Jump to content

Redmi Note 9 Pro


highland1
 Κοινοποίηση

Ως κάτοχοι θα προτείνατε το Redmi Note 9 Pro σε κάποιον και γιατί;  

210 members have voted

  1. 1. Ως κάτοχοι θα προτείνατε το Redmi Note 9 Pro σε κάποιον και γιατί;

    • ΝΑΙ - Γιατί τη θεωρώ οικονομική συσκευή
    • ΝΑΙ - Γιατί εμπιστεύομαι την Redmi (Xiaomi)
    • ΝΑΙ - Γιατί τα τεχνικά χαρακτηριστικά της με καλύπτουν
    • ΝΑΙ - Για όλα τα παραπάνω
    • ΟΧΙ - Γιατί δε με ικανοποιεί η εγγύηση της Xiaomi
    • ΟΧΙ - Γιατί βρίσκω σφάλμα/-τα λογισμικού - (bug(s))
    • ΟΧΙ - Γιατί με απογοήτευσε η εμπειρία χρήσης
    • ΟΧΙ - Για όλα τα παραπάνω


Recommended Posts

Ω Ευχαριστώ ! Κι αυτό έχει τζαμάκι μπροστά όμως ε ;

Το τσίμπησα αν και δεν μου έχει έρθει ακόμα το κινητό... :-)

Υπάρχει σκέτο υπάρχει και με τζαμάκι όπως σε αυτό του λινκ.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Σου δουλεύει με το proxy καλά? Στο link που μου έστειλες ποια επιλογή από τις 4 - 5 που έχει επέλεξες?

 

Sent from my U65GT using Tapatalk

 

Ενώ υπάρχει σαν επιλογή, το σετάρω όπως πρέπει, ή θα παίζει/συνδέεται με proxy αλλά δε θα κόβει διαφημίσεις, ή θα έχει προβλήματα συνδεσιμότητας. Απο εχθές με αυτό παιδεύομαι, έκανα σχεδόν κάθε αδύνατο δυνατό με τις ρυθμίσεις για να παίξει με proxy. Νομίζω ότι υπάρχει κάποια ασυμβατότητα ή στην rom του κινητού μας με το adguard για να παίξει με proxy, ή θέλει root. Με την άλλη του μέθοδο με vpn, παίζει πάντως κανονικά.

 

Κατά τα άλλα όπως έχω προαναφέρει, η εφαρμογή είναι εξαιρετική, κόβει τα πάντα. Απλά θα πάρεις το ρίσκο του vpn, προσωπικά δε με πειράζει, αλλά σέβομαι ότι άλλος δε θέλει vpn.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αν ψάξεις για ρίσκα όλα σχετικά είναι περισσότερο πρόβλημα είναι το root και το bootloader unlock πάρα αυτό

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Την recovery rom κατέβασες και την πέρασες από τον updater της συσκευής?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κατέβασα την Rom από το λινκ που αναφέρθηκε πιο πάνω και την πέρασα μέσω του updater.

 

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

http://briefcase.pathfinder.gr/download/534985
Link to comment
Share on other sites

Αν ψάξεις για ρίσκα όλα σχετικά είναι περισσότερο πρόβλημα είναι το root και το bootloader unlock πάρα αυτό

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Συμφωνώ μαζί σου. Και στο vpn βέβαια ό,τι αντίλογο μου πει κάποιος, περί προστασίας προσωπικών δεδομένων, θα το σεβαστώ. Αν και είναι τεράστια συζήτηση αυτή, ουσιαστικά προστασία απόλυτη δεν έχουμε απο πουθενά, το να συνδέεται κάποιος όμως με vpn servers, είναι ένα πρόσθετο ρίσκο ασφαλείας, βέβαια υπάρχουν λογής και λογής vpn servers, όπου προσφέρουν διαφορετικού επιπέδου προστασία, αλλά και πάλι είσαι πιο εκτεθειμένος σε σχέση με το να μην έχεις καθόλου.

 

Τελικά εσύ πέρασες κάποια εφαρμογή adblock;

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Την πέρασα για δοκιμή στο nikel αφού απεγκατεστησα το addfree με το vpn ειναι οκ δεν βλέπω ads.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος και εγώ από εχθές redmi 9 pro έκανα μετάβαση από samsung είναι λίγο διαφορετικό το μενού του αλλά σιγά-σιγά θα το συνηθίσω το θέμα μου είναι εάν ξέρει κάποιος και μπορεί να βοηθήσει ταχείες κλήσεις μπορώ να προσθέσω στο πληκτρολόγιο και το άλλο όταν πάω να στείλω ένα μήνυμα στο πλαίσιο που γράφω το μήνυμα μου έχει την ένδειξη sms και όταν πατάω για αποστολή μου βγάζει μήνυμα ότι πρέπει να γίνει διόρθωση για να γίνει η αποστολή και με το μόλις το κάνω αυτό τα γράμματά μου τα βγάζει κεφάλαια και όταν το μήνυμα το στείλω δεν μου βγάζει αναφορά παράδοσης.

