Jump to content

[Επίσημο] Qtek 8300 & 8310


kalantz
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

γεια σας παιδια.ειμαι ενας σχετικα νεος χρηστης του 8310.εχω βαλει την wm6 του Nitrogen.εχω το εξης προβλημα.ενεργοποιησα το wind plus αλλα δεν μπορω να συνδεθω.εβαλα τις ρυθμησεις για το 8010 μιας και για το 8310 δεν υπαρχουν αλλα και παλι τπτ.εσεις τι ρυθμησεις χρησημοποιειται?θελει καποια επιπλεον ρυθμηση ο ΙΕ?

(εννοω το WAP over GPRS internet που χρεωνει 3,5ευρω η wind).

επιπλεον τι διαφορα υπαρχει μεταξυ WORK/INTERNET/WAP/SECURE WAP οσον αφορα το route table που δημιουργει το κινητο?

θελω απεγνωσμενα να το ενεργοποιησω γιατι ειμαι φανταρος και δεν περναει ευκολα η ωρα μεσα στο στρατοπεδο....βοηθηστε αν μπορειτε γιατι στην εξυπηρετηση πελατων δεν ξερουν την τυφλα τους....

QTEK 8310 WM6-->SAMSUNG GALAXY S II stock 4.0.3-->4.0.4 stock-->4.1.2 Jelly --> Nougat
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έχω τη v5 του Nitrogen. Μήπως ξέρει κανείς στην Εξερεύνηση Αρχείων πώς μπορώ να βλέπω και τις καταλήξεις στα ονόματα των αρχείων; Μήπως πρέπει να πειράξω κάτι στο registry?

 

βάλε το Resco Explorer , κορυφαίος file explorer , έχει αυτη τη δυνατότητα και άλλες πολλές

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια.ειμαι ενας σχετικα νεος χρηστης του 8310.εχω βαλει την wm6 του Nitrogen.εχω το εξης προβλημα.ενεργοποιησα το wind plus αλλα δεν μπορω να συνδεθω.εβαλα τις ρυθμησεις για το 8010 μιας και για το 8310 δεν υπαρχουν αλλα και παλι τπτ.εσεις τι ρυθμησεις χρησημοποιειται?θελει καποια επιπλεον ρυθμηση ο ΙΕ?

(εννοω το WAP over GPRS internet που χρεωνει 3,5ευρω η wind).

επιπλεον τι διαφορα υπαρχει μεταξυ WORK/INTERNET/WAP/SECURE WAP οσον αφορα το route table που δημιουργει το κινητο?

θελω απεγνωσμενα να το ενεργοποιησω γιατι ειμαι φανταρος και δεν περναει ευκολα η ωρα μεσα στο στρατοπεδο....βοηθηστε αν μπορειτε γιατι στην εξυπηρετηση πελατων δεν ξερουν την τυφλα τους....

Συνδέσεις -> GPRS -> Δημιουργία

Περιγραφή: "Wind WAP"

Σύνδεση με: "Δίκτυο WAP"

Σημείο πρόσβασης: "gwap.b-online.gr"

Όνομα χρήστη: "wap"

Κωδικός πρόσβασης: "*****" (πλάκα κάνω, κι εδώ "wap" είναι)

Πρωτεύον/Δευτερεύον DNS: 0.0.0.0

Διεύθυνση IP: κενό

 

Συνδέσεις -> Διακομιστής μεσολάβησης -> Δημιουργία

Περιγραφή: "Wind WAP Proxy"

Σύνδεση από: "Δίκτυο WAP"

Σύνδεση με: "To Internet"

Διακομιστής μεσολάβησης: "192.168.200.10:9401"

Τύπος: "HTTP"

Όνομα χρήστη/κωδικός: κενά

 

Όπως βλέπεις έχεις φτιάξει μια σύνδεση proxy που μεσολαβεί μεταξύ WAP και Internet.

 

Internet Explorer -> Μενού -> Εργαλεία -> Επιλογές -> Συνδέσεις

Επιλογή Δικτύου: "Δίκτυο WAP"

 

Αν δεν παίξει, το κοιτάζουμε μαζί από κοντά σε μεσημεριανό καφεδάκι στον Δία. Θα έρθω την επόμενη Κυριακή 3/2 στην πατρίδα για να ετοιμαστώ για τη θητεία μου (12/2 Σ.Υ.Π. Λαμία). ;)

Samsung Galaxy S GT-I9000

CyanogenMod v10.1 (Android 4.2.2)

Fishears Built for iNand (no LVM)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τι πρέπει να κάνω για να επάνέλθει το κινητό στην αρχική του κατάσταση; Πώς κάνω format δηλαδή; Θα το πουλήσω και θέλω να σβηστούν όλα όσα έχω περάσει εγώ.
Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

Paidia poulao to 8310 mou logo oikonomikou.:(

To exo 1 mina mono!Einai se aristi katastasi kai dinete sto kouti tou me ola ta parelkomena opos to pira!

Doro miniSD Kingstone 2GB me antaptoraki klp...

Opoios to thelei as kanei PM.

Link to comment
Share on other sites

χαιρεται

βρηκε καπιος τροπο πως θα δωσουμε internet στης java εφαρμογες

(gwap) ?

