Jump to content

Alcatel 3L 2020


spy14
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλή χρονιά.1)δεν του έχω βαλει ακόμα σιμ.δεν.μπορω να ξέρω.2 δεν έχω κάποιο πρόβλημα σε ήλιο.εννοειται στο φουλ.3 σκυλί δεν έχω βρει κάποιο πρόβλημα.4 σε μια ώρα και σαράντα λεπτά αν θυμάμαι καλά.αλλα μπορώ να το τσεκαρω αν θέλεις.5 έχει τα βασικά μέσα.δεν έχει καθόλου επιπλέον αχρειαστες εφαρμογές.

 

ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 162
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

ευχαριστώ πολύ!

Τίποτα.θα βάλω ποιο μετά την κάρτα σιμ και θα γράψω για το 1.

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έβαλα την σιμ.οταν μιλάς ο ήχος της ομιλιας είναι πολύ δυνατός.στο φουλ. δηλαδή στο δικό μου αυτί με ενοχλει.πρεπει να τον χαμηλώσω.στο κουδούνισμα έχει αρκετή ένταση και το άκουγα σε όλο το σπίτι. Edited by spy14

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, έχω αγορασμένο το τηλέφωνο από πάμπλικ, με το που το άνοιξα πήρε την 10-06 αλλά ραδιόφωνο πουθενά. Το βρίσκω στην λίστα με τις εφαρμογές αλλά καμία επιλογή πέραν της αναγκαστικής διακοπής δεν είναι επιλέξιμη. Προσπάθησα επίσης με το quickshortcutmaker να φτιάξω συντόμευση, φάνηκε στο εικονίδιο στο συρτάρι εφαρμογών αλλά με το που το πατάω δεν κάνει τίποτα. Έχει βρεθεί κάποια λύση μήπως πάνω στο θέμα? Αν δεν κάνω λάθος η 10-06 είναι η πιο πρόσφατη έτσι? Έχουμε να περιμένουμε κάτι ή την κάτσαμε? Καθώς η ύπαρξη ραδιοφώνου ήταν ένα από τα σημαντικότερα κριτήρια επιλογής.
Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά.το δικό μου αγορασμενο τον Αύγουστο με όλες τις ενημερώσεις πριν κάνα δυο βδομάδες πήρε το ράδιο.κανε λίγο υπομονή και λογικά θα σου έρθει.αλλιως πας σε λύση ιντερνετικού.αλλα πιστεύω ότι θα σου έρθει.εμενα μου ηρθε στο ξεκαρφωτο όχι στην ενημέρωση.μια μέρα είδα ότι περάστηκε μόνο του.κανε μια κατάργηση του ραδιοφώνου. Edited by spy14

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, έχω αγορασμένο το τηλέφωνο από πάμπλικ, με το που το άνοιξα πήρε την 10-06 αλλά ραδιόφωνο πουθενά. Το βρίσκω στην λίστα με τις εφαρμογές αλλά καμία επιλογή πέραν της αναγκαστικής διακοπής δεν είναι επιλέξιμη. Προσπάθησα επίσης με το quickshortcutmaker να φτιάξω συντόμευση, φάνηκε στο εικονίδιο στο συρτάρι εφαρμογών αλλά με το που το πατάω δεν κάνει τίποτα. Έχει βρεθεί κάποια λύση μήπως πάνω στο θέμα? Αν δεν κάνω λάθος η 10-06 είναι η πιο πρόσφατη έτσι? Έχουμε να περιμένουμε κάτι ή την κάτσαμε? Καθώς η ύπαρξη ραδιοφώνου ήταν ένα από τα σημαντικότερα κριτήρια επιλογής.

 

Δεν έχω καταλάβει που το βρίσκεις το ραδιόφωνο. Μέσα στο store στη βιβλιοθήκη σου;

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Το βρίσκω στην υποενότητα των εφαρμογών μέσα στις ρυθμίσεις. Και για να απαντήσω και στον φίλο spy14, δυστυχώς δεν μπορώ ούτε να το καταργήσω. Εν τω μεταξύ όλη η εφαρμογή είναι 75kb όλα κι όλα. (Να σημειώσω πως προσπάθησα να εγκαταστήσω και διάφορες εκδόσεις της εφαρμογής από το apkmirror αλλά καμίας η εγκατάσταση δεν ολοκληρώθηκε. Κουφό :lol:
Link to comment
Share on other sites

Το βρίσκω στην υποενότητα των εφαρμογών μέσα στις ρυθμίσεις. Και για να απαντήσω και στον φίλο spy14, δυστυχώς δεν μπορώ ούτε να το καταργήσω. Εν τω μεταξύ όλη η εφαρμογή είναι 75kb όλα κι όλα. (Να σημειώσω πως προσπάθησα να εγκαταστήσω και διάφορες εκδόσεις της εφαρμογής από το apkmirror αλλά καμίας η εγκατάσταση δεν ολοκληρώθηκε. Κουφό :lol:

 

Πατάς στην εφαρμογή και δεν ανοίγει; Δοκίμασες soft reset?

