Jump to content

[Επίσημο] Qtek 8300 & 8310


kalantz
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημερα και χρονια πολλα σε ολους!!!

μολις κυκλοφορησε το link την νεα rom της qtek με aku2. μιλαω φυσικα για wwe και οχι της ace hellas.

περισσοτερα εδω.

το μεσημερι φλασαρω επειγωντως γιατι το 8310 μου ειναι σε τραγικη κατασταση.....;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Dose mas nea gia tin version Psybill. Tha doulevei se mi brightpoint siskeves?

An oxi pos boroune na tin vroume oi mi brightpoint agorastes?

Τώρα μάλιστα! τα κινητά μοιάζουν πια με υπολογιστές...
Link to comment
Share on other sites

Dose mas nea gia tin version Psybill. Tha doulevei se mi brightpoint siskeves?

An oxi pos boroune na tin vroume oi mi brightpoint agorastes?

φυσικα και θα δουλευει, οπως δουλευε και η rom της imate στο 8310. το hardware ειναι το ιδιο. το λινκ που εδωσα οδηγει στο modaco. ψαξε και σε καποιο post θα βρεις τη rom. μην ψαχνεις να την κατεβασεις επισημα απο καπου. η qtek εχει πολυ περιεργη πολιτικη υποστηριξης. αν δε σε αφησει να περασεις την αναβαθμιση θα πρεπει να ξεκλειδωσεις το cid.(οδηγιες θα βρεις στο modaco) εγω το ειχα κανει περνωντας την rom της imate, ετσι σημερα δεν χρειαστηκε να κανω τιποτα.

οσο για την rom τωρα. απ οτι ειδα το os, radio version κτλ ειναι ακριβως τα ιδια με αυτα της imate. απλα εγω εκανα την αναβαθμιση γιατι κατι ειχε παει στραβα στο τηλεφωνο μου και ειχα προβληματα. οπως ειπα και παραπανω μπορει να μην ηταν προβλημα της rom αλλα του software που ειχα εγκαταστησει. τωρα στηνω το τηλεφωνο σιγα-σιγα με τα απαραιτητα να δω πως θα παει. μεχρι στιγμης καλα παντως...

Link to comment
Share on other sites

φυσικα και θα δουλευει, οπως δουλευε και η rom της imate στο 8310. το hardware ειναι το ιδιο. το λινκ που εδωσα οδηγει στο modaco. ψαξε και σε καποιο post θα βρεις τη rom. μην ψαχνεις να την κατεβασεις επισημα απο καπου. η qtek εχει πολυ περιεργη πολιτικη υποστηριξης. αν δε σε αφησει να περασεις την αναβαθμιση θα πρεπει να ξεκλειδωσεις το cid.(οδηγιες θα βρεις στο modaco) εγω το ειχα κανει περνωντας την rom της imate, ετσι σημερα δεν χρειαστηκε να κανω τιποτα.

οσο για την rom τωρα. απ οτι ειδα το os, radio version κτλ ειναι ακριβως τα ιδια με αυτα της imate. απλα εγω εκανα την αναβαθμιση γιατι κατι ειχε παει στραβα στο τηλεφωνο μου και ειχα προβληματα. οπως ειπα και παραπανω μπορει να μην ηταν προβλημα της rom αλλα του software που ειχα εγκαταστησει. τωρα στηνω το τηλεφωνο σιγα-σιγα με τα απαραιτητα να δω πως θα παει. μεχρι στιγμης καλα παντως...

Thanks psybill, opote afou einai to idio den tha deis diafora esi. Tin vrika tin rom!
Τώρα μάλιστα! τα κινητά μοιάζουν πια με υπολογιστές...
Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ θα ήθελα μια βοήθεια.

Το κινητό μου (8310) έχει κολλήσει στην αρχική οθόνη με το σήμα ‘windows mobile’’

Όσες επανεκκινήσεις του έχω κάνει πάντα κολλάει στο ίδιο σημείο.

