Jump to content

Samsung Galaxy S20 FE


baggelispr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ωραίος. Ευχαριστώ.

Θα πεταχτω αύριο αν προλάβω να τα πάρω.

Μήπως κατάφερες να βρεις τη διαφορά ανάμεσα στα δύο; Αν υπάρχει κάποια.

Το ένα λέει bulk, το άλλο όχι.

 

https://www.skroutz.gr/s/13904187/Huawei-CM33-Earbuds-Handsfree-%CE%BC%CE%B5-%CE%92%CF%8D%CF%83%CE%BC%CE%B1-USB-C-%CE%9B%CE%B5%CF%85%CE%BA%CF%8C.html?utm_source=android&utm_campaign=skroutz_share

 

https://www.skroutz.gr/s/21812252/Huawei-CM33-Bulk-Earbuds-Handsfree-%CE%BC%CE%B5-%CE%92%CF%8D%CF%83%CE%BC%CE%B1-USB-C-%CE%9B%CE%B5%CF%85%CE%BA%CF%8C.html?utm_source=android&utm_campaign=skroutz_share

 

Bulk σημαινει χωρίς κουτι στην ουσια.

Link to comment
Share on other sites

@dalain

Με το Nord 2 δεν ασχολήθηκα καθόλου.

Το OP 8T όμως ήταν κι εμένα μέσα στις επιλογές μου αλλά προτίμησα το S20, εστιάζοντας περισσότερο στον τομέα κάμερα.

 

Αυτό που ρωτάς για την απόδοση της κάμερας ανάλογα με τον επεξεργαστή, δε γνωρίζω να στο απαντήσω.

 

Εστάλη από το Samsung Galaxy S20 FE

 

Ωραια,ευχαριστω!

Γνωριζει καποιος αν αναλογα της εκδοσης υπαρχουν διαφορες στην αποδοση της καμερας;

Link to comment
Share on other sites

Bulk σημαινει χωρίς κουτι στην ουσια.

Ευχαριστώ Ανδρέα. Κι εγώ αυτό υπέθεσα αλλά είδα στη φωτό που απεικονίζει τη συσκευασία και με μπέρδεψε.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι με το θέμα του αισθητήρα εγγύτητας.

Αρκετές φορές όταν πλησιάζω το κινητό στο αυτί, η οθόνη δε σβήνει.

Έχει συμβεί σε κανέναν άλλον;

Υπάρχει τροπος να το ρυθμίσουμε αυτό;

 

Μπορεί κάποιος να κάνει το τεστ και να μου πει εντυπώσεις;

Πατηστε *#0*# κι εν συνεχεία επιλέξτε sensor.

Περάστε το χέρι σας πάνω από την οθόνη στο ύψος του αισθητήρα.

Υπό φυσιολογικές συνθήκες η οθόνη θα πρέπει να πρασινίσει αμέσως.

Εμένα, για παράδειγμα, δεν πρασινίζει παρά μόνο αν κολλήσω την παλάμη μου για ενα δευτερόλεπτο πάνω στον αισθητήρα.

 

Άκυρο το παραπάνω. Ούτε σε εσάς πρόκειται να δουλέψει.

 

Ψάχνοντας για λύση, έπεσα πάνω στο παρακάτω κατατοπιστικό βιντεάκι το οποίο εξηγεί πως δουλεύει ο αισθητήρας του S20 FE.

Πρόκειται για virtual proximity, συνεπώς δε δουλεύει όπως οι συμβατικοί, απλά καλύπτοντας τον αισθητήρα.

Πρέπει το κινητό να είναι σε κάθετη θέση (όπως όταν μιλάμε) και μόνο τότε, ακουμπώντας πάνω σε οποιοδήποτε μέρος της οθόνης, αυτή σβήνει.

Όχι και τόσο αξιόπιστο για να είμαι ειλικρινής, αλλά απ' ότι κατάλαβα έτσι λειτουργεί.

 

Edited by jimteo
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι με το θέμα του αισθητήρα εγγύτητας.

Αρκετές φορές όταν πλησιάζω το κινητό στο αυτί, η οθόνη δε σβήνει.

Έχει συμβεί σε κανέναν άλλον;

Υπάρχει τροπος να το ρυθμίσουμε αυτό;

 

Μπορεί κάποιος να κάνει το τεστ και να μου πει εντυπώσεις;

Πατηστε *#0*# κι εν συνεχεία επιλέξτε sensor.

Περάστε το χέρι σας πάνω από την οθόνη στο ύψος του αισθητήρα.

Υπό φυσιολογικές συνθήκες η οθόνη θα πρέπει να πρασινίσει αμέσως.

Εμένα, για παράδειγμα, δεν πρασινίζει παρά μόνο αν κολλήσω την παλάμη μου για ενα δευτερόλεπτο πάνω στον αισθητήρα.

