Jump to content

Xiaomi Mi Note 10 Lite


keysmith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά καλησπέρα! Ερώτηση για ψαγμενους: Υπάρχει στο mi note 10 lote η επιλογή να μπορείς να ρυθμίσεις αυτοματα(χειροκινητα)τα χρώματα της οθονης του κινητού όπως πχ στο mi 10 η στο mi 10 lite που τα έχω δει live η όχι; Στο mi note 10 για παράδειγμα δεν υπάρχει.Ξερει κάποιος;

 

Μάλλον εννοείς αυτό:https://ibb.co/kB5NN3v

Edited by kosnic2
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 525
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Δεν εννοώ αυτό.Αρα μάλλον δε θα έχει αυτή τη δυνατότητα.Στο mi 10 και στο mi 10 lite για παράδειγμα κάτω από αυτή την εικόνα έχει την επιλογή για αυτόματη ρύθμιση χρωματων όπου μπορείς να αλλάξεις χειροκίνητα για παράδειγμα την αντίθεσή των χρωμάτων η τον κορεσμό τους.
Link to comment
Share on other sites

Βγάζει καλύτερες η χειρότερες φωτογραφίες από το mi 8 η mi 9?

καλημέρα επειδή εχω το mi 9 το note 10 lite σαν ποιοτητα στις φωτογραφιες ειναι λιγο κατωτερο στα χρωματα αν και εχει πιο ζωντανα χρωματα και στο βιντεο απο το mi9 αλλα οταν βγαζεις στα 64mp εναντι των 48 του mi9 μπορεις να δεις περισσοτερες λεπτομερειες. Το τηλεφωνο εχει καλυτερο gps απο το Mi9 πιο ακριβειας γιατι το χρησιμοποιω με το sporttracker και εχει πολυ καλη μπαταρια.Σαν μεγεθος καλυτερο ειναι στο χερι το mi9 και η οθονη του ειναι λιγο καλυτερη παρολο που εχω τζαμακι απο το note 10 lite

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Πήρα για τη μητέρα μου το συγκεκριμένο κινητό και θα ήθελα να μου πείτε αν υπάρχει κάποιος εύκολος τρόπος να δημιουργήσω κλώνο του παλιού της (huawei p9) στο καινουργιο.

Σας ευχαριστώ.

Edited by xaxanoula
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Πήρα για τη μητέρα μου το συγκεκριμένο κινητό και θα ήθελα να μου πείτε αν υπάρχει κάποιος εύκολος τρόπος να δημιουργήσω κλώνο του παλιού της (huawei p9) στο καινουργιο.

Σας ευχαριστώ.

 

Εχω την εντυπωση οτι θα πρεπει να κανεις setup απο την αρχη

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι μήπως ξέρει κανείς. Στο app της φωτογραφικής όταν βγάζεις φώτο και μετά θες να την δεις έχει ένα bubble που σε πετάει στην συλλογή για να δεις τις φωτογραφίες. Υπάρχει τρόπος αντί να ανοίγει την συλλογή να ανοίγει άλλο app πχ φωτογραφίες Google;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα προσπαθώ να ενεργοποιήσω το WiFi calling και δεν μπορώ με τίποτα. Δοκίμασα και με κωδικούς έβαλα την κάρτα μου σε Samsung s20 και πάλι μου έρχεται μνμ πίσω ότι η συσκευή μου δεν είναι συμβατή. Μπορεί κάποιος να βοηθήσει;
mi8
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα προσπαθώ να ενεργοποιήσω το WiFi calling και δεν μπορώ με τίποτα. Δοκίμασα και με κωδικούς έβαλα την κάρτα μου σε Samsung s20 και πάλι μου έρχεται μνμ πίσω ότι η συσκευή μου δεν είναι συμβατή. Μπορεί κάποιος να βοηθήσει;

 

