Jump to content

Google Pixel 5


rufous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόνο Pixel συσκευές με Tensor έχουν VOLTE...Λογικά θα δώσει και στα πιο παλιά κινητά άλλα το πότε είναι άγνωστο ..Εγώ πιστεύω ότι επειδή φοράνε SD θα είναι πιο εύκολο για την Google να κάνει την αναβάθμιση στις παλιές συσκευές,το θέμα είναι πότε και αν θέλει να ασχοληθεί...

Link to comment
Share on other sites

Καλα με το "λογικα" και το ¨πιστευω" πορευθηκαμε χρονια ως τωρα και δεν ειδαμε φως....αν δεν πηραν και τωρα, παρα μονο οι tensor συσκευες το θεμα εχει ληξει :(

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, dbal said:

Καλα με το "λογικα" και το ¨πιστευω" πορευθηκαμε χρονια ως τωρα και δεν ειδαμε φως....αν δεν πηραν και τωρα, παρα μονο οι tensor συσκευες το θεμα εχει ληξει 😞

Από το '17 μέχρι τώρα περιμένουμε όλα αυτά...Εγώ τουλάχιστον...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

καλησπερα παιδια ! ,

ευχαριστω κατ αρχας τοσα χρονια για την παρεα και την αλληλεγγυη που προσφερει το φορουμ , εχω μαθει πολλα και πηρα πολλα tips για σωστες αγορες.

θελω να παω απο pixel 4xl se 5 , κυριως λογω του βαρους του κινητου , του notch και του glass back , θελω να επιστρεψω σε κινητο που 'δεν σπαει' και ειναι μικρο , ελαφρυ και δεν με δυσκολευει στην καθημερινοτητα.

σκεφτομαι ποιες οι διαφορες του 5 σε σχεση με 6α και 6. απο τα λιγα που ξερω τα features του tensor τελικα ειναι update se app που τα δωσανε και σε παλια τηλ (βλεπε  magic eraser) , δεν παιζω παιχνιδια και μου φαινεται οτι το 5 θα ειναι αρκετα γρηγορο , ακομη για καμερα δεν εχω δει καποια διαφορα σε σχεση με 6α η ακομα και σε 6 με τον μεγαλο αισθητήρα.(επισης δεν με ενδιαφερει το καλυτερο βιντεο στη σειρα 6-7)

αναμενω γνωμες και tips !

με εκτιμηση ,

παυλος.

 

Edited by loumos123
"το 'να χέρι νίβει τ' άλλο και τα δυο το πρόσωπο"
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, loumos123 said:

καλησπερα παιδια ! ,

ευχαριστω κατ αρχας τοσα χρονια για την παρεα και την αλληλεγγυη που προσφερει το φορουμ , εχω μαθει πολλα και πηρα πολλα tips για σωστες αγορες.

θελω να παω απο pixel 4xl se 5 , κυριως λογω του βαρους του κινητου , του notch και του glass back , θελω να επιστρεψω σε κινητο που 'δεν σπαει' και ειναι μικρο , ελαφρυ και δεν με δυσκολευει στην καθημερινοτητα.

σκεφτομαι ποιες οι διαφορες του 5 σε σχεση με 6α και 6. απο τα λιγα που ξερω τα features του tensor τελικα ειναι update se app που τα δωσανε και σε παλια τηλ (βλεπε  magic eraser) , δεν παιζω παιχνιδια και μου φαινεται οτι το 5 θα ειναι αρκετα γρηγορο , ακομη για καμερα δεν εχω δει καποια διαφορα σε σχεση με 6α η ακομα και σε 6 με τον μεγαλο αισθητήρα.(επισης δεν με ενδιαφερει το καλυτερο βιντεο στη σειρα 6-7)

αναμενω γνωμες και tips !

με εκτιμηση ,

παυλος.

