Jump to content

[Επίσημο] Qtek 8300 & 8310


kalantz
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα.μπορει να προτεινει κανεις καποιο εξωτερικο πληκτρολογιο που να δουλευει με σιγουρια στο 8310????
mi8
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ξέρει κανείς στα σίγουρα αν για να τρέξει το TomTom χρειάζεται οποσδήποτε σύνδεση με κάποιο GPS. Μια Πολωνική και μια Γαλλική έκδοση που δοκίμασα κόλλησε προσπαθόντας να συνδεθεί μέσω bluetooth. Και τις 2 φορές αναγκάστηκα να κλείσω και να ανοίξω τη συσκευή. Αν μπορούσε να με βοηθήσει κάποιος που το εγκατέστησε με ΠΜ θα το εκτιμούσα ιδιαιτέρως.
Link to comment
Share on other sites

Επαθα ζημια με το jack του handsfree (το καλωδιακο)... οχι στι τηλεφωνο, στο handsfree μου στράβωσε το jack...

Πηρα τηλ στην ace hellas και μου ειπαν οτι κανει 20 EUR...

Ξερει κανεις αν μπορω να βρω το συγκεκριμενο jack να το φτιαξω μονος μου;

Δειτε εδώ http://pinouts.ru/connector/4_pin_3.5mm_2.5mm_plug_connector.shtml

Πηρα σε καταστημα ηλεκτρονικων και μου ειπαν τετοια δεν υπαρχουν...

Μπορει να μην καταλαβε βεβαια γιατι του το περιεγραψα απο το τηλεφωνο

Carpe Diem

http://www.custominsight.com/services/bmw.gif

Link to comment
Share on other sites

ειναι το ιδιο jack με τα handsfree των nokia. Εγω εχω παρει απο καταστημα ηλεκτρονικων εξαρτηματων (ολοκληρωμενα, τρανζιστορ, αντιστασεις, πυκνωτες κτλ) στην Πατρα. Θα πας σε ενα τετοιο καταστημα και θα ζητησεις ενα βισμα καρφι τετραπολικο. Καλυτερα ειναι να παρεις το στραβωμενο μαζι σου να τους το δειξεις. Γενικα σε τετοια καταστηματα βρισκεις τα παντα αρκει να μπορεσεις να τους εξηγησεις τι θες. π.χ. Ειχα παει να παρω ενα mini usb καλωδιο και δεν ηξεραν να μου δωσουν για το κινητο που ζητουσα, οταν τους εδειξα την υποδοχη του κινητου μου εδωσαν αμεσως και μαλιστα ειχε μονο 2 ευρω (αμα παρεις απο μαγαζι με κινητα θα δωσεις 15-20 ευρω).

Ψαξε επισης αν τα pins ειναι ιδια με αυτα απο Nokia (3310, 8210, 8310 κτλ) δηλαδη αν ειναι με την ιδια σειρα. Αν ειναι με την ιδια σειρα μπορεις να βρεις handsfree για nokia με 2 ευρω (μαϊμου, οχι nokia).

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.

Μόλις το πήρα (ναι απο τους τυχερους του e-shop) και το επεξεργάζομαι με τις ώρες

Μετά απο ψάξιμο σε διάφορα site και εξοντωτικό διάβασμα των 88 σελιδών (χιχι...) εχω καποιες απορίες

Κατ αρχήν να παραθέσω τις πληροφορίες του κινητού:

 

ROM 2.0.9.0

OPERATOR 2.5.322.1

RADIO 413.1.04_02.09.00

 

 

Υπάρχει κάποια αναβάθμιση που ¨επιβάλεται¨ βάση των παραπάνω?

 

Εχω μπερδευτεί λίγο με τα κλειδώματα του λογισμικού.

Ποιά προγράμματα πρέπει να τρέξω για να το ξεκλειδώσω με ασφάλεια?

 

οποιαδήποτε υπόδειξη για τα ¨απαραίτητα¨ προγράμματα θα εκτιμηθεί πολυ!

Ψάχνω ελληνική ROM για HTC Touch Dual.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.

Μόλις το πήρα (ναι απο τους τυχερους του e-shop) και το επεξεργάζομαι με τις ώρες

Μετά απο ψάξιμο σε διάφορα site και εξοντωτικό διάβασμα των 88 σελιδών (χιχι...) εχω καποιες απορίες

Κατ αρχήν να παραθέσω τις πληροφορίες του κινητού:

 

ROM 2.0.9.0

OPERATOR 2.5.322.1

RADIO 413.1.04_02.09.00

 

 

Υπάρχει κάποια αναβάθμιση που ¨επιβάλεται¨ βάση των παραπάνω?

 

Εχω μπερδευτεί λίγο με τα κλειδώματα του λογισμικού.

Ποιά προγράμματα πρέπει να τρέξω για να το ξεκλειδώσω με ασφάλεια?

 

οποιαδήποτε υπόδειξη για τα ¨απαραίτητα¨ προγράμματα θα εκτιμηθεί πολυ!

 

oxi file mou eisai entaksei den xriazese anabathmisi!!!!

to programa einai to regedit apo ekei pas kai alazeis tous kataxorites kai eisai ok meta !!!!

 

Filika WiMax.

Link to comment
Share on other sites

edo sa exo auta pou prepei na alaksete gia na ksekleidosei

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\Security\Policies\Policies:

Change the DWORD named "1001" to 1

Change the DWORD named "1005" to 40

HKEY_LOCAL_MACHINE\Security\Policies\Policies\0000 1017 = 128 (before) 144 (after)

HKEY_LOCAL_MACHINE \Security\Policies\Policies

-> Add new value "0000101b": Dword = 1

 

oso gia tis efarmoges pou rotate px.to WM5torage (einai gia na to kaneis to kinito flasaki xoris na xreiazete na bazeis se kathe pc drivers!!) einai kai alla pou den mou erxonte sto mialo auth th stigmi!

