Jump to content

Redmi Note 9 Pro


highland1
 Κοινοποίηση

Ως κάτοχοι θα προτείνατε το Redmi Note 9 Pro σε κάποιον και γιατί;  

210 members have voted

  1. 1. Ως κάτοχοι θα προτείνατε το Redmi Note 9 Pro σε κάποιον και γιατί;

    • ΝΑΙ - Γιατί τη θεωρώ οικονομική συσκευή
    • ΝΑΙ - Γιατί εμπιστεύομαι την Redmi (Xiaomi)
    • ΝΑΙ - Γιατί τα τεχνικά χαρακτηριστικά της με καλύπτουν
    • ΝΑΙ - Για όλα τα παραπάνω
    • ΟΧΙ - Γιατί δε με ικανοποιεί η εγγύηση της Xiaomi
    • ΟΧΙ - Γιατί βρίσκω σφάλμα/-τα λογισμικού - (bug(s))
    • ΟΧΙ - Γιατί με απογοήτευσε η εμπειρία χρήσης
    • ΟΧΙ - Για όλα τα παραπάνω


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

tbsg4zc7.jpg

 

 

 

Δοκίμασε έτσι

 

b7p9uhvh.jpg

Τι τρελό είναι αυτό? κατι θα έπαιξε με το 11 θα το δοκιμάσω το μεσημέρι να σου πω, αν δεν γίνει κάτι σωστά το Adb δίνει σφάλμα εδώ δεν δίνει σφάλμα όπως το κάνω πάντα αλλά δεν......

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εχω βάλει αυτήν την έκδοση αυτήν έχεις μήπως φταίει αυτό? 62dabfe5df46ed0feca5fbc5c4536f7e.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ήταν το package name λάθος εχει 2 εκδόσεις ήθελε να προσθέσω _xdaedition περίεργο που η εντολή δεν μου επέτρεφε σφαλμα

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

tkwzqbmb.jpg

 

 

2.5-344

 

Τι να πω..

Δουλεύει κανονικά

 

Δοκιμασα και τη latest και τη 2.5-341 (δε βρηκα την 344 στο apkmirror που ειχε ολες τις υπολοιπες) αλλα οτι και να κανω δεν παιζει. Εκτελω τις εντολες adb (δε βγαζει τπτ μετα το καθε execution) αλλα παρα το οτι δεν εχει κανενα error συνεχιζει να βγαζει την οθονη που λεει να εκτελεσουμε τις εντολες.

Btw στο δικο μου πρεπει να ειναι το USB debugging on για να μπορω να τρεξω adb commands.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τελικά ήταν το package name λάθος εχει 2 εκδόσεις ήθελε να προσθέσω _xdaedition περίεργο που η εντολή δεν μου επέτρεφε σφαλμα

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μα το εχει το _xdaedition στην οθονη που βγαινει εντος εφαρμογης. Το εβαλα και με και χωρις αλλα τπτ.

Υποθετω οταν λεες package name εννοεις στο com.asksven.betterbatterystats_xdaedition, σωστα?

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Λοιπον, βρηκα τροπο να δουλεψει αν για καποιο λογο δε λειτουργει με τις εντολες. Μπηκα με το Adbappcontrol ετρεξα παλι τις εντολες μεσω console αλλα τπτ. Μετα εκανα δεξι κλικ στο package και τις προσθεσα manually και επαιξε. Δεν ξερω γιατι δεν ετρεχαν σωστα οι εντολες χωρις κανενα ερρορ

Link to comment
Share on other sites

Μέσω apkcontrol το πέρασα.

 

Με τη μία

Να σου κάνω μια ερώτηση εγω θελω να ξέρω πχ οθόνη οχι μονο ποση ώρα είναι on αλλά και πόσο καταναλώνει εν σχέσει με την συνολική κατανάλωση, επίσης το ιδιο με τις εφαρμογές το process δεν είναι ακριβώς αυτο τι γνώμη εχεις

Τα ποσοστά στα στρογγυλά κυκλακια είναι πόσο % είναι ενεργό εν σχέσει με τον χρόνο πχ απο φόρτιση, δεν ενδιαφέρει αυτό, εχω λάθος?

