Jump to content

Samsung Galaxy Z Fold 2


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε ένα μήνα περίπου περιμένουμε το καινούργιο Fold 3 που εκτός τον άλλων θα υποστηρίζει S-pen και αρχική τιμή αρκετά χαμηλότερη του Fold 2, ; οπότε προσωπική εκτίμηση να περιμένεις το καινούργιο, το 2 μας τελείωσε...

 

Σ'ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου.

Όσο και πιο χαμηλή να είναι η τιμή εκκίνησης του Fold 3,σίγουρα θα είναι κοντά στα 1800 με 1900 ευρώ,κάτι που κάνει απαγορευτική την αγορά του για εμένα.

BTW,τελικά η παραγγελία σε κατάστημα Γερμανός-λόγω τιμολογίου-ακυρώθηκε,αφού χάθηκε το 15% της επιστροφής γιατί ενώ πήγα στο κατάστημα στις 22/07,τελευταία ημέρα της Επιστροφής και των δωροεπιταγών,μου είπαν ότι δεν μπορούσα να το πληρώσω,άρα να χρησιμοποιήσω την κάρτα γιατί δεν το είχαν ετοιμοπαράδοτο...Κουφό;

Link to comment
Share on other sites

Σε συσκευή με CSC DBT δηλαδή την γερμανική μόλις ήρθε η αναβάθμιση 269mb...
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου.

Όσο και πιο χαμηλή να είναι η τιμή εκκίνησης του Fold 3,σίγουρα θα είναι κοντά στα 1800 με 1900 ευρώ,κάτι που κάνει απαγορευτική την αγορά του για εμένα.

BTW,τελικά η παραγγελία σε κατάστημα Γερμανός-λόγω τιμολογίου-ακυρώθηκε,αφού χάθηκε το 15% της επιστροφής γιατί ενώ πήγα στο κατάστημα στις 22/07,τελευταία ημέρα της Επιστροφής και των δωροεπιταγών,μου είπαν ότι δεν μπορούσα να το πληρώσω,άρα να χρησιμοποιήσω την κάρτα γιατί δεν το είχαν ετοιμοπαράδοτο...Κουφό;

Κυκλοφορεί leak που μιλάει για 1599$. Αν ισχύσει τελικά και το δούμε Ευρώπη γύρω στα 1670€ για αυτά που θα προσφέρει θα είναι πολύ καλά, επίσης θα δείχνει ότι θέλει να επενδύσει στα foldable και να τα κάνει σιγά σιγά όλο και πιο προσιτά.

Link to comment
Share on other sites

[/color]Σήμερα έβαλα και ένα skin που είχα παραγγείλει από Ρουμανία το οποίο καλύπτει ολόκληρη την συσκευή και τα πλαϊνά και την πάνω οθόνη (περιμετρικά) κουμπωσα και το μαγνητικό stand της spigen και πλέον για την ώρα δείχνει είναι σούπερ...Και οοως εχω ξαναπεί μετά το fold 2 αν σε βολέψει δεν μπορείς να πας πίσω σε απλό τηλέφωνο... Εγω προσωπικά νε την καμία

 

 

Καλησπέρα αν μπορείς ανέβασε καμία φωτό από το σκιν που έβαλες με ενδιαφέρει κ κανένα πόνο αν σου είναι εύκολο ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

20210727-205916.jpg"]20210727-205916.jpg[/url]

20210727-205925.jpg"][/url]

 

20210727-205925.jpg"]20210727-205925.jpg[/url]

 

20210727-205935.jpg"]20210727-205935.jpg[/url]

20210727-210021.jpg"]20210727-210021.jpg[/url]

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται πολύ ωραίο αν είναι εύκολο να στείλεις και κανένα link και να μου πεις αν ήταν και εύκολη εγκατάσταση του;
Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται πολύ ωραίο αν είναι εύκολο να στείλεις και κανένα link και να μου πεις αν ήταν και εύκολη εγκατάσταση του;

 

Υπόψη εχω βάλει παραπάνω άλλες 2 φώτο

 

Εδω το λινκ από ebay Ρουμανία - Ελλάδα σε 9 μέρες παρέλαβα...

https://www.ebay.com/itm/284101700684?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&var=585593540646&_trksid=p2060353.m2749.l2649

 

Η τοποθέτηση ήταν σχετικά εύκολη εγω σε μισή ώρα είχα βάλει τα πάντα... Αν όμως θέλεις τελειότητα τότε θέλει αρκετά περισσότερο χρόνο προσοχή & επιμονή... Το αποτέλεσμα μου αρέσει περισσότερο από κάθε άλλη λύση, θήκες κτλ... Το stand που βλέπεις είναι της spigen αυτοκόλλητο το οποίο οκ κάνει την δουλειά του αλλα στηρίζει την συσκευή με αρκετά μεγάλητερη κλήση από ότι θα ήθελα... Θεωρώ ότι και το γκρι σκιν (αντί του μαύρου που έβαλα εγώ) θα είναι υπέροχο.

