Jump to content

[CAR] Smart ForTwo


Frontier
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτός ζητάει 5400 ευρώ. Για service book δεν ρώτησα άλλα το βλέπω δύσκολο να έχει. Επίσης δύσκολο να με αφήσει να το πάω σε αντιπροσωπία.

 

Πλάκα κάνεις τώρα, μην το σκέφτεσαι καν.

ΑΝ θες πραγματικά να μην σε πιάσουν κορόιδο, μπες στο smartmania.gr, είναι το forum των Ελλήνων με smart, υπάρχουν πολλά παιδιά γνωστά και ξηγημένα που πουλάνε τα smartάκια τους και πολύ αξιόπιστα για να συζητήσεις μαζί τους και να καταλήξεις σε κάτι καλό.

Μην πετάς τα λεφτά σου σε αλήτες μαντράδες

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 84
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

+1

Τις περισσοτερες φορες εκει υπαρχουν τα καλυτερα αυτοκινητα... (και εννοω τα clubs!)

Εκει τουλαχιστον τα αγαπανε τα αυτοκινητα τους!!

Link to comment
Share on other sites

@runner βλεπω εχεις κανει ερευνα :P μαλλον θα ναι δικα σου στατιστικα ολα αυτα π λες.

 

μπες σε μια http://www.xe.gr κ δες τιμες. ενα θα σ πω απο γερμανια το φαιρνεις με 300ε εκτελωνισμο->mobile.de

 

to rapidshare p anebasa το εμφανιζει σαν document αρχειο??

Link to comment
Share on other sites

SMART Passion 600 cc, 55 ΗΡ, μοντ. 2ος/2000, 50.000 χλμ., σε κλειστό γκαράζ, γκρι - κόκκινο, βιβλίο σέρβις, πρόσφατο σέρβις και ΚΤΕΟ, αρκετά έξτρα, σε άριστη κατάσταση, 6.500 ευρώ

Νέα αγγελία

 

Auto-Moto > Πωλήσεις Αυτοκινήτων > MERCEDES

SMART PASSION 700 cc, μοντ. 4ος/2004, 15.000 χλμ., ασημί, αυτόματο, κιβώτιο σειριακό, ρολόι στροφόμετρο, αερόσακοι Χ4, ζάντες Starline, ηλεκτρική γυάλινη οροφή, θερμαινόμενα καθίσματα. Ευκολίες τιμή 10.200 ευρώ

Πρώτη δημοσίευση: 5/10/2007 Τελευταία δημοσίευση: 17/10/2007

 

 

Αυτά στα παρέθεσα από το site που μου έδωσες!!!!Στην πρώτη αγγελία πουλάει ο άλλος 7ΧΡΟΝΩΝ ΑΜΑΞΙ 600 κυβικών 6.500 ενώ με τα ίδια λεφτά παίρνεις πιο καινούρια και καλύτερα αμάξια!!!

 

Για ποια στατιστικά μιλάς ακριβώς;Αν θες να μου πεις ότι δεν συμφωνείς με την σταθερότητα του αμαξιού και την παθητική/ενεργητική ασφάλεια που έχει.......δεν έχω να πω κάτι παραπάνω!Ένα αμάξι που το θέλει κάποιος μόνο για παρκάρισμα ΟΠΟΥΔΗΠΟΤΕ,να χώνεται παντού, είναι, ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΤΙΠΟΤΑ ΆΛΛΟ ΔΕΝ ΑΞΙΖΕΙ!

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Runner,

προσπαθείς να τον πείσεις να μην το αγοράσει??

 

Το Smart είναι ιδανικό αυτοκίνητο μέσα στην πόλη, ΧΑΜΗΛΗ ΚΑΤΑΝΑΛΩΣΗ και ΕΥΚΟΛΟ ΠΑΡΚΑΡΙΣΜΑ...Ως ΔΕΥΤΕΡΟ αμάξι (και μόνο) είναι πολύ καλό...Και στο κάτω κάτω αν τα έχει τα λεφτά και θέλει να τα δώσει, εσύ τι αγχώνεσαι? Κουμάντο στο προτοφόλι του θα κάνεις?