 

Άκυρο το παραπάνω. Ούτε σε εσάς πρόκειται να δουλέψει.

 

Ψάχνοντας για λύση, έπεσα πάνω στο παρακάτω κατατοπιστικό βιντεάκι το οποίο εξηγεί πως δουλεύει ο αισθητήρας του S20 FE.

Πρόκειται για virtual proximity, συνεπώς δε δουλεύει όπως οι συμβατικοί, απλά καλύπτοντας τον αισθητήρα.

Πρέπει το κινητό να είναι σε κάθετη θέση (όπως όταν μιλάμε) και μόνο τότε, ακουμπώντας πάνω σε οποιοδήποτε μέρος της οθόνης, αυτή σβήνει.

Όχι και τόσο αξιόπιστο για να είμαι ειλικρινής, αλλά απ' ότι κατάλαβα έτσι λειτουργεί.

 

 

Δεν ξερω ακριβως πως δουλευει (δεν εχω ψαξει πολυ τη τεχνολογια) αλλα οντως, ενω δεν σβηνει με το χερι, σβηνει κανονικα οταν το βαζω αυτι.

Link to comment
Share on other sites

Το δοκιμασα. Πρασινιζει μονο οταν ακουμπησεις το δαχτυλο στην μπροστινη καμερα
Link to comment
Share on other sites

Λογικό. Σε όλους το ίδιο κάνει. Έτσι δουλεύει ο συγκεκριμένος αισθητήρας.

Απλά σε εμένα έχω παρατηρήσει ότι δε δουλεύει πάντα σωστά.

Κάποιες φορές η οθόνη δε σβήνει όταν πλησιάζω το κινητό στο αυτί κι άλλες φορές σβήνει αλλά δεν ανοίγει όταν το απομακρύνω π.χ. για να τερματίσω την κλήση.

Σε εμένα όλο αυτό το σύστημα έχει γίνει μαντάρα.

"The Galaxy S20 FE has no physical proximity sensor. Instead it uses a combination of the front camera, touch screen and gyroscope."

Edited by jimteo
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε ολους!Απο χτες κατοχος και εγω της συσκευης 4g με τον snapdragon.Οι μεχρι τωρα εντυπωσεις εξαιρετικες δεδομενου οτι το πηρα με τη προσφορα απο το πλαισιο στην ουσια στα 400 ευρω!!Θα επανελθω σε λιγες μερες με αναλυτικοτερες εντυπωσεις:)
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ωραίος. Μεγειες λοιπόν.

 

Εγώ να πω ότι χθες πέρασα μια τελευταία αναβάθμιση (G780GXXU1AUG1), η οποία προφανώς μου είχε ξεφύγει μια που έχω απενεργοποιήσει την αυτόματη λήψη και το θέμα με τον proximity δείχνει να έφτιαξε.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Αν καταφέρει κανείς να βρει πως γίνεται η ομαδοποίηση των κλήσεων (εισερχόμενες, εξερχόμενες, αναπάντητες), ας ενημερώσει.

Αν δηλαδή έχω από τον φίλο Antretng μια αναπάντητη, μια εισερχόμενη και μια εξερχόμενη, το όνομα του να εμφανίζεται μια φορά στο ιστορικό κλήσεων και όχι τρεις.

 

Εστάλη από το Samsung Galaxy S20 FE

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Για ακουστικά που διάβασα ότι ψάχνουν κάποιοι, να ξέρετε πως αυτά είναι συμβατά και παίζουν κανονικά (αγορασμενα και δοκιμασμένα), μιας και είναι active:

 

https://www.e-shop.gr/4smarts-active-in-ear-stereo-headset-melody-digital-usb-type-c-white-p-TEL.069501

Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

Εγώ μόλις χθες πήρα αυτά.

Πολύ ευχαριστημένος. Ωραίος και καθαρός ήχος.

https://www.skroutz.gr/s/13904187/Huawei-CM33-Earbuds-Handsfree-%CE%BC%CE%B5-%CE%92%CF%8D%CF%83%CE%BC%CE%B1-USB-C-%CE%9B%CE%B5%CF%85%CE%BA%CF%8C.html?utm_source=android&utm_campaign=skroutz_share

 

Εστάλη από το Samsung Galaxy S20 FE

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ μόλις χθες πήρα αυτά.

Πολύ ευχαριστημένος. Ωραίος και καθαρός ήχος.

https://www.skroutz.gr/s/13904187/Huawei-CM33-Earbuds-Handsfree-%CE%BC%CE%B5-%CE%92%CF%8D%CF%83%CE%BC%CE%B1-USB-C-%CE%9B%CE%B5%CF%85%CE%BA%CF%8C.html?utm_source=android&utm_campaign=skroutz_share

 

Εστάλη από το Samsung Galaxy S20 FE

 

Ωραίος !!!!!!!!!!!!

