Jump to content

Alcatel 3X 2020


snapp
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει 48mp καμερα ή 16mp?Οπου έχω κοιταξει για χαρακτηριστικά γράφει πως έχει 16αρα.Σε δυο μεγάλα καταστηματα λέει πως εχει με 48mp.
Link to comment
Share on other sites

Απαντώ και στους δύο,όχι φίλε μου δεν εχει nfc volte vowifi,σχετικά με την κάμερα και εγώ έχω μπερδευτεί είναι η αλήθεια,στο επίσημο site της alcatel λέει 16mp,δεν πρόλαβα να ασχοληθώ με φωτογραφίες γιατί το κινητό εμφάνισε κάποιο σφάλμα οσο αναφορά τη θερμοκρασία μπαταρίας σε διαγνωστικό έλεγχο του smartmanager,και θα το πάω πίσω στο μαγαζί να το κοιτάξουν.Πάντως το κινητό είναι αρκετά γρήγορο παιδιά και δεν έχει κολλήματα,μένει να δω αν έπεσα σε ελαττωματική συσκευή,η είναι κάποιο software bug...οταν το πρωτοάνοιξα έκανα μια αναβάθμιση που ήρθε 800mb αλλά δεν έχω ιδέα σε τι βοήθησε...αυτά.
mobile fan user
Link to comment
Share on other sites

Απαντώ και στους δύο,όχι φίλε μου δεν εχει nfc volte vowifi,σχετικά με την κάμερα και εγώ έχω μπερδευτεί είναι η αλήθεια,στο επίσημο site της alcatel λέει 16mp,δεν πρόλαβα να ασχοληθώ με φωτογραφίες γιατί το κινητό εμφάνισε κάποιο σφάλμα οσο αναφορά τη θερμοκρασία μπαταρίας σε διαγνωστικό έλεγχο του smartmanager,και θα το πάω πίσω στο μαγαζί να το κοιτάξουν.Πάντως το κινητό είναι αρκετά γρήγορο παιδιά και δεν έχει κολλήματα,μένει να δω αν έπεσα σε ελαττωματική συσκευή,η είναι κάποιο software bug...οταν το πρωτοάνοιξα έκανα μια αναβάθμιση που ήρθε 800mb αλλά δεν έχω ιδέα σε τι βοήθησε...αυτά.

Όλα τα νέα κινητά της Alcatel υποστηρίζουν VoLTE αρκεί είναι στη λίστα του παρόχου. Αν έχεις πάρει την έκδοση 6/128 τότε πρέπει να έχει 48αρα κάμερα. Αυτό μπορείς να το επιβεβαιώσεις από τα τεχνικά χαρακτηριστικά έξω στο κουτί ή στις ρυθμίσεις της κάμερας.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Το 4/64 έχει 12mp κάμερα, το 6/128 έχει 48mp κάμερα και με την προσφορά των €99 είναι τζάμπα. Βγάζουν καινούργιο τώρα και θέλουν να ξεφορτωθούν το στοκ.
Link to comment
Share on other sites

Όλα τα νέα κινητά της Alcatel υποστηρίζουν VoLTE αρκεί είναι στη λίστα του παρόχου. Αν έχεις πάρει την έκδοση 6/128 τότε πρέπει να έχει 48αρα κάμερα. Αυτό μπορείς να το επιβεβαιώσεις από τα τεχνικά χαρακτηριστικά έξω στο κουτί ή στις ρυθμίσεις της κάμερας.

Nαι σωστα. πχ η vodafone έχει στην λίστα το 3l 2020 αλλά όχι το 3x. Τελοσπάντων. Το θέμα είναι ότι εξαντλήθηκαν απο παντού τα αποθέματα. Φίλος που είχε παραγγείλει απο mediamarkt όσο ήταν ακόμη διαθέσιμο, του είπαν ότι τελικά μπορεί να κάνει και μήνα για να παραλάβει καθώς δεν υπάρχει απόθεμα και ακύρωσε την παραγγελία. Το δικό μου απο public μου είπαν σήμερα ότι η παραγγελία προχωράει κανονικά.. Θα δείξει..

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις διευκρινήσεις παιδιά.Θεωρώ οτι μέχρι 130€ πάντως οτι το κινητό αξίζει,επειδή βασικά είχα μείνει σε android 7.0 κάποια πράγματα τα ψάχνω κι εγώ.Μπράβο στην Alcatel ένα κινητό χωρίς κολλήματα με ικανοποιητική οθόνη και με αρκετά μεγάλο χώρο αποθήκευσης Ram έχει ελεύθερη περίπου 3.5gb αν τρέχουν στο background 5-6 εφαρμογές(οχι παιχνίδια)πέρα απο αυτές του συστήματος.
mobile fan user
Link to comment
Share on other sites

Περιμένει κανείς τη συσκευή απο mediamarkt/public? Εχει παραλάβει την τελευταία εβδομάδα? Απο ότι φαίνεται ως κλασικά ελληνικά καταστήματα έγραφαν ως "διαθέσιμο" απόθεμα που δεν ήξεραν ότι θα έχουν και τώρα λένε μ...ς περί προμηθευτή κτλ..

 

Ευτυχώς βέβαια πλήρωσα με paypal οπότε μπορώ να κάνω dispute αλλά είναι το ****το της υπόθεσης..