Πώς μπορώ να λύσω αυτά τα μικρά προβληματάκια.

Link to comment
Share on other sites

Την πέρασα για δοκιμή στο nikel αφού απεγκατεστησα το addfree με το vpn ειναι οκ δεν βλέπω ads.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τέλεια! Ναι κάνει δουλειά.

Πέρασα σήμερα αυτό εδώ το tempered glass για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο, εφάρμοσε άψογα, καθόλου αέρας δεν πέρασε ενδιάμεσα https://www.skroutz.gr/s/23362547/Nillkin-Amazing-H-Tempered-Glass-Redmi-Note-9S-9-Pro.html

 

Και του έκανα αίτημα για unlock bootloader. 168 ώρες λέει να περιμένω. Σε καμιά ωρίτσα δηλαδή που λέμε. Εν πάση περιπτώσει, αυτό έπρεπε να γίνει.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

 

ειχε κανεις πριν το G6 να μου πει πως συγκρινονται απο αποψη ποιοτητας της καμερας και του ηχου με ακουστικα?

Ericsson GA618-Ericsson A1018s-Panasonic G600-Panasonic GD93-Alcatel OT701-Motorola A008-Siemens ME45-Siemens S45i-Siemens SL45i-Siemens M55-Motorola V525-Motorola V635-Sharp GX15-Sagem myZ5-Nokia 6290-Motorola W510-SonyEricsson C702-Blackberry 8800-Blackberry 9530-Motorola VE66-LG GT405-Nokia X6- LG P500-Huawei X5-LG P970-Huawei G500-Galaxy S3 -Lumia 920-LG G2-Xiaomi RedMi2-Galaxy Note 3-LG G4 -LG G6 -LG G8s
Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος και εγώ από εχθές redmi 9 pro έκανα μετάβαση από samsung είναι λίγο διαφορετικό το μενού του αλλά σιγά-σιγά θα το συνηθίσω το θέμα μου είναι εάν ξέρει κάποιος και μπορεί να βοηθήσει ταχείες κλήσεις μπορώ να προσθέσω στο πληκτρολόγιο και το άλλο όταν πάω να στείλω ένα μήνυμα στο πλαίσιο που γράφω το μήνυμα μου έχει την ένδειξη sms και όταν πατάω για αποστολή μου βγάζει μήνυμα ότι πρέπει να γίνει διόρθωση για να γίνει η αποστολή και με το μόλις το κάνω αυτό τα γράμματά μου τα βγάζει κεφάλαια και όταν το μήνυμα το στείλω δεν μου βγάζει αναφορά παράδοσης.

Πώς μπορώ να λύσω αυτά τα μικρά προβληματάκια.

 

Μπορείς να κάνεις συντόμευση όσες επαφές θέλεις επάνω στην αρχική οθόνη. Και φυσικά πατώντας τις να κάνει κλήση σε αυτές. Επίσης μπορείς να προσθέσεις επαφές σαν αγαπημένες για να σου εμφανίζονται στην κορυφή της λίστας επαφών, και τέλος να δημιουργήσεις ομάδες επαφών.

 

Για αναφορά παράδοσης μηνυμάτων: messages-> τρεις κουκίδες επάνω δεξιά-> ρυθμίσεις->σύνθετες ρυθμίσεις, scroll down και το βρίσκεις.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το θέμα που είχα με το Χ στο σήμα, το έκανε μια φορά ακόμη, όμως το περίμενα καθώς στο σημείο που ήμουνα είχα οριακό σήμα. Για την ακρίβεια με κανένα τηλέφωνο δεν έπιανα ποτέ κοσμοτε στο συγκεκριμένο σημείο. Οπότε όλα καλά.

Πιστεύω αν ήταν πρόβλημα θα το ξανα έβλεπα.

 

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

Και σε άλλα μοντέλα Xiaomi έχει παρατηρηθεί αυτό με το σήμα.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με το σήμα έχει αναφερθεί ότι φταίει ο πάροχος όταν είναι ενεργοποιημένο το 4g.Συνήθως συμβαίνει με vodafone.
Link to comment
Share on other sites

Όταν λες ο πάροχος;

Η κάρτα σιμ πάντως δεν φταίει.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ο πάροχος ,η εταιρεία όχι η σιμ.Σε κάποιον που είχε το ιδιο θέμα,μιλησε με το τεχνικό τμήμα και τον είπαν ότι φταίει το δίκτυο όταν είναι σε 4g.Τρώει σκάλωμα ...
Link to comment
Share on other sites

Ο πάροχος ,η εταιρεία όχι η σιμ.Σε κάποιον που είχε το ιδιο θέμα,μιλησε με το τεχνικό τμήμα και τον είπαν ότι φταίει το δίκτυο όταν είναι σε 4g.Τρώει σκάλωμα ...

