Jump to content

[Επίσημο] Qtek 8300 & 8310


kalantz
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά Ok!

 

To συγχρόνισα από ....τις υπέρυθρες του φορητού.:rolleyes: Τι να πω όταν μουλαρώνουν ...μουλαρώνουν!

 

Τα υπόλοιπα ερωτήματα μένουν:

 

Φωτισμός και ρολόϊ

 

και η αντιγραφή των επαφών στο τηλέφωνο.

 

Σόρι για το πρήξιμο [sic]:O

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ειχα την εντυπωση οτι υπηρχε sim manager στο κινητο, αλλα μαλλον κανω λαθος. εχω αρχισει να μπερδευομαι μαλλον με τα δυο λειτουργικα που χρησιμοποιω:wacko:

μια καλη λυση ειναι το jeyo mobile companion για να μεταφερεις τις επαφες σου απο τη sim στο τηλεφωνο.δεν ειναι πληρως συμβατο με τα wm5 και βγαζει ενα σφαλμα κατα τη συνδεση με το τηλεφωνο, αλλα κατα τα αλλα ειναι μια χαρα!!

Link to comment
Share on other sites

 

Με το sms των 70 χαρ. τι κάνουμε; Αυτό που είχε κάποτε βγει για το Motorola MPx200 λέτε να κάνει;

 

http://www.myphone.gr/software/file-285.html

 

 

Το έχω δοκιμάσει και λειτουργεί μια χαρά,αλλά δεν μπορώ να καταλάβω ότι σίγουρα στελνεί ένα μήνυμα με 160 χαρακτήρες..

Link to comment
Share on other sites

Το έχω δοκιμάσει και λειτουργεί μια χαρά,αλλά δεν μπορώ να καταλάβω ότι σίγουρα στελνεί ένα μήνυμα με 160 χαρακτήρες..

 

Θα το δοκιμάσω κι εγώ και θα το επιβεβαιώσω μιας κι έχω κάρτα.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

το κινητο το πηρα κι εγω χτες απο το Play 247,πολυ καλο και ομορφο,ομως ειδα κι εγω οτι δεν εχει καπου καποια ρυθμιση για τα μηνυματα και στελνει 70 χαρακτηρες.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Yeap :yahoo: δουλεύει κανονικά και σε χρεώνει 1 sms 160 χαρ.!!!

 

Τέλεια....Θα πατώσει μου φαίνεται η ACE..

Απλά με το προγραμματάκι αυτό δεν μπορείς να γράψεις με Τ9.Κατ'άλλα λειτουργεί άψογα!!!

Link to comment
Share on other sites

Τέλεια....Θα πατώσει μου φαίνεται η ACE..

Απλά με το προγραμματάκι αυτό δεν μπορείς να γράψεις με Τ9.Κατ'άλλα λειτουργεί άψογα!!!

 

Κοίτα μια συνήθεια είναι τα sms χωρίς Τ9. Αλλά και να δώσω 550€ ΔΕΝ ΤΑ ΔΙΝΩ.

 

400 που το πήρα καλά είναι [ανταλλαγή με Ιmate Jam].

 

Kαι από ότι βλέπω από τον Ταξιδιώτη...έχει και της ACE 70 χαρ. :lol:

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα μια συνήθεια είναι τα sms χωρίς Τ9. Αλλά και να δώσω 550€ ΔΕΝ ΤΑ ΔΙΝΩ.

 

400 που το πήρα καλά είναι [ανταλλαγή με Ιmate Jam].

 

Kαι από ότι βλέπω από τον Ταξιδιώτη...έχει και της ACE 70 χαρ. :lol:

 

Αφού λύθηκε και το πρόβλημα με τα sms δεν πιστεύω ότι θα ξαναδώσει κανείς τόσα λεφτά..:)

Link to comment
Share on other sites

δυστυχως εγω μηνυμα διχως t9 δε μπορω να γραψω.μα δε γινεται να εχει εξαιρεση αυτο το κινητο απο την ace στο θεμα των μηνυματων.

αληθεια τιποτα themes που θα βρω?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

δυστυχως εγω μηνυμα διχως t9 δε μπορω να γραψω.μα δε γινεται να εχει εξαιρεση αυτο το κινητο απο την ace στο θεμα των μηνυματων.

αληθεια τιποτα themes που θα βρω?

 

Κοίταξε μερικές σελίδες πιο πριν.Έχουμε γράψει για themes..

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή να βάλω πλώρη προς Qtek 8310 απο Expansys?! :food:

δεν υπάρχει κανένα άλλο πρόβλημα με τα κινητά απέξω? Το ξυπνητήρι δεν ανοίγει όταν το κινητό είναι κλειστό όπως στο 8020 ή άλλαξε επιτέλους αυτό?

Link to comment
Share on other sites

να κανω και μια ερωτηση και εγω,,,,

με τις αναβαθμισεις του software τι γινεται;;;

απο την ΑCE Hellas δεν θα μπορουμε να τις κατεβασουμε απο τη στιγμη που θελουν το IMEI...

