Jump to content

[MOTO] Μηχανάκια Honda: GLX, Astrea κ.α.


exosceleton
 Κοινοποίηση

ποιο παπί της honda θεωρειτε καλυτερο???  

802 members have voted

  1. 1. ποιο παπί της honda θεωρειτε καλυτερο???

    • glx90
      257
    • c50
      99
    • innova125
      160
    • astrea supra
      139
    • astrea grand
      147


Recommended Posts

:D:D:D:D:D

 

καλησπερα παιδια.εχω supra100 κ τ βαζω επανω cdi κεφαλη κ πιστονι 53μμ σαρκ μπομπε κ 5αρη fuego.θα πηγαινει τπτ??ας μου πει καποιοσ που ξερει!

 

Απο τοτε που ηρθα στο forum τα εχω μισησει τα shark........

Eγω λεω οτι θα βγαζει 120 περιπου:shifty::shifty::shifty:

{αληθεια,εσενα ποσο σου βγαζει μαμισιο????:blink::blink:

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Pedia 8elw tin gnomi sas....Ti eksatmisi na valw sto supra m???Na exei wreo ixo kai emfanisi
Πωλειτε Kαρμπυρατερ Malossi 21 (60 ευρο) Και Εξατμιση Giannelli Reverse (60 ευρο) Σε Πολυ Καλη Κατασταση!!!!π.μ για πληροφοριες!;)
Link to comment
Share on other sites

Pedes ama valw sto astrea m kilindropistono komple 59,enisximeni mpiela,kefali apo c-70 terma anixti,karmpirater 28 delorto i keihin(den kserw akoma)kai ekentroforo,eksatmisi protech,psigio ladiou kai ta katalila granazia poso peripou xiliometra lete na vgazei kai poso peripou 8a kostisei...

P.S To kilindropistono na einai kalis markas...

Πωλειτε Kαρμπυρατερ Malossi 21 (60 ευρο) Και Εξατμιση Giannelli Reverse (60 ευρο) Σε Πολυ Καλη Κατασταση!!!!π.μ για πληροφοριες!;)
Link to comment
Share on other sites

αν θυμαμαι καλα τα καρτερ με τερμα ανοιγμα χωρανε μεχρι 56 ή 57mm πιστονι,εσυ για να βαλεις 59 πρεπει να αλλαξεις θεση στα μπουζονια!ασε που θα εχεις προβλημα με τις φλαντζες!

αν κανω λαθος στα mm,δεκτη η καθε διορθωση :O

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5565hondasport.jpg
Link to comment
Share on other sites

αν θυμαμαι καλα τα καρτερ με τερμα ανοιγμα χωρανε μεχρι 56 ή 57mm πιστονι,εσυ για να βαλεις 59 πρεπει να αλλαξεις θεση στα μπουζονια!ασε που θα εχεις προβλημα με τις φλαντζες!

αν κανω λαθος στα mm,δεκτη η καθε διορθωση :O

Μεχρι 59 πανε...αλλα τερμα οριακα...χανεις πολυ σε αξιοπιστια, και κερδιζεις λιγα παραπανω...καλυτερα μεχρι 57 και 56 στροφαλλο ειναι ενας καλος συνδιασμος...απο εκει και περα ειναι κατηγορια κανονικων racing που ειναι για μια γκαζια και δεν σε νοιαζει η αξιοπιστια...αυτα!!

watch_http://www.youtube.com/watch?v=gtMqSCQss20

http://www.bikepics.com/members/johncompu/

Link to comment
Share on other sites

Περνουν μεχρι 61mm τα καρτερ που αναφέρετε...

Απλα δεν κατασκευάζοντα κυλινδροι στα 61mm,αλλα μέχρι 60mm...

Eγώ έχω το δικό μου 60mm και το έχω ψαξει το θέμα...

Απλα να ξέρετε ότι μόνα τους τα χιλιοστά δεν κάνουν τπτ...

Ενα ολοκληρωμένο φτιάξιμο μόνο θα δώσει αποτέλεσμα!!!

VISIT:hondamoto.freeforums.org

Το δικο μας forum για τα μηχανακια μας!!!

Link to comment
Share on other sites

Περνουν μεχρι 61mm τα καρτερ που αναφέρετε...

Απλα δεν κατασκευάζοντα κυλινδροι στα 61mm,αλλα μέχρι 60mm...

Eγώ έχω το δικό μου 60mm και το έχω ψαξει το θέμα...

Απλα να ξέρετε ότι μόνα τους τα χιλιοστά δεν κάνουν τπτ...

Ενα ολοκληρωμένο φτιάξιμο μόνο θα δώσει αποτέλεσμα!!!

 

φιλε πολλα mm το μηχανακι σου βγαζει προβληματα η οχι???:):):)

Link to comment
Share on other sites

φιλε πολλα mm το μηχανακι σου βγαζει προβληματα η οχι???:):):)

 

Kai an to exeis gia voltes i pio poli gia kontres...