Στο σετ του σκιν περισσεύει ενα αρκετά μεγάλο κομμάτι το οποίο είναι αρκετό για να καλύψει το σημείο που ενώνει τις 2 οθόνες και το έκοψα και το προσαρμοσα εκεί και από ότι είδα δεν δημιουργεί κανένα Θέμα στην συσκευή μιας και αυτό το σημείο οταν ανοίγεις την οθόνη μπαίνει μέσα στην όλη κατασκευή και πλέον έχω 100% κάλυψη

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου θα το πάρω σίγουρα

Ξέχασα να αναφέρω ότι το σκιν το τοποθέτησα πάνω από την μεμβρανη και την εσωτερική και της εξωτερικής οθόνης

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

χθες το πηρα και γω εξαιρετικο νομιζω οτι δυσκολα θα το αποχωριστω

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ενημέρωση Ιουλίου είδα σήμερα ότι είχε δώσει και την κατέβασα.

https://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_z_fold3_preorders_will_come_with_a_free_note_pack_includes_a_charger-news-50447.php

Ωραία θήκη με θέση και για το πενάκι...

Για να δούμε το fold 3 τι καλά θα μας φέρει...

Edited by Cadfael
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Spigen Cover Slim Armor PRO Compatibile con Samsung Galaxy Z Fold 2 - black

μηπωσ εχει καποιος βρει φθηνοτερα αυτη τη θηκη?

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Πριν λίγο εσκασε και η νέα ενημέρωση σε γερμανική BTU... 

Ασφάλεια Αυγούστου και One UI 3.1.1....

edit : Μετά την αναβάθμιση παρατηρώ περίεργη συμπεριφορά με την ανάλυση της οθόνης.... Ανοίγω την μέσα οθόνη ξεκλειδώνω και η ανάλυση της οθόνης είναι σαν της εξωτερικής με πάρα μορφωμένο εικονίδια - Widget κτλ

Κλείνω ξανά ανοίγω και είναι ολα φυσιολογικά... Μου το έχει κάνει 6 - 7 φορές από χθες και εννοείτε ότι εκανα clear cache κτλ

Το πρόβλημα συνεχίζετε ακόμα καθημερινά καμία 10αρια φορές και μάλιστα δρν στρώνει αν κλείσεις την οθόνη και την ξανα ανοίξεις.... Θα πρέπει να διπλοσεις την συσκευή και να την ξανά ανοίξεις. 

Ισως να θέλει επαναφορά εργοστασιακων για να στρώσει αλλα ποιος έχει χρόνο για τέτοια... 

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Z Fold 2
  • 2 weeks later...

Σε γερμανική BTU Σήμερα ήρθε η αναβάθμιση ασφάλεια Σεπτεμβρίου... 

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Spigen Cover Slim Armor PRO Compatibile con Samsung Galaxy Z Fold 2 - black
μηπωσ εχει καποιος βρει φθηνοτερα αυτη τη θηκη?
Κι εγώ αυτή ψαχνω.

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και η ενημέρωση Σεπτεμβρίου στα Ελληνικά.

Στάλθηκε από το SM-F916B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα σε όλη την παρέα μετά από την συμβίωση μου με το τηλέφωνο από τέλη Μαΐου ήρθε η ώρα μου να το πουλήσω για αλλαγή είμαι πάρα πολύ ικανοποιημένος από όλα όμως λόγω δουλειάς ο όγκος του με έχει δυσκολέψει και το βάρος του είναι κάτι το οποίο μέχρι τώρα δεν το έχω συνηθίσει και επειδή δουλεύω και πολλές ώρες στο τιμόνι Με δυσκολεύει η μικρή και λεπτή οθόνη η μπροστινή κατά τα άλλα είναι κάτι το ξεχωριστό από τις λίγες φορές που ενθουσιάζονται με τηλέφωνο μιας και αλλάζω ανά έξι μήνες σίγουρα αυτά αν ενδιαφέρεται κάποιος με προσωπικό μήνυμα αλλιώς αν απαγορεύεται να σβηστεί το post σας ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Χθες σε Γερμανική έλαβα και το security update Οκτωβρίου οπότε έρχεται και στα Ελληνικα 

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Χθες σε Γερμανική έλαβα και το security update Οκτωβρίου οπότε έρχεται και στα Ελληνικα 
Ήρθε χτες το βράδυ!

