Jump to content

Samsung Galaxy Note 20 Ultra


ntinoscrypton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ παιδιά με τον Κωτσόβολο την πάτησα και το φυσάω και δεν κρυώνει... Την Παρασκευή έσκασα 2100 για το fold και σήμερα το έβαλε στα 1430... Ξενέρωσα πραγματικά...

 

Sent from my SM-F916B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κοιτα, στη τιμή που το πήρες είναι μια χαρά. Ακόμη κι αν δε σου αρέσει, το δίνεις με ελάχιστη χασούρα.
Επειδή έχω ταμπλέτ λέω και αυτό σε μέγεθος κοντά ταμπλέτ είναι αυτό σκέφτομαι. Αλλά είδα στο ίντερνετ κάνει παπάδες και σε συνδιασμο με το ταμπλέτ θα έχει καλή συνδεσιμοτητα συν ότι συνδέεται στα Windows
Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω ταμπλέτ λέω και αυτό σε μέγεθος κοντά ταμπλέτ είναι αυτό σκέφτομαι. Αλλά είδα στο ίντερνετ κάνει παπάδες και σε συνδιασμο με το ταμπλέτ θα έχει καλή συνδεσιμοτητα συν ότι συνδέεται στα Windows

 

Αυτό που είναι πραγματική δύναμη είναι το ασύρματο dex (που για κάποιο λόγο δεν βλέπω ιδιαίτερη αναφορά)

 

----- προσθήκη μηνύματος 58 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ παιδιά με τον Κωτσόβολο την πάτησα και το φυσάω και δεν κρυώνει... Την Παρασκευή έσκασα 2100 για το fold και σήμερα το έβαλε στα 1430... Ξενέρωσα πραγματικά...

 

Sent from my SM-F916B using Tapatalk

 

Συμβαίνουν αυτά. Είναι πραγματικά κρίμα αλλά οκ, δεν μπορείς να ξέρεις. Κοίτα να χαρείς τη συσκευή ανεξαρτήτου τιμής.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το παράγγειλα από τον Κωτσόβολο !!! Μια που μου το εμφάνιζε κ μια που δεν υπήρχε πουθενά στην αθηνα, θα το πάρω τελικά εκτός Αθηνών αλλά χαλάλι!!! Φαντάζομαι είναι φανταστική προσφορά κ ποσό μάλλον από ένα κατάστημα αναγνωρισμένο κ αξιοπρεπές...για να δούμε...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ολες πι μεγαλες αλυσιδες το εχουν 944€

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Κάποια ιδέα για θήκη? Ψάχνω για πλάτης και να έχει υπερυψωμένες τις γωνίες ώστε να παρέχει μία προστασία σε περίπτωση πτώσης σε επίπεδη επιφάνεια (πχ πλακάκι).

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σε SPIGEN κοιτα....

 

Λοιπον,δεν αντεξα εκανα κι εγω τη κινηση απο Κωτσο,υπομονη για παραλαβη τωρα....για να δουμε....:lol::lol::lol::lol:

 

με χιλια ζορια θα αποχωριστω τη ΚΤΗΝΑΡΑ MATE 20X !:(

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Κάποια ιδέα για θήκη? Ψάχνω για πλάτης και να έχει υπερυψωμένες τις γωνίες ώστε να παρέχει μία προστασία σε περίπτωση πτώσης σε επίπεδη επιφάνεια (πχ πλακάκι).
Εγώ πήρα αυτή της samsung που δείχνει την ώρα μόνο όχι την άλλη που προκαλεί πρόβλημα στην οθόνη
Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδιά με τον Κωτσόβολο την πάτησα και το φυσάω και δεν κρυώνει... Την Παρασκευή έσκασα 2100 για το fold και σήμερα το έβαλε στα 1430... Ξενέρωσα πραγματικά...

