Jump to content

[Επίσημο] Qtek 8300 & 8310


kalantz
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δεν είναι θέμα ασυμβατότητας. μάλλον δεν έχεις ενεργοποιήσει το "receive incoming beams" από το start/settings/connections/beams

 

Σ'ευχαριστω πολυ..ολα κομπλε τωρα..:) :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

hi pedes mporei kapoios na mou pei analitikes odigies gia na xeklidoso to qtek 8310 kai an 8a exo problimata meta to xeklidoma?? sos pedes perimeno apantisi mipos exei kaneis kai to opera na moy steilei gia to 8310 eyxaristo prokatavolika!!!

to mail mou einai: kiossesm@yahoo.gr

kiossesm
Link to comment
Share on other sites

hi pedes mporei kapoios na mou pei analitikes odigies gia na xeklidoso to qtek 8310 kai an 8a exo problimata meta to xeklidoma?? sos pedes perimeno apantisi mipos exei kaneis kai to opera na moy steilei gia to 8310 eyxaristo prokatavolika!!!

to mail mou einai: kiossesm@yahoo.gr

τι ξεκλείδωμα θέλεις να κάνεις στο 8310? application unlock για να περάσεις απλά κάποιες εφαρμογές ή CID unlock για να περάσεις κάποια άλλη rom??

πρόβλημα πάντως δεν θα έχεις ότι και να κάνεις...

Link to comment
Share on other sites

8elo na kano xeklidoma gia na peraso programata sto qtek 8310 pos to kano ayto

κατέβασε τα εργαλεία που θα βρεις σε αυτό το post

κάνε εγκατάσταση αυτο που θα βρεις στο φάκελο 1 από το pc σου. και μετά θα βρες το στο φάκελο accessories του κινητού σου και τρέξτο. θα κάνει αυτόματα κάποιες αλλαγές στη registry. μετά ενώ το κινητό σου είναι ακόμα συνδεμένο με το pc σου τρέξε πάλι από το pc σου το sda application unlock που θα βρεις στο φάκελο 2. το κινητό σου είναι ξεκλείδωτο τώρα.

ο φάκελος 3 δεν σου χρειάζεται, είναι για cid unlock

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Υπαρχει η δυνατοτητα να εγκαθιστω εφαρμογες απευθειας στην mini SD καρτα και οχι στην μνημη του κινητου κι αν ναι πως;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Υπαρχει η δυνατοτητα να εγκαθιστω εφαρμογες απευθειας στην mini SD καρτα και οχι στην μνημη του κινητου κι αν ναι πως;

όταν τρέχεις κάποιο exe από το pc σου ή cab από το κινητό σου, σε ρωτάει που θέλεις να εγκατασταθεί η εφαρμογή και επιλέγεις storage card αν θέλεις να εγκατασταθεί στην sd

Link to comment
Share on other sites

όταν τρέχεις κάποιο exe από το pc σου ή cab από το κινητό σου, σε ρωτάει που θέλεις να εγκατασταθεί η εφαρμογή και επιλέγεις storage card αν θέλεις να εγκατασταθεί στην sd

 

οχι σε ολες γι'αυτο το ρωταω..

Link to comment
Share on other sites

οχι σε ολες γι'αυτο το ρωταω..

πες ένα παράδειγμα να δούμε. μπορεί σε κάποιες να υπάρχει bug στον installer γι αυτό να μη σε ρωτάει ή να πρέπει να εγκατασταθούν μόνο στην κύρια μνήμη

Link to comment
Share on other sites

πες ένα παράδειγμα να δούμε. μπορεί σε κάποιες να υπάρχει bug στον installer γι αυτό να μη σε ρωτάει ή να πρέπει να εγκατασταθούν μόνο στην κύρια μνήμη

 

πιθανο ρε συ.στην περιπτωση ληψης μεσω bluetooth μπορω καπως να εχω ως προεπιλογη την αποθηκευση στην καρτα;

Link to comment
Share on other sites

πιθανο ρε συ.στην περιπτωση ληψης μεσω bluetooth μπορω καπως να εχω ως προεπιλογη την αποθηκευση στην καρτα;

δεν είπες όμως κανένα παράδειγμα να δούμε αν έχει τ΄θχει σε κάποιον από μας. εγώ πχ θυμάμαι τώτα τελευταία ότι το flexwallet δεν με ρωτούσε που να το εγκαταστήσει όταν το έτρεξα από το pc, με το cab όμως όλα καλά.

