Jump to content

Wind My Tones!


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ειναι αλλα λιγο παραλογο..γιατι εγω πληρωνω μισο ευρω για το F&F και εχω 50% εκπτωση

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 379
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Ε σε αυτο που εχεις 50% εχεις καποιο κερδος..αλλα εδω εφοσον η κοσμοτε εχει το ιδιο χωρις παγιο ..δεν υπηρχε λογος να μας βαλουν ταριφα!και μου αρεσει κιολας αυτη η υπηρεσια αλλα σιγα μην την βαλω..
Link to comment
Share on other sites

ε κοιτα αν δεν εχεις προβλημα για τα 50 λεπτα καντο απλα μετα απο καποιο καιρο ...τουλαχιστον εγω θα την απενεργοποιησω την υπηρεσια γιατι ειναι βαρετο.

και χθες ελεγα στον φιλο μου σε παραδεχομαι γιατι δεν εχεις ηχο οταν σε καλω...και σαν το πα εβγαλε η τιμ υπηρεσια. χαχα

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

εφοσον η κοσμοτε εχει το ιδιο χωρις παγιο ..δεν υπηρχε λογος να μας βαλουν ταριφα!και μου αρεσει κιολας αυτη η υπηρεσια αλλα σιγα μην την βαλω..

Παρομοίως ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν ειναι θεμα εαν μας περισσευει το 50λεπτο αλλα γιατι να το πεταξουμε/χαρισουμε στην τιμ μαζι με το φπα καθε μηνα...

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Μία διόρθωση angelina_22......όσον αφορά της υπηρεσίες τρίτης γενιάς......εδώ η ΤΙΜ έχει μείνει πολύ πίσω και ειδικότερα από θέμα κάλυψης!

 

θα μπορούσες φίλε runner να μας το εξηγήσεις αυτό με στοιχεία;γιατί τα benchmark και τα tems άλλα δείχνουν.μην κάνουμε εικασίες,σας παρακαλώ.Το να βάζει μια εταιρία(και κάθε εταιρία) κεραία στο κέντρο μιας πόλης και να λέει ότι έχει κάλυψη είναι αν μη τι άλλο κοροϊδία.αλήθεια έχεις στοιχεία για τους σταθμούς και την εμβέλεια των τριών εταιριών στην 3η γενιά;θα χαρώ να σε ακούσω :)

UMTS power!:cool:
Link to comment
Share on other sites

Δεν το λέει η εταιρεία!Το λένε όσοι χρήστες έχουν ενεργοποιήσει τις υπηρεσίες 3ης Γενιάς και από πολλά άλλα δημοψηφίσματα!Να τονίσω ότι έχω χρησιμοποιήσει και εγώ το δίκτυο της και ήταν ΑΨΟΓΟ σε αντίθεση με της ΤΙΜ!Της Vodafone ήταν επίσης πολύ καλό!Ακόμα να σου υπενθυμίσω τι επενδύσεις έχει κάνει η μια εταιρεία και τι η άλλη,ειδικότερα λόγω Ολυμπιάδας!Μην ξεχνάς ότι λόγω αυτού του γεγονότος η Cosmote επιτάχυνε την ανάπτυξη του δικτύου 3ης Γενιάς και ταυτόχρονα ανέπτυξε και το υπάρχον δίκτυό της!Τώρα με το να μου λες ότι έχει ρίξει τόσα λεφτά και έχει εγκαταστήσει κεραίες ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΙΣ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙ και ότι και καλά τις έχει για φιγούρα.....συγγνώμη αλλά αυτό είναι αστείο!

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

να σας ενημερωσω απο εγκυρη πηγη οτι αναλογη υπηρεσια με το My tone ετοιμαζει και η Vodafone με παγιο ....... μαντεψτε 0,50 euro!!!!!!!
http://www.fdsoftware.it/mairi/images/Gif/G_Fatina_che_scompare_R.gif
Link to comment
Share on other sites

να σας ενημερωσω απο εγκυρη πηγη οτι αναλογη υπηρεσια με το My tone ετοιμαζει και η Vodafone με παγιο ....... μαντεψτε 0,50 euro!!!!!!!