Ίδια στατιστικά από τις 2 εφαρμογές

Το Gsam μου φαίνεται πιο σωστό κάνει ακριβώς αυτό που περιγράφω, τωρα στα στατιστικά του wifi τι εχει πάθει δεν ξέρω κατά τα άλλα μου φαίνεται πολυ ποιό κατανοητό τωρα που συκρινω και τα δύο μαζί.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

214ec4f94ef1be5433c7e8eec5c93456.jpgd4cf7be8e74fbc4e0c4d5994f60a2ca3.jpg

Edited by leotzian
Link to comment
Share on other sites

6d87gmqp.jpg

 

Σε οθόνη στο ον, βλέπεις τι τραβάει η κάθε εφαρμογή καθώς και όλες οι διεργασίες.

 

Το GSam είναι πιο απλό. To bbs πιο αναλυτικό μέχρις εσχάτων.

Ειδικά σε root δίνει περισσότερα.

Ό,τι σε βολεύει.

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

6d87gmqp.jpg

 

 

 

Σε οθόνη στο ον, βλέπεις τι τραβάει η κάθε εφαρμογή καθώς και όλες οι διεργασίες.

 

 

 

Το GSam είναι πιο απλό. To bbs πιο αναλυτικό μέχρις εσχάτων.

 

Ειδικά σε root δίνει περισσότερα.

 

Ό,τι σε βολεύει.

Η επιλογή δεξιά custom τι σημαίνει? επίσης η επιλογή raw stats?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ορίζεις ως σημείο αναφοράς τη συγκεκριμένη στιγμή

Raw stats σου δείχνει τα στατιστικά σωρηδόν. Δλδ, όλα ανεξαρτήτου συνθήκης.

 

Είναι πολύ δυνατό εργαλείο.

Σε συζητήσεις με Ινδούς όταν δουλεύαμε σε mediatek roms, τ χρησιμοπιουσαν κατά κόρον για να δουν την αποτελεσματικότητα της ρομ σε θέματα κατανάλωσης.

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

  • ΔΙΌΡΘΩΣΗ ΞΕΠΛΥΜΕΝΩΝ ΧΡΩΜΑΤΩΝ MIUI 12

 

Λοιπόν, ύστερα από πολύ ψάξιμο βρήκα τη λύση.!

Κατεβάστε την εφαρμογή oled saver.

Κάντε ότι σάς ζητήσει.

Μπορείτε να την ενεργοποιείτε με tile.

 

Δοκιμασμένη, λύνει το πρόβλημα 100%!!!!!!

 

Φυσικά μετά από επανεκκίνηση δεν χρειάζεται η υπηρεσία.

Μόνο όταν ξεπλυθουν τα χρώματα

 

Y. Γ.

Κι ένα δωράκι

 

https://mega.nz/file/xKwhwSzC#f2HBZoai3XgnedcVw0J12IbYfUSzyYHK4Bac5thnEok

 

Ίσως να κάνει το ίδιο με πιο απλό τρόπο.

Δεν το έχω δοκιμάσει πάνω στο πρόβλημα διότι το έλυσε η oled saver.

Πάντως τρέχει η εφαρμογή και φαίνεται να κάνει κάτι.

Εχω την εντύπωση ότι είναι πιο ζωντανά τα χρήματα

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και το security patch με update. 12.5 θα δούμε ποτέ;

Δεν ήρθε σε σας και ήρθε σε μας;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς ήρθε σε εσάς;

Το MIUI 12.5.

Το Note 9 pro είναι πιο νέα συσκευή από τη δικιά μου. Γι αυτό απόρησα.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς ήρθε σε εσάς;

 

Μην ταιζεις το τρολ. Ο ανθρωπος γραφει απλα για να γραφει. Και το κανει ακομα χειροτερο , μπαινοντας σε θεματα κινητων που δεν εχει ο ιδιος και απλα γραφει τα δικα του και μπερδευει αυτους που εχουν το κινητο του θεματος.

