Jump to content

[MOTO] Μηχανάκια Honda: GLX, Astrea κ.α.


exosceleton
 Κοινοποίηση

ποιο παπί της honda θεωρειτε καλυτερο???  

802 members have voted

  1. 1. ποιο παπί της honda θεωρειτε καλυτερο???

    • glx90
      257
    • c50
      99
    • innova125
      160
    • astrea supra
      139
    • astrea grand
      147


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 10,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το λιμενικό? :S

 

Ναι το λιμενικό... καθώς πήγαινα ωραία και καλά χωρίς να κάνω ******** με το παπί ήταν από πίσω μου μετά πάνε διπλα μου και μου βάζουν τις σειρήνες και μου λένε να σταματήσω. Πάντως μονο για εξάτμιση μου κάνανε παρατήρηση ευτυχώς... και ζητήσανε τα χαρτιά αλλα ποτε δεν τα κουβαλάω μαζί μου οποτε με βάλανε μέσα στο Terrano και με πήγαν σπίτι να τους δείξω τα χαρτιά και μετά μου κράτησαν το δίπλωμα και μου είπαν να έρθω να το πάρω μονο όταν φτιάξω την εξάτμιση....

Link to comment
Share on other sites

Ορίστε? Έχουν δικαίομα να σε σταματήσουνε? Σε τι δρόμο ήσουν?

Το να σου κρατήσουν το δίπλωμα χωρίς να φας κλήση και να σου πούνε να αλλάξεις εξάτμιση δεν το βλέπω και τόσο νόμιμο.

Link to comment
Share on other sites

Ορίστε? Έχουν δικαίομα να σε σταματήσουνε? Σε τι δρόμο ήσουν?

Το να σου κρατήσουν το δίπλωμα χωρίς να φας κλήση και να σου πούνε να αλλάξεις εξάτμιση δεν το βλέπω και τόσο νόμιμο.

 

Δεν γνωρίζω αν έχουνε δικαίωμα να με σταματήσουν :S Με σταμάτησαν μέσα στο δρόμο τις παραλιακής και απλά βγήκαν έξω ήρθαν και τράβηξαν μια δυο γκαζιές στο μηχανάκι και μου είπαν πως κάνει πολύ θόρυβο. Ούτε καν όργανο δεν βγάλαν να μετρήσουν το θόρυβο...

 

Γιατί δεν ρωτάς αν η εξάτμιση που είχε ήταν νόμιμη;

 

Η εξάτμιση δεν είναι νόμιμη. Αλλα τώρα πια δεν μπορείς να βρείς παπάκι με νόμιμη εξάτμιση εκτος από ένα δυο παππούδες που κυκλοφορούν μια φορα τον μηνα. Όλοι η άλλοι έχουν αλλαγμένες εξάτμισης. Τουλάχιστον έπρεπε να κρατήσουν τα τυπικά και να μετρήσουν τον θόρυβο με όργανο να δουν αν όντως ξεπερνάει τα επιτρεπτά DB.

Link to comment
Share on other sites

Η εξάτμιση δεν είναι νόμιμη. Αλλα τώρα πια δεν μπορείς να βρείς παπάκι με νόμιμη εξάτμιση εκτος από ένα δυο παππούδες που κυκλοφορούν μια φορα τον μηνα. Όλοι η άλλοι έχουν αλλαγμένες εξάτμισης. Τουλάχιστον έπρεπε να κρατήσουν τα τυπικά και να μετρήσουν τον θόρυβο με όργανο να δουν αν όντως ξεπερνάει τα επιτρεπτά DB.

 

+1 kaneis den exei nomimi kai den nomizw na eixane to dikewma na to kanoune kanwnika eprepe na tous eleges na paroun tin troxaia ekinis tis perioxis!! akou eki sou kratisan kai to diplwma mallon paizane mazi sou kai to epezan magia tespa

 

aaa simiosi to prostimo gia ixoripanci eksatmisis 700 euro :o lol den to efaga alla ok!!