τα δικτυα ειναι 4 αλλα στην κονομα ειναι 1 :!: :!: :lol:

http://pics.homere.jmsp.net/t_24/64x64/031106_tiger.gif I'M NOT PERFECT BUT I'M SO CLOSE THAT SCARES ME

LIVE YOUR LIFE ;) :!:LIFE IS SHORT.......AND YOU'RE TALL :this:

Link to comment
Share on other sites

Δεν άκουσα κάποιο σχόλιο για την χρέωση της κλήσης στο 1432.....

 

Απο οπου μπορουν τα περνουνε...

Link to comment
Share on other sites

Δεν το λέει η εταιρεία!Το λένε όσοι χρήστες έχουν ενεργοποιήσει τις υπηρεσίες 3ης Γενιάς και από πολλά άλλα δημοψηφίσματα!Να τονίσω ότι έχω χρησιμοποιήσει και εγώ το δίκτυο της και ήταν ΑΨΟΓΟ σε αντίθεση με της ΤΙΜ!Της Vodafone ήταν επίσης πολύ καλό!Ακόμα να σου υπενθυμίσω τι επενδύσεις έχει κάνει η μια εταιρεία και τι η άλλη,ειδικότερα λόγω Ολυμπιάδας!Μην ξεχνάς ότι λόγω αυτού του γεγονότος η Cosmote επιτάχυνε την ανάπτυξη του δικτύου 3ης Γενιάς και ταυτόχρονα ανέπτυξε και το υπάρχον δίκτυό της!Τώρα με το να μου λες ότι έχει ρίξει τόσα λεφτά και έχει εγκαταστήσει κεραίες ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΙΣ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙ και ότι και καλά τις έχει για φιγούρα.....συγγνώμη αλλά αυτό είναι αστείο!

 

ε δε μπορώ,θα γίνω κακός. Συγνώμη ρε φίλε αλλά όταν λες ότι χρησιμοποίησες "το δίκτυο της" ποια εταιρίας εννοείς; Αν κατάλαβα καλά εννοείς της cosmote...ωραία λοιπόν είναι πολύ ώριμο το δίκτυο: το έχεις χρησιμοποιήσει; Εγώ ναι,στην Πάτρα μάλιστα που υποτίθεται ότι είναι ολυμπιακή πόλη.Επίσης στο Ηράκλειο.Εμένα ΑΚΟΜΗ μου δίνει την εντύπωση ενός beta testing δικτύου που γίνεται χαμός από drop call(ειδικά κατά τη μετάβαση 2g->3g είναι ΑΠΟΤΥΧΙΑ 100%) αρκετά χειρότερο από της vodafone ακόμα και σε αυτόν το τομέα. έχεις σήμα-δεν έχεις είναι το ίδιο και το αυτό.Χαλασμένες κεραίες(που αν δε πάρεις στην εξυπηρέτηση πελατών να τους φωνάξεις ΔΕΝ ΔΙΟΡΘΩΝΟΥΝ ΤΙΠΟΤΑ) πεσμένο δίκτυο,αδυναμία λήψης sms κάποιες ώρες. ΔΗΛΑΔΗ ΕΝΑ ΧΑΛΙ.Ταχύτητες internet να μη σχολιάσω...20kbyte/sec το ανώτερο!

Συνεχίζω: η vodafone ενώ πάει καλά στο κομμάτι που λέγεται data στο swiched call κάνει κάθε 30-40 δευτερόλεπτα πέφτει η γραμμή.Επίσης ακόμη και με τέρμα σήμα το κινητό είναι νεκρό

ΠΑΜΕ ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΤΙΜ ΠΟΥ ΘΕΩΡΕΙΣ ΕΣΥ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΠΙΣΩ. Εγώ συνειδητοποιώ ότι έχει το πιο καλό δίκτυο,το handover γίνεται απροβλημάτιστα ενώ η κάλυψη είναι γύρω στα 5 χρόνια μπροστά στις μεγάλες πόλεις.οι ταχύτητες data με se V800 πιάνουν τα 60kbyte/sec σε αντίθεση με την voda που πιάνει ως 45kbyte/sec. Δε θέλω να προεκτείνω σε ποιότητα ήχου γιατί θα πω "αστεία" :lol: χαχα,γελάσαμε. Αν είχες χρησιμοποιήσει τα δίκτυα 3ης γενιάς έστω για 5 λεπτά μόνο ΤΙΜ θα κρατούσες γιατί απλά είναι η καλύτερη.Τώρα για τις τιμές στην παρούσα φάση είναι η πιο ακριβή αλλά πιστεύω ότι αξίζει το παραπάνω τα χρήματα που της δίνω! Εγώ δε πιστεύω στις δημοσκοπήσεις γιατί αν συνέβαινε αυτό θα έπρεπε να χρησιμοποιώ cosmote που δε πιάνει καθόλου στο σπίτι μου στην Πάτρα.Γεια σου!