Πως μπορώ να το επαναφέρω στην αρχική κατάσταση;

Link to comment
Share on other sites

hi guys!

Τελικά αποφάσισα να το χτυπήσω το qtek. Προς το παρόν, το μόνο e-shop που βρήκα να το έχει σε προσιτή τιμή είναι το handit.

Έχετε υπόψη κανά άλλο e-shop να μου προτείνετε.

 

Και κάποιες ερωτήσεις προς αυτούς που το αγόρασαν ήδη από handit.de:

1)Δεν γίνεται αγορά με αντικαταβολή?

2)Το αγόρασε κανείς με πιστωτική? Το θεωρείται αξιόπιστο site?

3)Τα έξοδα αποστολής είναι 23 Euros?

4)Ο φορτιστής που περιέχει είναι κανονικός (για τις δικές μας πρίζες, εννοώ)?

 

Thanks in advance!!

Link to comment
Share on other sites



hi guys!

Τελικά αποφάσισα να το χτυπήσω το qtek. Προς το παρόν, το μόνο e-shop που βρήκα να το έχει σε προσιτή τιμή είναι το handit.

Έχετε υπόψη κανά άλλο e-shop να μου προτείνετε.

 

Και κάποιες ερωτήσεις προς αυτούς που το αγόρασαν ήδη από handit.de:

1)Δεν γίνεται αγορά με αντικαταβολή?

2)Το αγόρασε κανείς με πιστωτική? Το θεωρείται αξιόπιστο site?

3)Τα έξοδα αποστολής είναι 23 Euros?

4)Ο φορτιστής που περιέχει είναι κανονικός (για τις δικές μας πρίζες, εννοώ)?

 

Thanks in advance!!

1)oxi 2)πολυ αξιοπιστο 3)ναι 4)κανονικοτατες

Link to comment
Share on other sites

hi guys!

Τελικά αποφάσισα να το χτυπήσω το qtek. Προς το παρόν, το μόνο e-shop που βρήκα να το έχει σε προσιτή τιμή είναι το handit.

Έχετε υπόψη κανά άλλο e-shop να μου προτείνετε.

 

Και κάποιες ερωτήσεις προς αυτούς που το αγόρασαν ήδη από handit.de:

1)Δεν γίνεται αγορά με αντικαταβολή?

2)Το αγόρασε κανείς με πιστωτική? Το θεωρείται αξιόπιστο site?

3)Τα έξοδα αποστολής είναι 23 Euros?

4)Ο φορτιστής που περιέχει είναι κανονικός (για τις δικές μας πρίζες, εννοώ)?

 

Thanks in advance!!

1) νομιζω δεν γινεται με αντικαταβολη. μονο με καταθεση χρηματων σε λογαριασμο. σιγουρα η τραπεζα χρειαζεται και προμηθεια για την καταθεση, οποτε ποτε δε προτειμω αυτη τη λυση.

2) παντα με πιστωτικη αγοραζω. το handit γενικα ειναι απο τα πιο αξιοπιστα eshop

3) ναι

4) κανονικοτατος!!!

 

edit: φαινεται μου πηρε πολυ ωρα να απαντησω και με προλαβε ο 911:p

Link to comment
Share on other sites

Να κανω και εγω τις ερωτησεις μου λιγο πριν το παρω?

Συνδεση με τον router του σπιτιου μου ασυρματα θα κανει για να σερφαρω στο ιντερνετ με την συνδεση adsl και την χρεωση που εχω σπιτι μου?

Το Τ9 ειναι ελληνικο?

Οι φωτο αυτων που μας καλουν φαινονται σε ολη την οθονη?

Μρ3 σαν ηχους κλησεις φανταζομαι θα παιζει!

Τωρα εχω αυτο που βλεπετε και στο avatar μου.(motorola MPx220)

Αξιζει τον κοπο να το αλλαξω? καθως επισης σκεφτομαι και το 9100.