Link to comment
Share on other sites

για τις τιμες κ γω συμφωνω...

για τα υπολοιπα οχι,εκτος κ αν πιστευεις οτι τα 3+4 αστερια crash test k ολα τα βιντεακια π κυκλοφορουν στο ινετ ειναι μουφα..αυτη η γνωμη ειναι απο ασχετους.

Link to comment
Share on other sites

teris:

Ας το αγοράσει!Αν το θέλει για αυτό που είπα πριν,δηλαδή εύκολο παρκάρισμα είναι ΟΚ!Παρόλο που είναι πανάκριβο για αυτά που προσφέρει!Μόνο σαν δεύτερο αμάξι λέει!Κακό είναι δηλαδή που είπα ότι είναι ασύμφορο οικονομικά;;;;;Που και στο κάτω κάτω αλήθεια είναι!

 

kage:

Για τα αστέρια και τα φεγγάρια....καλά εντάξει.....τρέχα με 100 και αν τρακάρεις έλα πες μου.Ή να σου πω και το άλλο.....ας πάει να τρακάρει κάποιος ένα smart από τα πλάγια και αν δεν τον πετάξει απέναντι σε κανένα μαγαζί μέσα εμένα γράψε μου!!!Α.....παρεπιπτόντως....το τελευταίο το έχω δει μπροστά στα μάτια μου και με smart και με άλλο αμάξι!Και στις 2 περιπτώσεις είχαν παραβιάσει stop.Στην μία ήταν Opel Corsaκαι ευτυχώς ο άνθρωπος δεν έπαθε τίποτα εκτός από κάποιες γρατζουνιές και στην άλλη ήταν ένα smart το οποίο βρέθηκε στο απέναντι πεζοδρόμιο και ο οδηγός έφυγε με φορείο!Βέβαια για το ποιο από τα 2 αμάξια άξιζε να φτιάξεις και ποιο να το στείλεις στην μάντρα......δεν χρειάζεται να σου απαντήσω!!!!Και επειδή μπορεί να μου πεις για ταχύτητες.......αυτοί που παραβίασαν το στοπ δεν έτρεχαν ιδιαίτερα και στις 2 περιπτώσεις!Είχαν κόψει ταχύτητα και απλώς συνέχισαν!

 

Τα αληθινά crash test είναι σε πραγματικές συνθήκες στον δρόμο!Σίγουρα τα επίσημα τεστ είναι ένας δείκτης αλλά παραμένει μόνο αυτό!Ένας δείκτης!

 

Για την σταθερότητα.........καλά......τρέξε 120 με ένα πχ 106 και με ένα smart και προσπάθησε να κάνεις έναν σχετικά απότομο ελιγμό.....συμβουλή μου......με το 106 κάντο.....με το smart μην το δοκιμάσεις....!

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Κανένα καλό Smart Service ρε παιδιά κοντά στην Καλλιθέα να το πάω για έλεγχο ?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Healthy disregard for the impossible.

Link to comment
Share on other sites

@MENTOR rwta sto http://www.smartmania.gr

 

@runner epeidh den briskw to post se ena forum p eixa kanei k den prokeite na xanapsaxw mpes sto youtube k grapse smart crash test k θα δεις μεχρι κ μετωπικη με e k s mercedes

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το πήγα στην Πειρεώς 84 είναι ενα Service Mercedes & Smart. Πολύ εντάξη ανθρωπος.

Το αμάξι..... μην τα ρωτάτε, πάρα πολλά προβλήματα. Δεν εβγαζε άσπρο καπνό γιατί δεν είχε καθόλου λάδια, και να του έβαζες δεν μπορούσε να τα συγκρατήσει. Κομένη βάση μηχανής κτλ.

Τουλάχιστον 2.000 ευρώ χρειαζόταν για να φτιαχτεί.

 

Τη να πώ.

Σας ευχαριστώ όλους.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Healthy disregard for the impossible.

Link to comment
Share on other sites

kage:

Είπα κάτι βασικό πριν,ότι "Τα αληθινά crash test είναι σε πραγματικές συνθήκες στον δρόμο!" με ότι αυτό συνεπάγεται.