UMTS power!:cool:
Link to comment
Share on other sites

Αν το κάνει και η Vodafone με πάγιο, βλέπω και την Cosmote να αλλάζει την τιμολογιακή πολιτική της υπάρχουσαν υπηρεσίας της.

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

philosofosz

Επειδή θα αρχίσουμε άλλα τώρα......εκτός που είμαστε εκτός θέματος.....ψάξε λίγο στο forum για εντυπώσεις χρηστών και άλλα παρόμοια για τα δίκτυα 3ης γενιάς και μετά έλα να μας πεις ποια είναι καλύτερη σε αυτόν τον τομέα γιατί η ανακρίβεια(ή ότι άλλον είναι αυτό που μας λες) πάει σύννεφο όταν μου λες ότι η ΤΙΜ είναι η καλύτερη σε αυτόν τον τομέα!!!!!!Εδώ πέρα έχει την χειρότερη κάλυψη στο υπάρχον δίκτυο 2ης γενιάς(αν και έχει βελτιωθεί αρκετά και ελπίζω να συνεχίσει έτσι και να μικρύνει κι άλλο την διαφορά με τους άλλους) και θέλεις να μας πείσεις με ΜΟΝΟ ΜΙΑ ΔΙΚΙΑ ΣΟΥ ΕΜΠΕΙΡΙΑ στην 3η γενιά ότι είναι πολύ μπροστά από τους άλλους δύο!

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Δεν άκουσα κάποιο σχόλιο για την χρέωση της κλήσης στο 1432.....

η χρεωση ειναι 0,0142/δευτ.

http://www.fdsoftware.it/mairi/images/Gif/G_Fatina_che_scompare_R.gif
Link to comment
Share on other sites

philosofosz

Επειδή θα αρχίσουμε άλλα τώρα......εκτός που είμαστε εκτός θέματος.....ψάξε λίγο στο forum για εντυπώσεις χρηστών και άλλα παρόμοια για τα δίκτυα 3ης γενιάς και μετά έλα να μας πεις ποια είναι καλύτερη σε αυτόν τον τομέα γιατί η ανακρίβεια(ή ότι άλλον είναι αυτό που μας λες) πάει σύννεφο όταν μου λες ότι η ΤΙΜ είναι η καλύτερη σε αυτόν τον τομέα!!!!!!Εδώ πέρα έχει την χειρότερη κάλυψη στο υπάρχον δίκτυο 2ης γενιάς(αν και έχει βελτιωθεί αρκετά και ελπίζω να συνεχίσει έτσι και να μικρύνει κι άλλο την διαφορά με τους άλλους) και θέλεις να μας πείσεις με ΜΟΝΟ ΜΙΑ ΔΙΚΙΑ ΣΟΥ ΕΜΠΕΙΡΙΑ στην 3η γενιά ότι είναι πολύ μπροστά από τους άλλους δύο!

 