Κατάλαβα φίλε μου, ευχαριστώ.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα φίλε μου, ευχαριστώ.
Τίποτα...τώρα κατά πόσο ισχύει δεν γνωρίζω,δοκιμάστε να δείτε αν σας το κάνει με κλειστά δεδομένα,αν όχι τότε αυτό είναι.
Link to comment
Share on other sites

Ήμουν έτοιμος να το στείλω πίσω.

Αρκετός κόσμος με πρόβλημα.

https://forum.xda-developers.com/redmi-note-9-pro/help/xiaomi-redmi-note-9s-wifi-stops-leaving-t4085213

Ευτυχώς η αναβάθμιση σε 11.0.2 έλυσε το πρόβλημα.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να απεγκαταστήσω τις εφαρμογές και bloatware που δε χρειάζομαι με εντολές adb απο οδηγούς που έχω βρει στο διαδίκτυο. Γενικά έχω παίξει με εντολές κατά το παρελθόν, και εφόσον οι οδηγοί είναι σωστοί, θα το κάνω.

Για να μη μπω όμως σε αυτή τη διαδικασία, νομίζω είχε αναφερθεί σε προηγούμενες σελίδες εδώ ή στο διπλανό νήμα για το 9s, κάποια εφαρμογή που το κάνει αυτό; δε μπορώ να θυμηθώ το όνομά της, για να γίνει η απεγκατάστασή τους, και εάν είναι κάτι πιο ασφαλές, να προχωρήσω σε αυτό. Γνωρίζει κάποιος κάτι σχετικά;

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να απεγκαταστήσω τις εφαρμογές και bloatware που δε χρειάζομαι με εντολές adb απο οδηγούς που έχω βρει στο διαδίκτυο. Γενικά έχω παίξει με εντολές κατά το παρελθόν, και εφόσον οι οδηγοί είναι σωστοί, θα το κάνω.

Για να μη μπω όμως σε αυτή τη διαδικασία, νομίζω είχε αναφερθεί σε προηγούμενες σελίδες εδώ ή στο διπλανό νήμα για το 9s, κάποια εφαρμογή που το κάνει αυτό; δε μπορώ να θυμηθώ το όνομά της, για να γίνει η απεγκατάστασή τους, και εάν είναι κάτι πιο ασφαλές, να προχωρήσω σε αυτό. Γνωρίζει κάποιος κάτι σχετικά;

Υπάρχει έτοιμη εφαρμογή για αυτό με σύνδεση στον υπολογιστή,έχει αναφερθεί πιο πίσω νομίζω και κάνει πολύ καλή δουλειά,δουλεύει χωρίς root.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει έτοιμη εφαρμογή για αυτό με σύνδεση στον υπολογιστή,έχει αναφερθεί πιο πίσω νομίζω και κάνει πολύ καλή δουλειά,δουλεύει χωρίς root.

 

Ναι ναι σε αυτή την εφαρμογή αναφέρομαι, δε θυμάμαι το όνομά της. Επίσης δε θυμάμαι το νήμα που ειπώθηκε αυτό, γιατί εάν ήταν στο διπλανό νήμα του 9s, μην διαβάσω τσάμπα εδώ 30 σελίδες και τελικά να είναι δίπλα.

Θυμάται κανείς το όνομα της εφαρμογής; ποιος το είπε βρε παιδιά; κάποιος απο εμάς το είχε αναφέρει, δεν είμαστε και πολλοί.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ναι ναι σε αυτή την εφαρμογή αναφέρομαι, δε θυμάμαι το όνομά της. Επίσης δε θυμάμαι το νήμα που ειπώθηκε αυτό, γιατί εάν ήταν στο διπλανό νήμα του 9s, μην διαβάσω τσάμπα εδώ 30 σελίδες και τελικά να είναι δίπλα.

Θυμάται κανείς το όνομα της εφαρμογής; ποιος το είπε βρε παιδιά; κάποιος απο εμάς το είχε αναφέρει, δεν είμαστε και πολλοί.

Εδώ είσαι την θυμήθηκα,έγινε πολύ καλή δουλειά.

 

https://news.xiaomi-miui.gr/bloatware-removal-tool-by-xiaomi-miui-hellas/

Link to comment
Share on other sites

Εδώ είσαι την θυμήθηκα,έγινε πολύ καλή δουλειά.

 

https://news.xiaomi-miui.gr/bloatware-removal-tool-by-xiaomi-miui-hellas/

 

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ! Σημαντική η βοήθειά σου!

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πρόσεχε γιατί κάποιες είναι απαραίτητες για το miui, δεν ξέρω ποιες αλλά κάπου το διάβασα αυτό.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 9 Pro - Δεν αναβει η οθονη οταν με καλουν

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...