Jump to content

[Επίσημο] Qtek 8300 & 8310


kalantz
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

κατέβασε τα εργαλεία που θα βρεις σε αυτό το post

κάνε εγκατάσταση αυτο που θα βρεις στο φάκελο 1 από το pc σου. και μετά θα βρες το στο φάκελο accessories του κινητού σου και τρέξτο. θα κάνει αυτόματα κάποιες αλλαγές στη registry. μετά ενώ το κινητό σου είναι ακόμα συνδεμένο με το pc σου τρέξε πάλι από το pc σου το sda application unlock που θα βρεις στο φάκελο 2. το κινητό σου είναι ξεκλείδωτο τώρα.

ο φάκελος 3 δεν σου χρειάζεται, είναι για cid unlock

File Bill...HELP

kano auto pou les parapano alla trexontas to exe tou fakelou 1 mou vgazei pali to idio msg:

 

Installation was unsuccessfull.

The program or setting cannot be installed because it does not have sufficient system permisions

Prospatho na egkatastiso kai kapoia programs H' kapoia homescreen kai mou bgazei idio mhnyma.

Ti kanoume tora???

[sIGPIC][/sIGPIC]Ericsson 197,337,388,768,688,788,T39,T68_SE P900,K500,P910,K750,W800,K800,W910,T650,C905,X1,X10mini+pro_Nokia 6150,3210,8210,7110,6510,3650,6100,6600,6680,9500_Motorola MicroTac 7500,StarTac130,V3x,K1_Panasonic G500,GD90,GD92_Siemens C25,SL45,SX1,S65_Sharp GX20,GX30_Samsung D600,B2100,Galaxy SIII, Sonim XP1, Qtek8010,2020i,S100,9100,8310_iPAQ 6515,hx4700_O2 XDA IIs_Dell Axim X51V_FSC N560_MIO A701_SONY Xperia S,J,T,,Z,Z2_Z5_iPhone 3GS,4,5.6,7
Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλα.το skroutz.gr το χει ακομα με την παλια τιμη στα αποτελεσματα.το ψαχνω απεγνωσμενα και θελω να το αγορασω το μηχανημα απο το play247.gr.Ειναι αξιοπιστο μαγαζι?εχει ονομα στη πιατσα?γιατι μονο e-shop εμπιστευομαι σε ποιοτητα(προιοντων-υπηρεσιων).ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση κρισεως για τους κατοχους της συσκευης:τι ταχυτητα πρεπει να εχει η μινι sd?50χ-80χ η 150χ?να ληφθει υποψη η σχεση τιμη-αποδοση.και παλι ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

File Bill...HELP

kano auto pou les parapano alla trexontas to exe tou fakelou 1 mou vgazei pali to idio msg:

 

Installation was unsuccessfull.

The program or setting cannot be installed because it does not have sufficient system permisions

Prospatho na egkatastiso kai kapoia programs H' kapoia homescreen kai mou bgazei idio mhnyma.

Ti kanoume tora???

μετά από το αρχείο του φακέλου 1, τρέξε και το sda application unlock που είναι στο φάκελο 2 και ξαναδοκίμασε.

Link to comment
Share on other sites

 

euxaristw megale! toses meres to perimena sto eshop pou eixe eksanthlithei,opote molis to ida to paragila kai to perimenw na doume pote..

Link to comment
Share on other sites

κατάφερα να εγκαταστήσω το automatic keylock 3.87 αλλά μου βγάζει συνεχώς αυτό το μήνυμα όταν το ρυθμίζω : error creating keyboard hook. ποιο ειναι το πρόβλημα;
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα το οποίο όταν έχεις μια αναπάντητη ή μήνυμα κάνει το λαμπάκι να αναβοσβήνει πορτοκαλί όπως συμβαίνει στο S110;
Link to comment
Share on other sites

κατάφερα να εγκαταστήσω το automatic keylock 3.87 αλλά μου βγάζει συνεχώς αυτό το μήνυμα όταν το ρυθμίζω : error creating keyboard hook. ποιο ειναι το πρόβλημα;

 

To problima einai oti trexei to programa ths ace pou einai gia ta minimata gia stelneis 160 xaraktires!! Uparxei asimbatotita diladi!An apenergopoihseis to

to programa ths ace kaneis restart kai ksanatrekseis to keylock tha doulepsei!!!