Ευχαριστω πολυ.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Να κανω και εγω τις ερωτησεις μου λιγο πριν το παρω?

Συνδεση με τον router του σπιτιου μου ασυρματα θα κανει για να σερφαρω στο ιντερνετ με την συνδεση adsl και την χρεωση που εχω σπιτι μου?

Το Τ9 ειναι ελληνικο?

Οι φωτο αυτων που μας καλουν φαινονται σε ολη την οθονη?

Μρ3 σαν ηχους κλησεις φανταζομαι θα παιζει!

Τωρα εχω αυτο που βλεπετε και στο avatar μου.(motorola MPx220)

Αξιζει τον κοπο να το αλλαξω? καθως επισης σκεφτομαι και το 9100.

Ευχαριστω πολυ.:)

ναι εχει ελληνικο t9 απο οπου και να το παρεις και φυσικα θα μπορεις να παιρνεις internet απο το router του σπιτιου σου.

οι φωτο δεν εμφανιζονται σε ολη την οθονη. ισα ισα που ειναι πολυ μικρες και αυτο δεν μπορει να αλλαξει, εκτος κι αν βγει αργοτερα καμια συμβατη εφαρμογη οπως το photo contacts για τα 2003.

mp3 παιζει φυσικα, αν και γω 2-3 που χρησιμοποιω τους εχω σε wma.

σιγουρα ειναι καλυτερο απο το mpx που εχεις. το μονο μου θα σε προβληματισει ειναι το πληθος των εφαρμογων. μπορω να πω οτι στα 2003 ειχαμε φτασει σε πολυ καλο επιπεδο εφαρμογων. τωρα δεν υπαρχουν τοσα πολλα, υπαρχουν ομως τα βασικα!!

αν θελεις να κανεις το μεγαλο βημα παρε ppc phone. 9100, s200, m600 ειναι δικια σου επιλογη αναλογα με το τι θελεις. ρωτα και τον 911 που ειναι φρεσκος στα ppc με το s200 και το εχει πεταξει στο ραφι το κακομοιρο το 8310.:happy:

Link to comment
Share on other sites

Μια ακόμη ερώτηση:

Τα ακουστικά της συσκευασίας στα mp3 είναι τόσο χάλια όσο λεει το mobile-review?

Κάποια σύγκριση με τον ήχο που δίνουν τα του w800 θα ήταν ευπρόσδεκτη.

 

Επίσης έχει καταφέρει κανείς να βάλει άλλα ακουστικά (καθ'ότι 2,5mm)?

Link to comment
Share on other sites

Μια ακόμη ερώτηση:

Τα ακουστικά της συσκευασίας στα mp3 είναι τόσο χάλια όσο λεει το mobile-review?

Κάποια σύγκριση με τον ήχο που δίνουν τα του w800 θα ήταν ευπρόσδεκτη.

 

Επίσης έχει καταφέρει κανείς να βάλει άλλα ακουστικά (καθ'ότι 2,5mm)?

Ta akoustika ta exw dokimasei einai poly kala tha elega an k dn sygrinontai me tis motorola.

An theleis tipota allo yparxun ston germano enalaktika.

Nomizw einai to idio visma me panasonic k sharp.

Alla dn eimai 100% siguros

Link to comment
Share on other sites

Ο.Κ.

Ευχαριστω πολυ.

Τωρα το θεμα της εμφανισης των φωτο ειλικρινα δεν μου αρεσει που ειναι ετσι αλλα ενταξει βλεπουμε...

Το κακο ειναι οτι και στο 9100 τι ιδιο συμβαινει με τις φωτο.

Παντως ειλικρινα ευχαριστω και παραμενω μαλλον σε διλλημα αναμεσα σε αυτο και το 9100.

Ειδομεν.