βαλε την σιμ σου και κανε την διαδικασια απο μια συμβατη συσκευη απο την λιστα κ αφου ενεργοποιηθει, βαλε την σιμ πισω στην συσκευη σου κ εισαι ετοιμος.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για το χρόνο σου. Εννοείς τη λίστα που έχει η cosmote στο site? Γιατί από s20(δεν ξέρω αν είναι στη λίστα) τζίφος..
mi8
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα και με το mi 10 lite που δείχνει wowifi και μ ρθε μνμ ότι δεν είναι συμβατή η συσκευή.. Για γελια
mi8
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κ χρόνια πολλά σε όλους!! Σκέφτομαι την αγορά του συγκεκριμένου τηλεφώνου κ ήθελα να ρωτήσω πως τα πάει από πλευρά σήματος δικτύου; Με ενδιαφέρει γιατί είναι ο λόγος που σκέφτομαι να αλλάξω το redmi note 8 μου που δυστυχώς έχει αποδειχθεί πολύ κακό σε αυτόν το τομέα...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κ χρόνια πολλά σε όλους!! Σκέφτομαι την αγορά του συγκεκριμένου τηλεφώνου κ ήθελα να ρωτήσω πως τα πάει από πλευρά σήματος δικτύου; Με ενδιαφέρει γιατί είναι ο λόγος που σκέφτομαι να αλλάξω το redmi note 8 μου που δυστυχώς έχει αποδειχθεί πολύ κακό σε αυτόν το τομέα...

 

κατω τουμπα που θεωρειται ψιλο καλη περιοχη σημα μηδεν στο σπιτι,εξω πιανει αλλα οχι παντου,στα στενα δυσκολα.

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά και η Παναγία βοήθειά μας!

 

----- προσθήκη μηνύματος 61 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πάντως αυτό το τηλεφωνακι αποσπάει όλο θετικές κριτικές σε reviews που βλέπω στο you tube.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για το χρόνο σου. Εννοείς τη λίστα που έχει η cosmote στο site? Γιατί από s20(δεν ξέρω αν είναι στη λίστα) τζίφος..

 

Κατι δεν κανεις καλα ισως. to samsung galaxy s20 ειναι στην λιστα και συμβατο. μιλα με εξυπηρετηση πελατων κ πες τους οτι προσπαθεις να το ενεργοποιησεις σε s20 και δεν μπορεις. μην αναφερεις καθολου το mi note 10 lite.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, αγόρασα κι εγώ αυτό το κινητό. Μια χαρά όλα, άλλωστε, δεν έχω και πολλές απαιτήσεις. Ωστόσο, διαπιστώνω πως είμαι μάλλον κάπως... νεάτερνταλ :wacko: γιατί ακόμη χρησιμοποιώ handsfree με καλώδιο. Η συσκευασία δεν τα συμπεριλαμβάνει, τα πήρα επιπλέον. Το μεγάλο πρόβλημά μου είναι ότι τα έχω μόνιμα συνδεδεμένα και νομίζει η συσκευή ότι φοράω το κολάν και είμαι συνέχεια για τρέξιμο και ακούω όλες τις ειδοποιήσεις. Ακούω μόνο τον ήχο κλήσης και καμία ειδοποιήση από μηνύματα, εφαρμογές κλπ. Έψαξα σε όλες τις λειτουργίες περί ήχου και εφφέ και ό,τι άλλο, αλλά δυστυχώς δε βρήκα λύση. Το μόνο που βρήκα ήταν μια εφαρμογή που επιλέγω ανάλογα speaker/headset, το οποίο είναι κουραστικό καθώς η εισερχόμενη κλήση... περιμένει να κάνω πρώτα την εναλλαγή και μετά να απαντήσω.

Στο προηγούμενο τηλέφωνο που είχα (iphone SE) χάλασε η υποδοχή mini jack από το "μπες/βγες" του καλωδίου... Δε σκοπεύω κι εδώ να κάνω το ίδιο. Ίσως η λύση είναι bluetooth μάλλον...

Κάποτε ρε παιδιά, δεν επηρέαζε το handsfree τους ήχους και τις ειδοποιήσεις.

 

ΥΓ: Νοσταλγώ το Ericsson T10S με το... ενεργό πορτάκι! Η πιο αγαπημένη μου συσκευή... :!:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ!

Έκανα την αναβάθμιση μόλις. Νομίζω δεν το πολυσκέφτηκα το χρώμα, γιατί η θήκη που γενικά προτιμώ είναι "βιβλίο" που κρύβει στην ουσία όλη την ομορφιά της συσκευής.

Πήρα το μοβ που είναι πολύ σκούρο (καμία σχέση με τις φωτογραφίες δηλαδή) και είναι πολύ όμορφο. Τα μεταλλικά χρώματα που βγαίνει η συσκευή είναι όλα ωραία νομίζω!

Link to comment
Share on other sites

Καντε check για update παιδια μολις βγηκε ενημερωση

 

με τι ΧΩΡΑ το εχεις ; Εγω με Ελλαδα τιποτα ακομα

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Ελλαδα το χω και γω..δεν αλλαζει κατι βασικα..κατι στο control panel λεει για Landscape και Security update patch October

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...