υπαρχει υποστηριξη απο τη μαμα εταιρεια;;;;

Across the satellite beams Across the oceans or seas

To the lighthouse I could be I see some soldiers with guns

And they are killing for fun They are killing to entertain me

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή να βάλω πλώρη προς Qtek 8310 απο Expansys?! :food:

δεν υπάρχει κανένα άλλο πρόβλημα με τα κινητά απέξω? Το ξυπνητήρι δεν ανοίγει όταν το κινητό είναι κλειστό όπως στο 8020 ή άλλαξε επιτέλους αυτό?

 

Oxι δεν ανοίγει ...κανένα smartphone windows δεν το κάνει αυτό.

Εγώ το βάζω στο flight mode και είμαι μια χαρά.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Oxι δεν ανοίγει ...κανένα smartphone windows δεν το κάνει αυτό.

Εγώ το βάζω στο flight mode και είμαι μια χαρά.

Απλά με το 8020 την είχα πατήσει μια φορά και ενώ το είχα σε Flight mode μάλλον έτρεχε ένα πρόγραμμα ξυπνητήρι που είχα και μου άδειασε την μπαταρία, και δεν ξύπνησα ποτε!! Όσον αφορά το άλλο που ρώτησα, όλα οκ με τα κίνητά απο εξωτερικό? ακόμα και με το service (χτύπα ξύλο!)

Link to comment
Share on other sites

To άλλο δεν σου απάντησα γιατί δεν γνωρίζω να σου απαντήσω.

Εγώ το πήρα από ελληνικό κατάστημα αλλά είναι γερμανικό και έχει γίνει παραεισαγωγή. Εχω την απόδειξη αγοράς...εάν πάθει κάτι θα το πάω στο κατάστημα και αυτό θα πράξει τα δέοντα.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Απλά με το 8020 την είχα πατήσει μια φορά και ενώ το είχα σε Flight mode μάλλον έτρεχε ένα πρόγραμμα ξυπνητήρι που είχα και μου άδειασε την μπαταρία, και δεν ξύπνησα ποτε!! Όσον αφορά το άλλο που ρώτησα, όλα οκ με τα κίνητά απο εξωτερικό? ακόμα και με το service (χτύπα ξύλο!)

η teleservice υποστηριζει παγκοσμια την qtek οποτε δεν εχει το δiκαιωμα να σου αρνηθει εγγυηση και αν συμβει αυτο απλως μην μασησετε.Το προβλημα ειναι μονο με τα updates.

Link to comment
Share on other sites

η teleservice υποστηριζει παγκοσμια την qtek οποτε δεν εχει το δiκαιωμα να σου αρνηθει εγγυηση και αν συμβει αυτο απλως μην μασησετε.Το προβλημα ειναι μονο με τα updates.

 

Ευπρόσδεκτη η πληροφορία σου.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Δλδ τι συμβαίνει με τα updates? ποιό είναι το πρόβλημα?

δεν θα σε αφηνει η ace hellas να κατεβασεις το καινουριο firmware με ΙΜΕΙ συσκευης που δεν ειναι αγορασμενη απο αυτους

Link to comment
Share on other sites

Καλά ναι αυτό το γνωρίζω, από τη "μαμά" Qtek όμως θα παίρνω κανονικά τις αναβαθμίσεις, άρα μια χαρά! Το μόνο που σκέφτομαι είναι κάτι που διάβασα παραπάνω ότι για τα αντίστοιχα imate κινητά βγαίνουν πιο γρήγορα και ανα τακτά διαστήματα οι αναβαθμίσεις τους σε σχέση με τα Qtek, αληθεύειι?
Link to comment
Share on other sites

παντως αν δεν υποστηριζει κανονικα 160 χαρακτηρες ανα μηνυμα τοτε θα τους παρω ενα τηλεφωνακι στην ace και θα τους φτιαξω,οχι ρε παιδια να το πληρωνουμε παραπανω το κινητο λογω του οτι στο κουτι του λεει ace hellas.απαραδεκτο.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

kalhspera kyrioi,apo esas poy exete to thlefwno kai poy palia eixate to 8020,peste moy sas parakalw poly thn empiria sas sxetika me thn symbatothta twn programatwn poy eixate sto 8020,an paizoyn sto 8310 kai se ti pososto.eyprosdektes oi apanthseis olwn twn filwn gia na sigoureytw gia thn agora toy,giati katalabenete gadget xwris programata....ti na to kanw
Link to comment
Share on other sites

Θα βγουν βρε...φορά το καινούριο λειτουργικό, τι λες δεν θα το υποστηρίξουν;

Εγώ πάντως 1-2 που είχα για το Mpx200 δουλεύουν κανονικά και στο 8310.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

ανοιξα εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=99555 ενα θεμα για εφαρμογες για το 8310.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...