 

Sent from my SM-F916B using Tapatalk

 

Γύρνα το πίσω με υπαναχωρηση

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Γύρνα το πίσω με υπαναχωρηση
Συνολική αποτίμηση τι λέει το εργαλείο; μιλάμε για το note 20 ultra ευχαριστημένος η μετανιώσες; τι θήκη του έχεις βάλει;
Link to comment
Share on other sites

Συνολική αποτίμηση τι λέει το εργαλείο; μιλάμε για το note 20 ultra ευχαριστημένος η μετανιώσες; τι θήκη του έχεις βάλει;

 

Κοίτα, εγώ έχω το εξής σχέδιο, είχα s20 ultra και μου ήταν μεγάλο και βαρύ, αβολο δηλαδή. Ηρθα εδώ για το καλύτερο βάρος και πάχος και υπάρχει μικρή διαφορά στο χέρι. Επίσης για το ματ που για μένα ήταν σημαντικό, το βλέπω και μου αρέσει σε αντίθεση με τι s20 ultra που δε μου άρεσε.

Για αυτούς τους λόγους άλλαξα και για την λίγο καλύτερη κάμερα στην εστίαση αφού είναι πιο γρήγορη τώρα και με βολεύει με τα παιδιά μου καλύτερα.

Με αυτό το σκεπτικό δεν έχω να πω πολλά, όλα αυτά τα κινητά είναι κορυφή και οι διαφορές είναι στη λεπτομέρεια. Αν είχε 20% καλύτερη μπαταρία θα έβγαζα θήκη και θα το κρατούσα για 3 χρόνια καθώς οι κάμερες έπιασαν ταβάνι για τουλάχιστον 3 χρόνια ακόμα.

Θήκη έχω την δερμάτινη καφέ, ωραία αλλά από τι βάλε βγάλε στην τσέπη έχει φθορά από νωρίς.

Από τι κινητό δεν έχω παράπονο, άπειρες κλήσεις μες τη μετά και browsing άριστα όλα. Πενακι δε δουλεύω γιαυτό αν βγει παρόμοιο σ21, δηλαδή με ματ χρώμα κτλ θα πάω εκεί εφόσον Είναι πιο μαζεμένο

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Το ματ είναι πάντα μια ωραία επιλογή αλλά από τη στιγμή που θα μπει στη θήκη τέλος. Επίσης προσωπικά δεν μου αρέσει το bronze. Γούστα αυτά

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα, εγώ έχω το εξής σχέδιο, είχα s20 ultra και μου ήταν μεγάλο και βαρύ, αβολο δηλαδή. Ηρθα εδώ για το καλύτερο βάρος και πάχος και υπάρχει μικρή διαφορά στο χέρι. Επίσης για το ματ που για μένα ήταν σημαντικό, το βλέπω και μου αρέσει σε αντίθεση με τι s20 ultra που δε μου άρεσε.

 

Για αυτούς τους λόγους άλλαξα και για την λίγο καλύτερη κάμερα στην εστίαση αφού είναι πιο γρήγορη τώρα και με βολεύει με τα παιδιά μου καλύτερα.

 

Με αυτό το σκεπτικό δεν έχω να πω πολλά, όλα αυτά τα κινητά είναι κορυφή και οι διαφορές είναι στη λεπτομέρεια. Αν είχε 20% καλύτερη μπαταρία θα έβγαζα θήκη και θα το κρατούσα για 3 χρόνια καθώς οι κάμερες έπιασαν ταβάνι για τουλάχιστον 3 χρόνια ακόμα.

 

Θήκη έχω την δερμάτινη καφέ, ωραία αλλά από τι βάλε βγάλε στην τσέπη έχει φθορά από νωρίς.

 

Από τι κινητό δεν έχω παράπονο, άπειρες κλήσεις μες τη μετά και browsing άριστα όλα. Πενακι δε δουλεύω γιαυτό αν βγει παρόμοιο σ21, δηλαδή με ματ χρώμα κτλ θα πάω εκεί εφόσον Είναι πιο μαζεμένο

Θήκη εγώ πάντα, στα κινητά παίρνω full book cover και έχω το κεφάλι μου ήσυχο. Πάντως με βάση αυτά που περιγράφεις πιο πολυ σου ταιριάζει ένα iPhone pro max επειδή θες φώτο και αυτονομια. Αν βάλεις sd card η μορφοποίηση γίνεται σε exfat η απλο fat32

 

----- προσθήκη μηνύματος 34 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επίσης εγω το πήρα σε μαύρο.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες εγώ τη θήκη μες το σπίτι αλλά και γραφείο όταν είμαι ήρεμος τη βγάζω. Την βάζω ανάποδα και ακουμπώ το κινητό πάνω της για την κάμερα και είμαι μια χαρά.