 

oti allh boithia thelete edo eimaste!!!

 

Filika WiMax.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά είναι πιο μικρό. Στα καταστήματα των ηλεκτρονικών το βύσμα είναι ελαφρα πιο παχύ και πιο μεγάλο, οπότε δεν μπαίνει.

Μάλλον θα πάω να σκάσω 20 EUR...

Τι βλακεια...

Carpe Diem

http://www.custominsight.com/services/bmw.gif

Link to comment
Share on other sites

Xerei kaneis pou pame(sthn Registry) gia na allaxoume onoma tou Paroxea(tim->wind)?
[sIGPIC][/sIGPIC]Ericsson 197,337,388,768,688,788,T39,T68_SE P900,K500,P910,K750,W800,K800,W910,T650,C905,X1,X10mini+pro_Nokia 6150,3210,8210,7110,6510,3650,6100,6600,6680,9500_Motorola MicroTac 7500,StarTac130,V3x,K1_Panasonic G500,GD90,GD92_Siemens C25,SL45,SX1,S65_Sharp GX20,GX30_Samsung D600,B2100,Galaxy SIII, Sonim XP1, Qtek8010,2020i,S100,9100,8310_iPAQ 6515,hx4700_O2 XDA IIs_Dell Axim X51V_FSC N560_MIO A701_SONY Xperia S,J,T,,Z,Z2_Z5_iPhone 3GS,4,5.6,7
Link to comment
Share on other sites

Για τα 199 είναι φοβερό, κατά τη γνώμη μου όμως 400 δεν θα τα έδινα ποτέ γι'αυτό το κινητό....

Nothing lasts forever, but the certainty of change...

 

Emperistatomenos' Blog

Link to comment
Share on other sites

paidia xerete an to kinito to sigekrimeno ektos apo to wifi, borei na ypostirixei auto ( http://www.cosmote.gr/cosmote/cosmote.portal?locale=el_GR&_nfpb=true&_pageLabel=L41_business_service_fullstory&catID=0b0f42bb800b5204&path=%2FSCSDevRepository%2Fcontent%2Fel%2Fsections%2Fbusiness%2Fservice%2FBLACKBERRYservice.xml&breadcrumbTitle=%CE%A5%CF%80%CE%B7%CF%81%CE%B5%CF%83%CE%AF%CE%B1+BlackBerry&sectionToShow=information )

Koinws an exeis cosmote me +20e/mhna exeis 100MB gia Mail h Surf sto net.

 

Sthn arxh mou legane oti prepei na agorasw mono syskeuh Blackbbery afou einai kati diaforetiko apo to koino GPRS, meta apo polu koubenta mou eipan oti borw na xrisimopoihsw telika thn yphresia auth kai se alles syskeues p.x E65 / kai twra sas rwtw giati na min borw na to xrisimopoihsw kai sto Qtek 8310?

Prepei sony kai kala na parw h syskeuh (athlia) Blackbbery h to E65 h E70?

Link to comment
Share on other sites

paidia xerete an to kinito to sigekrimeno ektos apo to wifi, borei na ypostirixei auto ( http://www.cosmote.gr/cosmote/cosmote.portal?locale=el_GR&_nfpb=true&_pageLabel=L41_business_service_fullstory&catID=0b0f42bb800b5204&path=%2FSCSDevRepository%2Fcontent%2Fel%2Fsections%2Fbusiness%2Fservice%2FBLACKBERRYservice.xml&breadcrumbTitle=%CE%A5%CF%80%CE%B7%CF%81%CE%B5%CF%83%CE%AF%CE%B1+BlackBerry&sectionToShow=information )

Koinws an exeis cosmote me +20e/mhna exeis 100MB gia Mail h Surf sto net.

 

Sthn arxh mou legane oti prepei na agorasw mono syskeuh Blackbbery afou einai kati diaforetiko apo to koino GPRS, meta apo polu koubenta mou eipan oti borw na xrisimopoihsw telika thn yphresia auth kai se alles syskeues p.x E65 / kai twra sas rwtw giati na min borw na to xrisimopoihsw kai sto Qtek 8310?

Prepei sony kai kala na parw h syskeuh (athlia) Blackbbery h to E65 h E70?

χρειάζεσαι οπωσδήποτε την υπηρεσία blackberry ή απλά ένα πακέτο δεδομένων για internet και mail? αν δεν έχεις άμεση ανάγκη να λαμβάνεις τα mail σου σε πραγματικό χρόνο, τότε ένα απλό πακέτο δεδομένων της cosmote πιστέυω ότι θα σε καλύψει. επίσης μην ξεχνάς ότι με συνχρονισμό με ένα exchange server (υπάρχουν και free) μπορείς να έχεις αντίστοιχα αποτελέσματα με αυτά του blackberry, με τη διαφορά ότι το κινητό πρέπει να είναι συνεχώς συνδεμένο στο gprs ή να το ορίσεις να κάνει sync σε τακτά χρονικά διαστήματα για να κατεβάζει τα mail σου.

δεν αποκλείω πάντως να δουλέυει και το blackberry με την προσθήκη του ειδικού software. ψάξε στο net για BB connect και ίσως να ανακαλύψεις περισσότερα. εγώ δεν έχω ασχοληθεί ιδιαίτερα για να σε βοηθήσω..

Link to comment
Share on other sites

Δύο ερωτησούλες:

εγκαθιστώ το facade και το κινητούλι σέρνεται λίγο. Υπάρχει καμιά πατέντα?

Επίσης η κάμερα του είναι άθλια. Υπάρχει κάποιο προγραμματάκι που να βελτιώνει τη φωτεινότητα?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...