Jump to content

[Επίσημο] Qtek 8300 & 8310


kalantz
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Katarxin GPRS simainei polla $$$... opote egw to apofeugw.

Alla gia mena h xrisimotita tou Wifi einai h akolouthi: Exeis enan skliro disko sto pc gemato mp3s. To PC omws einai sto grafio sou. Me to kinito kai ena aplo kalodiaki syndesis tou se ekswterika ixia, h mousiki tou pc mporei na paizei se olo to spiti (isws kai polykatikia)...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Katarxin GPRS simainei polla $$$... opote egw to apofeugw.

Alla gia mena h xrisimotita tou Wifi einai h akolouthi: Exeis enan skliro disko sto pc gemato mp3s. To PC omws einai sto grafio sou. Me to kinito kai ena aplo kalodiaki syndesis tou se ekswterika ixia, h mousiki tou pc mporei na paizei se olo to spiti (isws kai polykatikia)...

Oraio auto...

tha to kanw k egw...

Otan parw kainourgio kinito...

Link to comment
Share on other sites

εχει. γιατι αν χρησιμοποιεις Outlook 2003 στο pc σου μπορεις να περασεις τις φωτογραφιες εκει, ετσι μεταφερονται αυτοματα με τον συγχρονισμο και στις επαφες σου στο κινητο.εξαλλου και οι επαφες στο κινητο μερος του pocket outlook ειναι. ετσι καθε φορα που αλλαζω κινητο ή κανω αναβαθμιση κτλ, δεν χρειαζεται πλεον να ασχολουμαι να φτιαξω και τις φωτο στις επαφες μου...

μπορει το Photo contacts να το κανει αυτο, απλα δε με ενδιαφερει το full screen και δεν το εχω δοκιμασει.

εσυ ποιο Outlook εχεις στο pc σου?

 

 

Οulook 2003 έχω κι εγώ αλλά δεν ήξερα οτι γίνεται αυτό

Είναι όμως πολύ καλό πρόγραμμα και το photocontacts.

 

P.S Όποις το θέλει cr**** ας μου στείλει ένα pm

Πέρασαν...panasonic g500,sony z1,motorola startac,ericsson 768,nokia 3210,sony z5,siemens sl45i,sonyericsson t68i,nokia 7210,panasonic gd87,sonyericsson p800,orange spv,nokia 6600,qtek 8080,sonyericsson t610,samsung sgh-i530,qtek 8010,qtek s100,treo 650,motorola mpx220,nokia n70,qtek 8310,qtek s200,ubiquio 401,htc TyTN, htc p3300, apple iphone 2G, iphone 3G, iphone 3GS, iphone 4, Motorola Droid Razr, HTC One X, Samsung S3, S4, Sony Z1, 1+1, Note4 ...... :p
Link to comment
Share on other sites

Τελικά ψήνομαι περισσότερο για το 8300 αλλά δεν μπορώ να το βρω πουθενά.

Μόνο στο pixmania, που το έχει 440. Αλλά, δεν σκοπεύω να δώσω τέτοια διαφορά στην τιμή απλώς για την εμφάνιση του κινητού.

 

Έχει κανείς καμιά ιδέα που αλλού μπορεί να υπάρχει.

Δεκτά και eshops απο Γερμανία, που ας στέλνουν και μόνο εντός γερμανίας, αρκεί να είναι αξιόπιστα.

 

Περιμένω τα posts σας!!

 

εννοείται οτι δεν με χαλάει ούτε το sp5m, εφόσον έχει κάπου στα 400 euros

Link to comment
Share on other sites

φιλε δες το handit.de, εχει το 8310 κατω απο 400 ευρω. για το 8300 δεν εχω δει.

 

Τελικά ψήνομαι περισσότερο για το 8300 αλλά δεν μπορώ να το βρω πουθενά.

Μόνο στο pixmania, που το έχει 440. Αλλά, δεν σκοπεύω να δώσω τέτοια διαφορά στην τιμή απλώς για την εμφάνιση του κινητού.

 

Έχει κανείς καμιά ιδέα που αλλού μπορεί να υπάρχει.

Δεκτά και eshops απο Γερμανία, που ας στέλνουν και μόνο εντός γερμανίας, αρκεί να είναι αξιόπιστα.

 

Περιμένω τα posts σας!!

