Jump to content

nova mobile


Xinarisbet
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η nova παίζει να πάει στους νέους διαγωνισμούς μην το έχετε απίθανο. Υπάρχει και η πολησει εξοπλισμού της Wind ούτε εκεί ξέρουμε τι παίζει και να μην μηνει mvno
Είναι πολλά τα λεφτά για να πάρει άδεια κ για να στήσει δικό της δίκτυο... η vodafone με την wind κάνουν μία προσπάθει να περάσουν το δίκτυο τους σε μία κοινή εταιρία κ να το μοιράζουν στους πελάτες τους, μόνο εκεί θα μπορούσε να χωθεί κ η nova, δεν ξέρω βέβαια αν η καινούργια διοίκηση μπορεί να διαθέσει τόσα κεφάλαια...μακάρι να το κάνει βέβαια για εμάς γιατι θα πέσουν οι τιμές, αν κ η cosmote μου έδωσε πλέον απεριόριστες κλήσεις κ απεριόριστα δεδομένα στα 43 ευρώ το μήνα, νομίζω ήδη αρκετά καλή τιμή, πόσο πιο χαμηλά να πέσουν...
Link to comment
Share on other sites

H United group δεν θα θέλει να έχει την τύχη της cyta. Σίγουρα η νέα διοίκηση θα βάλει ως στόχο να πουλά όλα τα προϊόντα σε τιμές βιώσιμες νομίζω ότι μιλάμε για άνοιγμα της αγοράς αν θα έρθουν και άλλη θα εξαρτηθεί από το πώς θα πάει η forthnet, η επιχειρηματική σύμπραξη με μίσθωση εξοπλισμού μην το έχετε απίθανο. Εγώ πιστεύω ότι θα έχουμε κάποια μορφή συνεργασίας. Πάντως ζούμε στην χώρα που ο ανταγωνισμός αυξάνεται μόνο με τα tanks
Μην αλλάζουμε εταιρίες σαν τα πουκάμισα να αλλάζουμε πακέτα σαν τα πουκάμισα
Link to comment
Share on other sites

Εάν η nova δεν σκοπευει να φέρει φθηνότερη κινητη θα έχει την μοίρα της Cyta...
Είναι από τα μεγαλύτερα fund της Ευρώπης, έχουν παρουσιά στα βαλκάνια σε αντίστοιχες εταιρίες...πρωτάρηδες δεν τους λες , οπότε απλά δεν υπάρχει περίπτωση να μην ξέρουν τι κάνουν, δουλεύουν σίγουρα με σχέδιο.
Link to comment
Share on other sites

Είναι από τα μεγαλύτερα fund της Ευρώπης, έχουν παρουσιά στα βαλκάνια σε αντίστοιχες εταιρίες...πρωτάρηδες δεν τους λες , οπότε απλά δεν υπάρχει περίπτωση να μην ξέρουν τι κάνουν, δουλεύουν σίγουρα με σχέδιο.

Η Vodafone είναι πολυ μεγαλυτερη και βλέπουμε τις τιμές που δίνει... Μακάρι να αλλάξει το σκηνικό φίλε μου.

Link to comment
Share on other sites

Εάν η nova δεν σκοπευει να φέρει φθηνότερη κινητη θα έχει την μοίρα της Cyta...

Αν και με τη cyta δεν είχα ασχοληθεί διάβαζα λίγο απο περιέργεια το νήμα εδώ στο myphone. Φθηνή ήταν με τα πακέτα που είχε και την ανανέωση των 5€ όταν στους άλλους 3 μεγάλους ήμασταν στα 10 και πλέον στα 12€ αλλά και πάλι δεν άντεξε στην αγορά..

Link to comment
Share on other sites

Ναι οκκκ δεν ήταν όμως μια καλή εναλλακτική για να μιλάς φθηνά και για κάποιους που λένε ότι το 4g τελειώνει πιο γρήγορα την μπαταρία κτλ?
Link to comment
Share on other sites

Ανάλογα τις προτεραιότητες του καθενός. Για συγγενείς κλπ που θέλουν απλά κινητό για τηλέφωνα ήταν το ιδανικό.
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχει 5g και έχει 4g (καθώς αυτό θα γινει)ποια θα είναι η τεχνολογική διαφορά? Πραγματικά το ροταω, έχει άλλωστε άλλη δυνατότητα αυτή την στιγμή να μπει νέος παίκτης εκτός από mvno?