 

2h simiosi filaraki i dragon exei kai sigastira exw dragon sto papaki m kai me stamatisan evala ton sigastira me tropo na min me doune kai meta efiga apton bloko

My Bike:Daytona Dy50Rs

Dream Bike1:KTM 250 EXC

Dream Bike2:Modenas Dynamic 125

Dream Bike3:Suzuki Fx 125

Dream Bike5:Kawasaki Z750

Link to comment
Share on other sites

'Αμα ήσουν σε παραλιακό δρομο, μαρίνα κλπ έχουν δικαίωμα να σου κόψουν και κλήση κανονικά. 'Οταν λέω παραλιακό δρόμο δεν εννοώ την πωσειδώνος :P
Link to comment
Share on other sites

CDI και ροικη :D

Φοραω πανω ηδη την CDI και με ροικη αλλα μου εχουν πει οι περισσοτεροι οτι η αστρισια κεφαλη ειναι καλητερη και με φλατ πιστονι

Link to comment
Share on other sites

Φοραω πανω ηδη την CDI αλλα μου εχουν πει οι περισσοτεροι οτι η αστρισια κεφαλη ειναι καλητερη και με φλατ πιστονι

 

ναι ετσι ξερω και εγω;)

Link to comment
Share on other sites

οι βαλβιδες στα ποσα χλμ θελουν ρυθμισμα αν δεν εχουν ρυθμιστει ποτε?

 

Σε τι μηχανακι?

Link to comment
Share on other sites

honda innova

 

Σου λεει το βιβλιαρακι.Αν και νομιζω γινεται το ρυθμισμα στα 5000 στα 10000 και μετα αν 10000 χιλιομετρα.

Link to comment
Share on other sites

Daytonakiassss όταν αρχίσουν να διαγράφονται τα ποστς σου, μην αρχίσεις τα τι και πώς...!!

Ανακοίνωση: Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish :!:

Link to comment
Share on other sites

παιδια.εχω μερικεσ αποριες...1)οι καλοι δισκοι που 8α με κρατησουν μακρια απο το μηχανικο για αρκετο καιρο ποσο κανουν?

2)πηγα σε ενα μαγαζι και του ειπα περι του μοτερ(γιατι ρωτησα για μιζα κ μετα ρωτισα για εξατμιση thn daytona ποσα ευρω την εχει),μ λεει πως η εξατμιση δεν κανει στο μοτερ αυτο(μα καλα ηθελε να με διωξει?για ποιο λογο δεν κανει?)κ μου λεει η μιζα η πιο φτηνη κανει 50 ευρω,ελεος....

3.μπορω να βαλω το εκεντροφορο της fuego στο μοτερ μ(lifan 125)

4.υπαρχει φως μπροστα που να φωταει σαν xenon?και αν ναι.καταναλωνει πολυ ρευμα?

5.θελω να βαλω γραναζι 34 πισω(εχω 36)αν βαλω θα το σπρωχνω στησ ανηφορεσ?

6.η ηλεκτρονικη που εχω ειναι απο το παλιο μ μοτερ(110cc lifan)εχει καμια σχεση αυτο?ειδικα στο στροφαρισμα?

σας παρακαλω παιδια απαντηστε μου αν μπορειτε please

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ θέλω να ρωτήσω για δίσκους.. Glx 90ari έχω 53mm με κεφαλή astrea. Είχα βαλει newfren με σκληρά ελατήρια της ίδιας εταιρίας αλλά δεν μου άρεσε καθόλου γιατί οι ταχύτητες δεν μπαίναν εύκολα. Τι λέτε να βάλω?
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ θέλω να ρωτήσω για δίσκους.. Glx 90ari έχω 53mm με κεφαλή astrea. Είχα βαλει newfren με σκληρά ελατήρια της ίδιας εταιρίας αλλά δεν μου άρεσε καθόλου γιατί οι ταχύτητες δεν μπαίναν εύκολα. Τι λέτε να βάλω?

Να πας σε ενα μαγαζι και να ρωτησεις αν εχουν δισκους XR για 100αρι παπι.Βαλτους και τηα δεις διαφορα.Εγω τους εχω και με 6 αν ειχα μεσα μιαλαμε για σουζιδια.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια κατι ασχετο..Εκατσα χτες να βγαλω τα αυτοκολητα απ'το astrea.Η μια μερια βγηκε πολυ καλα η άλλη όμως εχει κόλες πάνω..ξέρετε κάνα τρόπο για να τις βγάλω;:confused:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...