 

Έχω δει κάποια τέτοια βίντεο αλλά αυτό δεν σημαίνει τίποτα!Συγγνώμη αλλά θα προτιμήσω αυτά που είδα ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ!Και επίσης επιμένω ότι δεν είναι δυνατόν να μου λέει κάποιος ότι έχει σταθέρότητα αυτό το αμάξι ειδικά όταν τρέχει!Δεν είναι δυνατόν ρε παιδιά από τους νόμους της φυσικής!Εδώ πέρα πολύ ακριβότερα και καλύτερα αμάξια όταν τρέχουν πολύ με ένα απότομο φρενάρισμα παίζει να χάσεις άνετα τον έλεγχο και μετά μου λέτε για το smart ένα αμάξι φτιαγμένο αποκλειστικά για μέσα στην πόλη και φτιαγμένο αποκλειστικά για παρκάρισμα;;;;;;;;;;;;

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το πήγα στην Πειρεώς 84 είναι ενα Service Mercedes & Smart. Πολύ εντάξη ανθρωπος.

Το αμάξι..... μην τα ρωτάτε, πάρα πολλά προβλήματα. Δεν εβγαζε άσπρο καπνό γιατί δεν είχε καθόλου λάδια, και να του έβαζες δεν μπορούσε να τα συγκρατήσει. Κομένη βάση μηχανής κτλ.

Τουλάχιστον 2.000 ευρώ χρειαζόταν για να φτιαχτεί.

 

Τη να πώ.

Σας ευχαριστώ όλους.

 

Α ρε αλήτες μαντράδες....

Link to comment
Share on other sites

μπες mentor sto smartmania.gr exei merika stis 5-6xil κ εχει κ 2 μαγαζια π φερνουν smart.

 

απορω τοσο μλκς ηταν ο μαντρας π ενω ηξερε οτι εχει προβληματα στο εδωσε να το ελεξεις.στα @@ τους εντελως δεν φοβουνται τιποτα

Link to comment
Share on other sites

Ε από την άλλη ήξερε ότι θα κινούσε υποψίες αν του έλεγε ότι δεν δέχετε έλεγχο και θα τον έχανε σίγουρα....αλλά στα τέτοια του γενικά ...στην υγειά του επόμενου θύματος...
Link to comment
Share on other sites

Ε από την άλλη ήξερε ότι θα κινούσε υποψίες αν του έλεγε ότι δεν δέχετε έλεγχο και θα τον έχανε σίγουρα....αλλά στα τέτοια του γενικά ...στην υγειά του επόμενου θύματος...

Στον έλεγχο πήγα με ένα υπάληλο του, ο ίδιος οταν επιστρέψαμε δεν ήταν εκεί. Αλλα να φανταστείς ότι είναι δίπλα στη δουλειά μου και τον βλέπω τον @@@@@ σχεδόν κάθε μέρα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Healthy disregard for the impossible.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Συγκεκριμενα, σε Smart forfour 1.5 cdi , ανακαλυψα σημερα τελειως τυχαια οτι εαν εχω στο κιβωτιο νεκρο, δεν παιρνει με καμμια παναγια μπρος αν δεν πατησω εντελως στο πατωμα το συμπλεκτη. Προσπαθησα παρα πολλες φορες και ενω αρχιζει και γινεται αναφλεξη για 1-2 δευτερολεπτα, μετα σβηνει.

 

Μπορει καποιος να μου πει αν ειναι μηχανικο προβλημα? Γιατι στην αντιπροσωπεια (δεν το κοιταξαν ακομα μεσα), αλλα ειπαν μια πρωτη αποψη οτι υπαρχει περιπτωση να εχει βλαβη το μοτερ η καποιος ιντζεκτορας. Ειναι δυνατον το μοτερ να δουλευει κανονικα, να παιρνει μπρος με φουλ πατημενο συμπλεκτη και να μην εχει κανενα προβλημα στο δρομο και να αρνειται πεισματικα να παρει μπρος χωρις πατημενο συμπλεκτη (εννοειται με νεκρο μεσα) ?