 

εννοείται οτι δεν με χαλάει ούτε το sp5m, εφόσον έχει κάπου στα 400 euros

1,2Tbytes
Link to comment
Share on other sites

Τελικα εμενα την παρασκευη το απογευμα μου χαμογελασε πολυ γλυκα και μου εκλεισε το ματι πολυ πονηρα το 9100 και δεν αντεξα στην προκληση κι ετσι τωρα το εχω στα χερια μου πια δικο μου.

Επειδη αυτο το forum με φιλοξενησε πολυ ευγενικα κατα την αναζητηση μου και επειδη εχω ηδη ποσταρει πιο πανω, και πριν κατι σελιδες, και σας ακουσα μπορω να πω κιολας αγοραζοντας το 9100 αισθανθηκα την υποχρεωση η ακομη καλυτερα την αναγκη να πω ενα μεγαλο ευχαριστω σε ολα τα παιδια που μιλησαμε και οτι παρ'ολο που αγορασα ηδη το 9100 θα παρακολουθω και αναλογα θα συνεχισω να ποσταρω γιατι το 8310 το σκεφτομαι πολυ σοβαρα για δευτερο κινητο.

Και παλι ευχαριστω.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επειδη δεν γνωριζω, υπαρχei μηπως η δυνατοτητα αγορας της συγκεκριμενης συσκευης μεσω επιδοτησης απο τη vodafone ??
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις αμα μπορει αυτό το κινητο να συνδεθεί στο Internet Μεσω Wi-Fi?

Δηλαδη να συνδεθώ με το Pc μου μεσω WI-Fi και να μπω net μεσω explorer...

Link to comment
Share on other sites

μπορείτε να γράψετε ρε παιδιά , τα θετικά και αρνητικά του 8310 σύμφωνα με τη δική σας χρήση , για να μπορέσω να πάρω μια απόφαση;;;

plz!!!

Link to comment
Share on other sites

μπορείτε να γράψετε ρε παιδιά , τα θετικά και αρνητικά του 8310 σύμφωνα με τη δική σας χρήση , για να μπορέσω να πάρω μια απόφαση;;;

plz!!!

Μπορω να σου γραψω μια ολοκληρη στηλη. Αλλα αν σε ενδιαφερει, εγω πουλαω το δικο μου σε πολυ καλλη τιμη γιατι αγορασα το 9000. Το εχω σχεδον ενα μηνα. Αν σε ενδιαφερει στειλε pm για να σου πω και λεπτομερειες!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, Μολις σημερα μιλησα κατ ιδιαν, σε μια παρουσιαση στην Microsoft, με τον Υπευθυνο Αναπτυξης Λογισμικου της Ace Hellas, και μου ειπε οτι χτες παρελαβαν την καινουργια rom AKU2 και την Δευτερα θα την ανεβασουν στο site.
Link to comment
Share on other sites

μπορείτε να γράψετε ρε παιδιά , τα θετικά και αρνητικά του 8310 σύμφωνα με τη δική σας χρήση , για να μπορέσω να πάρω μια απόφαση;;;

plz!!!

Σου εστειλα pm. Το πήρες?

Link to comment
Share on other sites

Ψήνομαι για το 8310.

Ποσο καλή ειναι η καμερα του 8310 σε σχεση με τα αλλα κινητα?

Επισης αν το παρω απο εξωτερικο θα μπορω να γραψω ελληνικά?

ευχαριστώ

1,2Tbytes
Link to comment
Share on other sites

Απο σημερα στα forums της qtek υπαρχει διαθεσιμη για download η αναβαθμιση με το AKU2. Δυστυχως σε εμενα ΔΕΝ μπαινει γιατι μου λεει "INVALID VENDER ID". Περιττο να πω οτι το κινητο μου ειναι απο την Ace Hellas αγορασμενο....

 

UPDATE: Εδωσαν link για διορθωμενη εκδοση και ολα δουλευουν κανονικα. Πρωτη εντυπωση ειναι οτι το κινητο "πεταει" σε σχεση με πριν... Αντε τωρα να ψαχνω ολα τα registry keys που ειχα πειραξει (Αληθεια δεν υπαρχει κανενα θεμα / link που να τα συγκεντρωνει ολα σε μια σελιδα ?)

Link to comment
Share on other sites

Guest manthos

γειά.

πήρα το κινητό και εγώ ύστερα από τόσο καιρό που το σκεφτόμουνα.

το πήρα στην έκδοση v1240 της Vodafone...Πολύ ωραίο κινητό, που ανταποκρίνεται στις προσδοκίες μου.η μέρα με την νύχτα με symbian...το ήξερα κ απο τα παλαιότερα win smartphones που είχα.

