Jump to content

Μετά από ΜiA1 τι?


doukas77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω ένα xiaomi ΜiA1 3 χρόνια και πάμε στο τέταρτο.

Ήρθε η ώρα να το αλλάξω και σκέφτομαι να δώσω μέχρι 250 ευρώ.

Θα ήθελα προτάσεις για να με βοηθήσετε .

Δεν παίζω παιχνίδια ,αλλά με ενδιαφέρει η καλή κάμερα

 

Ευχαριστω

 

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δες το Huawei nova 5t από best price.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

nova 5t θα έλεγα (αν και με το τελευταίο Update 10.1 την camera την έκαναν social media friendly σε όλες της συσκευές της εταιρείας)
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου σε αυτά τα λεφτά εγώ θα πήγαινα για το Redmi Note 9 Pro

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.3.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ από mi a1 πήγα σε nova

Μου λείπει το ρεμοτε

Αλλά κατά τα άλλα καλή συσκευή

2 βδομάδες τωρα

 

Στάλθηκε από το Nova 5t μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γιατί να πάς στο nova του 9/2019 και όχι σε 9 pro του 6/2020 ;

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.3.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Γιατί να πάς στο nova του 9/2019 και όχι σε 9 pro του 6/2020 ;

 

Γιατί το ένα (nova) είναι ναυαρχιδα με κάποιες παραχώρησεις ενώ το άλλο (9 Pro) είναι ένα οριακά midrange

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ από mi a1 σε Nova 5t πήγα και πλέον ούτε να ξαναδώ xiaomi ξανά. Είχα ξεχάσει πως είναι να παίρνεις update χωρίς πρόβλημα.

Το emui πολύ ελαφρύ και λειτουργικό, και το κινητό θηριάκι με αρκετά καλές κάμερες

 

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ από mi a1 σε Nova 5t πήγα και πλέον ούτε να ξαναδώ xiaomi ξανά. Είχα ξεχάσει πως είναι να παίρνεις update χωρίς πρόβλημα.

Το emui πολύ ελαφρύ και λειτουργικό, και το κινητό θηριάκι με αρκετά καλές κάμερες

 

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk

Κρίμα που πλέον η εταιρεία δεν υπάρχει έτσι όπως έγιναν τα πράγματα
Link to comment
Share on other sites

Κρίμα που πλέον η εταιρεία δεν υπάρχει έτσι όπως έγιναν τα πράγματα
Ποια εταιρία δεν υπάρχει;;

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ποια εταιρία δεν υπάρχει;;

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

η hua εκτός κινας πλέον σβήνει ετσι όπως πάει το μπλόκο για της νέες συσκευές τώρα σιγά σιγά αφήνει και τα κιριν κλπ και μονοδρομικα πάει σε mediatek και σε άλλα πράγματα κάνει στροφή αλλού.......

με λίγα λόγια αργά αργά τουλάχιστον για ευρωπη πεθαίνει (βασικά παντού εκτός κινας)

καλα για networks οπου ήταν και κύριος τομεας της την έσφαξαν χωρίς καμία κουβέντα (εκει έβγαζε τον μεγαλύτερο τζίρο της)

Link to comment
Share on other sites

η hua εκτός κινας πλέον σβήνει ετσι όπως πάει το μπλόκο για της νέες συσκευές τώρα σιγά σιγά αφήνει και τα κιριν κλπ και μονοδρομικα πάει σε mediatek και σε άλλα πράγματα κάνει στροφή αλλού.......