ανακρίβειες είναι αυτά που λες εσύ φίλε μου και έτσι αναρωτιέμαι αν πραγματικά έχεις χρησιμοποιήσεις δίκτυα 3ης γενιάς.Εγώ έχω και τις 3 εταιρίες σε 3g αλλά σου λέω ότι μόνο η ΤΙΜ αξίζει.Μπορεί η ΤΙΜ να μην έχει κάλυψη σε τόσες περιοχές όσες έχει η vodafone ή η cosmote αλλά όσες καλύπτει έχει καλό δίκτυο.Και δίκτυο δεν είναι μόνο η κάλυψη.Είναι και η ποιότητα υπηρεσιών.όταν δίνεις 3g και είναι ανώριμο όπως και των δύο άλλων εταιριών είσαι άξιος της μοίρας σου(για να μην παρεξηγηθούμε αναφέρομαι στην cosmote/vodafone)Προσωπικά δεν έχω ακούσει κανένα ενθουσιασμένο χρήστη 3g της cosmote αλλά μόνο εσένα! Και εγώ το χρησιμοποιώ αλλά είμαι εξαιρετικά δυσαρεστημένος.Το κινητό μου είναι συνεχώς κλειδωμένο σε 2g.Στη vodafone απλά πέφτει η γραμμή(αμάν πιά) και το σήμα είναι εντελώς ψεύτικο.όλα αυτά σε "ολυμπιακή πόλη".Και κάτι άλλο σχετικά με την κάλυψη δικτύου gsm.Η cosmote και η vodafone αφού είναι τόσο μπροστά γιατί δε πιάνουν σε κεντρικότατα σημεία της πάτρας;και δε σου μιλάω για 3g,για 2g...τη στιγμή που ΤΙΜ είναι τέρμα!

UMTS power!:cool:
Link to comment
Share on other sites

Έχεις βαλθεί να μας τρελάνεις μου φαίνεται!Όλοι όσοι λένε τα ίδια με μένα είναι βλάκες δηλαδή;Ψάξε λίγο στο forum για εντυπώσεις και θα δεις!Εγώ δεν βασίζομαι μόνο στην δικιά μου γνώμη αλλά και πολλών άλλων ενώ εσύ ΜΟΝΟ ΣΤΗΝ ΔΙΚΙΑ ΣΟΥ!Άσε που στην αρχή μας έλεγες ότι έχει καλύτερη κάλυψη από τους άλλους 2 και τώρα μας τα αλλάζεις και λες ότι μπορεί να μην είναι πρώτη σε κάλυψη αλλά και καλά είναι ποιοτικότερη η υπηρεσία τους!!!!!!

 

Αυτό όμως που με έκανε να καραφλιάσω και γελάσω τελικά ήταν ότι ακόμα και στο υπάρχον δίκτυο 2ης γενιάς η κάλυψη της ΤΙΜ είναι η καλύτερη!Αυτό φίλε μου σε μένα και όσους το διαβάσουν λέει πολλά!!!

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Άλλη μια πανάχρηστη υπηρεσία !!! Ενώ ταυτόχρονα το "non stop" σταματά στα 500λεπτά το μήνα !!! Άντε, και 4η ! Μου φαίνεται ότι και η 3η θέση πολύ της είναι !

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

εχετε ξεφυγει απο το θεμα....

για την υπηρεσια ΤΙΜ ΜY TONE οσοι ενεργοποιησουν την υπηρεσια και αγορασουν

tone μεχρι 30 Σεπτεμβριου το κοστος θα ειναι 0,75 και οχι 1,50!

http://www.fdsoftware.it/mairi/images/Gif/G_Fatina_che_scompare_R.gif
Link to comment
Share on other sites

Είναι γεγονός ότι ξεφύγαμε λίγο! Αλλά δεν είναι εκνευριστικό πόσο γρήγορα αντιγράφονται σκουπιδουπηρεσίες από τα δίκτυα ;;; Πότε θα δώσουν κάτι χρήσιμο;;;

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Έχεις βαλθεί να μας τρελάνεις μου φαίνεται!Όλοι όσοι λένε τα ίδια με μένα είναι βλάκες δηλαδή;Ψάξε λίγο στο forum για εντυπώσεις και θα δεις!Εγώ δεν βασίζομαι μόνο στην δικιά μου γνώμη αλλά και πολλών άλλων ενώ εσύ ΜΟΝΟ ΣΤΗΝ ΔΙΚΙΑ ΣΟΥ!Άσε που στην αρχή μας έλεγες ότι έχει καλύτερη κάλυψη από τους άλλους 2 και τώρα μας τα αλλάζεις και λες ότι μπορεί να μην είναι πρώτη σε κάλυψη αλλά και καλά είναι ποιοτικότερη η υπηρεσία τους!!!!!!

 

Αυτό όμως που με έκανε να καραφλιάσω και γελάσω τελικά ήταν ότι ακόμα και στο υπάρχον δίκτυο 2ης γενιάς η κάλυψη της ΤΙΜ είναι η καλύτερη!Αυτό φίλε μου σε μένα και όσους το διαβάσουν λέει πολλά!!!

