Jump to content

Poco X3 NFC


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πιστεύω θα λυθεί το θέμα με update κ γρήγορα. Eγω 10 μέρες όπως λέω δεν έχω θέμα κανένα , κ ένα lag που είχα με την κάμερα λύθηκε με εκκαθάριση δεδομένων
Link to comment
Share on other sites

Την απέσυραν τελικά την Android 11; Διότι σε μένα που έχω global 12.08 δεν έχει εμφανιστεί ακόμα....

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

δεν εχει βγει για global μονο για EU εχει βγει και απ οτι φαινεται δεν το προχωρανε παραπανω μεχρι να λυθουν τα προβληματα που βλεπουμε οτι υπαρχουν
Link to comment
Share on other sites

Απλα μην κανετε αναβαθμιση για λιγο καιρο,ολα θα τα φτιαξουν,μια χαρα δε το εχετε κι ετσι? Υπομονη !

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Απλα μην κανετε αναβαθμιση για λιγο καιρο,ολα θα τα φτιαξουν,μια χαρα δε το εχετε κι ετσι? Υπομονη !

 

Για εμένα και σένα ναι οκ. Αλλά σκέψου πόσος κόσμος που δεν ασχολείται ούτε με φόρουμ ούτε με miui και τέτοια και απλά θέλει να κάνει τη δουλειά του και του έσκασε ένα update το έκανε και έχει γίνει το τηλέφωνο χάλια. Σε αυτούς δε λέει τίποτα ούτε το global ούτε το stable beta. Του ήρθε το κάνε. Ξέχασες πόσοι με mi a3 το πήραν στο χέρι μετά το update?

Link to comment
Share on other sites

Για εμένα και σένα ναι οκ. Αλλά σκέψου πόσος κόσμος που δεν ασχολείται ούτε με φόρουμ ούτε με miui και τέτοια και απλά θέλει να κάνει τη δουλειά του και του έσκασε ένα update το έκανε και έχει γίνει το τηλέφωνο χάλια. Σε αυτούς δε λέει τίποτα ούτε το global ούτε το stable beta. Του ήρθε το κάνε. Ξέχασες πόσοι με mi a3 το πήραν στο χέρι μετά το update?
Δεν ξεχνιέται φίλε αυτό που πάθαμε με το Α3, οι άνθρωποι απλά είναι τραγικοί, εγώ από τύχη δεν πάτησα το update.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα μέσα στην εβδομάδα 2 poco x3 128αρια από γερμανικό Amazon το ένα μπλε το ένα γκρι για δώρο στο ανιψιό και αδερφή μου και πέρα από το μερικό στήσιμο που τους έκανα και συμβουλές για φόρτιση, στήσιμο κλπ το αμέσως επόμενο ήταν να τους τονίζω μην τολμήσουν κάνουν αναβάθμιση στην 11 και το αφήσουν ως έχει.

 

Τη μόνη αναβάθμιση διαθέσιμη που τους έκανα ήταν μια μικρή που τους πήγε σε Φλεβάρη security patch αλλά παραμένοντας σε Android 10.

 

Τίποτα άλλο.

 

Κατά τα άλλα και οι 2 συσκευές άριστες για την κατηγορία τους.

 

Sent from my SM-G9980 using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μου έκανε κ μένα το πρώτο reboot , οπότε προχώρησα σε factory resetting

 

Ενημέρωσε αν το ξανακάνει μετά το reset. Εγώ τουλάχιστον, δεν έχω παρατηρήσει τέτοιο πρόβλημα. Αλλά, υπόψη, έχω απενεργοποιημένο το pin οπότε ίσως απλά να μην το πρόσεξα.

Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

Ενημέρωσε αν το ξανακάνει μετά το reset. Εγώ τουλάχιστον, δεν έχω παρατηρήσει τέτοιο πρόβλημα. Αλλά, υπόψη, έχω απενεργοποιημένο το pin οπότε ίσως απλά να μην το πρόσεξα.

Καλημέρα , πριν δεν το χες χωρίς pin ; Θέλω να πιστεύω ότι δεν θα το ξανακάνει . Παρόλαυτα έστειλα κ το μήνυμα αναφοράς bug . Εννοείται θα ενημερώσω

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου τηλέφωνο σε καμία περίπτωση δεν έγινε χάλια με την αναβάθμιση. Το έχω από τον Οκτώβρη με αρχική έκδοση 12.02 και είναι γρήγορο σταθερό και απροβληματιστο με μόνη εξαίρεση τα 3 reboot αυτή την εβδομάδα. Εξάλλου είχα κι ένα γύρω στο Νοέμβρη, κάποια στιγμή κάθε smartphone θα εμφανίσει σποραδικά δυσλειτουργία στο λογισμικό. Θεωρώ πως θα λυθεί εύκολα και σύντομα. Κατά τα άλλα το προτιμώ συνολικά σε σχέση με τις προηγούμενες εκδόσεις καθώς μου μοιάζει και ελαφρώς πιο responsive.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα , πριν δεν το χες χωρίς pin ; Θέλω να πιστεύω ότι δεν θα το ξανακάνει . Παρόλαυτα έστειλα κ το μήνυμα αναφοράς bug . Εννοείται θα ενημερώσω