Τα λεμε παλι.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εχει βγει το photocontacts v3.0 που παίζει κανονικά στο 8310 και βλέπεις τις φώτο των επαφών σε όλη την οθόνη
Πέρασαν...panasonic g500,sony z1,motorola startac,ericsson 768,nokia 3210,sony z5,siemens sl45i,sonyericsson t68i,nokia 7210,panasonic gd87,sonyericsson p800,orange spv,nokia 6600,qtek 8080,sonyericsson t610,samsung sgh-i530,qtek 8010,qtek s100,treo 650,motorola mpx220,nokia n70,qtek 8310,qtek s200,ubiquio 401,htc TyTN, htc p3300, apple iphone 2G, iphone 3G, iphone 3GS, iphone 4, Motorola Droid Razr, HTC One X, Samsung S3, S4, Sony Z1, 1+1, Note4 ...... :p
Link to comment
Share on other sites

Εχει βγει το photocontacts v3.0 που παίζει κανονικά στο 8310 και βλέπεις τις φώτο των επαφών σε όλη την οθόνη

καλο νεο για οσους καιγονται με το θεμα των φωτο σε full screen. πριν λιγες μερες που κοιταξα δεν το ειχα δει. προσωπικα παντως ειμαι καλυμμενος με το outlook. ας βαλουμε και ενα link

@yiannis64

το photo contacts υπηρχε ηδη για το 9100, οποτε το θεμα των επαφων δεν θα πρεπει να σε προβληματιζει πλεον. γμωμη μου παντως ειναι οτι το 9100 θα το ευχαριστηθεις περισσοτερο, απλα χρειαζεται μερικες μερες παραπανω να συνηθησεις το λειτουργικο με touch screen!!!

Link to comment
Share on other sites

καλο νεο για οσους καιγονται με το θεμα των φωτο σε full screen. πριν λιγες μερες που κοιταξα δεν το ειχα δει. προσωπικα παντως ειμαι καλυμμενος με το outlook.

 

 

Τί εννοείς με το outlook?Τί σχέση έχει με τις φωτο?

Πέρασαν...panasonic g500,sony z1,motorola startac,ericsson 768,nokia 3210,sony z5,siemens sl45i,sonyericsson t68i,nokia 7210,panasonic gd87,sonyericsson p800,orange spv,nokia 6600,qtek 8080,sonyericsson t610,samsung sgh-i530,qtek 8010,qtek s100,treo 650,motorola mpx220,nokia n70,qtek 8310,qtek s200,ubiquio 401,htc TyTN, htc p3300, apple iphone 2G, iphone 3G, iphone 3GS, iphone 4, Motorola Droid Razr, HTC One X, Samsung S3, S4, Sony Z1, 1+1, Note4 ...... :p
Link to comment
Share on other sites

Ναι αν λειτουργει σωστα το trial που δινει τοτε πληρωνουμε και το κανονικο.

Το θεμα ειναι αν ειναι αξιοπιστο το site αυτο για πληρωμη με πιστωτικη.

Δουλευει και στο 9100 και στο 8310?

Οσο για το touch screen ειναι οπως τα λες φυσικα και το εχω υπ'οψιν μου αλλα στο 9100 υπαρχει και το πληκτρολογιο!!!;)

Μαλλον θα παω μεχρι το σαββατο να χτυπησω το 9100 και μαλλον μιλωντας για το 9100 εχουμε βγει off topic.:offtopic:

Η οχι κιολας μιας και αυτα που λεμε ενδιαφερουν και τις 2 συσκευες.;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τί εννοείς με το outlook?Τί σχέση έχει με τις φωτο?

εχει. γιατι αν χρησιμοποιεις Outlook 2003 στο pc σου μπορεις να περασεις τις φωτογραφιες εκει, ετσι μεταφερονται αυτοματα με τον συγχρονισμο και στις επαφες σου στο κινητο.εξαλλου και οι επαφες στο κινητο μερος του pocket outlook ειναι. ετσι καθε φορα που αλλαζω κινητο ή κανω αναβαθμιση κτλ, δεν χρειαζεται πλεον να ασχολουμαι να φτιαξω και τις φωτο στις επαφες μου...

