:cry: δλδ δεν μπορω να βαλω κιλινδροπιστονο απο αστρα 56mm:(??

honda power;)
Link to comment
Share on other sites

52.5mmx55mm

και δυστηχως ειναι δυσκολο να το κανεισ παραπανω κυβικα...γτ πολυ απλα θελει αυτα που βγαζει η λιφαν :wacko::cry:

 

χμμμ... γι'αυτο δεν εχω ακουσει/δει φτιαγμενο lifan;)

Link to comment
Share on other sites

ποο κριμα:cry: δλδ δεν μπορω να βαλω κιλινδροπιστονο απο αστρα 56mm:(??

μα καλα μεσα στο μυαλο μ εισαι?και εγς αυτο ηθελα να κανω αλλα δεν εκαναν...ουτε καν εκεντροφορος απο honda δεν κανει:cry:

 

χμμμ... γι'αυτο δεν εχω ακουσει/δει φτιαγμενο lifan;)

ναι το μονο που μπορεις να βαλεις στο 125 ειναι ενα καρμπ κ εξατμιση,ισως και καμια ηλεκτρονικη....

 

Φτιαγμένα Lifan 100 & 110 υπάρχουν πολλά. Τώρα για 125 δεν ξέρω :/

το 100 μου φαινετε ειναι ιδιο με του astrea στο καρτερ κ σε ολα ισως να ειναι αυτο

Link to comment
Share on other sites

ο 110 και ο 125 φτιαχνονται καλα. ειδικα ο 125 επειδη εχει cdi κεφαλη με μεγαλες βαλβιδες και μεγαλο χωρο καυσης. μπορεις να παιξεις με πομπε πιστονι και να βγαλεις τρελες συμπιεσεις.
Link to comment
Share on other sites

ο 110 και ο 125 φτιαχνονται καλα. ειδικα ο 125 επειδη εχει cdi κεφαλη με μεγαλες βαλβιδες και μεγαλο χωρο καυσης. μπορεις να παιξεις με πομπε πιστονι και να βγαλεις τρελες συμπιεσεις.

 

Μαγκες να ρωτησω κατι? Glx h c50?

Link to comment
Share on other sites

ο 110 και ο 125 φτιαχνονται καλα. ειδικα ο 125 επειδη εχει cdi κεφαλη με μεγαλες βαλβιδες και μεγαλο χωρο καυσης. μπορεις να παιξεις με πομπε πιστονι και να βγαλεις τρελες συμπιεσεις.

 

 

και με πατεντα μπορει να γινει παραπανο mm δλδ να γινει ενα ρεκτιφιε στον κιλινδρο και να μπει ενα πιστονακι πομπε!!και για εκεντροφορο μπορει να μπει απο astrea γιατι ξερω οτι κανουν στην cdi οπως πχ fuego,Aasa:)

honda power;)
Link to comment
Share on other sites

και με πατεντα μπορει να γινει παραπανο mm δλδ να γινει ενα ρεκτιφιε στον κιλινδρο και να μπει ενα πιστονακι πομπε!!και για εκεντροφορο μπορει να μπει απο astrea γιατι ξερω οτι κανουν στην cdi οπως πχ fuego,Aasa:)

 

:lol::lol: θα σου προτινα να μην κανεισ ρεκτιφιε στον κυλινδρο του λιφαν...δεν ξερεις τι μπορει να συμβει:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

:lol::lol: θα σου προτινα να μην κανεισ ρεκτιφιε στον κυλινδρο του λιφαν...δεν ξερεις τι μπορει να συμβει:lol::lol:

 

:lol:χεχε ναι μπορει ο κυλινδρος να σου ανιξει στα 2 σαν καρπουζα:lol:

αλλα καπια λυση θα υπαρχει μπορει και να μπενει και κυλινδρος απο astrea η να μπει χιτονιο στον κυλινδρο του Lifan :)

honda power;)
Link to comment
Share on other sites

:lol:χεχε ναι μπορει ο κυλινδρος να σου ανιξει στα 2 σαν καρπουζα:lol:

αλλα καπια λυση θα υπαρχει μπορει και να μπενει και κυλινδρος απο astrea η να μπει χιτονιο στον κυλινδρο του Lifan :)

 

η να ψαξεις και να βρεις κυλινδροπιστονο απο το λιφαν το 140cc

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...