Jump to content

Sony Ericsson W550i


marios1988
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Geia sas.Exw provlima me tin camera tou kin mou.Mpainw stin camera kai mwlis pataw na vgalw mia foto me petaei eksw kai den apothikeuei tin foto.Ti trexei?Kserei kanenas? Apo mnimi exw mpoliki ki apo update den xreiazete(exei to teletaio). Na ste kala oloi sas
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 767
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων θα λύσει το πρόβλημα. ;) Το παθαίνω κι εγώ from time to time στο Κ750. Είναι ενοχλητικό βέβαια αλλά τι να κάνει κανείς...
:shifty:
Link to comment
Share on other sites

Μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων θα λύσει το πρόβλημα. ;) Το παθαίνω κι εγώ from time to time στο Κ750. Είναι ενοχλητικό βέβαια αλλά τι να κάνει κανείς...

 

 

AN to kanw auto ti tha xasw?Apo til, mousiki, fotos ktl ktl.....

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν υπαρχει αυτο που ζητας! δυστηχως με τυν υπαρχον και μονο μπορεις να δεις τα βιντεο και να αναπαργεις τα mp3 :)

 

Τουλαχιστον εαν ειναι να μετατρεψω ενα βιντεακι για το κινητο μπορεις φιλε RAVER να μου πεις προδιαγραφες σε παρακαλω;

Link to comment
Share on other sites

Τουλαχιστον εαν ειναι να μετατρεψω ενα βιντεακι για το κινητο μπορεις φιλε RAVER να μου πεις προδιαγραφες σε παρακαλω;

δεν ξερω τωρα τι αναλυση εχει το κινητο σου.παντως πολυ καλη ποιοτητα μπορεις να κανεις με το sony movie maker το οποιο ειναι απλο στην επεξεργασια και με ενα κλικ μετατρεπεις το βιντεο για το κινητο σου στην καλυτερη αναλυση/καρε/ηχο.δοκιμασε'το...δεν εχεις να χασεις και τιποτα.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

AN to kanw auto ti tha xasw?Apo til, mousiki, fotos ktl ktl.....

ολα θα τα χασεις! γι αυτο κανε πρωτα ενα μπακαπ με το myphonexplorer.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Είναι επειδή οι "εθνικοί χαρακτήρες" είναι στο off.

Έτσι και αλλιώς , και με μικρά να γράφεις ο παραλήπτης μάλλον κεφαλαία θα τα διαβάσει...

1. Ontws i apenergopoiisi twn ethn. xar. lunei to problima tou periorismou. Pleon grafoume mono kefalaia kai me T9 Elliniko kai 160 xarakt.

2. H epilogi "Ethnikoi Xaraktires" an den emfanizetai tha prepei na ftasei to minuma na metra antistrofa tous upoleipomenous xaraktires (20, 19,..). Mono tote kante Prosth. > Ethnikoi Xar/res: Mi Energo

3. Tipota apo auta den mou douleue paroti ebala to teleuataio Update (10/08/2006). Xreiastike na kanw Ruthmiseis > Epanafora ruthmisewn > Epanaf. Ruthm.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει τρόπος να αυξηθεί ο όγκος του MMS πάνω από τα 100mb;

Τα μάξιμουμ του όγκου των mms είναι θέμα δικτύου και όχι συσκευής.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει προγραμματάκι για το κινητό μας που να μπορεί να κρύβει μηνύματα απο αδιάκριτους 3ους; (να τα κλειδώνει)
"In the morning u know u won't remember a thing.."
Link to comment
Share on other sites

Είδα πρόσφατα σε nokia 6600 τέτοιο πρόγραμμα...στο δικό μας γιατί δεν υπάρχει; δε θυμάμαι και τι κατάληξη είχε...!
"In the morning u know u won't remember a thing.."
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει τρόπος να αυξηθεί ο όγκος του MMS πάνω από τα 100mb;

100 kb θελεις να πεις! :blink:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Είδα πρόσφατα σε nokia 6600 τέτοιο πρόγραμμα...στο δικό μας γιατί δεν υπάρχει; δε θυμάμαι και τι κατάληξη είχε...!

Δεν υπαρχει γιατι ετσι ειναι η πολιτικη της εταιριας!

