Jump to content

Alcatel 3L 2020


spy14
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα στην παρέα! Επειδή έχω να αλλάξω κινητό κάτι αιωνες(εχω ενα samsung core prime που ειναι να το κολλησω στον τοιχο)σκεφτομουν να παρω το συγκεκριμενο.Να παρω λοιπον το 3l ή να παρω το 3x λόγω οτι εχει 6 ram και 128 gb;Ευχαριστώ πολύ!

Πέρα απ' τα χαρακτηριστικά, σκέψου και τις διαστάσεις....το 3Χ είναι νομίζω μεγαλύτερο....Εγώ σε διάσταση πάνω από το 3l δεν θα θελα να πάω...Ειπαμε,να μην μας πέφτουν κι απ' τις τσέπες τα κινητά! Πάντως εμένα η πρώτη μέρα με το alcatel 3l είναι άκρως ικανοποιητική! Επίσης,σκέψου ότι η σχετικά χαμηλή ανάλυση οθόνης στις πιο μεγάλες ιντσες του 3x, θα χτυπάει περισσότερο...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 162
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Εντάξει δεν είναι πολύ μεγάλη η διαφορά μεγέθους.εχω και το 3x του 2019 και η διαφορά είναι μικρή.το καινούργιο x του 2020 έχει μεγαλύτερη μπαταρία 5000 mh.

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει δεν είναι πολύ μεγάλη η διαφορά μεγέθους.εχω και το 3x του 2019 και η διαφορά είναι μικρή.το καινούργιο x του 2020 έχει μεγαλύτερη μπαταρία 5000 mh.

 

Καλα σίγουρα....θέμα γούστου είναι....Απλά εγώ έχω θέσει ταβάνι τα 159mm ! Και να φανταστείς παλιότερα λέγαμε τα τηλέφωνα των 5" παντόφλες....Που θα φτάσει αυτό δεν ξέρω!

Link to comment
Share on other sites

Πέρα από την διαφορά στην ram και στον αποθηκευτικο χωρο και στην μπαταρία τι άλλες διαφορές εχουν(είμαι λιγο σκραπας);Σε σύγκριση με αυτο που έχω σιγουρα θα ειναι η μερα με τη νυχτα!
Link to comment
Share on other sites

https://m.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=10490&idPhone2=10016 στην οθόνη που στο x είναι μεγαλυτερη .επίσης στο x το;έχουν κάποιες εκδόσεις με 16 άρα κάμερα και κάποιες άλλες με 48 άρα.οποτε αν καταλήξεις να πάρεις αυτό θα πρέπει να δεις τι κάμερα θέλεις η έχει το κατάστημα από το οποίο θα το πάρεις.αλλες διάφορες δεν έχουν.σιγουρα θα δεις μεγάλες διαφορές.η τεχνολογια έχει κάνει πολλά βήματα.

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό έχει micro usb ή type c? Γιατί και στο 3x γραφουν για micro usb αλλά έχει type c. Επίσης υποστηρίζει usb otg?

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό έχει micro usb ή type c? Γιατί και στο 3x γραφουν για micro usb αλλά έχει type c. Επίσης υποστηρίζει usb otg?

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

To 3L έχει micro USB

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστώ. Εριξα παραγγελία το 3x

 

Καλά έκανες. Είναι ανώτερο το 3x. Καλορίζικο και να το χαρείς!

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη που αργησα να απαντήσω μου τελιωσαν τα mb.Σας ευχαριστω ολους για τις απαντήσεις σας.Μαλλον θα πάω για το 3x γιατι εχουν μικρη διάφορα στην τιμη
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή επιλογή.στα 99€ το βρήκες;

Nαι. Βασικά στην αρχή είχα παραγγείλει το 3l και έκανα ακύρωση και πήρα το 3x γιατί το type c και το otg μου χρειάζονται κάποιες φορές. Η διαφορά πάντως των 6mm περίπου στο ύψος, φαίνεται αν όχι στο χέρι σίγουρα στην τσέπη κατά την μεταφορά αλλά τώρα που είναι ακόμη χειμώνας και φοράμε μπουφάν είναι αλλιώς

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη που αργησα να απαντήσω μου τελιωσαν τα mb.Σας ευχαριστω ολους για τις απαντήσεις σας.Μαλλον θα πάω για το 3x γιατι εχουν μικρη διάφορα στην τιμη

 

Ναι αν το βρήκες στην προσφορά των 99€ είναι μικρή η διαφορά.

