Jump to content

[Επίσημο] Nokia N90


killing_you2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα μπορούσες να γίνεις μέλος (register) δωρεάν εδώ :

http://www.iphone-forum.org

Μέσω της αναζήτησης, ψάξε για Ν90, κάπου θυμάμαι έδιναν ένα πακέτο με προγράμματα.

Edit : Το βρήκα

http://www.iphone-forum.org/showthread.php?t=90838&highlight=N90+applications

eisai theos!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

ali mia erwtisi. h teleutea gia to sigekrimeno9 thema...

Pws to katevazw??????

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 813
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

paidia den kserw an kanw kala pou bazw auto edw: pira apo ta multirama mia mmc rs (kingstor) 512 MB 45 euro.

ida edw oti ekane 19 euro http://www.multirama.gr/Multirama/product.aspx?a_id=111&cc_id=DigitalAccMemoryCard&cp_id=65173

 

ti mporw na kanw se auti tin periptosi???

Link to comment
Share on other sites

paidia den kserw an kanw kala pou bazw auto edw: pira apo ta multirama mia mmc rs (kingstor) 512 MB 45 euro.

ida edw oti ekane 19 euro http://www.multirama.gr/Multirama/product.aspx?a_id=111&cc_id=DigitalAccMemoryCard&cp_id=65173

 

ti mporw na kanw se auti tin periptosi???

 

Greek Απατεώνας Style ΟΕΟ!

 

45 euro πήρα από το s****21 ( να μην κάνουμε και φλού διαφήμιση ) μια Kingston RSDV-MMC 1GB...

Link to comment
Share on other sites

eisai theos!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

ali mia erwtisi. h teleutea gia to sigekrimeno9 thema...

Pws to katevazw??????

Δυστυχώς,

the ling is no longer available !!!

Ούτως ή άλλως 50 ΜΒ :blink: , είμαι σίγουρος ότι θα σου ήταν άχρηστα τα περισσότερα.

Θα σου πρότεινα, να ψάξεις καλύτερα, τα προγράμματα που σε ενδιαφέρουν.

Edit: Για να δείς όμως ότι δεν σε ξέχασα, το βρήκα αλλού.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Πρώτα κανεις register (δωρεάν)

Και τη συνέχεια την ξέρεις ....

Link to comment
Share on other sites

file Porfyras den exw logia na se euxaristisw!!!!!!!!!!!!!!

thanks thanks thanks thanks thanks thanks thanks thanks thanks thanks thanks thanks thanks thanks thanks thanks thanks thanks thanks thanks thanks thanks thanks thanks thanks thanks thanks thanks thanks thanks :D :D :D :D :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γειά σας,

 

Θέλω να σας ενημερώσω για μια μικρή περιπέτεια μου και να μου δώσετε "τα φώτα" σας!:(

Αγόρασα το N90 από το Πλαίσιο πριν 2 1/2 μήνες περίπου. Μου βγήκε αρκετά προβληματικό και πρόσφατα αποφάσισαν στο Nokia "service":lol: , να μου το αντικαταστήσουν μ'ένα καινούργιο Nokia N90.Επιτέλους τα κατάφερα! Αύριο αν δεν μείνουν στα λόγια θα μου έχουν αλλάξει!!!! Ο προβληματισμός μου είναι ο εξής: Δυστυχώς κατόπιν εορτής έμαθα πως το εν λόγο μοντέλο, είναι γενικά ελαττωματικό και δεν θέλω να μου δώσουν το ίδιο κινητό λοιπόν.Γνωρίζετε εάν έχω δικαίωμα να ζητήσω κάποιο άλλο μοντέλο Nokia ισάξιο τιμής και χαρακτηριστικών με το N90? ΄Η ακόμα καλύτερα μπορώ να ζητήσω από το Πλαίσιο τα λεφτά μου πίσω, αφού θα έχω αρνηθεί στην Nokia την αντικατάσταση του Ν90;Το προχωράω λίγο παραπέρα συμπληρώνοντας κάτι ακόμα: Έχω δικαίωμα να "απαιτήσω από την Nokia να μου υπογράψει μια "εντολή" προς το Πλαίσιο για επιστροφή χρημμάτων? Σας παρακαλώ, εάν κάποιος γνωρίζει επ' αυτού, ανταποκριθείτε σύντομα γιατί αύριο το μεσιμέρι θα

πάω στα κεντρικά της Nokia.

Ευχαριστω

-------------------------------------------------------------------------

Δεν στο συνιστώ. Το έχω, και αν διαβάσεις την ιστορία μου από το forum θα σου λυθούν οι προβληματισμοί.Επίσης άλλοι δυο γνωστοί το έχουν και είναι το ίδιο δυσαρεστημένοι. Ψηφίζω Sony - Ericsson! To w900i είναι πολύ καλό! Κάνε έρευνα πριν αποφασίσεις!

