Jump to content

[Επίσημο] Qtek 8300 & 8310


kalantz
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει κάποιος το αγγλικό manual?

Αν ναι μπορεί να μου δώσει με pm ένα link να το κατεβάσω;

Επίσης πως βάζω το device name που εγώ θέλω και όχι το κλασσικό WM_[username] ??

link για το manual εχει δωθει σε αυτο το post.

για το δευτερο δεν εχω απαντηση. μια φορα εχω κανει hard reset και ταυτοχρονα εσβησα τη συσκευη απο το active sync στο pc, οποτε στο επομενο sync πηρε το ιδιο ονομα. αν τυχει να κανεις hardreset μην το σβησεις απο το activesync. λογικα δεν θα μπορει να παρει το ιδιο ονομα αρα θα του δωσεις εσυ οποιο θελεις. το ξερω οτι δεν ειναι αυτο που ζητας, αλλα δεν εχω αλλη λυση...:)

ps: για τα mms δεν πηρες απαντηση, αλλα νομιζω οτι θα τα εχεις βρει πλεον, ετσι???

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Φυσικά και όχι, τρώει πολύ λιγότερη μπαταρία από

το να είναι το radio on!

Εφόσον δεν λειτουργεί ο πομποδέκτης δεν καταναλώνεται

μπαταρία από αυτόν άρα μεγαλύτερη διάρκεια αναμονής.

:)

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Eβαλα το Clarity theme σε συνδιασμό με τα plugins Facade & Smartmonitor.

 

Καταπληκτικό!

 

Κανένα screenshot έχεις;

 

Το flight mode τρώει πολύ μπαταρία από το κινητό;

 

Φυσικά και όχι, τρώει πολύ λιγότερη μπαταρία από

το να είναι το radio on!

Εφόσον δεν λειτουργεί ο πομποδέκτης δεν καταναλώνεται

μπαταρία από αυτόν άρα μεγαλύτερη διάρκεια αναμονής.

 

Έτσι είναι!

 

Και μια ερώτηση από μένα: Τα 8310 που πουλάει το play247 έχουν ελληνικά SMS με 160 χαρακτήρες;

Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

Από εκεί το πήρε ο ταξιδιώτης22 και δεν είχαν 160 χαρ.

 

κατέβασα αυτό το screenshot program αλλά δεν κατάφερα να το λειτουργήσω.

 

εάν έχεις κάποιο screenshot prog να τραβήξω...

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Από εκεί το πήρε ο ταξιδιώτης22 και δεν είχαν 160 χαρ.

 

Σίγουρα; Του ταξιδώτη θέλω να πάρω και μου είπε πως δεν είναι σίγουρος αν έχει ή οχι γι αυτό ρώτησα εδώ...

 

Δείτε εδώ τι λέει: Play247 Qtek 8310

 

Με την πλήρη υποστήριξη ελληνικών και εγγυήσεως, από την επίσημη Αντιπροσωπεία Ace Hellas.

 

:worry:

Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα; Του ταξιδώτη θέλω να πάρω και μου είπε πως δεν είναι σίγουρος αν έχει ή οχι γι αυτό ρώτησα εδώ...

 

Δείτε εδώ τι λέει: Play247 Qtek 8310

 

Με την πλήρη υποστήριξη ελληνικών και εγγυήσεως, από την επίσημη Αντιπροσωπεία Ace Hellas.

 

:worry:

 

οι απαντήσεις του στο θέμα:

 

το κινητο το πηρα κι εγω χτες απο το Play 247,πολυ καλο και ομορφο,ομως ειδα κι εγω οτι δεν εχει καπου καποια ρυθμιση για τα μηνυματα και στελνει 70 χαρακτηρες.

 

παντως αν δεν υποστηριζει κανονικα 160 χαρακτηρες ανα μηνυμα τοτε θα τους παρω ενα τηλεφωνακι στην ace και θα τους φτιαξω,οχι ρε παιδια να το πληρωνουμε παραπανω το κινητο λογω του οτι στο κουτι του λεει ace hellas.απαραδεκτο.

 

δυστυχως εγω μηνυμα διχως t9 δε μπορω να γραψω.μα δε γινεται να εχει εξαιρεση αυτο το κινητο απο την ace στο θεμα των μηνυματων.

αληθεια τιποτα themes που θα βρω?

 

Το δικό μου που είναι γερμανικό του πέρασα αυτό το πρόγραμμα και γράφω κανονικά 160 αλλά χωρίς τ9.

 

http://www.myphone.gr/software/uploads/greekapps_1.gif

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

A! Τρέχει και στα windows 5 αυτό; Το είχα στα 2003. Αν κατάλαβα καλά δηλαδή ο ταξιδιώτης έπρεπε οπωσδήποτε να γράψει το μνμ με Τ9 για να έχει 160 χαρακτήρες ή με κανένα τρόπο δεν γίνεται να έχει 160; Επίσης αυτό το πρόγραμμα ( GreekApps ) γίνεται να εγκατασταθεί σε ελληνικό 8310; (λογικά ναι)
Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

Τι νομίζεις ότι έχει το ελληνικό 8310 από το γερμανικό;

Θεωρητικά μόνο τους 160 χ στο μήνυμα.

