Jump to content

[Επίσημο] Qtek 8300 & 8310


kalantz
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φίλε μου υπάρχει ενότητα για το συγκεκριμένο τηλέφωνο.

Ρίξε μια ματιά στο παρακάτω link, πιστεύω εκεί θα σε βοηθήσουν περισσότερο.

 

Qtek 8300 & 8310

http://www.danasoft.com/sig-gre.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά μόλις είδα οτι έπεσε η τιμή του 8310 απο 485 σε 415 και με σύνδεση στο cosm. 120 314 ευρο στο Πλαισιο
Link to comment
Share on other sites

Τελικά η τιμή είναι τελική. Ρώτησα σήμερα σε κατάστημα vodafone όπου είδα και το κινητό.

Περιέχει στη συσκευασία handsfree,usb cable και θήκη μεταφοράς.

Link to comment
Share on other sites

Evala tin ROM pou dinoun sto modaco. Exo dei mono ena elatoma: sto smartdial otan klickarei kaneis me to kentriko koubi tou polipliktrou pano stin epafi tote anti opos prin na anoigei tin epafi, to tilefono tin pliktrologei kai pairnei tilefono. Kako dioti afto to kanei etsi kai allios to prasino koubaki.

Exei paidia paratirisei kai allos kati tetoio i mono ego?

An nai sigoura kapoia allagi sto registry tha to diorthonei alla ante na vroume poia. an kapoios xerei pio value sto registry to kanei...please post

Τώρα μάλιστα! τα κινητά μοιάζουν πια με υπολογιστές...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια σκεφτομαι να αγορασω το Q-tec 8310 απο το πλαισιο.

Αξιζει τα λεφτα του ή να παω για κατι αλλο?

Με ψιλοχαλαει ο πεξεργαστης(200MHz) και τασχετικα λιγα χρωματα που εχει (65κ) για τα σημερινα δεδομενα...

Θα βγει κανενα καινουργιο που θα ειναι τοσο καλο που αξιζει να περιμενω?

Link to comment
Share on other sites

Τελικά αγόρασα το v1240.

Προς το παρόν το μόνο κλείδωμα που βρήκα είναι ότι ενώ βλέπω κανονικά άλλα κινητά μέσω bluetooth και μπορώ να στείλω αρχεία,

τα άλλα κινητά δεν με βλέπουν και επομένως δεν μπορώ να λάβω αρχεία.

Καμιά ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

Τελικά αγόρασα το v1240.

Προς το παρόν το μόνο κλείδωμα που βρήκα είναι ότι ενώ βλέπω κανονικά άλλα κινητά μέσω bluetooth και μπορώ να στείλω αρχεία,

τα άλλα κινητά δεν με βλέπουν και επομένως δεν μπορώ να λάβω αρχεία.

Καμιά ιδέα?

δες στο start-settings-connection-beam, αν ειναι ενεργοποιημενη η επιλογη " recieve all incoming beams"

Link to comment
Share on other sites

δες στο start-settings-connection-beam, αν ειναι ενεργοποιημενη η επιλογη " recieve all incoming beams"

 

thanks για το reply αλλά δυστηχώς το πρόβλημα παραμένει.

Είναι πιθανό να είναι κλείδωμα της vodafone?

Link to comment
Share on other sites

thanks για το reply αλλά δυστηχώς το πρόβλημα παραμένει.

Είναι πιθανό να είναι κλείδωμα της vodafone?

πολυ πιθανον!!! η voda συνηθιζει να κανει τετοιες @@ στα Vodafone live κινητα της. γιατι να μην εχει κανει κατι αντστοιχο και εδω. δεν το εχω διαβασει ομως καπου και ουτε εχω εμεπειρα απο vodafone branded smartphone για να σου απαντησω με σιγουρια. αν ειναι παντως ετσι καλό θα ειναι να βαλεις καμια wwe rom της qteκ ή της imate και θα εισαι μια χαρα!!!

Link to comment
Share on other sites

πολυ πιθανον!!! η voda συνηθιζει να κανει τετοιες @@ στα Vodafone live κινητα της. γιατι να μην εχει κανει κατι αντστοιχο και εδω. δεν το εχω διαβασει ομως καπου και ουτε εχω εμεπειρα απο vodafone branded smartphone για να σου απαντησω με σιγουρια. αν ειναι παντως ετσι καλό θα ειναι να βαλεις καμια wwe rom της qteκ ή της imate και θα εισαι μια χαρα!!!

 

 

1) Να υποθέσω ότι έτσι θα χάσω την εγγύηση...

2) Να κλειδώσει την αποστολή φωτογραφιών (για να σε αναγκασει να χρησιμοποιήσεις MMS) το καταλαβαίνω αλλά απο και ως που να κλειδώσει την λήψη?????

Link to comment
Share on other sites

1) Να υποθέσω ότι έτσι θα χάσω την εγγύηση...

2) Να κλειδώσει την αποστολή φωτογραφιών (για να σε αναγκασει να χρησιμοποιήσεις MMS) το καταλαβαίνω αλλά απο και ως που να κλειδώσει την λήψη?????

 

 

1.Σιγουρα θα τη χάσεις

2. Για να μην σου στελνουν διαφορα αρχεια, mp3,video,για να τα κατεβάζεις απο το live!!!!