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα. Νομίζω προέκυψε ένα προβληματάκι.
Όταν ανοίγει στην εσωτερική οθόνη, δεν είναι στις 180 ' . Έχει μια ελαφρά καμπυλότητα, σαν να μην τερματίζει για χιλιοστά. Αν το δέις ανάποδα ξεχωρίζεις μια ελαφρά σχισμή στο κλείσιμο λιγότερο από χιλιοστό και ξεχωρίζεις αχνά το λογότυπο της Samsung.
Λογικά βρώμα στους μηχανισμούς του μεντεσέ. Τι να κάνω?

Στάλθηκε από το SM-F916B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
2 ώρες πριν, themis999445 said:

Καλησπέρα. Νομίζω προέκυψε ένα προβληματάκι.
Όταν ανοίγει στην εσωτερική οθόνη, δεν είναι στις 180 ' . Έχει μια ελαφρά καμπυλότητα, σαν να μην τερματίζει για χιλιοστά. Αν το δέις ανάποδα ξεχωρίζεις μια ελαφρά σχισμή στο κλείσιμο λιγότερο από χιλιοστό και ξεχωρίζεις αχνά το λογότυπο της Samsung.
Λογικά βρώμα στους μηχανισμούς του μεντεσέ. Τι να κάνω?

Στάλθηκε από το SM-F916B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Είσαι εκτός εγγύησης; Καλύτερα να το δει το επίσημο service.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

On 18/9/2021 at 11:42 ΜΜ, tsiglas said:

Σε γερμανική BTU Σήμερα ήρθε η αναβάθμιση ασφάλεια Σεπτεμβρίου... 

 

On 15/10/2021 at 1:35 ΜΜ, tsiglas said:

Χθες σε Γερμανική έλαβα και το security update Οκτωβρίου οπότε έρχεται και στα Ελληνικα 

 

On 1/9/2021 at 12:41 ΠΜ, tsiglas said:

Μετά την αναβάθμιση παρατηρώ περίεργη συμπεριφορά με την ανάλυση της οθόνης.... Ανοίγω την μέσα οθόνη ξεκλειδώνω και η ανάλυση της οθόνης είναι σαν της εξωτερικής με πάρα μορφωμένο εικονίδια - Widget κτλ

Κλείνω ξανά ανοίγω και είναι ολα φυσιολογικά... Μου το έχει κάνει 6 - 7 φορές από χθες και εννοείτε ότι εκανα clear cache κτλ

Το πρόβλημα συνεχίζετε ακόμα καθημερινά καμία 10αρια φορές και μάλιστα δρν στρώνει αν κλείσεις την οθόνη και την ξανα ανοίξεις.... Θα πρέπει να διπλοσεις την συσκευή και να την ξανά ανοίξεις. 

Ισως να θέλει επαναφορά εργοστασιακων για να στρώσει αλλα ποιος έχει χρόνο για τέτοια... 

Θα ήθελα να αναφέρω ότι το πρόβλημα συνεχίζετε ακόμα... Τουλάχιστον 3 φορές ανα φόρτιση... Παρόλα αυτά δεν εχω κανει ακόμα επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων γιατί βαριέμαι το στήσιμο από το μηδέν... 

Υπάρχει κάποιος που του έχει κάνει αυτό το πρόβλημα και τι μπορεί να ευθύνεται? 

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, achillesgk said:

Δεν κάνεις Clear cache?

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Εχω κανει από recovery κάθε φορά που έρχεται κάποιο security update και κανα 2 φορές ακόμα... Δεν στρώνει...Αν το κάνει και σε άλλους δεν θεκω να μπω σε διαδικασία επαναφοράς.... Αλλα. Αν είμαι μόνο εγω τότε να την κάνω... ειπα να περιμένω να ερθει η Android 12 και μετα όπως και να έχει θα εκανα επαναφορά... 

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

ποτε ερχεται η 12?

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...