μήπως ξέρετε γιατι δεν έχει installed το messenger ? τι μπορώ να κάνω για να το "βάλω μέσα"?

επίσης... τι ακριβώς είναι η αναβάθμιση σε AKU2 ? και πώς μπορώ να τσεκάρω εάν είναι ήδη αναβαθμισμένο το κινητό μου?

thanx in advance!

Link to comment
Share on other sites

γειά.

πήρα το κινητό και εγώ ύστερα από τόσο καιρό που το σκεφτόμουνα.

το πήρα στην έκδοση v1240 της Vodafone...Πολύ ωραίο κινητό, που ανταποκρίνεται στις προσδοκίες μου.η μέρα με την νύχτα με symbian...το ήξερα κ απο τα παλαιότερα win smartphones που είχα.

μήπως ξέρετε γιατι δεν έχει installed το messenger ? τι μπορώ να κάνω για να το "βάλω μέσα"?

επίσης... τι ακριβώς είναι η αναβάθμιση σε AKU2 ? και πώς μπορώ να τσεκάρω εάν είναι ήδη αναβαθμισμένο το κινητό μου?

thanx in advance!

με γειες!!!

απο που το πηρες? το εχει φερει η ελληνικη vadafone?

δυσκολο μου φαινεται να μην ειναι εγκατεστημενο το messenger, λογικα θα το βρεις μεσα στο φακελο pocket msn. δεν ειναι πλεον μονο του το εικονιδιο οπως στα προηγουμενα windows. δεν ξερω βεβαια αν η voda εχει τιποτα "περιεργα κολπα" στη rom της για να σε αναγκαζει να χρησιμοποιεις το το δικο της messenger μεσω live.

το aku 2 ειναι ενα συνολικο πακετο βελτιωσεων (κατι σαν service pack για τα κανονικα windows) με σημαντικοτερο χαρακτηριστικο την δυνατοτητα για push e-mail. ανοιξε τον comm manager που εχει ανανεωθει στο aku 2 na να δεις αν υπαρχει το εικονιδιο για push mail. συνολικα θα δεις 7 συντομευσεις στο νεο comm manager.αυτος ειναι ενας τροπος να δεις στα γρηγορα αν ειναι αναβαθμισμενο το κινητο σου. δεν ξερω αν η voda εχει βγαλει τετοια αναβαθμιση παντως...

Link to comment
Share on other sites

Guest manthos

thanx a lot!

λοιπόν....στο communications manager δεν υπάρχει η ρύθμιση που λες...άρα δεν είναι αναβαθμισμένο. ακόμα δεν μπορώ να βρώ το messenger πουθενά μέσα στο menu του κινητού.

vodafone είναι όπως σου είπα, αλλά ακόμα δεν έχει βγει προς αγορά απο ότι ξέρω.πάντως έχει ελληνικό menu (άσχετα που εγώ δεν το χρησιμοποιώ ποτέ) και ελληνικό manual...

οποιος άλλος ξέρει κάτι για το messenger,ας με βοηθήσει παρακαλώ! :)

Link to comment
Share on other sites

thanx a lot!

λοιπόν....στο communications manager δεν υπάρχει η ρύθμιση που λες...άρα δεν είναι αναβαθμισμένο. ακόμα δεν μπορώ να βρώ το messenger πουθενά μέσα στο menu του κινητού.

vodafone είναι όπως σου είπα, αλλά ακόμα δεν έχει βγει προς αγορά απο ότι ξέρω.πάντως έχει ελληνικό menu (άσχετα που εγώ δεν το χρησιμοποιώ ποτέ) και ελληνικό manual...

οποιος άλλος ξέρει κάτι για το messenger,ας με βοηθήσει παρακαλώ! :)

Δοκίμασε να μπείς πρώτα στο pocket msn για να δείς το messenger

Πέρασαν...panasonic g500,sony z1,motorola startac,ericsson 768,nokia 3210,sony z5,siemens sl45i,sonyericsson t68i,nokia 7210,panasonic gd87,sonyericsson p800,orange spv,nokia 6600,qtek 8080,sonyericsson t610,samsung sgh-i530,qtek 8010,qtek s100,treo 650,motorola mpx220,nokia n70,qtek 8310,qtek s200,ubiquio 401,htc TyTN, htc p3300, apple iphone 2G, iphone 3G, iphone 3GS, iphone 4, Motorola Droid Razr, HTC One X, Samsung S3, S4, Sony Z1, 1+1, Note4 ...... :p
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...