 

Όσο για το iPhone, έχω πει δεκάδες φορές ότι με την εσωτερική μνήμη να είναι στο 2016 δε μπορώ να το σκεφτώ σαν επιλογή, και ειδικά με την αναβάθμιση που δίνει κάθε χρόνο που είναι όλο και πιο λίγη. Πχ φέτος αν έδινε μεγάλο αισθητήρα και ζουμ καλό στο pro ή έστω στο max και τα 2 που αναφέρω ίσως το σκεφτόμουν.. Αλλά έδωσε 2x και 2,5x οπτικό και μεγάλο αισθητήρα μόνο στο max που θα είναι ακριβό στα 256 τα οποία δε με φτάνουν αλλά αυτά θα έπαιρνα.

Από την άλλη αν με ρωτάτε ποιο μαρεσει πιο πολύ, ναι τα iPhone μου αρέσουν πιο πολύ αυτή τη στιγμή αλλά μόνο αυτό δεν αρκεί.

Το note είναι υπέρ πλήρες εξάλλου και η μπαταρία με βγάζει κάθε μέρα. Άλλο αν θα ήθελα ένα 20% παραπάνω για να το έχω στα 120hz ή να βγάζω 2η μέρα.

Προς το παρόν πήρα το xperia 5 ii το οποίο δε μου αρέσει λόγω γυαλαδας, όπως και τα Samsung, πχ ένα z3 Cooper ήταν ότι πιο ωραίο έχει βγει, αλλά είναι μικρό και πλήρες και αν δω ότι σε κάμερα με καλύπτει με τα παιδιά θα σκεφτώ σοβαρά να το κάνω βασικό. Σίγουρα στο browsing δε βολεύει αλλά θα δείξει η πράξη.

Είμαι fan των μικρών αλλά παίρνω μεγάλα λόγω καλύτερων specs.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Με ανοιγμένη τη συσκευασία;

 

Sent from my SM-F916B using Tapatalk

 

Φιλε γυρνα το με κλειστα ματια, εντος 7 ημερων τουλαχιστον εχεις δικαιωμα υπαναχωρησης αρκει να μην εχεις κανει καποια ζημια. Ζητα τα λεφτα πισω, ή παρε πιστωτικό (δε θυμαμαι ακριβως την στρατηγικη του κοτσοβολου - παντως το media σου τα δινει τα χρηματα πισω σιγουρα) . Ακομα κ να μην καταφερεις να τα παρεις πισω, παρε το πιστωτικο και ξαναγορασε το στη τελικη και αφηνεις το υπολοιπο για κατι αλλο. 700 ευρω ειναι τεραστια διαφορά. Φανταστειτε τι κερδος βγαζει η samsung και η καθε samsung και ποσο πραγματικα κοστιζει η κατασκευη των συσκευων τους :wacko:

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παίδες εγώ τη θήκη μες το σπίτι αλλά και γραφείο όταν είμαι ήρεμος τη βγάζω. Την βάζω ανάποδα και ακουμπώ το κινητό πάνω της για την κάμερα και είμαι μια χαρά.

 

κ εγω το bronze οσες μερες το εχω ειναι χωρις θηκη, το μεταφερω σε τυπου πουγγι οταν ειναι σε τσαντα, πραγματικα το βλεπω και το χαζευω - δε μου παει καρδια να του βαλω τπτ :lol: σε τραπεζια το αφηνω χυμα, δεν νομιζω οτι γρατζουνιεται ευκολα το τζαμι της καμερας

 

Αυριο μεθαυριο θα εχω μια carbon cyber edition οι οποιες για οποιον ξερει απο pitaca ειναι πανεμορφες με φοβερο grip, αλλα σαν αυτο το bronze mat του κινητου δεν εχει!