μαλλον ο τροπος πρεπει να ειναι ιδιος με τα νοκια s40

δηλαδη να στειλουμε μεσω bluetooth Object Push καπιο αρχειο με της ρυθμισεις

Link to comment
Share on other sites

Γενικα με τα κινητα δεν ειμαι πολυ σχετικος. Σε οσα site εχω κοιταξει βλεπω οτι δεν εχει ραδιοφωνο το συγκεκριμενο κινητο. Ειναι ετσι τα πραγματα? Μεσω του λογισμικου γινεται κατι? Ισως ειναι χαζες οι ερωτησεις μου.
Link to comment
Share on other sites

Paidia kalispera!

Molis evala to voipiser sto kinitaki.

Mporei kapoios na mou pei ti rithmiseis tha valw gia to voipdiscount.

Sigkekrimena sto provider?

Username k pass exw kanonika.

Link to comment
Share on other sites

Paidia kalispera!

Molis evala to voipiser sto kinitaki.

Mporei kapoios na mou pei ti rithmiseis tha valw gia to voipdiscount.

Sigkekrimena sto provider?

Username k pass exw kanonika.

 

Loipon 8a sou doso ena paradeirgma me logariasmo sto voipbuster pou exo ego kai douleyei teleia.8a valeis ta parakato

 

um: to username mou

pw: to password mou

server: ego vazo to "sip.voipbuster.com:5060" xoris ta ""

 

Esy prepei na deis i etaireia pou exeis ti sip server exei kai poia einai i porta pou pernaei o sip.

Episis,kalytera na kaneis tis dokimes sou me klisto ton pompodekti gia a sigoreyteis oti douleyei apo wireless kai oxi apo gprs.

Elpizo na se voi8isa,oti allo 8es edo eimaste...

Link to comment
Share on other sites

Dokimase na kaneis soft reset.An den petyxei,kleise ton pompodekti,ry8mise to os "dia8esimo: pote",vale tis ry8miseis sou,energopoiise to,anoixe ton pompodekti, kane restart kai dokimase pali.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Kalispera se olous..Efxaristw poly gia tis polytimes odigies pou phra genika apo to forum.

Poylaw to 8310 (htcv1240, unlocked) mou, me th rom tou nitrogen wm6,v5. Einai se poly kali katastasi. Sto kouti tou me apodeiksi agoras kai eggyish mexri 23/12/2008 apo thn HTC. Apektisa ena pda kai etsi to poulaw.Opoios endiaferetai as mou steilei PM. eyxaristw

PANOS
Link to comment
Share on other sites

Από την στιγμή που πέρασες νέα ROM η εγγύηση παύει να ισχύει.

 

Epeidi eixa provlima me to joystick thn xrhsimopoihsa thn eggyish. Mou antikatestisan dwrean th bash tou plhktrologiou. Den se kalyptei mono se software themata..Ama ginei to thlefwno bricked. Alla se hardware se kalyptei mia xara.

PANOS
Link to comment
Share on other sites

έχει χρησιμοποιήσει κανείς το παρακάτω πρόγραμμα σε συνδυασμό με το wind plus με επιτυχία?

Turn your mobile into a wifi router

 

http://www.wmwifirouter.com/consumer/

 

το δοκίμασα αλλα δεν έγινε η εγκατάσταση γιατί λέει δεν είχε enough rights

(έχω wm5 μαμα)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πως γίνεται να επαναφέρουμε το αρχικό CID στο κινητό?

Επίσης πρώτα περνάω την original rom και μετά αλλάζω στο αρχικό CID ή το ανάποδο?

Link to comment
Share on other sites

Όποιος ενδιαφέρεται για πλαστική θήκη FlexiSkin της BoxWave, είναι σε πολύ χαμηλή τιμή 0.99$:shock:.

http://www.boxwave.com/products/flexiskin/flexiskin-qtek-8310_726.htm

http://www.boxwave.com/images_bw/products/thumbnails/fs_dopod577_colors_lg.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σου δίνω τις ρυθμίσεις από το Go-Sip που λειτουργούν με i-call και πιστεύω να βγάλεις άκρη

 

Sip server (proxy) sip.i-call.gr

Domain (realm) i-call.gr

STUN stun.i-call.gr

 

Για το SpeaQ είναι:

 

Sip server sip.i-call.gr

Out bound proxy sip.i-call.gr

(χωρίς χρήση Stun, όλα καλα)

 

αυτά εδώ που είχαν γραφτεί παλιότερα λειτουργουνε ?

αν έχει ρυθμίσει καπιος go-sip με i call η καπιο άλλο provider

ας μας πει παρακαλώ της ρυθμίσεις γιατι δεν δουλευει ουτε με icall ουτε με betamax

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα,

Επειδή πρέπει να κανω κάποιο project για την μελέτη κατανάλωσης ισχύος σε smartphone σε κλησεις με skype θα ήθελα κάποιο software που να βγάζει κάποιο διάγραμμα κατανάλωσης και κάποιο να κάνει screenshot.Δυστυχώς όσα δοκίμασα δεν δουλεύουν στο κινητό μου....:( (HTC SDA με WM5)...Αν κάποιος έχει κάποια ιδέα ας με βοηθήσει!

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!:D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...