 

Κατα τα άλλα και στο δικό μου ΟΛΑ είναι ελληνικά. Εχω και ελληνικό sms με Τ9 αλλά 70χ.

 

Με τα WM 5 όλα είναι ελληνικά πλέον.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Η διαφορά μεταξύ των 8310 που είναι αγορασμένα μέσω ACE Hellas και αυτών που είναι αγορασμένα με παραεισαγωγή είναι ότι η ACE θα βγάλει σε λίγες (ελπίζω) μέρες ένα firmware το οποίο θα στέλνει ελληνικά sms με 160 χαρακτήρες και θα έχει κάποιες άλλες μικρόδιαφορές/βελτιώσεις.

 

Προς το παρόν το firmware είναι ακριβώς ίδιο, απ' όπου και αν είναι αγορασμένο το 8310.

 

Έχουν κυκλοφορήσει σε διάφορα ελληνικά καταστήματα, 8310 με τιμή μεταξύ γύρω στα 450 Ευρώ. Αυτά δεν είναι από ACE και δεν θα μπορούν να δεχθούν το firmware της ACE.

 

Για όσους έχουν αμφιβολία για την προέλευση του κινητού τους, ενημερώνω ότι αυτό της ACE, έχει ελληνικό manual, ελληνική εγγύηση από την ACE και 2 στρογγυλά αυτοκόλλητα "ACE" πάνω στο κουτί. Επίσης η τελική του τιμή στα καταστήματα είναι γύρω στα 550 Ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Για όσους έχουν αμφιβολία για την προέλευση του κινητού τους, ενημερώνω ότι αυτό της ACE, έχει ελληνικό manual, ελληνική εγγύηση από την ACE και 2 στρογγυλά αυτοκόλλητα "ACE" πάνω στο κουτί. Επίσης η τελική του τιμή στα καταστήματα είναι γύρω στα 550 Ευρώ.

 

η teleservice υποστηριζει παγκοσμια την qtek οποτε δεν εχει το δiκαιωμα να σου αρνηθει εγγυηση και αν συμβει αυτο απλως μην μασησετε.Το προβλημα ειναι μονο με τα updates.

 

:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Άλλο το "δεν εχει το δiκαιωμα να σου αρνηθει εγγυηση και αν συμβει αυτο απλως μην μασησετε" και άλλη η ελληνική πραγματικότητα.

 

Στην Ελλάδα βρισκόμαστε και αν δεν έχεις προσωπική εμπειρία, καλύτερα να μην θεωρείς δεδομένα ορισμένα πράγματα... Εκτός και αν είσαι διατεθιμένος να ανοίξεις νομικές καταστάσεις για ένα κινητό. Εγώ προσωπικά, όχι!!!

 

Όταν θα έχεις πρόβλημα και θα πας στην Teleservice με το γερμανικό Qtek, έλα να το ξανασυζητήσουμε!!!!

 

Φιλικά,

Κωστας

 

PS: Γενικά, καλό είναι να μην χρειαστεί να πας στην Teleservice, ακόμα και με ελληνικό Qtek :( :( :(

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω... το είχα διαβάσει και στο παρελθόν αυτό το post... :)

 

Απλά προσπάθησα λίγο να μαζέψω τα πράγματα, γιατί έχω διαβάσει εδώ μέσα, διάφορα κουφά που βγάζει ο καθένας από το μυαλό του...

 

Και εγώ πριν από 2-3 είχα την τάση να αγοράζω συσκευές από Αγγλία, όταν στην Ελλάδα δεν υπήρχαν ούτε για preview από τα περιοδικά (τα πρώτα SPV, Qtek, MPx200 κλπ), αλλά όταν ένα Qtek παρουσίασε πρόβλημα και έπρεπε να το στείλω έξω... αναθεώρησα!!!

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αλλά δεν έχει πανευρωπαϊκή εγγύηση; Χώρας της ΕΕ δεν είναι Ελλάδα;

Γιατί να μου αρνηθεί την επισκευή;

 

Μήπως δεν ξέρουμε τα δικαιώματά μας;

 

Και το Qtek 8310 πωλείται και στην Γερμανία αλλά ΚΑΙ στην Ελλάδα. Δεν είναι SPV.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αλλά δεν έχει πανευρωπαϊκή εγγύηση; Χώρας της ΕΕ δεν είναι Ελλάδα;

Γιατί να μου αρνηθεί την επισκευή;

 

Μήπως δεν ξέρουμε τα δικαιώματά μας;

 

Και το Qtek 8310 πωλείται και στην Γερμανία αλλά ΚΑΙ στην Ελλάδα. Δεν είναι SPV.