Πάντα το είχα χωρίς pin, δεν το θεωρώ ασφάλεια το pin σε smartphone. Για το update δεν έχω προσέξει πρόβλημα, πέραν του πολύ πολύ ενοχλητικού με τον τρόπο επισυύναψης αρχείων (πχ στο chrome) που δεν ανεβάζει αρχεία ότι και να κάνεις.

Κατά τα λοιπά, θα οποία προβλήματα θα λυθούν σύντομα. Μην ξεχνάτε πως όταν μιλάμε για αναβάθμιση λειτουργικού μιλάμε για αναβάθμιση μεν χωρίς όμως να χάσουμε δεδομένα δε, από το τηλέφωνο, εύκολο στα λόγια μόνο...

Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

Έχω την 12.0.6.0(RJGEUXM) και στο mi.com βλέπω πως υπάρχει η12.0.8.0 QJGEUXM

 

Μπορώ να την περάσω;

Για πιο λόγο;; Είναι λίγο δύσκολο να πάς από Android 11 σε 10.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

πάντως αν έχει κάνει επανεκκίνηση ή όχι φαίνεται από το χρόνο ζωής της μπαταρίας άμα πάτε στις ρυθμίσεις μπαταρίες λες πόσες ώρες είναι αναμμένο νομίζω
ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι downgrade, πολύ δύσκολα.... Και δεν υπάρχει λόγος

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

παντως η xiaomi στο θεμα των αναβαθμισεων το εχει τερματισει τωρα τελευταια

διαβαζω οτι το poco m3 τωρα που δινει την 12.0.8.0 πεφτει το κινητο σε black screen of death

θα φοβομαστε πλεον να πατησουμε το κουμπι για αναβαθμιση οταν μας ερχεται ελεος

Link to comment
Share on other sites

Όταν βγάζεις δεκάδες παραπλήσια μοντέλα αυτά συμβαίνουν, αντε μετά σωστά να τα υποστηρίξεις.

 

Το έχουν τερμάτισει.

 

Sent from my OnePlus 7T Pro using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Τελικά βρήκαμε το τέλειο κινητό για λούφα....

 

Λυπάμαι... λες έκανε restart και δε κατάλαβα ότι με έψαχνες????

Ναι δούλευα φουλ.... :lol::lol::lol:

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Υπερβολές . Κ στην one plus με το Nord είχαν θέμα με πολύ πιο σοβαρές συνέπειες όπως boot loop αλλά δεν είδα να γίνεται χαμός .στην τελική μ ένα , factory reset το θέμα λύθηκε
Link to comment
Share on other sites

Υπερβολές . Κ στην one plus με το Nord είχαν θέμα με πολύ πιο σοβαρές συνέπειες όπως boot loop αλλά δεν είδα να γίνεται χαμός .στην τελική μ ένα , factory reset το θέμα λύθηκε
Έτσι ακριβώς.

 

Sent from my Mi 10 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω κλείσει 3 μέρες χωρίς random reboot (φτου φτου σκόρδα), χωρίς να έχω κάνει τίποτα, το χρησιμοποιώ όπως πάντα. Η ενδεχόμενη λύση παραπάνω άραγε διαφέρει από ένα καθάρισμα της cache από την εφαρμογή "Ασφάλεια" που υπάρχει ήδη; (ερώτημα :P )

Επίσης προσωπικά δεν θεωρώ λύση το factory reset (αν και βάσει εμπειρίας μετά από κάποιο διάστημα χρήσης θα αρχίσει τα reboots και πάλι), αφού ούτε πρακτικό είναι, ούτε λογικό είναι, ούτε καν μας προειδοποιεί ότι απαιτείται όταν έρχεται το update (αν φυσικά το απαιτούσε θα γελούσαμε).

Μα και πάλι, ακόμα κι αν λύνεται έτσι το θέμα με τα reboots, δεν έχουμε Recents και Gestures χωρίς καμία προειδοποίηση, που και να είχαμε προειδοποίηση πάλι θα μας έπιαναν τα γέλια, εν έτει 2021 στο Android 11 να μην μπορείς να βάλεις third party launcher, όταν το Android εκεί που διακρίνεται είναι το customization.

Φυσικά η συσκευή δεν γίνεται και για πέταμα, αλλά εδώ το update πήγε λάθος, πως να το κάνουμε. Μην ξεχνάμε ότι δεν προειδοποίησε ότι είναι και stable-beta, εγώ πχ δεν θα την έβαζα αμέσως.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...