Link to comment
Share on other sites

Re pedia opws to exw mama to moter ginete na alaksw kilindropistono kai na valw 56?xwris na kanw tpt???i 8elei na kaneis kati prin baleis kilindropistono 56?:worry:
Πωλειτε Kαρμπυρατερ Malossi 21 (60 ευρο) Και Εξατμιση Giannelli Reverse (60 ευρο) Σε Πολυ Καλη Κατασταση!!!!π.μ για πληροφοριες!;)
Link to comment
Share on other sites

Re pedia opws to exw mama to moter ginete na alaksw kilindropistono kai na valw 56?xwris na kanw tpt???i 8elei na kaneis kati prin baleis kilindropistono 56?:worry:

 

Gia na baleis 56mm 8a prepei na leiseis to moter kai na anoixeis ta karter.

Xwris anoigma karter pairnei mexri 53mm kai analoga ton kilindro mporei na xreiastei katebasma to xitonio.

HONDA ASTREA GRAND

____AASA POWER___

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

φιλε πολλα mm το μηχανακι σου βγαζει προβληματα η οχι???:):):)

Nαι αλλα δεν ειναι λόγω των χιλιοστών αλλα επειδή γενικά είναι πολυ "πουσαρισμένος" ο κινητήρας!!!

VISIT:hondamoto.freeforums.org

Το δικο μας forum για τα μηχανακια μας!!!

Link to comment
Share on other sites

Gia na baleis 56mm 8a prepei na leiseis to moter kai na anoixeis ta karter.

Xwris anoigma karter pairnei mexri 53mm kai analoga ton kilindro mporei na xreiastei katebasma to xitonio.

Περνει και μεχρι 54 αλλα πολυ οριακά που δε θα το συνιστούσα!!!

Μεχρι 53 μπαινουν και όχι όλοι οι κυλινδροι αλλα αυτοι που έχουν λεπτο χιτώνιο!!!

VISIT:hondamoto.freeforums.org

Το δικο μας forum για τα μηχανακια μας!!!

Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι μοτέρ φτιαγμένο στην ίδια "πατεντα" με τα honda...

Τώρα αυτο που δε μπορω να σου πω με σιγουρια είναι για το αν περνει και τα πραγματα της καμπανα απο Astrea/Supra...

Αν ειναι διπλοκάμπανο τα δέχεται,αν είναι μονοκάμπανο όμως θέλει πραγματα απο C/GLX 90...

VISIT:hondamoto.freeforums.org

Το δικο μας forum για τα μηχανακια μας!!!

Link to comment
Share on other sites

Koιτα φίλε μου εδώ θέλουν πολλα συζητηση...

Πρώτα απο όλα αν το έχεις μαμίσιο με 5ο σταδιο εκκεντροφορο το μηχανακι θα σερνεται...

3ο σταδιο θα βαλεις...

Τώρα με τις CDI κεφαλές υπάρχουν μερικές που περνουν τους ιδιους εκκεντροφορους με τις Astrea και μερικές που θέλουν μια μικρη πατέντα...

Δε μπορω να γνωρίζω ποια ακριβώς κεφαλή έχεις αλλα θα μπορεσει να το καταλάβει ο μαστορας που θα πας μολις την ανοιξει...

Για καρμπυρατερ,ότι απο αυτα και να βαλεις θα το δουλεψει αρκει να το βαλεις με τον καταλληλο λαιμο και ενα καλο ρυθμισματακι...

Εγώ θα προτινα ενα 26 αλλα εσυ θα αποφασισεις...

Βασικά ότι και να παρεις κοίτα να ειναι επωνυμο!!!

VISIT:hondamoto.freeforums.org

Το δικο μας forum για τα μηχανακια μας!!!

Link to comment
Share on other sites

Koιτα φίλε μου εδώ θέλουν πολλα συζητηση...

Πρώτα απο όλα αν το έχεις μαμίσιο με 5ο σταδιο εκκεντροφορο το μηχανακι θα σερνεται...

3ο σταδιο θα βαλεις...

Τώρα με τις CDI κεφαλές υπάρχουν μερικές που περνουν τους ιδιους εκκεντροφορους με τις Astrea και μερικές που θέλουν μια μικρη πατέντα...

Δε μπορω να γνωρίζω ποια ακριβώς κεφαλή έχεις αλλα θα μπορεσει να το καταλάβει ο μαστορας που θα πας μολις την ανοιξει...

Για καρμπυρατερ,ότι απο αυτα και να βαλεις θα το δουλεψει αρκει να το βαλεις με τον καταλληλο λαιμο και ενα καλο ρυθμισματακι...

Εγώ θα προτινα ενα 26 αλλα εσυ θα αποφασισεις...