 

Δεν ξέρω τον λόγο (αν και υποψιάζομαι ποιος είναι) και ούτε το βρίσκω σωστό να σου αρνηθεί. Αλλά αν τελικά σου αρνηθεί (που έτσι θα γίνει), τι θα κάνεις?

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τον λόγο (αν και υποψιάζομαι ποιος είναι) και ούτε το βρίσκω σωστό να σου αρνηθεί. Αλλά αν τελικά σου αρνηθεί (που έτσι θα γίνει), τι θα κάνεις?

 

Καταγγελία σε ΙΝΚΑ και Προστασία Καταναλωτή....για αρχή χωρίς να μπλέκω με δικηγόρους!

 

[Και εγώ ξέρω γιατί το κάνει....όταν το αγοράζω απ' έξω στα 400€ και εδώ μου το πουλάνε 550....]:mad:

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Ok... αυτό είναι το σωστό και αυτό θα έκανα και εγώ.

Αλλά επειδή, προσωπικά, θέλω το κινητό μου για να το χρησιμοποιώ και όχι να περιμένω πότε θα αντιδράσει ο ΙΝΚΑ και η Προστασία Καταναλωτή και επειδή δεν έχω τον χρόνο για να μπαίνω σε τέτοιες διαδικασίες, προτιμώ να δώσω 150 ευρώ παραπάνω, να το πάρω από την Ace (+ ότι θα έχω και τα ελληνικά updates).

Link to comment
Share on other sites

Άλλο το "δεν εχει το δiκαιωμα να σου αρνηθει εγγυηση και αν συμβει αυτο απλως μην μασησετε" και άλλη η ελληνική πραγματικότητα.

 

Στην Ελλάδα βρισκόμαστε και αν δεν έχεις προσωπική εμπειρία, καλύτερα να μην θεωρείς δεδομένα ορισμένα πράγματα... Εκτός και αν είσαι διατεθιμένος να ανοίξεις νομικές καταστάσεις για ένα κινητό. Εγώ προσωπικά, όχι!!!

 

Όταν θα έχεις πρόβλημα και θα πας στην Teleservice με το γερμανικό Qtek, έλα να το ξανασυζητήσουμε!!!!

 

Φιλικά,

Κωστας

 

PS: Γενικά, καλό είναι να μην χρειαστεί να πας στην Teleservice, ακόμα και με ελληνικό Qtek :( :( :(

πηρα τηλεφωνο την teleservice και τους ειπα οτι εχω προβλημα με 8310 αγορασμενο απο Γερμανια και στο χαρτι της εγγυησης γραφει οτι πρεπει να αποτανθω στη http://www.teleservice.com που εκει σε στελνει στην Ελληνικη teleservice.Μου απαντησαν κανενα προβλημα φερτε το να φτειαξουμε!!!!

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω... το είχα διαβάσει και στο παρελθόν αυτό το post... :)

 

Απλά προσπάθησα λίγο να μαζέψω τα πράγματα, γιατί έχω διαβάσει εδώ μέσα, διάφορα κουφά που βγάζει ο καθένας από το μυαλό του...

 

Και εγώ πριν από 2-3 είχα την τάση να αγοράζω συσκευές από Αγγλία, όταν στην Ελλάδα δεν υπήρχαν ούτε για preview από τα περιοδικά (τα πρώτα SPV, Qtek, MPx200 κλπ), αλλά όταν ένα Qtek παρουσίασε πρόβλημα και έπρεπε να το στείλω έξω... αναθεώρησα!!!

Μαλλον κανεις καποιο λαθος.To προβλημα οφειλεται σε κατι μυαλα που επιτρεπουν σε μερικες αντιπροσωπιες να μας θεωρουν Αλβανους η απο την Ουγκαντα καθυστερωντας το τηλεφωνο 3 μηνες, πουλωντας το 150 ε παραπανω κλπ.Αυτο λοιπον <εβγαλα απο το μυαλο μου>και τους πηρα τηλεφωνο οπως γραφω παραπανω και η απαντηση τους ηταν ικανοποιητικη.Μπορειτε να το κανετε και εσεις αυτο αντι να γραφεται οτι σας κατεβει.;)

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι έτσι, τότε κάτι προφανώς έχει αλλάξει. Πριν από 1,5 χρόνο με ένα Qtek 8080, δεν ίσχυε κάτι τέτοιο πάντως.
Link to comment
Share on other sites

Οk δούλεψε...ιδού: :)

 

http://img76.imageshack.us/img76/2623/ss0015qp.png

 

Αν δεν βάλεις και το fizz traveller δεν φαινεται σωστά (οι ενδείξεις για μηνύματα φαινονται πιο ψηλά απο τα κουτάκια τους.

Το κακό με το fizz είναι ότι βαραινει πολύ το Home screen.

 

Γι αυτό το λόγο το τροποποίηση λιγάκι (αφαιρεσα το fizz και αναδιάταξα λίγο τα plugins).

Screenshot αργότερα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...