Link to comment
Share on other sites

το παρήγγειλα χθες το βράδυ από το play247 με την προσφορά, αλλά σήμερα με πήραν τηλ. και μου είπαν ότι είχε ήδη εξαντληθεί όταν το παρήγγειλα..

 

αν το δείτε πουθενά αλλού τότε πείτε το. Είπαν ότι δε θα ξαναφέρουν ούτε με την παλιά τιμή, γιατί αποσύρεται από την κυκλοφορία

Link to comment
Share on other sites

Εγω το παραγγειλα κατα το μεσημερι (12:00) και παλι καλα μολις τωρα με πηραν και μου ειπαν οτι εφυγε σημερα και θα ερθει μαλλον Δευτερα πρωι.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος που νε μπορεί να βλέπει http σελιδες στο 8310 του μέσω TIM NON STOP PLUS; είναι δυνατόν να είναι εφικτό σε όλα τα άλλα κινητά και όχι στο 8310;
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα, η οποία και εξαιτίας του e-shop=199E αυξήθηκε κατά αρκετά νέα μέλη. Μόλις μετά 2 μέρες έκανα για 1η μου φορά με κινητό:

- Σερφάρισμα στο internet

- Λήψη των mail μου. Μάλιστα λαμβάνει τις επικεφαλίδες και επιλέγεις ποια μηνύματα θέλεις να κατέβουν ολόκληρα. Ακόμη και μετά την λήψη τα mail παραμένουν στο server και μπορείν να τα κατεβάσεις αργότερα από τον υπολογιστή σου.

- Μίλησα άνετα με το skype σε άλλο υπολογιστή. (υπήρχε μια ελάχιστη καθυστέρηση αλλά η φωνή ακούγονταν πολύ καλά)

- Είδα google στο κινητό μου με το gmap. Πολύ καλό αλλά δεν μπόρεσα να αποθηκεύσω του χάρτες που είδα, άρα όταν είμαι off-line πάπαλα...

Βέβαια δεν απέφυγα την ολική διαγραφή της μνήμης γιατί μου έκανε 'νερά' όπως ότι το ClearVue εξαφανίστηκε και δεν μπορούσα να το εγκαταστήσω με τίποτα ξανά.

Αλήθεια αυτό το πρόγραμμα δεν μπορεί να εγκατασταθεί στην storagecard; Ακόμη και μετά το reset μου έλεγε ότι εγκαταστάθηκε αλλά το πρόγραμμα πουθενά! Τελικά το έβαλα στην κανονική μνήμη και όλα ΟΚ.

Μπορούμε να ξέρουμε ποια προγράμματα java τρέχουν στο κινητό μας (δοκίμασα κάποια για smartphone και άλλα έτρεξαν και άλλα όχι).

Τέλος το TomTom τρέχει μόνο η έκδοση 5 και όχι η 6; Οι χάρτες γι' αυτό το πρόγραμμα μπορούν να μπουν αργότερα 'χύμα' με απλό copy;

Ας κλείσω με κάτι που ανακάλυψα μόνος μου: Είναι παράλογο που δεν υπάρχει εργαλείο προεγκατεστημένο για μεταφορά των επαφών από την SIM στην μνήμη του τηλεφώνου. Τελικα το έκανα με ένα επλό πρόγραμμα που βρήκα εδώ:http://www.marauderzstuff.com/programs/m2simcopy/default.aspx

Μετά έκρυψα την εμφάνιση της SIM και όλα καλά.

Ελπίζω να κρατήσουμε.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα, η οποία και εξαιτίας του e-shop=199E αυξήθηκε κατά αρκετά νέα μέλη. Μόλις μετά 2 μέρες έκανα για 1η μου φορά με κινητό:

- Σερφάρισμα στο internet

- Λήψη των mail μου. Μάλιστα λαμβάνει τις επικεφαλίδες και επιλέγεις ποια μηνύματα θέλεις να κατέβουν ολόκληρα. Ακόμη και μετά την λήψη τα mail παραμένουν στο server και μπορείν να τα κατεβάσεις αργότερα από τον υπολογιστή σου.