Link to comment
Share on other sites

Φιλε γυρνα το με κλειστα ματια, εντος 7 ημερων τουλαχιστον εχεις δικαιωμα υπαναχωρησης αρκει να μην εχεις κανει καποια ζημια. Ζητα τα λεφτα πισω, ή παρε πιστωτικό (δε θυμαμαι ακριβως την στρατηγικη του κοτσοβολου - παντως το media σου τα δινει τα χρηματα πισω σιγουρα) . Ακομα κ να μην καταφερεις να τα παρεις πισω, παρε το πιστωτικο και ξαναγορασε το στη τελικη και αφηνεις το υπολοιπο για κατι αλλο. 700 ευρω ειναι τεραστια διαφορά. Φανταστειτε τι κερδος βγαζει η samsung και η καθε samsung και ποσο πραγματικα κοστιζει η κατασκευη των συσκευων τους :wacko:

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

κ εγω το bronze οσες μερες το εχω ειναι χωρις θηκη, το μεταφερω σε τυπου πουγγι οταν ειναι σε τσαντα, πραγματικα το βλεπω και το χαζευω - δε μου παει καρδια να του βαλω τπτ :lol: σε τραπεζια το αφηνω χυμα, δεν νομιζω οτι γρατζουνιεται ευκολα το τζαμι της καμερας

 

 

 

Αυριο μεθαυριο θα εχω μια carbon cyber edition οι οποιες για οποιον ξερει απο pitaca ειναι πανεμορφες με φοβερο grip, αλλα σαν αυτο το bronze mat του κινητου δεν εχει!

Καμία ζημιά δεν έχει. Απλά το γυρίζω και δηλώνω υπαναχώρηση; Δε χρειάζεται να το αιτιολογήσω;

 

Sent from my SM-F916B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ενέδωσα και εγώ παρόλο που δεν ψηνόμουν γιατί ήμουν ευχαριστημένος από το 10 η τιμή γύρω στο χιλιάρικο για το 512 είναι πολύ καλή , από το απόγευμα το στεταρω , παράγγειλα και μια uag pyro για προστασία ελπίζω να μην με απογοητεύσει.
Link to comment
Share on other sites

Καμία ζημιά δεν έχει. Απλά το γυρίζω και δηλώνω υπαναχώρηση; Δε χρειάζεται να το αιτιολογήσω;

 

Sent from my SM-F916B using Tapatalk

 

Έχεις το δικαίωμα για 15 μέρες ακόμα και ανοιχτό αρκεί να είναι άριστο. Δε χάνεις τίποτα να πας αύριο, αντιθέτως ίσως κερδίσεις αρκετά

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Έχεις το δικαίωμα για 15 μέρες ακόμα και ανοιχτό αρκεί να είναι άριστο. Δε χάνεις τίποτα να πας αύριο, αντιθέτως ίσως κερδίσεις αρκετά

Καλά, θα το εξαντλήσω γιατί 630€ είναι αυτά. Διαβάζοντας όμως εδώ https://www.kotsovolos.gr/proionta-kai-epistrofes λέει επιστροφή στην αρχική του κατάσταση, δηλ. μη ανοιγμένο;

Link to comment
Share on other sites

Καλά, θα το εξαντλήσω γιατί 630€ είναι αυτά. Διαβάζοντας όμως εδώ https://www.kotsovolos.gr/proionta-kai-epistrofes λέει επιστροφή στην αρχική του κατάσταση, δηλ. μη ανοιγμένο;

 

Αρχική κατάσταση = όχι ζημιές χτυπήματα. Αυτό νομίζω εγώ. Σε κάθε περίπτωση μια βόλτα αρκεί.

 

----- προσθήκη μηνύματος 40 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ναι γεια σας..:D2b16c4c42ecc50a477e5ed2c2243ee5e.jpg224de49461d4ee78d80e4d9c0c007b76.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N986B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Και στα δικά μας οι ελεύθεροι...... :lol:

Με υγεία να το χαρείς.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αρχική κατάσταση = όχι ζημιές χτυπήματα. Αυτό νομίζω εγώ. Σε κάθε περίπτωση μια βόλτα αρκεί.

 

----- προσθήκη μηνύματος 40 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

Και στα δικά μας οι ελεύθεροι...... :lol:

 

Με υγεία να το χαρείς.

Ευχαριστώ Κώστα. Δεν θα το μετανιώσεις. Η συσκευή σπέρνει και δεν μπορώ να πω ότι υπάρχει κάποια διαφορά στην μπαταρία. Από αύριο θα το λιώσω και επανέρχομαι. Με το καλό να παραλάβεις και εσύ. Τι χρώμα επέλεξες;

 

Στάλθηκε από το SM-N986B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 20 Ultra

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...