Jump to content

Redmi Note 9 Pro


highland1
 Κοινοποίηση

Ως κάτοχοι θα προτείνατε το Redmi Note 9 Pro σε κάποιον και γιατί;  

210 members have voted

  1. 1. Ως κάτοχοι θα προτείνατε το Redmi Note 9 Pro σε κάποιον και γιατί;

    • ΝΑΙ - Γιατί τη θεωρώ οικονομική συσκευή
    • ΝΑΙ - Γιατί εμπιστεύομαι την Redmi (Xiaomi)
    • ΝΑΙ - Γιατί τα τεχνικά χαρακτηριστικά της με καλύπτουν
    • ΝΑΙ - Για όλα τα παραπάνω
    • ΟΧΙ - Γιατί δε με ικανοποιεί η εγγύηση της Xiaomi
    • ΟΧΙ - Γιατί βρίσκω σφάλμα/-τα λογισμικού - (bug(s))
    • ΟΧΙ - Γιατί με απογοήτευσε η εμπειρία χρήσης
    • ΟΧΙ - Για όλα τα παραπάνω


Recommended Posts

Ποιά είναι αυτή η εφαρμογή;

 

----- προσθήκη μηνύματος 80 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Να σκεφτείς ότι ούτε στην αναζήτηση δεν μου το έβγαλε....μπράβο!!!

 

Κυρίως το tumblr και μετά το twitter. Τις χρησιμοποιώ αρκετά αλλά δεν περίμενα υψηλά ποσοστά όταν δεν χρησιμοποιώ καθόλου το κινητό και δεν έχω καν ανοιχτό το ίντερνετ. Μήπως τις διαγράψω και να τις εγκαταστήσω ξανά;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Όχι...........

 

Edit : η fling velocity στην 12 είναι χαμηλότερη.

Παράδειγμα, πηγαίνοντας στις ρυθμίσεις θέλει μεγαλύτερο σύρσιμο για να ρολαρει και με περισσότερη ταχύτητα.

Τι διάολο θελαν και το πείραξαν αυτό....?

 

 

https://xiaomi.eu/community/threads/lag-animations-miui-12.55521/

Δυστυχώς

Same old story

 

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Η αναβάθμιση σε 12 σβήνει τα αρχεία και τον τηλεφωνικό κατάλογο του τηλεφώνου;

 

Αν κάνεις μόνο την αναβάθμιση δε σβήνει τίποτα. Αν κάνεις επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων τότε σβήνει...

Link to comment
Share on other sites

Που καλό είναι να κανεις επαναφορά, χωρίς να είναι απαραίτητη όμως.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που την έβαλα πάντως, όλα είναι μια χαρά. Άλλωστε σε λίγο θα βγει και η 12.0.2 αν κρίνω από το τουρκικό.
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

Πως μπορω οταν με καλουν και μιλαω να φαινεται σε αυτον που με καλει οτι μιλαω και οχι να χτυπαει κανονικα? Τι ρυθμισεις χρειαζεται να κανω?

Ευχαριστω πολυ.

 

Καποια βοηθεια?

Link to comment
Share on other sites

σε εμενα γιατι δεν υπαρχει (τουλαχιστον ακομα) update με την miui 12 αν και εχω την MIUI Global 11.0.6.0(QJZEUXM) στο πηγάδι κατούρησα :P
Link to comment
Share on other sites

Καποια βοηθεια?
Ανοίγεις την εφαρμογή τηλέφωνο , ρυθμίσεις , λογαριασμοί κλήσης, ρυθμίσεις προώθησης κλήσης, από εκεί τα ρυθμίζεις είναι θέμα παρόχου και όχι συσκευής.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

σε εμενα γιατι δεν υπαρχει (τουλαχιστον ακομα) update με την miui 12 αν και εχω την MIUI Global 11.0.6.0(QJZEUXM) στο πηγάδι κατούρησα :P

Εσύ έχεις την Ευρωπαϊκή ρομ. Όχι την global. Απλά περιμένεις.

Link to comment
Share on other sites

@jpower73 αν και θα είσαι απασχολημένος με την 12 να ρωτήσω κάτι έχω φτιάξει ένα macro όταν ανοίγω κάποιες εφαρμογές που θέλουν GPS πχ maps GPS test κτλ να ενεργοποιηθεί το GPS και όταν κλείνουν να κλείνει, στις ποιο πολλές άνοίγει το GPS για 2 sec και κλείνει αυτό που βρήκα είναι ότι η δεύτερη εντολή που όταν κλείσει η εφαρμογή κλείνει το GPS φταίει αν την κλείσω μένει ανοιχτό, σαν να βλέπει

ότι έχει κλείσει η εφαρμογή. μία λύση που βρήκα είναι να κλείσει το GPS με το σβήσιμο της οθόνης. Γιατί να συμβαίνει αυτό όμως έχεις καμμία ιδέα?

To my Alpha Wallet άνοιγε και έκλεινε το NFC κανονικά με την σημερινή αναβάθμιση κάνει το ίδιο ακριβώς με το GPS, το έκανα και αυτό με το screen off.

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

σε εμενα γιατι δεν υπαρχει (τουλαχιστον ακομα) update με την miui 12 αν και εχω την MIUI Global 11.0.6.0(QJZEUXM) στο πηγάδι κατούρησα :P

Μια απο τα ιδια και στο δικο μου Global....αν και δεν θα αναβαθμισω αμεσα.

Η 11.0.7 ειναι εξαιρετικη οποτε δεν θελω να χασω κατι που δουλευει απροβληματιστα πριν βεβαιωθω οτι και η 12 θα ειναι το ιδιο καλη τουλαχιστον.