μη μου βάζεις λόγια που δεν είπα :mad: Δεν έβρισα κανέναν αλλά ούτε θέλω να υποτιμήσω κανέναν.Απλά χρησιμοποιώ το 3g από την πρώτη μέρα που κυκλοφόρησε στην Ελλάδα και επέτρεψε μου να έχω μια πιο καλή άποψη από αυτούς που δε δοκίμασαν καθόλου το ΤΙΜ 3g και λεν χαζομάρες περί κάλυψης και ποιότητας....Το ότι η cosmote&vodafone κάλυψαν πόσες πόλεις εν Ελλάδι δε σημαίνει ότι της κάλυψαν και καλά.Στην Λάρισα η cosmote έχει κάλυψη στο 30% της πόλης(και αν...) και άμα τους ρωτήσεις στα καταστήματα cosmote έχετε κάλυψη; ναι ναι θα σου πουν...παίρνεις cosmote και συνειδητοποιείς ότι έχεις κάλυψη μόνο στο κέντρο :mad: το ίδιο και στην Πάτρα.Το να λέμε ότι καλύψαμε 35 πόλεις με 3η γενιά και να έχουμε σήμα μόνο στο κέντρο είναι ασέβεια.Είναι η cosmote από τις εταιρίες που "σέβεται τους πελάτες..."

Για την 2g κάλυψη δε θέλω να μιλήσω,θα γίνω ΠΟΛΥ κακός και δε θέλω.Τσαγκαράδα ήμουν πρίν 15 μέρες και πήγα Μούρεσι,Ζαγορά,Χάνια,Χορευτό,Παππά Νερό,Αη Γιάννη και σε άλλες χίλιες δυο παραλίες στις οποίες μόνο η ΤΙΜ είχε κάλυψη.Ας μη γίνω κακός...για πες μας λοιπόν που είναι το forte της cosmote; από την ΤΙΜ στις Βόρειες Σποράδες μόνο είναι καλύτερη(που πάλι πήγα πρόσφατα) φίλε runner.όσο για την Θαλάσσια κάλυψη :lol: ας μη το σχολιάσω.Είμαστε off topic και θα φάμε παρατήρηση.Αλλά προτείνω να βάλετε όλοι σας cosmote 3g(όπως μάλλον προτείνει ο φίλος runner) αλλά έτσι και δε σας βγει καλό μη με κυνηγάτε...σε άλλον να τα πείτε!

UMTS power!:cool:
Link to comment
Share on other sites

Καλά καλά!Στου κουφού την πόρτα......!

 

Όπως τα λες είναι......δεν θα κάτσω να ασχοληθώ άλλο για ένα θέμα που έχει χιλιοειπωθεί από τόσα παιδιά και ξαφνικά βγαίνει 1-2 που λένε όλα τα αντίθετα!Άσε που όπως είχα ξαναπει και πιο πριν......να το σταματήσουμε γιατί έχουμε ξεφύγει!

 

Τώρα σχολίασε και γέλα όσο θες!

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

εχετε ξεφυγει λιγο απο το θεμα!!!εγω παντως ενεργοποιησα την υπηρεσια (ναι ειμαι απο αυτους που καποιοι εδω μεσα μας αποκαλουν κοροιδα,κτλ) και μου αρεσει πολυ!Μπορεις να εχεις 3 διαφορετικα τραγουδια την ημερα αναλογα με την ωρα!αλλη το πρωι το απογευμα το βραδυ!

εμενα μια μου αρκει βεβαια μια διοτι μεσα στη λιστα περιλαμβανεται και το αγαπημενο μου τραγουδι!!!!

http://www.fdsoftware.it/mairi/images/Gif/G_Fatina_che_scompare_R.gif
Link to comment
Share on other sites

Για την 2g κάλυψη δε θέλω να μιλήσω,θα γίνω ΠΟΛΥ κακός και δε θέλω.Τσαγκαράδα ήμουν πρίν 15 μέρες και πήγα Μούρεσι,Ζαγορά,Χάνια,Χορευτό,Παππά Νερό,Αη Γιάννη και σε άλλες χίλιες δυο παραλίες στις οποίες μόνο η ΤΙΜ είχε κάλυψη.QUOTE]

Έγραψες!!! :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...