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το παρέλαβα και εγώ και έχω να πω ότι στα 100€ είναι άριστη τιμή γιαυτά που προσφέρει

Η οθόνη στα 720p αν έχεις συνηθίσει σε μεγαλύτερες αναλύσεις την καταλαβαίνει το μάτι αν το προσέξεις πολύ αλλά σε γενικές γραμμές δεν έχει θέμα. Η κάμερα ειναι 48mp, το κινητό για απλή καθημερινή χρήση (δεν παίζω παιχνίδια) πηγαίνει πολύ καλά δεδομένης και της τιμής του

Σε ότι αφορά τα volte/vowifi σε cosmote δεν δέχθηκε το μήνυμα ενεργοποίησης αλλά αν στο ενεργοποιήσει η εξυπηρέτηση δουλεύει άψογα! Στην vodafone σε cu δέχθηκε το μήνυμα ενεργοποίησης κανονικά το volte λειτουργεί και το vowifi όχι..

Απο εκει και πέρα βλέπω ότι θα τα πάμε καλά με την αυτονομία της μπαταρίας που απο την πρώτη φόρτιση, δείχνει εξαιρετικά καλή αυτονομία! Μειονέκτημα η αργή φόρτιση αλλά από την στιγμή που βγάζει άνετα την ημέρα, δεν υπάρχει θέμα. Ακόμη λειτουργεί και το usb otg με στικάκι που δοκίμασα.

Επίσης το lte modem της συσκευής είναι cat4 δηλαδή δεν κάνει ca αλλά κλαιν. Γενικά στο 100αρικο αξίζει και με το παραπάνω

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Τελικά το παρέλαβα και εγώ και έχω να πω ότι στα 100€ είναι άριστη τιμή γιαυτά που προσφέρει

Η οθόνη στα 720p αν έχεις συνηθίσει σε μεγαλύτερες αναλύσεις την καταλαβαίνει το μάτι αν το προσέξεις πολύ αλλά σε γενικές γραμμές δεν έχει θέμα. Η κάμερα ειναι 48mp, το κινητό για απλή καθημερινή χρήση (δεν παίζω παιχνίδια) πηγαίνει πολύ καλά δεδομένης και της τιμής του

Σε ότι αφορά τα volte/vowifi σε cosmote δεν δέχθηκε το μήνυμα ενεργοποίησης αλλά αν στο ενεργοποιήσει η εξυπηρέτηση δουλεύει άψογα! Στην vodafone σε cu δέχθηκε το μήνυμα ενεργοποίησης κανονικά το volte λειτουργεί και το vowifi όχι..

Απο εκει και πέρα βλέπω ότι θα τα πάμε καλά με την αυτονομία της μπαταρίας που απο την πρώτη φόρτιση, δείχνει εξαιρετικά καλή αυτονομία! Μειονέκτημα η αργή φόρτιση αλλά από την στιγμή που βγάζει άνετα την ημέρα, δεν υπάρχει θέμα. Ακόμη λειτουργεί και το usb otg με στικάκι που δοκίμασα.

Επίσης το lte modem της συσκευής είναι cat4 δηλαδή δεν κάνει ca αλλά κλαιν. Γενικά στο 100αρικο αξίζει και με το παραπάνω

 

 

καλησπέρα φίλε μου.επειδη με ενδιαφέρει το κινητό για οικείο μου πρόσωπο που ψάχνει κατι με πάρα πολύ καλό σήμα . Διάβασα ότι σε αυτό τον τομέα ειναι απο τα καλύτερα . Έχεις παρατηρήσει κάτι ?

Dhamher_00
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Πρόβλημα με το σήμα δεν εχω παρατηρήσει. Αλλά ούτε και πολύ καλύτερο σε σχέση πχ με το sony xz1 και leeco le max 2 σε ότι αφορά την απλή ομιλία σε Vodafone/cosmote. Σε ταχύτητες data εκεί χάνει και ειδικά από το xz1 που υποστηρίζει θεωρητικά 4g+ 1gbps/150up με carrier agrregation σε σχέση με το alcatel που υποστηρίζει 150/50 και μόνο μια μπάντα δηλαδή όχι 4g+

Επίσης το θετικό είναι ότι υποστηρίζει volte/vowifi σε cosmote (θέλει τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση για να στο ενεργοποιήσουν) και σε vodafone μόνο volte

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Γειά σας παίδες σήμερα έλαβα αναβάθμιση περίπου 300mb ξέρει κάποιος τι βελτιώσεις έγιναν?

 

Λογικά θα είναι ενημέρωση ασφάλειας...

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Tην έκανα προχθές. Ειναι ενημέρωση ασφαλείας που περιλαμβάνει τα security patches μέχρι 5/3/2021. Aπο εκει και πέρα μια βελτίωση που παρατήρησα στην δική μου συσκευή είναι ότι πλέον κατά την διάρκεια της κλήσης, ο αισθητήρας εγγύτητας δουλεύει πιο άμεσα και έτσι όταν απομακρύνεις-βάζεις το κινητό στο αυτί, η οθόνη ανοιγει-κλείνει γρηγορότερα σε σχέση με πριν
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Alcatel 3X 2020

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...