Link to comment
Share on other sites

Καλή είναι αυτή αλλά δεν θέλω αυτό, εγώ το GPS το δουλεύω σπάνια το έχω κλειστό πάντα γιατί καταναλώνει πολύ μπαταρία ήθελα με το Macrodroid να ανοίγει με το άνοιγμα κάποιων εφαρμογών και να κλείνει αντίστοιχα, το GPS κλειδώνει ακαριαία το πρόβλημα είναι ότι γίνεται on και σχεδόν αμέσως off σαν να ανοίγω τα quick settings και να το κλείνω κάτι γίνεται με το macro και η λύση με το screen off μια χαρά είναι.

Ευχαριστώ για την βοήθεια

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οι ευρωπαϊκές rom αναβαθμίζονται μετά τις global.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλή είναι αυτή αλλά δεν θέλω αυτό, εγώ το GPS το δουλεύω σπάνια το έχω κλειστό πάντα γιατί καταναλώνει πολύ μπαταρία ήθελα με το Macrodroid να ανοίγει με το άνοιγμα κάποιων εφαρμογών και να κλείνει αντίστοιχα, το GPS κλειδώνει ακαριαία το πρόβλημα είναι ότι γίνεται on και σχεδόν αμέσως off σαν να ανοίγω τα quick settings και να το κλείνω κάτι γίνεται με το macro και η λύση με το screen off μια χαρά είναι.

Ευχαριστώ για την βοήθεια

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το ιδιο ακριβως εκανε και στο δικο μου οταν εφτιαξα μακρο για το NFC και εβαλα το μακρο για το ΒΤ που εφτιαξε ο Γιωργος .

Εστρωσαν με μια επανεκκινηση.

Link to comment
Share on other sites

Καλή είναι αυτή αλλά δεν θέλω αυτό, εγώ το GPS το δουλεύω σπάνια το έχω κλειστό πάντα γιατί καταναλώνει πολύ μπαταρία ήθελα με το Macrodroid να ανοίγει με το άνοιγμα κάποιων εφαρμογών και να κλείνει αντίστοιχα, το GPS κλειδώνει ακαριαία το πρόβλημα είναι ότι γίνεται on και σχεδόν αμέσως off σαν να ανοίγω τα quick settings και να το κλείνω κάτι γίνεται με το macro και η λύση με το screen off μια χαρά είναι.

Ευχαριστώ για την βοήθεια

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

θα δοκιμασω να φτιαξω μια κι εγω και θα σου πω..

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Ok μπορεί να κατάλαβα λάθος ...

Ο αδύναμος κρίκος όμως πού είναι ;

 

που είναι δεν ξέρω , ποιος είναι μπορώ να πω ... σχεδόν πάντα ο χρήστης :)

Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο ακριβως εκανε και στο δικο μου οταν εφτιαξα μακρο για το NFC και εβαλα το μακρο για το ΒΤ που εφτιαξε ο Γιωργος .

 

Εστρωσαν με μια επανεκκινηση.

Πάντως σε αρκετές περιπτώσεις να απενεργοποιήται όταν σβήνει η οθόνη δίνει μια λύση στο θέμα, για NFC GPS

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, κάτι παρόμοιο είχα κάνει με widget buttons

Στο ενα έδινα εντολές, άνοιγμα GPS, άνοιγμα bt, ζεύξη με miband, άνοιγμα εφαρμογής μουσικής σε Playlist, αναμονή 5" μεχρι να λοκαρει,κλείδωμα GPS με την εφαρμογή locker, full brightness και keep on screen και ήμουν έτοιμος για τρέξιμο.

 

Οταν τελειωνα την προπόνηση πατούσα το 2ο widget button που έκλεινε όλα τα παραπάνω

Πανεύκολο..

Γλύτωνα αρκετά πατήματα

 

Εδιτ:

Μπορείς επίσης να χρησιμοποιήσεις το κουμπί του GPS ως trigger και να φτιάξεις 2 macro εντολές. Μια για το αναμα και μια για το σβήσιμο..

Έχεις πολλές δυνατότητες.

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Πάντως σε αρκετές περιπτώσεις να απενεργοποιήται όταν σβήνει η οθόνη δίνει μια λύση στο θέμα, για NFC GPS

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλη εναλλακτικη και αυτη,θα το εχω υπ'οψη,δουλεψε με την επανεκκινηση;

Γιατι μονο στο δικο μου χρειαστηκαν οι επανεκκινησεις για να λειτουργησουν τα μακρο,στο mi9 lite miui 12 δουλεψαν χωρις επανεκκινηση.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, σήμερα ανοίγοντας το κινητό το πρωί από το power button, δεν άνοιγε εμένα στην πρώτη εικόνα και φαινόταν σαν να έκανε απανωτές επανεκκινήσεις μόνο του χωρίς καμμία πρόοδο, μετά από 1 ώρα περίπου κατάφερε να ξεκινήσει αλλά το κινητό ήταν όπως το είχα πάρει στην αρχή ήθελαν όλα σεταρισμα, έχει κανείς καμμία γνώμη τι ήταν αυτό; Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Καλη εναλλακτικη και αυτη,θα το εχω υπ'οψη,δουλεψε με την επανεκκινηση;

Γιατι μονο στο δικο μου χρειαστηκαν οι επανεκκινησεις για να λειτουργησουν τα μακρο,στο mi9 lite miui 12 δουλεψαν χωρις επανεκκινηση.

 

Με το σβήσιμο της οθόνης ( trigger ) οταν κλέινει η εφαρμογή, δουλεύουν όλα καλά με το NFC ( Εφαρμογές τραπέζης ), GPS ( εφαρμογές που χρησιμοποιούν το GPS )χωρίς επανεκκίνηση.

Edited by leotzian
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 9 Pro - Δεν αναβει η οθονη οταν με καλουν

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...