 

Υπάρχει πολύς κόσμος που πίνει νερό στο όνομα του Pixel 5, αλλά προσωπικά θα το απέφευγα τη δεδομένη στιγμή. Δεν θα δεις κάποιο σοβαρό upgrade από το 4XL (το αντίθετο θα έλεγα), θα έχεις μια συσκευή χωρίς updates και επίσης είναι μια συσκευή 2,5 ετών περίπου, κάτι που σημαίνει ότι θα πάρεις μια συσκευή είτε μεταχειρισμένη με αρκετά... χιλιόμετρα πάνω της, είτε "καινούρια" που θα είναι κάποιο ξεχασμένο απόθεμα κάπου.

Αν τώρα το μέγεθος παίζει τόσο μεγάλο ρόλο για σένα, δεν μπορώ να πω τίποτα. Επίσης δεν ξέρω οικονομικά πόσο καλά θα τη βρεις. Προσωπικά θα προτιμούσα σίγουρα να πάω στο 6 ή το 6a.

Στις κάμερες δεν θα δεις καμία τρομακτική διαφορά και στα 7αρια να πας, αλλά το υπόλοιπο hardware του 5 δεν είναι και τόσο καλό κατ' εμέ. Όταν βγήκε άξιζε για όσους το πήραν γιατί ήταν σε εξαιρετική τιμή σε συνδυασμό με απόδοση παρότι είχε κόψει διάφορα. 2,5 χρόνια μετά προσωπικά δεν βρίσκω λόγο να μην ψάξεις για κάτι καλύτερο.

 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, Sotnem said:

Υπάρχει πολύς κόσμος που πίνει νερό στο όνομα του Pixel 5, αλλά προσωπικά θα το απέφευγα τη δεδομένη στιγμή. Δεν θα δεις κάποιο σοβαρό upgrade από το 4XL (το αντίθετο θα έλεγα), θα έχεις μια συσκευή χωρίς updates και επίσης είναι μια συσκευή 2,5 ετών περίπου, κάτι που σημαίνει ότι θα πάρεις μια συσκευή είτε μεταχειρισμένη με αρκετά... χιλιόμετρα πάνω της, είτε "καινούρια" που θα είναι κάποιο ξεχασμένο απόθεμα κάπου.

Αν τώρα το μέγεθος παίζει τόσο μεγάλο ρόλο για σένα, δεν μπορώ να πω τίποτα. Επίσης δεν ξέρω οικονομικά πόσο καλά θα τη βρεις. Προσωπικά θα προτιμούσα σίγουρα να πάω στο 6 ή το 6a.

Στις κάμερες δεν θα δεις καμία τρομακτική διαφορά και στα 7αρια να πας, αλλά το υπόλοιπο hardware του 5 δεν είναι και τόσο καλό κατ' εμέ. Όταν βγήκε άξιζε για όσους το πήραν γιατί ήταν σε εξαιρετική τιμή σε συνδυασμό με απόδοση παρότι είχε κόψει διάφορα. 2,5 χρόνια μετά προσωπικά δεν βρίσκω λόγο να μην ψάξεις για κάτι καλύτερο.

 

φιλε sotnem , με καλυψες στο φουλ , καταλαβαινω τι θελεις να πεις , οτι το κινητο δεν ηταν τοπ ουτε οταν βγηκε και ειδικα τωρα που περασαν και 2,5 χρονια και ξεφυγε και αλλο η τεχνολογια, μου αρεσει ομως το οτι ειναι minimal και outsider ! , το πιξελ 5 εδω πολωνια εχει στα 210 ευρω used , το 6α μονο new απο amazon.de 330eur.

θα το σκεφτω σε ποιο να προχωρησω απλα δεν θελω να δωσω 500 για το 6 η 7

thanks !

"το 'να χέρι νίβει τ' άλλο και τα δυο το πρόσωπο"
Link to comment
Share on other sites

φιλε sotnem , με καλυψες στο φουλ , καταλαβαινω τι θελεις να πεις , οτι το κινητο δεν ηταν τοπ ουτε οταν βγηκε και ειδικα τωρα που περασαν και 2,5 χρονια και ξεφυγε και αλλο η τεχνολογια, μου αρεσει ομως το οτι ειναι minimal και outsider ! , το πιξελ 5 εδω πολωνια εχει στα 210 ευρω used , το 6α μονο new απο amazon.de 330eur.
θα το σκεφτω σε ποιο να προχωρησω απλα δεν θελω να δωσω 500 για το 6 η 7
thanks !