- Μίλησα άνετα με το skype σε άλλο υπολογιστή. (υπήρχε μια ελάχιστη καθυστέρηση αλλά η φωνή ακούγονταν πολύ καλά)

- Είδα google στο κινητό μου με το gmap. Πολύ καλό αλλά δεν μπόρεσα να αποθηκεύσω του χάρτες που είδα, άρα όταν είμαι off-line πάπαλα...

Βέβαια δεν απέφυγα την ολική διαγραφή της μνήμης γιατί μου έκανε 'νερά' όπως ότι το ClearVue εξαφανίστηκε και δεν μπορούσα να το εγκαταστήσω με τίποτα ξανά.

Αλήθεια αυτό το πρόγραμμα δεν μπορεί να εγκατασταθεί στην storagecard; Ακόμη και μετά το reset μου έλεγε ότι εγκαταστάθηκε αλλά το πρόγραμμα πουθενά! Τελικά το έβαλα στην κανονική μνήμη και όλα ΟΚ.

Μπορούμε να ξέρουμε ποια προγράμματα java τρέχουν στο κινητό μας (δοκίμασα κάποια για smartphone και άλλα έτρεξαν και άλλα όχι).

Τέλος το TomTom τρέχει μόνο η έκδοση 5 και όχι η 6; Οι χάρτες γι' αυτό το πρόγραμμα μπορούν να μπουν αργότερα 'χύμα' με απλό copy;

Ας κλείσω με κάτι που ανακάλυψα μόνος μου: Είναι παράλογο που δεν υπάρχει εργαλείο προεγκατεστημένο για μεταφορά των επαφών από την SIM στην μνήμη του τηλεφώνου. Τελικα το έκανα με ένα επλό πρόγραμμα που βρήκα εδώ:http://www.marauderzstuff.com/programs/m2simcopy/default.aspx

Μετά έκρυψα την εμφάνιση της SIM και όλα καλά.

Ελπίζω να κρατήσουμε.

 

πώς σερφαρες στο διαδίκτυο(!); μέσω wifi;

Link to comment
Share on other sites

πώς σερφαρες στο διαδίκτυο(!); μέσω wifi;

 

Και όλα τα υπόλοιπα μέσω WiFi. Μάλιστα η ταχύτητα φόρτωσης είναι ίδια με του υπολογιστή μου. Εντάξει, κάτι τρελές σελίδες δεν μπορεί να τις δείξει καλά, αλλά δεν θα σερφάρεις με τις ώρες στην οθονούλα του QTEK. Απλά η σύνδεση WiFi δίνει στο κινητό πολλές εφαρμογές.

Μάλιστα η σύνδεση γίνεται ταχύτατα, όχι μόνο στο σπίτι μου, εχθές συνδέθηκα σ' ένα εμπορικό κέντρο κανονικότατα!

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος που νε μπορεί να βλέπει http σελιδες στο 8310 του μέσω TIM NON STOP PLUS; είναι δυνατόν να είναι εφικτό σε όλα τα άλλα κινητά και όχι στο 8310;

φυσικά και γίνεται να σερφάρεις με non stop αλλά θέλει λίγο προσοχή στις ρυθμίσεις. θα σου πρότεινα αρχικά να σβήσεις την συνδεση tin internet για να μην σε μπερδεύει. μετά δες ότι η σύνδεση tim wap συνδεέται στο wap network και τέλος δες στον proxy στην επιλογη "connects from" να επιλέξεις wap network και στην επόμενη επιλογή "connects to" να επιλέξεις the internet. φυσικά ο proxy name:port πρέπει να είναι 192.168.200.10:9401

αν δεν τα καταφέρεις πες μου να το δούμε πιο αναλυτικά!!

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα κι εγώ την πρώτη μέρα να περιηγηθώ στο διαδίκτυο μέσω wifi και το έκανα επιτυχώς. Έχει την πλάκα του, άλλωστε εξαιτίας του wifi το πήρα. Βέβαια είναι για τα απολύτως αναγκαία, αφού η οθόνη δεν βολεύει καθόλου λόγω μικρής ανάλυσης, ενώ το scrolling απαιτεί τη συνεχή χρήση του joystick, το οποίο φημολογείται ότι είναι ευαίσθητο. Με μερικές ώρες χρήσης του joystick για περιήγηση στο διαδίκτυο, ουσιαστικά κάνεις χρήση, που κανονικά θα έκανες σε μερικούς μήνες με απλή περιήγηση στα μενού του τηλεφώνου.