It&C My Company Dpt
Link to comment
Share on other sites

Paides mia erwthsh:ginetai na anebasoume to mege8os twn arxeiwn pou mporei na dextei to thlefwno me bluetooth?Xtes mou estelnan ena video(3.3MB) kai enw egine kanonika h apoStolh to thl ebgale sfalma apo8hkeyseis...Thanks
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Έψαξα οτι μπορουσα μέσα σε όλο το φόρουμ, δεν ξέρω αν έχει απαντηθεί, αλλά θέλω να μου απαντήσει κάποιος στο εξής:

 

1. Τα θέματα είναι μόνο αρχικές οθόνες που αλλάζουν την όψη τους, δηλαδή εκεί που δείχνει το δίκτυο, άν έχεις καινούρια μηνύματα και διάφορα άλλα.... ή όταν αλλάζεις θέμα, αλλάζει και το χρώμα και το στύλ όλων των μενού και υπομενού. Με λίγα λόγια, η αλλαγή θέματος επηρρεάζει μόνο την αρχική οθόνη ή και όλη την υπόλοιπη όψη του κινητού? (το SonyEricsson K750 για παράδειγμα έχει τέτοια θέματα που αλλάζουν τα πάντα μέσα στα μενού και την homescreen)

 

2. Μπορείτε να μου πείτε κανένα πρόγραμμα για κατασκευή θεμάτων για το8310 και ίσως από που μπορώ να το κατεβάσω.

 

Ευχαριστώ.

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

Paides mia erwthsh:ginetai na anebasoume to mege8os twn arxeiwn pou mporei na dextei to thlefwno me bluetooth?Xtes mou estelnan ena video(3.3MB) kai enw egine kanonika h apoStolh to thl ebgale sfalma apo8hkeyseis...Thanks

 

το ίδιο πρόβλημα έχω αντιμετωπισει κι εγώ.

Χώρος στην μνήμη του τηλεφώνου υπάρχει (τουλάχιστν θεωρητικά).

Είχα γράψει και αναλυτκά γι'αυτο το προβλημα παλιότερα. Δεν βρήκα λύση.

Θυμάμαι ότι ένα αρχείο 4mb δεν το δεχόταν (βγάζοντας σφάλμα στο τέλος) ενώ ένα αρχείο 3.9mb πχ, το δεχόταν κανονικα.

 

Αυτό που ήθελα να ρωτήσω είναι το εξής:

Μπορουμε να επιλέξουμε τελικά να αποθηκεύει τα εισερχόμενα -μέσω bluetooth- αρχεία στην κάρτα μνήμης?

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά....

 

1. Πρόσφατα αγόρασα ένα 8310 και διατήρησα τη σύνδεσή μου με τη Vodafone. Όταν το τηλέφωνο είναι εκτός δικτύου ή κλειστό η Vodafone στέλνει από το 1212 ένα sms με το τηλέφωνο του καλούντος. Όσες συσκευές είχα το έκαναν. Αυτό δυστυχώς δεν γίνεται με το 8310. Παίρνω μόνο ένα sms που γράφει "ειδοποίηση κλήσης" χωρίς άλλα στοιχεία. Μήπως είναι ζήτημα αναβάθμισης του λογισμικού της συσκευής? Εάν ναι, πώς θα γίνει?

2. Μήπως ξέρει κανείς πώς στο ίδιο τηλέφωνο μπορεί να αυξηθεί ο αριθμός των χαρακτήρων για κάθε sms από 70 που είναι σε 160 που είναι και το λογικό?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Εχει βγει το photocontacts v3.0 που παίζει κανονικά στο 8310 και βλέπεις τις φώτο των επαφών σε όλη την οθόνη

 

που μπορουμε να το βρουμε το photocontact.

Οσο εψαξα δεν βρήκα κάτι για Smartphones :confused:

 

επίσης βρε παιδιά τι συμβαίνει με το updated Firmware του 8310?

έχει προβλήματα? υπάρχει καποιο σημείο που συζητείται αυτό τό θέμα γιατί δεν βλέπω κατι στο myPhone.

Αν περάσει κανείς το νέο firmware θα σβηστουν όλα τα αρχεία/προγράμματα της μνήμης του τηλεφώνου ε? (και φυσικά όχι αυτά της SD έτσι?)

Με το νέο firmware διορθώνεται και το θέμα με τα sms? (160 χαρακτήρες)

 

ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάνεις απευθείας link για να κατεβάσω το νέο firmware από το site της Qtek γιατί το έχω πάρει απ έξω και δεν μπορώ να κάνω register στο forum...

 

Υ.Γ. θέλω το link χωρίς να κάνει prompt για login

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάνεις απευθείας link για να κατεβάσω το νέο firmware από το site της Qtek γιατί το έχω πάρει απ έξω και δεν μπορώ να κάνω register στο forum...

 

Υ.Γ. θέλω το link χωρίς να κάνει prompt για login

 

Δεν θα μπορεσεις να το περασεις. :(

Αφου ο Αγγλος δεν γραφει :

“ Χάου αρ γιου”

ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ

“ti kaneis” ?;;;;;;;;;;;?;;;;;;;;;;;;

ΟΧΙ ΑΛΛΑ GREEKLISH!

Link to comment
Share on other sites

Στο Πλαισιο μας κανουν πλακα...

ξαναεφεραν (στο site τους) το 8020 και το εχουν στα € 469.00...μολις 50 € παραπανω απο το 8310....πολυ λογικο μου φαινεται.....

 

και μια ερωτηση που αφορα στο 8310...

επειδη ραδιοφωνο δεν εχει,υπαρχει κανενα συμβατο hands-free με radio πανω του μπας και καλυψουμε και αυτο το κενο;;;;

Across the satellite beams Across the oceans or seas

To the lighthouse I could be I see some soldiers with guns

And they are killing for fun They are killing to entertain me

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...