 

με λίγα λόγια αργά αργά τουλάχιστον για ευρωπη πεθαίνει (βασικά παντού εκτός κινας)

 

καλα για networks οπου ήταν και κύριος τομεας της την έσφαξαν χωρίς καμία κουβέντα (εκει έβγαζε τον μεγαλύτερο τζίρο της)

Και όλα αυτά γιατί να παίξουν ρόλο στην απόφασή του αν θα αγοράσει το nova 5t ή όχι? Οι υπάρχουσες συσκευές πριν το ban θα έχουν υποστήριξη κανονικά.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Και όλα αυτά γιατί να παίξουν ρόλο στην απόφασή του αν θα αγοράσει το nova 5t ή όχι? Οι υπάρχουσες συσκευές πριν το ban θα έχουν υποστήριξη κανονικά.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

 

αν δεις τελευταίες ειδήσεις δεν ειναι ξεκάθαρο το τοπίο για αυτό (ειναι να μην δοθεί εντολή για πλήρες μπαν τπτ περισσότερο τπτ λιγοτερο)

μετα τελος και το playstore και στα παλια

Link to comment
Share on other sites

αν δεις τελευταίες ειδήσεις δεν ειναι ξεκάθαρο το τοπίο για αυτό (ειναι να μην δοθεί εντολή για πλήρες μπαν τπτ περισσότερο τπτ λιγοτερο)

 

μετα τελος και το playstore και στα παλια

Η huawei πάντως χτες ανακοίνωσε ότι η υποστήριξη των συσκευών πριν το ban θα συνεχιστεί κανονικά. Βέβαια, έχεις δίκιο για το θολό τοπίο, με την έννοια ότι δεν έχει βγάλει ακόμα ανακοίνωση η Google επί του θέματος... Αν συμβεί πάντως κάτι τέτοιο θα είναι πολύ ακραίο.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Η huawei πάντως χτες ανακοίνωσε ότι η υποστήριξη των συσκευών πριν το ban θα συνεχιστεί κανονικά. Βέβαια, έχεις δίκιο για το θολό τοπίο, με την έννοια ότι δεν έχει βγάλει ακόμα ανακοίνωση η Google επί του θέματος... Αν συμβεί πάντως κάτι τέτοιο θα είναι πολύ ακραίο.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

Ανακοίνωσε της συνθήκες του τώρα... Είναι θολά ακόμη δεν είπα να μην πάρει είπα να έχει το νου του και ναι σαν συσκευή είναι σούπερ το niva
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι πιστεύω ότι όλα αυτά είναι υπερβολές. Και λύση θα δωθει κάποια στιγμή στο υπάρχον ζήτημα αλλά κι έτσι όπως είναι τώρα δε νομίζω ότι επηρεάζει κάπου τη λειτουργία των καινούριων huawei.

Όσο για επεξεργαστές mediatek που είπε ο φίλος, εγώ κάπου διάβασα για snapdragon...

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι πιστεύω ότι όλα αυτά είναι υπερβολές. Και λύση θα δωθει κάποια στιγμή στο υπάρχον ζήτημα αλλά κι έτσι όπως είναι τώρα δε νομίζω ότι επηρεάζει κάπου τη λειτουργία των καινούριων huawei.

Όσο για επεξεργαστές mediatek που είπε ο φίλος, εγώ κάπου διάβασα για snapdragon...

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

εφαγαν ακυρο με την snap μονο mediatec μπορει και αυτο με κομμενες πολλες λειτουργιες σε συσκευες εκτος κινας (λογο παντεντον)

Link to comment
Share on other sites

Ovepriced πιστευω. Ενα κινητο αντιστοιχα καλο και ποιοτικο με το mia1 οταν βγηκε με ταβανι τα 200€ . Ζηταω πολλα?! Κοιταω και το g8 power...εχεις καποιος γνωμη?
Link to comment
Share on other sites

Ovepriced πιστευω. Ενα κινητο αντιστοιχα καλο και ποιοτικο με το mia1 οταν βγηκε με ταβανι τα 200€ . Ζηταω πολλα?! Κοιταω και το g8 power...εχεις καποιος γνωμη?

 

mia1 ειναι και xiaomi που σημαινει σε κατι αντιστοιχο θα πας με οτι προβληαμτα φαινει η xiaomi μαζι πλεον

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Πολύ δυνατό είναι το HUAWEI P40 Lite, το έχω στα υπόψιν

Το μόνο που με προβληματίζει είναι που δεν έχει Google Play Services

Edited by bathan

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.3.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Το Poco X3 NFC θα είναι μάλλον το επόμενο μου κινητό

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.3.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...