 

Απάντηση στο φίλο που έχει απορίες: http://www.myphone.gr/forum/member.php?u=24122

:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας,

 

Θέλω να σας ενημερώσω για μια μικρή περιπέτεια μου και να μου δώσετε "τα φώτα" σας!:(

Αγόρασα το N90 από το Πλαίσιο πριν 2 1/2 μήνες περίπου. Μου βγήκε αρκετά προβληματικό και πρόσφατα αποφάσισαν στο Nokia "service":lol: , να μου το αντικαταστήσουν μ'ένα καινούργιο Nokia N90.Επιτέλους τα κατάφερα! Αύριο αν δεν μείνουν στα λόγια θα μου έχουν αλλάξει!!!! Ο προβληματισμός μου είναι ο εξής: Δυστυχώς κατόπιν εορτής έμαθα πως το εν λόγο μοντέλο, είναι γενικά ελαττωματικό και δεν θέλω να μου δώσουν το ίδιο κινητό λοιπόν.Γνωρίζετε εάν έχω δικαίωμα να ζητήσω κάποιο άλλο μοντέλο Nokia ισάξιο τιμής και χαρακτηριστικών με το N90? ΄Η ακόμα καλύτερα μπορώ να ζητήσω από το Πλαίσιο τα λεφτά μου πίσω, αφού θα έχω αρνηθεί στην Nokia την αντικατάσταση του Ν90;Το προχωράω λίγο παραπέρα συμπληρώνοντας κάτι ακόμα: Έχω δικαίωμα να "απαιτήσω από την Nokia να μου υπογράψει μια "εντολή" προς το Πλαίσιο για επιστροφή χρημμάτων? Σας παρακαλώ, εάν κάποιος γνωρίζει επ' αυτού, ανταποκριθείτε σύντομα γιατί αύριο το μεσιμέρι θα

πάω στα κεντρικά της Nokia.

Ευχαριστω

 

Να σου δώσουν χρήματα πίσω ή να σου δώσουν άλλη συσκευή αντίστοιχη του Ν90 το βλέπω λίγο απίθανο. Βέβαια δε χάνεις τίποτα να κάνεις μια ερώτηση. Σίγουρα πάντως δεν είναι υποχρεομένοι να το κάνουν.

Βασικά και χαρούμενη να είσαι αν στο αντικαταστήσουν.

 

Πάντως η συσκευή δε νομίζω ότι είναι προβληματική γενικώς.

Εγώ το έχω 9 μήνες και το κινητό δεν έχει κανένα πρόβλημα.

Μόνο τον πρώτο καιρό κάποιοι είχαμε προβλήματα λόγο νεότητος της συσκευής τα οποία λύθηκαν με τις πρώτες αναβαθμήσεις. Έχω πολύ καιρό να ακούσω παράπονα για το τηλέφωνο.

Ποιό firmware έχει αυτή τη στιγμή το κινητό σου;;

Για να το δεις αυτό θα πληκτρολογήσεις *#0000# και πες μας τον αριθμό που σου γράφει.

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μια ερωτηση..Ενας φιλος πηρε το N90 και προσπαθουσε να βγαλει μια φωτογραφια απο την εκθεση αλλα δεν μπορουσε.Κοινως να εχει μια φωτογραφια αλλα να μην ειναι στην εκθεση.Υπαρχει τροπος?
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μια ερωτηση..Ενας φιλος πηρε το N90 και προσπαθουσε να βγαλει μια φωτογραφια απο την εκθεση αλλα δεν μπορουσε.Κοινως να εχει μια φωτογραφια αλλα να μην ειναι στην εκθεση.Υπαρχει τροπος?

 

Όπου και να βάλεις μια φωτογραφία το κινητό τη βρίσκει και τη βάζει αυτόματα στην έκθεση.

Αν θέλει μία ή περισσότερες φωτογραφίες να μην εμφανίζονται υπάρχει μια εφαρμογή που λέγεται smart guard pro.

Με τη συγκεκριμένη εφαρμογή μπορείς να κρύψεις φωτογραφίες, βίντεο, μηνύματα, κλήσεις, ακόμη και ονόματα από τον τηλεφωνικό κατάλογο. Φυσικά μπορείς να τα εμφανίσεις όποτε θέλεις βάζοντας τον κωδικό που έχεις ορίσει.

Υπάρχουν κι άλλες αντίστοιχες εφαρμογές αλλά νομίζω αυτή είναι η καλύτερη και πιο εύχρηστη.

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

Όπου και να βάλεις μια φωτογραφία το κινητό τη βρίσκει και τη βάζει αυτόματα στην έκθεση.

Ποιος σου το είπε αυτο εσενα?

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Ποιος σου το είπε αυτο εσενα?

 

Την ερώτησή σου δεν τη σχολιάζω.

Αν ξέρεις κάποιο φάκελο που να μην τον βλέπει η έκθεση δεν έχεις παρά να μας το πεις να το μάθουμε και εμείς.