Link to comment
Share on other sites

Πως το ανακαλυψες εντελως τυχαια????Πρωτη φορα δεν αναψε το μοτερ η παντα πατουσες συμπλεκτη οταν το αναβες??
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πως το ανακαλυψες εντελως τυχαια????Πρωτη φορα δεν αναψε το μοτερ η παντα πατουσες συμπλεκτη οταν το αναβες??

 

To αμαξι αγοραστηκε απο γνωστη μου πριν 3 μερες και γι αυτο μας εχουν μπει ψυλλοι στα αυτια μηπως ειναι μηχανικη βλαβη οπως μας ειπαν. Ομως οταν ο συμπλεκτης ειναι πατημενος φουλ, το αμαξι παιρνει μπρος και ολα λειτουργουν κανονικα στο δρομο. Ουτε σβηνει ουτε τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

να κοιταξετε το manual. Στα αμερικανικα (σε ενα ptcruiser και ενα wrangler τουλαχιστον που εχουν περασει απο τα χερια μου) , επιβαλλεται να πατας συμπλεκτη για να παρει μπρος το αμαξι.(σαν συστημα ασφαλειας)
Ericsson R380s ,Sony Ericsson T68 , Sagem MyX6 , Sharp GX30, Sharp V802 ,Sony Ericsson K810i, Motorola Milestone , Motorola Razr, LG Nexus 5, Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

Εαν δεν ειναι το συστημα ετσι να πέρνει μπροστα απο default που λέμε το οποιο σύστημα έχουν πολλές εταιρίες, μπορεί να είναι και απο πεσμένη μπαταρία ειναι γνωστό οτι με πατημένο συμπλεκτη η μίζα σηκώνει σχεδόν το μισό βάρος και εξοικονομουμε ρέυμα...
Link to comment
Share on other sites

και εμενα λογικό σαν να μου ακουγεται μην ξεχνας ειναι και diesel

 

εγω παντα πατάω συμπλεκτη .

 

 

εχω και μια επιφυλαξη οτι αυτο συμβαινει γενικα στα Diesel

Link to comment
Share on other sites

γενικα στα ντιζελ οχι, αν κρινω απο το rav4 που εχω οδηγησει...
Ericsson R380s ,Sony Ericsson T68 , Sagem MyX6 , Sharp GX30, Sharp V802 ,Sony Ericsson K810i, Motorola Milestone , Motorola Razr, LG Nexus 5, Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

Ετσι ειναι.. Πολλα αυτοκινητα πλεον παιρνουν μπρος μονο πατωντας συμπλεκτη για λογους ασφαλειας..

Απο την αλλη ομως δεν νομιζω να αγνοει η αντιπροσωπεια οτι το αυτοκινητο παιρνει μπρος μονο πατωντας συμπλεκτη! Λογικα θα σου ειχαν πει οτι ξεκιναει μονο με αυτον τον τροπο κι οτι ειναι κατι φυσιολογικο..! Απο τη στιγμη που δεν στο ειπαν πολυ πιθανον να εχει καποια μηχανικη βλαβη..

Link to comment
Share on other sites

Ετσι ειναι.. Πολλα αυτοκινητα πλεον παιρνουν μπρος μονο πατωντας συμπλεκτη για λογους ασφαλειας..

Απο την αλλη ομως δεν νομιζω να αγνοει η αντιπροσωπεια οτι το αυτοκινητο παιρνει μπρος μονο πατωντας συμπλεκτη! Λογικα θα σου ειχαν πει οτι ξεκιναει μονο με αυτον τον τροπο κι οτι ειναι κατι φυσιολογικο..! Απο τη στιγμη που δεν στο ειπαν πολυ πιθανον να εχει καποια μηχανικη βλαβη..

 

Ola ta audi pleon eite venzinokinita eite petrelaiokinita ksekinane MONO me sumplekti kai MONO an to patas terma;)

Twra gia to smart dn kserw;):rolleyes::O

Ektos apo to a3 an dn apatomai;)

Μέγιστο μέγεθος υπογραφής 16 kiB
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...