Xiaomi Redmi Note 9 pro - Huawei P20 - Nokia N70
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια πρόταση για tempered glass; Χρησιμοποιούσα Nilkin για ένα χρόνο με μεγάλη ανθεκτικότητα και αντικατέστησα με Amorus όπου δεν φάνηκε να είναι τόσο ισχυρό ωστόσο είχε πολύ καλή αίσθηση αφής.
Link to comment
Share on other sites

Τόσο καιρό το πρόβλημα των επανεκκινησεων περιοζονταν σε μερικές κλήσεις και αυτό σπάνια. Πλέον κάθε φορά που κλείνω το τηλέφωνο, όταν το ανοίγω μετά από λίγο κάνει επανεκκίνηση. Έλεος ρε χιαομι.
Link to comment
Share on other sites

Τόσο καιρό το πρόβλημα των επανεκκινησεων περιοζονταν σε μερικές κλήσεις και αυτό σπάνια. Πλέον κάθε φορά που κλείνω το τηλέφωνο, όταν το ανοίγω μετά από λίγο κάνει επανεκκίνηση. Έλεος ρε χιαομι.
Επειδή έχει η κόρη μου τη συσκευή, την έχω ρωτήσει, δεν έχει πρόβλημα με εοανεκκινησεις. Μήπως κάποια εφαρμογή το σκαλώνει;

 

Στάλθηκε από το M2007J20CG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά την συσκευή την έχω ακριβώς λίγο πανω από χρόνο, έχω την μανισια ρομ με ολα τα update που έχει πάρει δίχως να εχω κανει ουτε μια φορά επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων μετά απο κάθε update και δεν εχω το παραμικρό πρόβλημα, ουτε σε απόκριση της συσκευής ουτε lug ούτε επανεκκινήσεις ούτε τίποτα...οταν μπαίνετε στην διαδικασία του σκαλίσματος της συσκευής τουλάχιστον να είστε σίγουροι τι αλλάζετε για να μην λέτε οτι σας φταίει η συσκευή.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά την συσκευή την έχω ακριβώς λίγο πανω από χρόνο, έχω την μανισια ρομ με ολα τα update που έχει πάρει δίχως να εχω κανει ουτε μια φορά επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων μετά απο κάθε update και δεν εχω το παραμικρό πρόβλημα, ουτε σε απόκριση της συσκευής ουτε lug ούτε επανεκκινήσεις ούτε τίποτα...οταν μπαίνετε στην διαδικασία του σκαλίσματος της συσκευής τουλάχιστον να είστε σίγουροι τι αλλάζετε για να μην λέτε οτι σας φταίει η συσκευή.

 

Έγραψα ότι έχω σκαλίσει το κινητό; Μαμά ρομ με τα update της έχω. Και από εφαρμογές δεν έχω ούτε παιχνίδια ούτε καμιά ιδιαίτερη εφαρμογή. Λες να σκαλωνει από το φβ ή την εφαρμογή της Πειραιώς; Καλώς ή κακώς η συσκευή έχει θέματα και δεν είναι μόνο η δική μου...

Link to comment
Share on other sites

Έγραψα ότι έχω σκαλίσει το κινητό; Μαμά ρομ με τα update της έχω. Και από εφαρμογές δεν έχω ούτε παιχνίδια ούτε καμιά ιδιαίτερη εφαρμογή. Λες να σκαλωνει από το φβ ή την εφαρμογή της Πειραιώς; Καλώς ή κακώς η συσκευή έχει θέματα και δεν είναι μόνο η δική μου...

 

Δεν είπα οτι εσυ σκάλισες το κινητό αλλά ρε μάγκες έχετε πρήξει το σύμπαν με τα θέματά σας πια... έλεος.... επανεκκινήσεις lugs κλπ βαρεθηκαμε να διαβάζουμε εμένα κάνει αυτο εμενα κανει εκεινο εμένα το αλλο.... κάποτε μαζι με κάποιους απο εδω μεσα πειραζαμε το coolpad και ετσι δεν κάναμε.

Link to comment
Share on other sites

Είναι ένα θέμα που αντιμετωπίζουν πολλοί και δεν έχει λυθεί από την εταιρεία και ούτε θα λυθεί. Αν βαρέθηκες να διαβάζεις για προβλήματα, τι να πω. Ας ανεβάζει μόνο ο συμφορουμιτης εικόνες από ωραία themes.
Link to comment
Share on other sites

44abgeng.jpg

 

Πολύ καλό θέμα.

 

Υ. Γ. Αλλά το κουλπαντακι αθάνατο. Ακόμη δουλεύει με AEX MODDED LITE by jpower73

:D:lol:

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 9 Pro - Δεν αναβει η οθονη οταν με καλουν

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...