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

Την ερώτησή σου δεν τη σχολιάζω.

Αν ξέρεις κάποιο φάκελο που να μην τον βλέπει η έκθεση δεν έχεις παρά να μας το πεις να το μάθουμε και εμείς.

μην τσακωνεστεεε :p

μαλλον εννοει το φακελο system :)

Link to comment
Share on other sites

εκτος αυτου και του smart guard pro μπορουμε να κανουμε hide οποιο αρχειο ή φακελο θελουμε απο τα attributes :happy:
Link to comment
Share on other sites

Να σου δώσουν χρήματα πίσω ή να σου δώσουν άλλη συσκευή αντίστοιχη του Ν90 το βλέπω λίγο απίθανο. Βέβαια δε χάνεις τίποτα να κάνεις μια ερώτηση. Σίγουρα πάντως δεν είναι υποχρεομένοι να το κάνουν.

Βασικά και χαρούμενη να είσαι αν στο αντικαταστήσουν.

 

Πάντως η συσκευή δε νομίζω ότι είναι προβληματική γενικώς.

Εγώ το έχω 9 μήνες και το κινητό δεν έχει κανένα πρόβλημα.

Μόνο τον πρώτο καιρό κάποιοι είχαμε προβλήματα λόγο νεότητος της συσκευής τα οποία λύθηκαν με τις πρώτες αναβαθμήσεις. Έχω πολύ καιρό να ακούσω παράπονα για το τηλέφωνο.

Ποιό firmware έχει αυτή τη στιγμή το κινητό σου;;

Για να το δεις αυτό θα πληκτρολογήσεις *#0000# και πες μας τον αριθμό που σου γράφει.

 

Τελικά το αντικατέστησαν! Δεν το περίμενα, έχει άθλιο service ως γνωστό.Δεν γινόταν ούτε άλλο χρώμα να μου δώσουν.Η Version του κινητού είναι 5.0607.7.3 16-02-02 RM-42.Ελπίζω να μην έχω πάλι προβλήματα! Πάντως έχω χαλαστεί πολύ με το κινητό! Κρίμα που δεν μπορώ να το πουλήσω!Ποιός θα το πάρει εξάλλου, ακόμα και καινούργιο?

:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Την ερώτησή σου δεν τη σχολιάζω.

Αν ξέρεις κάποιο φάκελο που να μην τον βλέπει η έκθεση δεν έχεις παρά να μας το πεις να το μάθουμε και εμείς.

Ρε συ ηρεμησε δε σε πιασαμε κι απ'τον λεμο :)

 

Αυτο που λεει ο nikoskat εννοω. Με τον Fexplorer κρυβουμε οποιον φακελο θελουμε και δεν τον "βλεπει" η έκθεση

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ ηρεμησε δε σε πιασαμε κι απ'τον λεμο :)

 

Αυτο που λεει ο nikoskat εννοω. Με τον Fexplorer κρυβουμε οποιον φακελο θελουμε και δεν τον "βλεπει" η έκθεση

 

Παιδιά σόρυ αν φάνηκε κάπως το προηγούμενο post.

Ευχαριστώ για την πληροφορία πάντως. Τόσο καιρό δεν είχα πάρει χαμπάρι ότι γίνεται και έτσι:O

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο ευλογες προσπαθειες καταφερα να κανω firmware update στο Ν90 μου το V 5.0607.7.3 -RM 42 με το phoenix_service_sw_2006_12_5_136 .... αλλα ακομα με βασανιζει αυτο το προγραμμα με το να μην μπορω να καταφερω να το κανω να ξαναδουλεψει μετα απο επανεκκινηση του υπολογιστη μου. Εχει καποιος την λυση στο προβλημα????? Please PM me
Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ. ΜΗΠΩΣ ΕΙΧΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΝΕ ΤΗΝ ΕΣΩΤΕΡΙΚΗ ΟΘΟΝΗ; ΚΑΙ ΑΝ ΝΑΙ ΤΕΛΕΙΚΑ ΠΟΣΟ ΤΟΥ ΚΟΣΤΙΣΕ; ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

 

Εξαρτάται και από το πρόβλημα.

Νομίζω ότι αν είναι καμμένα pixels τα καλύπτει η εγγύηση (αν υπερβαίνουν κάποιον αριθμό).

Εγώ έχω πρόβλημα στην εξωτερική οθόνη (πολλά καμένα pixels:p) και θα το πάω μια από αυτές τις μέρες. Θα ρωτήσω και θα σου πω.

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μήπως ξέρεταί εαν υπάρχει κάποιο πρόγραμμα ώστε να μπορέσω να κάνω το Ν90 WebCamera??? Στο 6680 είχα το Warelex Mobiola WebCam USB....Μήπως υπάρχει κάτι ανάλογο και για το Ν90???? HELP!!!!:wacko:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...