 

Δυστυχώς δεν υποστηρίζει WEP/WPA, κάτι το οποίο μειώνει τις δυνατότητες σύνδεσής του σε δίκτυα που το απαιτούν, ενώ αν θέλεις να το χρησιμοποιείς στο σπίτι, πρέπει να έχεις το δίκτυό σου ελεύθερο για πρόσβαση από οποιονδήποτε, εκτός αν περάσεις mac address στη σχετική λίστα του AP.

 

Επίσης συνδέθηκε επιτυχώς με bluetooth και Irda. Με είχε τρομάξει λίγο το review στο myphone, που έλεγε ότι το bluetooth δεν δουλεύει καλά. Ας ελπίσουμε ότι θα συνεργάζεται και με άλλα κινητά.

 

Ανάγνωση e-mail δοκίμασα μόνο μέσω webmail. Επίσης ενδιαφέρον έχει το windows messenger. Βέβαια δεν μπορείς να στήσεις κουβέντα με το αριθμητικό πληκτρολόγιο, αλλά κάνει για τα απαραίτητα.

 

Η μπαταρία φαίνεται να κρατάει καλά.

 

Δεν έχω δοκιμάσει ακόμα να περάσω προγράμματα. Μοναδικό πρόβλημα που παρουσίασε ήταν η αδυναμία σβησίματος μίας φωτογραφίας από την ενσωματωμένη μνήμη της συσκευής. Με επανεκκίνηση απελευθερώθηκε και την έσβησα.

 

Από τη μικρή επαφή με το Qtek 8310, θα έλεγα ότι είναι μία συσκευή που θα ανταμείψει τα μάλα τον χρήστη που του αρέσει να ψάχνεται, αφού του προσφέρει πολλές δυνατότητες τροποποίησης και σύνδεσης. Σε καμία περίπτωση όμως δεν συγκρίνεται με ένα κανονικό PDA, τόσο στις δυνατότητες, όσο και στην ευκολία χρήσης.

Link to comment
Share on other sites

φυσικά και γίνεται να σερφάρεις με non stop αλλά θέλει λίγο προσοχή στις ρυθμίσεις. θα σου πρότεινα αρχικά να σβήσεις την συνδεση tin internet για να μην σε μπερδεύει. μετά δες ότι η σύνδεση tim wap συνδεέται στο wap network και τέλος δες στον proxy στην επιλογη "connects from" να επιλέξεις wap network και στην επόμενη επιλογή "connects to" να επιλέξεις the internet. φυσικά ο proxy name:port πρέπει να είναι 192.168.200.10:9401

αν δεν τα καταφέρεις πες μου να το δούμε πιο αναλυτικά!!

 

έκανα τις ρυθμίσεις που μου υπέδειξες αλλά δεν είχαν αποτέλεσμα με τον ΙΕ. μήπως θέλει κάποια άλλη ρύθμιση;

Link to comment
Share on other sites

έκανα τις ρυθμίσεις που μου υπέδειξες αλλά δεν είχαν αποτέλεσμα με τον ΙΕ. μήπως θέλει κάποια άλλη ρύθμιση;

δες αν στα options-connections του IE είναι τσεκαρισμένη η επιλογή "automatically detect settings". επίσης μπες στο start-settings-connections, menu-advance και δες τι επιλογές έχεις σε κάθε καρτέλα σύνδεσης.

αν πάλι δεν γίνει κάτι, βρες το msn μου στο προφίλ μου και θα τα πούμε εκεί μετά το μεσημέρι!!

Link to comment
Share on other sites

δες αν στα options-connections του IE είναι τσεκαρισμένη η επιλογή "automatically detect settings". επίσης μπες στο start-settings-connections, menu-advance και δες τι επιλογές έχεις σε κάθε καρτέλα σύνδεσης.

αν πάλι δεν γίνει κάτι, βρες το msn μου στο προφίλ μου και θα τα πούμε εκεί μετά το μεσημέρι!!

 

 

μετά από την βοήθεια του φίλου psybill το πρόβλημα λύθηκε. είχα βάλει ενώ δεν έπρεπε κωδικό στον proxy.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...