για τα εισερχόμενα με bluetooth αρχεία μπορείς να δοκιμάσεις το bluezard, νομίζω οτι έχει αυτή τη δυνατότητα

Link to comment
Share on other sites

δεν είπες όμως κανένα παράδειγμα να δούμε αν έχει τ΄θχει σε κάποιον από μας. εγώ πχ θυμάμαι τώτα τελευταία ότι το flexwallet δεν με ρωτούσε που να το εγκαταστήσει όταν το έτρεξα από το pc, με το cab όμως όλα καλά.

για τα εισερχόμενα με bluetooth αρχεία μπορείς να δοκιμάσεις το bluezard, νομίζω οτι έχει αυτή τη δυνατότητα

 

ενα λεξικο ηταν και δεν με ρωτησε.με το cab επαιξε κομπλε ομως

Link to comment
Share on other sites

πιθανο ρε συ.στην περιπτωση ληψης μεσω bluetooth μπορω καπως να εχω ως προεπιλογη την αποθηκευση στην καρτα;

 

Bale to sniper exei epilogi sto programa;)

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μηπως ξερει κανεις πως μπορω να επιλεξω την ip σε ενα wi-fi network που δεν εχει dhtp?

 

καλημέρα συμπατριώτη!!!

κανονικά δεν υπάρχει αυτή η δυνατότητα από το λειτουργικό, δεν είναι όπως στα ppc που ήδη ξέρεις.

χτες όμως έπεσα τυχαία σε μια εφαρμογή που έχει φτίαξει κάποιος χρήστης του modaco η οποία επεμβαίνει στη registry και αλλάζει την ip. δεν χάνεις τίποτα να τη δοκιμάσεις.

http://www.modaco.com/index.php?showtopic=251147

Link to comment
Share on other sites

psybill κεντάς...

Current: Samsung Galaxy S9+ G965F/DS

Armory: Samsung Galaxy Note 3 N9005 | Samsung Galaxy S I9000 | HTC P3650 Touch Cruise | HTC V1240 [Qtek 8310]

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους, έπειτα από πολυ ψάξιμο (κυρίως σ'αυτό το φόρουμ) αποφάσισα να αγοράσω ένα 8310/v1240. Και κάπου εδώ αρχίζει το πακέτο... Είμαι συνδρομητής Voda και το HTC v1240 μπορώ (ή μάλλον μπορούσα) με την επιδότηση να το πάρω στα 120€ ...αλλά... έχει σταματήσει η παραγωγή του και δεν διατίθεται πλέον. Το 8310 (αν το έχουν ακόμα τα online μαγαζιά που κοίταξα) θα μου βγει γύρω στα 400€ οπότε δε με συμφέρει καθόλου, ενώ το S710 που θεωρώ τον αντικαταστάτη του 8310 (λόγω WiFi) χώρια ότι θα έχει καμιά 500€+, δεν έχει έρθει ακόμα.

 

Και η ερώτηση/θερμή παράκληση έχει ως εξής. Επειδή έχω ήδη πάρει τηλέφωνο γύρω στα 20 μαγαζιά vodafone στη Θεσσαλονίκη και δεν το έχουν, αν γνωρίζει κάποιος κανένα μαγαζί οπουδήποτε στην Ελλάδα που να του έχει ξεμείνει κανένα v1240 ή πουλάει μεταχειρισμένο QTek 8310/HTC v1240 σε καλή τιμή ας μου στείλει ένα PM.

Link to comment
Share on other sites

Το εκνευριστικό μύνημα που βγαίνει κάθε λίγο και λιγάκι

'Ο ελεύθερος χώρος αποθήκευσης στο τηλ σας εξαντλείται. Διαγράψτε παλιά η μή χρησιμοποιούμενα αρχείοα για να δημιουργήσεται περισσότερο χώρο", ξέρει κανείς πως εξαφανίζεται???? :mad: :mad: :mad:

Link to comment
Share on other sites

Το εκνευριστικό μύνημα που βγαίνει κάθε λίγο και λιγάκι

'Ο ελεύθερος χώρος αποθήκευσης στο τηλ σας εξαντλείται. Διαγράψτε παλιά η μή χρησιμοποιούμενα αρχείοα για να δημιουργήσεται περισσότερο χώρο", ξέρει κανείς πως εξαφανίζεται???? :mad: :mad: :mad:

αν έχεις γεμίσει από μνήμη πως να εξαφανιστεί!!!