ThaBull

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος !!!!!!!!!!!!

Να είσαι καλά. Χάρη σε εσένα τα πήρα.

Ακόμα και στο μαγαζί που πήγα, μου λέει η κοπελίτσα, να ξέρετε ότι κατά πάσα πιθανότητα δε θα παίζουν στο Samsung.

Φέρτα, της λέω, γιατί έχω άλλη πληροφόρηση.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς το google home δεν παίζει το screen mirroring;

Έχω μια anroid TV Sony Bravia.

Επιλέγοντας το smart share δε μου την εντοπίζει.

 

Εστάλη από το Samsung Galaxy S20 FE

Edited by jimteo
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε ολους!Απο χτες κατοχος και εγω της συσκευης 4g με τον snapdragon.Οι μεχρι τωρα εντυπωσεις εξαιρετικες δεδομενου οτι το πηρα με τη προσφορα απο το πλαισιο στην ουσια στα 400 ευρω!!Θα επανελθω σε λιγες μερες με αναλυτικοτερες εντυπωσεις:)

 

Καλησπέρα. Τι προσφορά έχει το πλαίσιο; Γιατί εμένα μου το βγάζει 499€ και θέλω να πάρω κινητό αλλά από το να δώσω τζάμπα λεφτά στο poco f3 καλύτερα το Samsung

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Τι προσφορά έχει το πλαίσιο; Γιατί εμένα μου το βγάζει 499€ και θέλω να πάρω κινητό αλλά από το να δώσω τζάμπα λεφτά στο poco f3 καλύτερα το Samsung

 

Έτρεχε το πρόγραμμα τράπεζας που παίρνεις επιστροφή 20% στην κάρτα. Οπότε ουσιαστικά τα 500€ γίνονται 400€. Αν δεν κάνω λάθος έληξε, αλλά τσέκαρέ το....

ThaBull

Link to comment
Share on other sites

Έτρεχε το πρόγραμμα τράπεζας που παίρνεις επιστροφή 20% στην κάρτα. Οπότε ουσιαστικά τα 500€ γίνονται 400€. Αν δεν κάνω λάθος έληξε, αλλά τσέκαρέ το....

Ωραίος αν και έληξε σε ευχαριστώ πολύ. Θα πάω Κωτσόβολο αύριο να δω αν μπορώ να το κάνω με ένα 50€ τον μήνα μέχρι να μεταφέρω τα πάντα από ένα iPhone X που έχω αλλά έχει αρχίσει να δείχνει τα δόντια του. Μόνο το 5G λείπει στις συσκευές που πουλάνε οι μεγάλες αλυσίδες;

Link to comment
Share on other sites

Και τα €499 προσφορά ήταν στα τέλη Ιουλίου, γιατί ήταν ίδια τιμή με αυτή των skroutz/bestprice.

Τώρα υποχώρησε κάπως.

Κατά τα άλλα, ναι, ισχύει αυτό που είπε ο patrik.

 

Εστάλη από το Samsung Galaxy S20 FE

Edited by jimteo
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Ωραίος αν και έληξε σε ευχαριστώ πολύ. Θα πάω Κωτσόβολο αύριο να δω αν μπορώ να το κάνω με ένα 50€ τον μήνα μέχρι να μεταφέρω τα πάντα από ένα iPhone X που έχω αλλά έχει αρχίσει να δείχνει τα δόντια του. Μόνο το 5G λείπει στις συσκευές που πουλάνε οι μεγάλες αλυσίδες;

 

Πουλάνε και το 5g οι αλυσίδες αλλά απλά ακριβότερα.

Link to comment
Share on other sites

Πουλάνε και το 5g οι αλυσίδες αλλά απλά ακριβότερα.

 

Νομίζω πως μπορώ να ζήσω χωρίς το 5G για λίγο καιρό ακόμα αλλά σίγουρα θα πάρω τον 865 και ας είναι 4G limited, τουλάχιστον θα είναι πιο άνετο για τις επόμενες 2 μεγάλες αναβαθμίσεις που υπόσχεται η Samsung

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.

Μόλις έσκασε. 9f990bb48d6e93338746f781859a4800.jpg

 

My S20 FE Snapdragon is awesome

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.

Μόλις έσκασε. 9f990bb48d6e93338746f781859a4800.jpg

 

My S20 FE Snapdragon is awesome

 

Το πήρα μόλις εχθές το κινητό και φαίνεται πολύ καλό. Τι κωδικό έχει αυτή η ενημέρωση; Εμένα μου εμφάνισε εχθές G780GXXU1AUG2

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S20 FE

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...