και το motorola εχει στο βασικο του μενου επιλογη για να κλειδωσεις φακελους,τωρα το ιδιο θα ισχυει και για το nokia,εκτος και αν εχει βαλει καμια εξτρα εφαρμογη sis.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

100 kb θελεις να πεις! :blink:

Ναι, αυτό εννοώ.

Από όσο ξέρω αν δοκιμάσω να στείλω αρχείο μεγαλύτερο από τα 100 KB θα το απορρίψει η συσκευή. Όμως η Cosmote υποστηρίζει MMS μέχρι 320KB επιβεβαιωμένα (Η frog αναφέρει στο site της 512). Έχω στείλει από Motorola E1070, το οποίο επίσης είχε περιορισμό αλλά με ένα πρόγραμμα το ρύθμισα στα 512.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μήπως κάνεις λάθος;

Δεν ξέρω για την cosmote αλλά έχω την εντύπωση ότι σε όλες τις εταιρείες μάξιμουμ είναι τα 100.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω cosmote για να δοκιμάσω αλλά αν είναι έτσι γιατί δεν μπορείς να στείλεις εσύ;

Το να είναι θέμα συσκευής δεν νομίζω ότι παίζει.

Το "Η χρέωση αποστολής μηνύματος MMS αντιστοιχεί σε μέγιστο μέγεθος 512 ΚΒ" δεν είμαι σίγουρος αν ξεκαθαρίζει τα πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν δεν ήμουν σαφής αλλά ναι με το Motorola Ε1070 έχω στείλει MMS μέχρι και 320 mb.

Και νομίζω ότι όλες οι εταιρείες υποστηρίζουν πανω κάτω MMS 300MB

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν δεν ήμουν σαφής αλλά ναι με το Motorola Ε1070 έχω στείλει MMS μέχρι και 320 mb.

Και νομίζω ότι όλες οι εταιρείες υποστηρίζουν πανω κάτω MMS 300MB

Mε έκανες να δοκιμάσω μήπως και άλλαξε κάτι και δεν το έμαθα. Προσπάθησησα να στείλω φωτο 130 kb για να πάρω το μήνυμα "πολύ μεγάλο μέγεθος".

Έχε υπόψιν σου ότι στις φωτό για mms γίνεται σμίκρυνση του μεγέθους από την συσκευή ώστε να είναι κάτω από 100 kb. Είτε αυτόματα από το κινητό είτε με ερώτηση. Ανάλογα με το μοντέλο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και καλώς σας βρίσκω καθώς είναι το πρώτο μου post στο Forum. Μήπως ξέρει κανείς πως μπορώ να αλλάξω το λειτουργικό σύστημα στο κινητό μου??? Δηλαδή να βάλω άλλο απο αυτο που δίνει η Sony Ericsson.:ninja:

 

Thanks In Advance, Διονύσης.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και καλώς σας βρίσκω καθώς είναι το πρώτο μου post στο Forum. Μήπως ξέρει κανείς πως μπορώ να αλλάξω το λειτουργικό σύστημα στο κινητό μου??? Δηλαδή να βάλω άλλο απο αυτο που δίνει η Sony Ericsson.:ninja:

 

Thanks In Advance, Διονύσης.

Καλωσόρισες στο forum Διονύση! ;)

Αυτό που ζητάς πέραν του ότι είναι κάπως ακατανόητο, δεν είναι και εφιτκό... Υπάρχουν κάποιες τροποποιήσεις που μπορείς να κάνεις εισχωρώντας στα άδυτα που βρίσκονται στο FS των αρχείων του κινητού, χρειάζεται όμως αρκετό ψάξιμο, να ξέρεις τι κάνεις και μεγάλη προσοχή!

 

Εάν ήσουν λιγάκι πιο σαφής στο τι ακριβώς ζητάς να κάνεις, ίσως μπορέσουμε να σε βοηθήσουμε.

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει γιατι ετσι ειναι η πολιτικη της εταιριας!

και το motorola εχει στο βασικο του μενου επιλογη για να κλειδωσεις φακελους,τωρα το ιδιο θα ισχυει και για το nokia,εκτος και αν εχει βαλει καμια εξτρα εφαρμογη sis.

 

Ω, ναι! Είναι εφαρμογη .sis οπως μου ειπε...αλλά είναι μονο για Nokia κινητά απ' ο,τι καταλαβα...παιζει να βρουμε κι εμεις για το δικο μας; :shifty:

"In the morning u know u won't remember a thing.."
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W550i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...