Βασικά ότι και να παρεις κοίτα να ειναι επωνυμο!!!

 

thx! nai mama einai! mia eksatmisi exei twra! lew na balw ekkentroforo eksatmisi power advance kai carb 26ari telika

Link to comment
Share on other sites

Με αυτά μόνο και μόνο θα δεις ενα πολυ πιο δυνατο μηχανακι που θα κοντραρει και αρκετά ακόμη!!!

Αρκει βέβαια όλα να γινουν σωστα!!!

Ενα καλο γραναζωμα μετά θα σε σωσει βέβαια!!!

VISIT:hondamoto.freeforums.org

Το δικο μας forum για τα μηχανακια μας!!!

Link to comment
Share on other sites

Με αυτά μόνο και μόνο θα δεις ενα πολυ πιο δυνατο μηχανακι που θα κοντραρει και αρκετά ακόμη!!!

Αρκει βέβαια όλα να γινουν σωστα!!!

Ενα καλο γραναζωμα μετά θα σε σωσει βέβαια!!!

 

na to kanw pio konto? i na kontinw tin 4?

Link to comment
Share on other sites

Πιο μακρυ για να βγάζει καλύτερα τη δυναμη...

Εγώ να σου δώσω να καταλάβεις όταν είχα το supra μου μαμίσιο του είχα κανει αυτα τα πραγματα περιπου και του μακρυνα το γραναζωμα απο 15/40 σε 16/36...

Το μηχανακι παταγε και καλα φτιαγμένα 54 στα 1000μ και ειδικά στο δρομο και επίσης ετσι εβγαζε και ωραίες μεσαίες...

Δε σου λέω να το μακρύνεις τόσο αλλα ενα μικροτερο κατα 3-4 δοντια πισω γραναζι οπωσδηποτε κατα τη γνωμη μου!!!

VISIT:hondamoto.freeforums.org

Το δικο μας forum για τα μηχανακια μας!!!

Link to comment
Share on other sites

Πιο μακρυ για να βγάζει καλύτερα τη δυναμη...

Εγώ να σου δώσω να καταλάβεις όταν είχα το supra μου μαμίσιο του είχα κανει αυτα τα πραγματα περιπου και του μακρυνα το γραναζωμα απο 15/40 σε 16/36...

Το μηχανακι παταγε και καλα φτιαγμένα 54 στα 1000μ και ειδικά στο δρομο και επίσης ετσι εβγαζε και ωραίες μεσαίες...

Δε σου λέω να το μακρύνεις τόσο αλλα ενα μικροτερο κατα 3-4 δοντια πισω γραναζι οπωσδηποτε κατα τη γνωμη μου!!!

 

tha to skeftw! koita auto einai 54mm pistoni kai 52/54 diadromi! mipws o ekkentroforos pou ithela einai kalws?

Link to comment
Share on other sites

Αν εχει τετοια "γεωμετρια" ο κινητήρας σου θα τον σηκωνει τον εκκεντροφόρο αλλα δε θα πηγαινει και πολυ καλά...

Δε θα φορτωνει πολυ γρήγορα και θα κρεμάει σιγουρα...

Σκέψου ότι στις ιδιες κεφαλες με ιδιους στροφάλους σε μερικα 59 που βαζουν 5ο σταδιο δε φορτωνουν και τόσο καλά!!!

Οσο μεγαλύτερο ειναι το σταδιο δε σημαινει ότι θα πηγαινει και καλύτερα ή ειναι καλυτερα...ΚΑποια πραγματα προοριζονται μονο για καπου!!!

VISIT:hondamoto.freeforums.org

Το δικο μας forum για τα μηχανακια μας!!!

Link to comment
Share on other sites

Αν εχει τετοια "γεωμετρια" ο κινητήρας σου θα τον σηκωνει τον εκκεντροφόρο αλλα δε θα πηγαινει και πολυ καλά...

Δε θα φορτωνει πολυ γρήγορα και θα κρεμάει σιγουρα...

Σκέψου ότι στις ιδιες κεφαλες με ιδιους στροφάλους σε μερικα 59 που βαζουν 5ο σταδιο δε φορτωνουν και τόσο καλά!!!

Οσο μεγαλύτερο ειναι το σταδιο δε σημαινει ότι θα πηγαινει και καλύτερα ή ειναι καλυτερα...ΚΑποια πραγματα προοριζονται μονο για καπου!!!

 

dld 4 kalitera?

Link to comment
Share on other sites

Βαλε ενα 3ο σταδιο και το πολύ πολύ αν εχεις τα φραγκα παρε ενα Takegawa R20,που είναι ο καλύτερος 3ο σταδιο και είναι και λιγο πιο αγριος!!!

VISIT:hondamoto.freeforums.org

Το δικο μας forum για τα μηχανακια μας!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...