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Είχα βάλει και εγώ άλλες εκδόσεις αλλά δεν έπαιζε καμμία.λιγο κουφό που δεν μπορεί να καταργηθεί.απο τον φάκελο με τα αρχεία το δοκίμασες;

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή του ραδιοφώνου εμφανίζεται μόνο στην συγκεκριμένη διαδρομή. Ρυθμίσεις -> Εφαρμογές -> Προβολή και των 52 εφαρμογών. Το μενού έχει τίτλο πληροφορίες εφαρμογής και όταν πατάω στο ραδιόφωνο πέρα από τις άδειες και τις ειδοποιήσεις έχει 2 κουμπία ένα για την απενεργοποίηση που είναι γκριζαρισμένο και δεν μπορώ να το πατήσω και ένα "επιβεβλημένη διακοπή" που δεν κάνει κάτι όταν τον πατάω. Για την ιστορία η έκδοση της εφαρμογής είναι η v3.1948.05.1095.0.

Αν με το soft reset εννοούμε την επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, έχω κάνει δυστυχώς χωρίς αποτέλεσμα.

Link to comment
Share on other sites

Για περίμενε μήπως το διορθώσουν.στην τελική στείλε και ένα μνμ στην αλκατελ.θα σου απαντήσουν είναι πολύ εξυπηρετικοι.για βάλε ένα screenshot αν μπορείς το εικονίδιο του ραδιοφώνου να το δούμε.

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, έχω αγορασμένο το τηλέφωνο από πάμπλικ, με το που το άνοιξα πήρε την 10-06 αλλά ραδιόφωνο πουθενά. Το βρίσκω στην λίστα με τις εφαρμογές αλλά καμία επιλογή πέραν της αναγκαστικής διακοπής δεν είναι επιλέξιμη. Προσπάθησα επίσης με το quickshortcutmaker να φτιάξω συντόμευση, φάνηκε στο εικονίδιο στο συρτάρι εφαρμογών αλλά με το που το πατάω δεν κάνει τίποτα. Έχει βρεθεί κάποια λύση μήπως πάνω στο θέμα? Αν δεν κάνω λάθος η 10-06 είναι η πιο πρόσφατη έτσι? Έχουμε να περιμένουμε κάτι ή την κάτσαμε? Καθώς η ύπαρξη ραδιοφώνου ήταν ένα από τα σημαντικότερα κριτήρια επιλογής.

 

Καλημέρα,

μάλλον κάτι έγινε λάθος κατά την αναβάθμιση. Η τελευταία έκδοση που έχει και ραδιόφωνο είναι όντως η 10-06. Δεν υπάρχει νεότερη, και άγνωστο αν υπάρξει στο μέλλον.

 

Το ραδιόφωνο είναι μαζί με όλες τις εφαρμογές (screenshot), έχει μέγεθος ~184kb και είναι η έκδοση: 3.1948.05.1095.0

 

Screenshot-2021-01-12-09-22-59-676.jpg Screenshot-2021-01-12-09-23-21-836.jpg Screenshot-2021-01-12-09-24-40-669.jpg Screenshot-2021-01-12-09-24-46-608.jpg

 

Υποθέτω πως μάλλον θα χρειαστεί με κάποιο τρόπο να περάσεις ξανά το update... καμία άλλη εφαρμογή δεν θα λειτουργήσει, πέραν της alcatel, και φυσικά είναι λογικό να μην μπορείς να την κάνεις απεγκατάσταση καθώς είναι εφαρμογή συστήματος. Σιγουρέψου μόνο ότι δεν είναι απενεργοποιημένη με κάποιο τρόπο και πως έχει όλες τις άδειες. Αλλιώς, θα πρέπει να μιλήσεις με την alcatel για να σου πουν έναν τρόπο για να περάσεις εκ νέου την αναβάθμιση από πάνω. (και αν σου πουν να μας το πεις και εμάς να κάνουμε μετά καμιά custom :))

Edited by kogos

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

89€ στα δύο μεγάλα κόκκινα καταστήματα.