μπορει το Photo contacts να το κανει αυτο, απλα δε με ενδιαφερει το full screen και δεν το εχω δοκιμασει.

εσυ ποιο Outlook εχεις στο pc σου?

Link to comment
Share on other sites

Ναι αν λειτουργει σωστα το trial που δινει τοτε πληρωνουμε και το κανονικο.

Το θεμα ειναι αν ειναι αξιοπιστο το site αυτο για πληρωμη με πιστωτικη.

Δουλευει και στο 9100 και στο 8310?

Οσο για το touch screen ειναι οπως τα λες φυσικα και το εχω υπ'οψιν μου αλλα στο 9100 υπαρχει και το πληκτρολογιο!!!;)

Μαλλον θα παω μεχρι το σαββατο να χτυπησω το 9100 και μαλλον μιλωντας για το 9100 εχουμε βγει off topic.:offtopic:

Η οχι κιολας μιας και αυτα που λεμε ενδιαφερουν και τις 2 συσκευες.;)

η εφαρμογη μπορει να εχει το ιδιο ονομα και να ειναι απο τον ιδιο developer αλλα δεν ειναι κοινη για τις δυο συσκευες. για την αξιοπιστια του handango δεν τιθεται θεμα. ειναι απο τα μεγαλυτερα (αν οχι το μεγαλυτερο) e-shop πωλησης software για κινητα!!

οσο για το off topic μπορει να ειμαστε λιγακι, αλλα τι να κανουμε. η λογικη στα windows mobiles(ppc και sp) ειναι περιπου ιδια!!!

Link to comment
Share on other sites

Kalispera se olous.

Na moirastw me tous ypoloipous katoxous tou 8310 mia prosorini lysi en apousia network browser gia to kinito mas.

Trexontas enan aplo HTTP File Server sto PC mas(enas freeware pou brika http://www.rejetto.com/hfs/ ) mporeis me to Core Pocket Media Player na syndetheis meso WiFi ston ypologisti kai na anoikseis mousika arxeia, videos kai fotos. Aplos bazeis to IP Address tou ypologisti...and the rest is simple! Elpizw na boithisa

Link to comment
Share on other sites

Kalispera se olous.

Na moirastw me tous ypoloipous katoxous tou 8310 mia prosorini lysi en apousia network browser gia to kinito mas.

Trexontas enan aplo HTTP File Server sto PC mas(enas freeware pou brika http://www.rejetto.com/hfs/ ) mporeis me to Core Pocket Media Player na syndetheis meso WiFi ston ypologisti kai na anoikseis mousika arxeia, videos kai fotos. Aplos bazeis to IP Address tou ypologisti...and the rest is simple! Elpizw na boithisa

To wifi to exete xrisimopoieisei pote?

Egw nomiza pws itan teleiws axristo....

Efoson yparxei bluetooth ti parapanw prosferei se ena kinito?

Link to comment
Share on other sites

...poly pio grigori prosbasi sto internet opou exei diktio wifi... kai me ligo dyskolia prosbasi se ola ta shared folders tou pc sou (px. ola ta mp3 tou sklirou diskou na paizoun sto kinito sou xwris na xriazetai na ta exeis grapsei stin mini-sd tou kinitou)
Link to comment
Share on other sites

...poly pio grigori prosbasi sto internet opou exei diktio wifi... kai me ligo dyskolia prosbasi se ola ta shared folders tou pc sou (px. ola ta mp3 tou sklirou diskou na paizoun sto kinito sou xwris na xriazetai na ta exeis grapsei stin mini-sd tou kinitou)

Ma mpaineis pote sto internet apo to kinito su?

Egw pote...

Gi auto einai to pc mono to mail mu pu me GPRS eimai mia xara.

Gia ola ta alla yparxei k kalodio k bluetooth

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...