μπορείς να κάνεις πολλά πράγματα, ανάλογα και το πως έχει στήσει το τηλέφωνο σου.

αρχικά ψάξε για για μεγάλα αρχεία όπως ήχους, video, εικόνες που βρίσκονται στην μνήμη της συσκευής.

τα προγράμματα σου που είναι εγκατεστημένα? αν έχεις προγράμματα στη main απεγκατέστησε τα και βάλτα στην κάρτα. ακόμα και έτσι όμως κάποια προγράμματα γράφουν στη main πολλά αρχεία για να λειτουργήσουν( τελευταίο μου παράδειγμα ο jB5 internet browser). εγώ μόνο το xbar έχω στη main memory. έλεγξε και τον φάκελο application data, μπορεί να βρεις αρκετά άχρηστα πράγματα που να έχουν μείνει από κάποια προγράμματα που μπορεί να μην υπάρχει πλέον στο κινητό σου.

έλεγξε τα temporary internet files και καθάρισε τα από τις ρυθμίσεις του ΙΕ. επίσης μπορείς με registry tweak να τα μετακομίσεις στην κάρτα. αυτό το κάνει και το tweak2k2. επίσης το tweak2k2 μπορεί να μετακομίσει dll προγραμμάτων στην κάρτα μνήμης. ακόμα και το sk tools lite με κανα καθαρισματάκι μπορεί να βοηθήσει.

δεν μου έρχονται άλλα τώρα. κάνε αυτά και ενημέρωσε για την κατάσταση της μνήμης.

Link to comment
Share on other sites

atsakir δεν θα έλεγα ότι το S710 είναι ο αντικαταστάτης του 8310 αλλά το MTeoR το οποίο φυσικά και κατακρίθηκε για την έλειψη του WiFi, παρόλα αυτά δεν είναι το WiFi που χαρακτιρίζει αλλά η Candybar σχεδίαση του και το πολύ μικρο για τις δυνατότητες του μέγεθος.

 

Εγώ ειλικρινά δεν έχω μείνει τόσο ενθουσιασμένος απο κάποια καινούργια συσκευή ώστε να θελήσω να το αλλάξω.

 

Αν δεν βιάζεσαι περίμενε να δεις τι θα γίνει με τις συσκευές με WM6

 

Αλήθεια psybill έχουμε κανένα νέο για mod; Στο Modaco έλεγαν ότι είχε σκάσει φωτογραφία όπου Tornado φορούσε WM6 τώρα το πως τα έτρεχε δεν ξέρω...

Current: Samsung Galaxy S9+ G965F/DS

Armory: Samsung Galaxy Note 3 N9005 | Samsung Galaxy S I9000 | HTC P3650 Touch Cruise | HTC V1240 [Qtek 8310]

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια psybill έχουμε κανένα νέο για mod; Στο Modaco έλεγαν ότι είχε σκάσει φωτογραφία όπου Tornado φορούσε WM6 τώρα το πως τα έτρεχε δεν ξέρω...

δεν ξέρω τι @@ γίνεται ρε συ Innersense. μας τελείωσαν φαίνεται οι developers που ασχολούνται με smartphones. στο xda-developers υπάρχει ένας τύπος αυτή τη στιγμή που μάλλον έχει tornado με wm6, αλλά δεν μπορεί να κάνει dump τη rom. προσπαθούν κάποιοι να τον βοηθήσουν αλλά προς το παρόν δουλειά δε γίνεται.

εγώ πάντως δεν φοβάμαι ότι δεν θα τρέχουν στο τηλέφωνο μας, ίσα ίσα μπορεί να πηγαίνει και καλύτερα. αρκεί να τη βρούμε.

link

Link to comment
Share on other sites

αν έχεις γεμίσει από μνήμη πως να εξαφανιστεί!!!