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

H δική μου εμπειρία με το 3L λοιπόν τις λίγες μέρες που το έχω ειναι....εξαιρετική! Σαν τη διαφήμιση της aegean νομίζω που έλεγε ότι κανείς δεν ξέρει ότι ταξιδευετε πχ. με 19€! Δεν ξέρω αν στα 149 € που έκανε ήταν η καλύτερη επιλογή αλλά στα 89 νομίζω ΝΑΙ! Αρκετά βολικό μεγεθος, γρήγορο στην πλοήγηση και στις εφαρμογές, πολύ καλή μπαταρία, καλές φωτογραφίες, καθαρός ήχος συνομιλίας....ε τι άλλο?! Μπράβο στην alcatel και στα καταστήματα που μας το.... χάρισαν!!
Link to comment
Share on other sites

Χθες είχε μια πολύ γερή πτώση.επεσε από ύψος 1,60 στον δρόμο με την μεριά της οθόνης.απο την ορμή της πτώσης σύρθηκε άλλο ενάμιση μέτρο.φοβηθηκα ότι θα πάω για άλλο κινητό .ευτυχως το μόνο που έμεινε ήταν ένα μικρό σημαδακι στο πλαινο πλαίσιο που είναι πλαστικό.δεντου έχω βαλει καμμία προστασια μπροστά πίσω.μικρο το καλό όταν μιλάμε και για κινητό αυτής της τιμής.ενοειται ότι αν είχα δωσει ένα σεβαστό ποσό θα είχα τρομάξει και φρικαρει περισσότερο.

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Πριν λίγο πήρε μια ενημέρωση.πηγε στην 10-08.σκομα δεν έχω δει αν έχει κάποιες αλλαγές η κάτι άλλο.

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο πήρε μια ενημέρωση.πηγε στην 10-08.σκομα δεν έχω δει αν έχει κάποιες αλλαγές η κάτι άλλο.

 

Και το 1S 2019 πήρε προσφάτως μια παρόμοια αναβάθμιση. Τελικά ήταν ασφάλειας. Τώρα το επίπεδο ασφάλειας είναι 05/01/2021

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

το μονο καινουργιο που εχω δει μετα την αναβαθμιση,ειναι οτι οταν ανοιγω μια επιπλεον καρτελλα στον chrome μου εμφανιζει μια μπαρα κατω που μενει μονιμα ανοιχτη,με τις σελιδες που εχεις ανοιξει.μολις κλεισεις ολες τις σελιδες και μεινει μια τοτε εξαφανιζεται και αυτη η μπαρα.

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Mετα από δύο περίπου μήνες με το κινητό αυτό, απλά να τονίσω ότι είναι απ' τις καλύτερες ηλεκτρονικές αγορές που 'χω κάνει! Η σχέση κόστους/απόδοσης απίστευτη! Μπράβο στην Alcatel!
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Με έκπληξη διαπίστωσα σήμερα ότι μου ήρθε μήνυμα για αναβάθμιση του κινητού μας σε android 10! 733 mb.Μολις την έκανα...για να δούμε!
Link to comment
Share on other sites

Με έκπληξη διαπίστωσα σήμερα ότι μου ήρθε μήνυμα για αναβάθμιση του κινητού μας σε android 10! 733 mb.Μολις την έκανα...για να δούμε!

 

Android 10 είχε το κινητό από το εργοστάσιο. Μήπως εννοείς android 11;

Edited by snapp

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

O camerakias μάλλον εννοεί ότι πήγε από το 10-8 στο 10-10 και εγώ την κάνω τώρα.για να δούμε αν θα έχει αλλαγές.

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

O camerakias μάλλον εννοεί ότι πήγε από το 10-8 στο 10-10 και εγώ την κάνω τώρα.για να δούμε αν θα έχει αλλαγές.

 

Επιβεβαιώστε ότι δεν χάθηκε το ραδιόφωνο.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς υπάρχει.δεν ξέρω αν είναι η ιδέα μου έγινε ένα κλικ ποιο γρήγορο. Edited by spy14

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Ναι σόρρυ αυτό εννοώ....Απλά μου έκανε εντύπωση το μέγεθος της αναβάθμισης...733 mb...χμ ίσως κι εμένα να μου φαίνεται ένα κλικ πιο γρήγορο....
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Alcatel 3L 2020

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...