 

----- προσθήκη μηνύματος 113 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η Cyta δεν είχε 4G οπότε ήταν καταδικασμένη από την αρχή.
Είχε 3g όμωςκαι αυτό θα γίνει με την nova φαντάζομαι.
Μην αλλάζουμε εταιρίες σαν τα πουκάμισα να αλλάζουμε πακέτα σαν τα πουκάμισα
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή ο κόσμος έβρισκε πιο βολικά τα 5€ πακετα ομιλίας παρα τα 3€ πακετα Frog και Q; Καλά για αυτους που νομίζουν ότι το 3G είναι το ίδιο βολικό με το 4G η εκείνοι που νομίζουν ότι είναι το ίδιο με την σύγκριση του 4G με το 5G δεν θα σχολιάσω....
Link to comment
Share on other sites

Το εγχείρημα είναι πολύ δύσκολο πάντως.

Προβλέπω ότι θα έχει τη γνωστή τύχη

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Το εγχείρημα είναι πολύ δύσκολο πάντως.

Προβλέπω ότι θα έχει τη γνωστή τύχη

 

Αυτό ακριβώς. Πριν 2 χρόνια και οι τρεις εταιρίες είχαν συμφωνήσει να της δώσουν πανακριβο ενοίκιο σήματος. Αυτό και μόνο θα έπρεπε να είναι αρκετό για να καταλάβουν ότι δεν τους θέλουν... Εντωμεταξύ έχουν ήδη παραδειγμα συμπεριφοράς της Vodafone προς την Cyta. Δυο δυνατά σημάδια ότι δεν θα επιβιώσει 4ος παίκτης και αυτοί επιμένουν...

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς. Πριν 2 χρόνια και οι τρεις εταιρίες είχαν συμφωνήσει να της δώσουν πανακριβο ενοίκιο σήματος. Αυτό και μόνο θα έπρεπε να είναι αρκετό για να καταλάβουν ότι δεν τους θέλουν... Εντωμεταξύ έχουν ήδη παραδειγμα συμπεριφοράς της Vodafone προς την Cyta. Δυο δυνατά σημάδια ότι δεν θα επιβιώσει 4ος παίκτης και αυτοί επιμένουν...
Συστάθηκε η κοινή εταιρεία Vodafone - WindΚ ποιος σας λέει οτι δεν θα μπεί στην κοινή τους εταιρία? έχει κεφάλαια να το κάνει? ποιος λέει οτι δεν θα κατέβει στον διαγωνισμό μόνη της? σωστά όσα λέτε, αλλά μιλάμε για fund με μακροπρόθεσμα σχέδια κ εμπειρία, εγώ βλέπω δεδομένο κ τέταρτο παίχτη στην αγορα, με οποιαδήποτε τρόπο...
Link to comment
Share on other sites

Να σου πω τη δική μου λογική: Έχουμε 2 εταιρίες που προτιμησαν να ενώσουν τις κεραίες τους αντί να έχουν η κάθε μια το δικό της δίκτυο ώστε να τους βγει πιο φτηνα. Και παλι υπάρχουν τρυπες στο σήμα τους ακόμα και σήμερα. Και τώρα θα βάλουν και εναν ακόμη παίκτη ο οποίος παζάρευε το ενοίκιο επί 2 χρόνια.
Link to comment
Share on other sites

Και τώρα θα βάλουν και εναν ακόμη παίκτη ο οποίος παζάρευε το ενοίκιο επί 2 χρόνια.
Σωστά τα λες... εγώ πάντως θα έλεγα, το δίκτυο κοινό για όλες τις εταιρίες, χαμηλότερο κόστος για τις εταιρίες, λιγότερη ακτινοβολία για εμάς... ίδια κάλυψη από όλους κ μετά παίζουν με τις υπηρεσίες. Το εγχείρημα με CYTA σίγουρα δεν το λες κ επιτυχία, αλλά ας περιμένουμε να δούμε τις κινήσεις του νέου επενδυτή. Εγώ χαίρομαι πάντως που μπαίνει ένας μεγάλος παίχτης, που δίνει τα πάντα (το περιεχόμενο της τηλεόρασης vodafone/wind) δεν το λες σοβάρό. Μην βιαζόμαστε. Να το πω απλά κ λαικά, οι τιμές έπεσαν ήδη. ΟΤαν η vodafone σου βγάζει unlimited δεδομένα, κ μετά από λίγο βγάζει κ η cosmote (εγώ πληρώνω για Unlimited δεδομένα κ κλήσεις κάτω από 50 ευρώ), μιλάμε για μεγάλα βήματα...
Link to comment
Share on other sites

Το λινκ που έδωσες αφορά το 2014 και την σύσταση της victus. Απο τότε μέχρι σήμερα είδαμε που πήγαν οι τιμές για τους ανθρώπους που επιλέγουν καρτοκινητή είτε απο επιλογή είτε επειδή είναι οικονομικά ασθενέστεροι, ειτε επειδή τα συμβόλαια τότε ήταν ξεφτίλα σε τιμές και παροχές..