 

Τσάμπα είναι κυριολεκτικά. Η συσκευή δουλεύει εξαιρετικά.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να υπάρχει κάτι καλύτερο σε αυτή την τιμή εκεί έξω.

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Screenshot-2021-01-17-20-01-33-561.jpg

my apu login 10 ώρες οθονη δεν έχω ξαναδεί σε άλλο κινητό μου.

Edited by spy14

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Screenshot-2021-01-17-20-01-33-561.jpg

my apu login 10 ώρες οθονη δεν έχω ξαναδεί σε άλλο κινητό μου.

 

Ο Χριστός κι η Παναγία!!! Μπράβο στην Alcatel, να τα λέμε κι αυτά!

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω πει πολλές φορές. Για τα χρήματα τους τα προϊόντα της Alcatel/TCL είναι εξαιρετικά. Έχουν εξαιρετική εμπειρία χρήσης χωρίς κολλήματα κτλ. Άσε άλλες εταιρίες στα χαρτιά να έχουν καλύτερα τεχνικά χαρακτηριστικά και η εμπειρία χρήσης να είναι άθλια. Πραγματικά μπράβο στην εταιρία!

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα από έναν ακόμη νέο κάτοχο! Ραδιόφωνο φυσικά και εχει....Αγορασμενο από media markt. Θηκουλα gel της volte από esmartbuy Νέα Ιωνια. Παίδες λίγη βοήθεια...Δεν μπορώ στο google drive να κάνω αντιγραφο ασφαλειας....Είναι ανενεργό,δεν πατιεται και ενώ βρίσκει τα αντίγραφα ασφαλείας του προηγούμενου τηλεφωνου μου, σ' αυτό δεν μπορεί να κάνει.Θελω να επαναφέρω μηνύματα κλπ....Τις εφαρμογές οκ τις κατέβασα από το playstore και τη βιβλιοθήκη του.Ευχαριστω πολύ! Edited by camerakias
Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες.κατσε να το δω αυτό που λες μήπως καταφέρω να σε βοηθήσω.εχεις ενεργοποίημενη την επιλογή αντίγραφα ασφαλείας στο google drive;μπήκα και είδα ότι την εχω ενεργοποίημενη και τα εχει κανει αυτοματα τα αντίγραφα ασφαλείας.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://www.skroutz.gr/s/23005738/Alcatel-3L-2020-64GB-Dark-Chrome.html στα 89€.

Edited by spy14

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ....βέβαια την έχω ενεργοποιημένη.Αλλα όπως βλέπεις γράφει αναμονή....

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ευχαριστώ....βέβαια την έχω ενεργοποιημένη.Αλλα όπως βλέπεις γράφει αναμονή....
https://files.fm/u/8tfb7dyxd
Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες.κατσε να το δω αυτό που λες μήπως καταφέρω να σε βοηθήσω.εχεις ενεργοποίημενη την επιλογή αντίγραφα ασφαλείας στο google drive;μπήκα και είδα ότι την εχω ενεργοποίημενη και τα εχει κανει αυτοματα τα αντίγραφα ασφαλείας.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://www.skroutz.gr/s/23005738/Alcatel-3L-2020-64GB-Dark-Chrome.html στα 89€.

Αγαπητέ φίλε το βρήκα....γκουγκλαρα το πρόβλημα και διάβασα ότι σε μερικές συσκευές.πρεπει λέει πρώτα να απενεργοποιήσεις όλα τα κλειδώματα (οθόνης,pin,etc) και μετά να κάνεις μπακαπ! Κουφό,αλλά έπιασε! Ευχαριστώ πάντως! Θα επανέλθω με αξιολόγηση του τηλεφώνου!

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ φίλε το βρήκα....γκουγκλαρα το πρόβλημα και διάβασα ότι σε μερικές συσκευές.πρεπει λέει πρώτα να απενεργοποιήσεις όλα τα κλειδώματα (οθόνης,pin,etc) και μετά να κάνεις μπακαπ! Κουφό,αλλά έπιασε! Ευχαριστώ πάντως! Θα επανέλθω με αξιολόγηση του τηλεφώνου!
ok.να εισαι καλά. Edited by spy14

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα! Επειδή έχω να αλλάξω κινητό κάτι αιωνες(εχω ενα samsung core prime που ειναι να το κολλησω στον τοιχο)σκεφτομουν να παρω το συγκεκριμενο.Να παρω λοιπον το 3l ή να παρω το 3x λόγω οτι εχει 6 ram και 128 gb;Ευχαριστώ πολύ!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Alcatel 3L 2020

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...