μπορείς να κάνεις πολλά πράγματα, ανάλογα και το πως έχει στήσει το τηλέφωνο σου.

αρχικά ψάξε για για μεγάλα αρχεία όπως ήχους, video, εικόνες που βρίσκονται στην μνήμη της συσκευής.

τα προγράμματα σου που είναι εγκατεστημένα? αν έχεις προγράμματα στη main απεγκατέστησε τα και βάλτα στην κάρτα. ακόμα και έτσι όμως κάποια προγράμματα γράφουν στη main πολλά αρχεία για να λειτουργήσουν( τελευταίο μου παράδειγμα ο jB5 internet browser). εγώ μόνο το xbar έχω στη main memory. έλεγξε και τον φάκελο application data, μπορεί να βρεις αρκετά άχρηστα πράγματα που να έχουν μείνει από κάποια προγράμματα που μπορεί να μην υπάρχει πλέον στο κινητό σου.

έλεγξε τα temporary internet files και καθάρισε τα από τις ρυθμίσεις του ΙΕ. επίσης μπορείς με registry tweak να τα μετακομίσεις στην κάρτα. αυτό το κάνει και το tweak2k2. επίσης το tweak2k2 μπορεί να μετακομίσει dll προγραμμάτων στην κάρτα μνήμης. ακόμα και το sk tools lite με κανα καθαρισματάκι μπορεί να βοηθήσει.

δεν μου έρχονται άλλα τώρα. κάνε αυτά και ενημέρωσε για την κατάσταση της μνήμης.

 

Terastio thema pou me exei apasxolisei para polu kai mena me apotelesma sunexomena "format" sto kinito parolo pou bazo ta panta stin karta.Exo kanei ola ta parapano alla blepo oti pano kato saranta efarmoges xorane sto tilefono.H mikri mnimi tou profanos einai meionektima afou ergostasiaka xekinaei me 13 mb.Me ta tweaks den exo kataferei na balo ta dll stin karta ego prosopika giati apla de ginetai.Exo sbisei olous tous ixous, video, fotografies pou itan ergostasiaka sti mnimi.Mia erotisi einai an o fakelos windows mporei na metaferthei stin karta.Me to sk tools lite de mporo na katafero na trexei to kinito automatous katharismous pantos.

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα αν το τηλέφωνο είναι πολύ φορτωμένο, η μνήμη δεν επαρκεί ότι και να κάνουμε. και εγώ με 5-6mb free storage memory είμαι. σε αντίθεση με την program memory που ξεκινάω πάνω από 20mb. από κει και πέρα όμως μπορεί να μην έχω 40 εφαρμογές, αλλά σε καμία περίπτωση δεν μπορείς να πεις ότι το τηλέφωνο μου είναι άδειο ή ότι δεν είναι λειτουργικό...
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ είχα το ίδιο πρόβλημα με την μνήμη της συσκευής και είχα σπάσει το κεφάλι μου αφού τα είχα διαγραψει σχεδόν όλα.

Τελικά είχα 8ΜΒ προσωρινά αρχεία στον IE και από τότε έχει στρώσει...

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ είχα το ίδιο πρόβλημα με την μνήμη της συσκευής και είχα σπάσει το κεφάλι μου αφού τα είχα διαγραψει σχεδόν όλα.

Τελικά είχα 8ΜΒ προσωρινά αρχεία στον IE και από τότε έχει στρώσει...

έτσι ακριβώς. και γω την πρώτη φορά που που συνέβη έψαχνα και δεν έβρισκα γιατί είχε γεμίσει. τελικά ήταν τα 7mb temporary internet files.

λοιπόν και μια περίληψη για όσους δεν παρακολουθούν το θέμα με την crossbow rom.

χτες ο τύπος που έλεγε ότι έιχε τη rom έκανε edit και έσβησε όλα του τα μυνήματα στο xda-developers. σχεδόν ταυτόχρονα όμως εμφανίστηκε κάποιος άλλος στο buzzdev που είπε ότι είχε sd image της rom. κατάφεραν και έσβησαν και το unique ID για να μην προδώσουν την πηγή τους τώρα υποτίθεται ότι είμαστε πολύ κοντά στο release. για να δούμε...:confused:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...