Κάτοχος του pixel 5 θα έλεγα να πας στο 6a καθώς είναι στα ίσια κυβικά αλλά αρκετά αναβαθμισμένο.


Sent from my iPhone using Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Finn said:


Κάτοχος του pixel 5 θα έλεγα να πας στο 6a καθώς είναι στα ίσια κυβικά αλλά αρκετά αναβαθμισμένο.


Sent from my iPhone using Tapatalk

ο tensor δεν μου λεει κατι , δεν θα καταλαβω την ταχυτητα απο τον 765g , ουτε με πειραζει μου δεν εχει neural core ,

το 5 νομιζω εχει καλυτερα ηχεια και οθονη , μπταταρια ιδια και καμερες ιδιες , αλλα σιγουρα το 6α εχει update support πολυ περισσοτερο , 

"το 'να χέρι νίβει τ' άλλο και τα δυο το πρόσωπο"
Link to comment
Share on other sites

παιδια εδω πολωνια βρηκα ενα pixel 5 σε phone store στα 215eur ,

τα μειονεκτηματα ειναι οτι η οθονη εχει ενα black dot , καθολου ενοχλητικο ειδικα σε dark theme που δουλευω παντα , και επισης , οταν μου το δειξανε περιμενα 5 λεπτα να φορτισει γιατι το ειχανε με 0% battery stored ,

θελω την γνωμη σας αν αξιζει σαν τιμη , και σχετικα με την μαυρη κουκιδα και αν η μπαταρια θα εχει θεμα επειδη ηταν αφορτιστη , 

παντως εχει 14 μερες επιστροφη , γενικα ηταν η καλυτερη τιμη που βρηκα εδω και θα θελα την γνωμη των ειδικων !

ευχαριστω

 

pixel 5 .png

"το 'να χέρι νίβει τ' άλλο και τα δυο το πρόσωπο"
Link to comment
Share on other sites

Σε τι τιμή παίζουν τα 6/6a εκεί που είσαι;

Γενικά δεν θέλω να κάνω κουμάντο στις τσέπες του καθενός, αλλά αν έχει και κάποια κουσούρια προσωπικά δεν θα το ρίσκαρα. Και η μπαταρία παίζει να έχει χάσει αρκετή από τη χωρητικότητα έτσι όπως το περιγράφεις.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Sotnem said:

Σε τι τιμή παίζουν τα 6/6a εκεί που είσαι;

Γενικά δεν θέλω να κάνω κουμάντο στις τσέπες του καθενός, αλλά αν έχει και κάποια κουσούρια προσωπικά δεν θα το ρίσκαρα. Και η μπαταρία παίζει να έχει χάσει αρκετή από τη χωρητικότητα έτσι όπως το περιγράφεις.

τα 6-6α αξιζουν μονο καινουργια απο αμαζον γερμανικο , used τα δινουν σε υψηλες τιμες λογω του υποτιμημενου νομισματος.

πριν 1 ωρα παρηγγειλα απο ενα παλικαρι στην ιδια τιμη , χωρις θεματα με οθονη που το πηρε απο αγγλια δεκεμβριο του 21 , θα δειξει οταν το παραλαβω αν ειναι οπως το παρουσιαζει η αν χρειαστει να κανω claim , γιατι δεν ειναι store για να εχω 14 μερες επιστροφη , ψιλορισκο....

"το 'να χέρι νίβει τ' άλλο και τα δυο το πρόσωπο"
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

ειναι κανεις με beta για να μας πει αν προστεθηκε η δυνατοτητα για 5g στο ταπεινο pixel 5?
Αν και αμφιβάλλω, η ελπιδα πεθαινει τελευταια 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...