Jump to content

Sony Xperia 5 II


nikosxeng3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μολις εσκασε η 11

 

οντως, 700ΜΒ μονο ε?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καπου τοσο ειναι οντως. Το απογευμα με την ησυχια μου θα εγκατασταθει.

 

Λεω να το κανω ρεσετ και εγκατασταση, να μην παιδευομαστε

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Συμβουλή κάντε καθαρή εγκατάσταση

 

Στάλθηκε από το XQ-AT51 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Εννοειται θα γινει επαναφορα. Ειμαι γνωστος οπαδος της. Το κουβεντιασαμε και σε παλιοτερα ποστ.
Link to comment
Share on other sites

την πατησα παιδες. καταρχας ειχε μεινει η αυτοματη ενημερωση ανοιχτη, την εκλεισα οταν ξεκινησε να κατεβαινει αλλα αυτο κανει εγκατασταση τωρα μονο του. Κατι τετοια μου κανει η σονυ και με ξενερωνει. οι αλλες εταιρειες σε ρωτανε, δε μπορει να κανει τετοια εγκατασταση χωρις να σε ρωταει, να δουλευεις και να μεινεις απο κινητο.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Δεν σου εβγαλε δλδ την ειδοποιηση αναβαθμισης και την καρτελα με το κουμπι ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ για να την κανεις οποτε εσυ θες; Ακομα και ετσι,θα κανει αναβαθμιση οποτε οποτε θες κανε την επαναφορα
Link to comment
Share on other sites

Δεν σου εβγαλε δλδ την ειδοποιηση αναβαθμισης και την καρτελα με το κουμπι ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ για να την κανεις οποτε εσυ θες; Ακομα και ετσι,θα κανει αναβαθμιση οποτε οποτε θες κανε την επαναφορα

 

οχι τιποτα, ειχε ξεκινησει και κατεβαινε, πηγα ρυθμισεις να κλεισω τα αυτοματα και ενω δεν το χρησιμοποιουσα, ξαφνικα ειδα οτι κανει εγκατασταση. σκεψου να εχεις δουλειες να θες να μιλησεις και να κανει επανεκινηση για εγκατασταση αρχειων και ακομα χειροτερα να μην προλαβεις να παρεις back up.. τραγικο απλα! δεν μου εχει ξανα τυχει!

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλο θα ειναι να τις εχεις ανενεργες τις αυτοματες ενημερωσεις συστηματος οποτε να σε ρωταει και να αποδεχεσαι οταν θες. Οι αλλες εταιριες πως λειτουργουν; Και στο op7 pro ετσι ηταν.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Θέλω να ρωτήσω αν η πιο σωστή διαδικασία για την ενημέρωση είναι η ακόλουθη:

1) Backup του κινητού στο PC

2) Factory reset

3) Update

4) Ξανα factory reset

5) Restore των αρχείων από το backup

 

Ευχαριστώ.

Edited by sangelos
Link to comment
Share on other sites

Εμένα με ρωτάει πάντα, αν δεν πατήσω εγκατάσταση δεν κάνει τίποτα.

Νίκο μήπως πατήθηκε κάτι καταλάθος?

 

Στάλθηκε από το XQ-AT51 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με ρωτάει πάντα, αν δεν πατήσω εγκατάσταση δεν κάνει τίποτα.

Νίκο μήπως πατήθηκε κάτι καταλάθος?

 

Στάλθηκε από το XQ-AT51 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αν βαλεις ανενεργες αυτοματες ενημερωσεις συστηματος, σε ρωταει αν θες να κανεις εγκατασταση και δεν ξεκιναει αυτοματα η ενημερωση.

 

----- προσθήκη μηνύματος 75 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημερα! Θέλω να ρωτήσω αν η πιο σωστή διαδικασία για την ενημέρωση είναι η ακόλουθη:

1) Backup του κινητού στο PC

2) Factory reset

3) Update

4) Ξανα factory reset

5) Restore των αρχείων από το backup

 

Ευχαριστώ.

Ειτε σε microSD να τα σωσεις τα αρχεια σου.

Ετσι θα το κανω και εγω

Link to comment
Share on other sites

Την έκανα και όλα καλά .δεν θα προβώ εννοείται σε επαναφορά παρά μόνο εάν υπάρξει πρόβλημα μελλοντικά

 

Xperia 5ii

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με ρωτάει πάντα, αν δεν πατήσω εγκατάσταση δεν κάνει τίποτα.

Νίκο μήπως πατήθηκε κάτι καταλάθος?

 

Στάλθηκε από το XQ-AT51 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αν βαλεις ανενεργες αυτοματες ενημερωσεις συστηματος, σε ρωταει αν θες να κανεις εγκατασταση και δεν ξεκιναει αυτοματα η ενημερωση.

 

----- προσθήκη μηνύματος 75 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ειτε σε microSD να τα σωσεις τα αρχεια σου.