 

Υποτίθεται κοινό δίκτυο λιγότερα κόστη κτλ και οι τιμές εκτοξεύθηκαν. Οκ θα μου πεις μετά απο 6 χρόνια είδαμε πτώση στις τιμές συμβολαίων..

Link to comment
Share on other sites

Υποτίθεται κοινό δίκτυο λιγότερα κόστη κτλ και οι τιμές εκτοξεύθηκαν. Οκ θα μου πεις μετά απο 6 χρόνια είδαμε πτώση στις τιμές συμβολαίων..
Sorry έχεις δίκιο, είχα διαβάσει βέβαια κ πρόσφατα για αντίστοιχες προσπάπθειες... τεσπα, οι εταιρίες δεν νοιάζονται για την καρτοκινητή, τα δεδομένα σε αυτή ειναι κ θα παραμείνουν ακριβα, εκτός αν ξεφτιλιστούν οι τιμές παντού. Η τάση στα συμβόλαια ειναι προς τα κάτω. Για μένα η κίνηση της νοβα είναι σωστή, παρόλου που ενέχει τα ρίσκα που αναφέρεται. Θεωρώ δεδομένο με το χ ψ τρόπο οτι υπάρχει σχέδιο κ θα επιτύχει. Τα ξαναλέμε όμως οταν έχουμε συγκεκριμένα νέα, τιμές κτλ, μην γράφουμε απλά για να γράφουμε στο φορουμ...
Link to comment
Share on other sites

Το λινκ που έδωσες αφορά το 2014 και την σύσταση της victus. Απο τότε μέχρι σήμερα είδαμε που πήγαν οι τιμές για τους ανθρώπους που επιλέγουν καρτοκινητή είτε απο επιλογή είτε επειδή είναι οικονομικά ασθενέστεροι, ειτε επειδή τα συμβόλαια τότε ήταν ξεφτίλα σε τιμές και παροχές..

 

Υποτίθεται κοινό δίκτυο λιγότερα κόστη κτλ και οι τιμές εκτοξεύθηκαν. Οκ θα μου πεις μετά απο 6 χρόνια είδαμε πτώση στις τιμές συμβολαίων..

ποτέ είδαμε πτώση τιμών και δεν το πήρα χαμπάρι;!

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η ογκοχρεωσει σταμάτησε οι τιμές οι ίδιες είναι που ήταν και πρώτα προφανώς τους το επέβαλαν και το σταμάτησαν όχι ότι το ήθελαν. Μην τρελαθουμαι.

Μην αλλάζουμε εταιρίες σαν τα πουκάμισα να αλλάζουμε πακέτα σαν τα πουκάμισα
Link to comment
Share on other sites

Εδώ είσαι http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=484421 και εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=484795

αυτά τα συμβόλαια είτε δεν υπήρχαν καν όπως στην περίπτωση της vodafone που έδινε 100gb όριο το μήνα και μετά κόφτη ταχύτητας σε κάτι kb/sec με τιμή 100+€ και η cosmote το μόνο απεριόριστο ήταν 150€

Link to comment
Share on other sites

Κριμα..Αστειότητες αυτά που δίνει στο 15αρι και κανένα κίνητρο να αφήσουμε τους άλλους 3 παρόχους.. Αλλη μια αποτυχημένη προσπάθεια να σπάσει το "καρτέλ" ή καρτέλ της κινητής στην Ελλάδα
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα είναι δοκιμαστικό, δεν θα είναι αυτό ένα από τα πακέτα που θα κυκλοφορήσουν τον Σεπτέμβριο
Link to comment
Share on other sites

Άντε να το πάρει κάποιος να μας λύσει τις απορίες! Ο βασικός μου ενδοιασμός είναι αν θα έχει VoWiFi & VoLTE από την αρχή. Αν ναι κάνω πολύ εύκολα τη μετάβαση.

But for chips and for freedom

I could die

 

NOMBRE D'OR JEWELRY

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...