Ετσι θα το κανω και εγω

 

παιδες ηταν ενεργα και τα 2, μολις ξεκινησε να κατεβαινει τα εκλεισα και τα 2 μαζι. Παρολα αυτα προχωρησε στην εγκατασταση. Αλλο να τα εχεις απο πριν ανενεργα, προφανως θεωρησε οτι η απενεργοποιηση ισχυει απο την επομενη φορα αλλα κακως..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

παιδες ηταν ενεργα και τα 2, μολις ξεκινησε να κατεβαινει τα εκλεισα και τα 2 μαζι. Παρολα αυτα προχωρησε στην εγκατασταση. Αλλο να τα εχεις απο πριν ανενεργα, προφανως θεωρησε οτι η απενεργοποιηση ισχυει απο την επομενη φορα αλλα κακως..
Ε καλά δεν νομίζω να έγινε και κάτι .

 

Xperia 5ii

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδιά κάνω πάντα κανονική εγκατάσταση και ποτέ δεν είχα κανένα πρόβλημα, εύχομαι να συνεχιστεί και έτσι βέβαια
Link to comment
Share on other sites

Οποιος δεν εχει χρονο και δεν θελει φυσικα δεν ειναι υποχρεωτικο να γινει επαναφορα κλπ. Εγω το κανω ως γενικοτερο φρεσκαρισμα της συσκευης,παρολο που ειναι καινουρια. Αναμενουμε εντυπωσεις και τυχον σκαλωματα-προβληματα οσοι κανετε. Το απογευμα θα γραψω και εγω οτι δω
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ το έκανα, προς το παρόν μου φαίνεται πιο smooth η συσκευή, ίσως λόγω animation

 

Sent from my XQ-AS52 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για πειτε μας αν εχετε και εσεις τα ιδια αρνητικα που ειχα γραψει πριν καποιες μερες στο thread του 5:

- εχουμε αναγκαστικα 6 quick settings αντι για 9 (και δε βρισκω να αλλαζει αυτο)

- εδιωξαν το color accent που υπηρχε στο Android 10 οποτε το interface εγινε παλι γαλαζιο

- το menu του power button εγινε full screen και αδειο, για οποιον δεν εχει google home devices

- το conversation grouping δεν αναγνωριζει καποιες εφαρμογες, οπως πχ το instagram (τα direct messages τα βγαζει σαν απλα notifications οπως στο Android 10 δηλαδη)

- το ambient screen δεν βγαζει εικονιδια για καποια notifications, πχ για reminders του google calendar, αλλα απλα αναβει η οθονη με το ρολοι μονο του

 

Επισης να πω οτι στα 5αρια εχει βγει και νεο version με security patches Φεβρουαριου.

Link to comment
Share on other sites

Για πειτε μας αν εχετε και εσεις τα ιδια αρνητικα που ειχα γραψει πριν καποιες μερες στο thread του 5:

- εχουμε αναγκαστικα 6 quick settings αντι για 9 (και δε βρισκω να αλλαζει αυτο)

- εδιωξαν το color accent που υπηρχε στο Android 10 οποτε το interface εγινε παλι γαλαζιο

- το menu του power button εγινε full screen και αδειο, για οποιον δεν εχει google home devices

- το conversation grouping δεν αναγνωριζει καποιες εφαρμογες, οπως πχ το instagram (τα direct messages τα βγαζει σαν απλα notifications οπως στο Android 10 δηλαδη)

- το ambient screen δεν βγαζει εικονιδια για καποια notifications, πχ για reminders του google calendar, αλλα απλα αναβει η οθονη με το ρολοι μονο του

 

Επισης να πω οτι στα 5αρια εχει βγει και νεο version με security patches Φεβρουαριου.

1 και 3 ναι ...το 2 δεν ξέρω τι είναι

 

Xperia 5ii

Link to comment
Share on other sites

Έχω ξαναρωτησει αλλά δεν θυμάμαι να έχω λάβει απάντηση ..πως τραβάμε ασπρόμαυρα φώτο ?

 

Xperia 5ii

Link to comment
Share on other sites

την πέρασα την 11 σήμερα πρωί... άψογη!

Εκεί που κόλλαγε καμια φορά οταν ξεκινούσες 4κ video recording, τώρα είναι νεράκι.

 

Μπράβο στην Σόνυ, αντε να μας δώσει και 12 όταν έρθει ο καιρός :)

Link to comment
Share on other sites

Έχω ξαναρωτησει αλλά δεν θυμάμαι να έχω λάβει απάντηση ..πως τραβάμε ασπρόμαυρα φώτο ?

 

Xperia 5ii

 

Mε την λειτουργια δημιουργικό εφέ - μερικό χρώμα, ξεκινά να βγάζει ασπρόμαυρα εκτός αν αρχίσεις να επιλέγεις περιοχή που θες να χρωματίζεται. Αλλιώς βάζεις κάποια άλλη εφαρμογη

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia 5 II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...