Jump to content

TCL 10/L/Pro/5G


CaptainChris
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τρελή προσφορά απο Αμαζον Ισπανίας για το TCL 10 5G https://www.amazon.es/TCL-10-Smartphone-NXTVISION-Ampliable/dp/B08HGLF31T?ref_=mw_olp_product_details

 

----- προσθήκη μηνύματος 55 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

€232 μόνο.

Link to comment
Share on other sites

Θα έρθει και Ελλάδα καμμιά καλή προσφορα; Σωθήκαμε!

 

Βασικα το amazon είναι απολύτως ασφαλες.Καλύτερο και απο skroutz θα έλεγα.

Άλλο ειναι το θέμα..Τα πουλανε π.χ στο πλαισιο και δεν τα εχουν να τα δεις πώς είναι..

Και υπερτιμημένα και χωρίς να έχεις τη δυνατότητα να τα τσεκάρεις λίγο ως συσκευές..

Μιλάμε για παράνοια....Πραγματικά δεν ξερω τι εχουν στο μυαλό τους.Ό,τι θα πας ενα ωραίο πρωί και θα το αγορασεις χωρίς να το έχεις δει προηγουμένως πώς είναι...Σε φάση κοστίζει 5 ευρώ δεν πειράζει ας το ρισκάρω....

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή δεν υπαρχει σε κανένα Πλαίσιο να το δει κάποιος live αν θέλει; Βέβαια τώρα με τα μετρα φαντάζομαι θα επιτρέπουν μόνο να αγοράσεις και όχι να χαζέψεις.
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή δεν υπαρχει σε κανένα Πλαίσιο να το δει κάποιος live αν θέλει; Βέβαια τώρα με τα μετρα φαντάζομαι θα επιτρέπουν μόνο να αγοράσεις και όχι να χαζέψεις.

 

Χαζεύεις πριν λίγο ήμουν σε πλαίσιο.

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή δεν υπαρχει σε κανένα Πλαίσιο να το δει κάποιος live αν θέλει; Βέβαια τώρα με τα μετρα φαντάζομαι θα επιτρέπουν μόνο να αγοράσεις και όχι να χαζέψεις.

 

Χαζεύεις αλλά δεν υπάρχει σε κάποιο πλαίσιο το 10pro....

Πήρα και τηλέφωνο και μου είπαν δεν το έχουν προς έκθεση, μόνο για πώληση. Απίστευτο πραγματικά!!

Πέρασα και εγώ ο ίδιος από mall. Σήμερα μπορεί να πάω και στο κέντρο να ρίξω μια ματιά μπας και..

Link to comment
Share on other sites

Κακώς. Έπρεπε να το έχουν. Σε Πλαίσιο κάποια στιγμή είχα δει tcl κινητά σε live.

Έχουν ένα σχετικά φθηνό..Δεν θυμαμαι πιο αλλα όχι το 10pro.

Καλά εδώ που τα λεμε 450 που το πουλανε δεν θα το επαιρνε κανεις..

Μόνο να το δεις για να πας μετα amazon σε περίπτωαη που σου αρέσει.

Το μόνο ρεαλιστικό σενάριο...

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Είναι μια χαρά στο χέρι, ούτε μεγάλο ούτε μικρό. Η συσκευή είναι πανέμορφη και πολύ ποιοτική. Η οθόνη απίστευτη το ίδιο και οι κάμερες. Η τιμή είναι πολύ καλή από Αμαζον Ισπανίας, τα €450 πού θέλουν εδώ είναι υπερβολικά. Θα έχεις κάι την εγγύηση της Αμαζον που είναι ότι καλύτερο υπάρχει. Δεν θα το μετανιώσεις.

 

Κρίσιμη ερώτηση:Λέω αν είναι να το χτυπήσω προς το τέλος της αλλης βδομάδας..Υπάρχει περίπτωση να κατεβάσουν την προσφορά??Δεν έχω μεγάλη εμπειρία από amazon για αυτο και ρωτάω..

Link to comment
Share on other sites

Το 10 Pro είναι εκπληκτική συσκευή και η προσφορά απο Αμαζον Ισπανίας είναι πολύ καλή, στα υπόλοιπα Αμαζον έχει €350-499, ποτέ δεν ξέρεις πόσο θα κρατήσει η προσφορά, την black Friday το Ιταλικό το έβαλε στα €289 για μια εβδομάδα και μετά το πήγε στην κανονική του τιμή, μια εβδομάδα μετά το ξαναεβαλε σέ προσφορά όπου και το αγόρασα, λίγο πριν της γιορτές το πήγε παλι €350 οσο το έχουν και τωρα. Εαν το θέλεις βαλε παραγγελία τωεα, δεν ξέρεις τι θα γίνει αύριο. Η συσκευή τα αξίζει τα λεφτά αυτά.

https://www.amazon.es/TCL-Pro-Smartphone-NXTVISION-Procesador/dp/B086QCJXDS/ref=mp_s_a_1_2?dchild=1&keywords=tcl+10+pro&qid=1611390927&sprefix=tcl&sr=8-2

 

Μην ξεχνάτε ότι υπάρχει και το 10 5G σε προσφορά μισής τιμής πάλι στην Ισπανία €232, οθόνη, σχεδιασμός και ποιοτιτα υλικών κατασκευής είναι κατώτερα από το Pro, κυρία κάμερα έχουν ίδια, έχει καλύτερο επεξεργαστή και είναι 5G.

https://www.amazon.es/TCL-10-Smartphone-NXTVISION-Ampliable/dp/B08HGLF31T/ref=mp_s_a_1_3?dchild=1&keywords=tcl+10+5g&qid=1611390975&sprefix=tcl+10+&sr=8-3

Link to comment
Share on other sites

Το 5G όμως για να παίξει με τους ελληνικούς παρόχους (προς το παρόν τουλάχιστον) θα πρέπει να πιστοποιηθεί απο τον πάροχο. Και αν η συσκευή δεν πωληθεί επίσημα στην Ελλάδα απο τους παρόχους, ίσως και να μην υποστηριχθεί ποτέ και να έχουμε φαινόμενο volte/vowifi που ενώ υπάρχουν συσκευές που τα υποστηρίζουν να μην παίζουν λόγω μη υποστήριξης από το δίκτυο.
Link to comment
Share on other sites

Το 10 Pro είναι εκπληκτική συσκευή και η προσφορά απο Αμαζον Ισπανίας είναι πολύ καλή, στα υπόλοιπα Αμαζον έχει €350-499, ποτέ δεν ξέρεις πόσο θα κρατήσει η προσφορά, την black Friday το Ιταλικό το έβαλε στα €289 για μια εβδομάδα και μετά το πήγε στην κανονική του τιμή, μια εβδομάδα μετά το ξαναεβαλε σέ προσφορά όπου και το αγόρασα, λίγο πριν της γιορτές το πήγε παλι €350 οσο το έχουν και τωρα. Εαν το θέλεις βαλε παραγγελία τωεα, δεν ξέρεις τι θα γίνει αύριο. Η συσκευή τα αξίζει τα λεφτά αυτά.

https://www.amazon.es/TCL-Pro-Smartphone-NXTVISION-Procesador/dp/B086QCJXDS/ref=mp_s_a_1_2?dchild=1&keywords=tcl+10+pro&qid=1611390927&sprefix=tcl&sr=8-2

 

Ευχαριστώ για την απάντηση...Θέλω να παω στην εφορια απο Δευτέρα να κανω μια ρυθμιση μπας και καταφερω να το παρω με τιμολογιο.Οπότε και δεδομενου των συνθηκων αν όλα πανε καλά προς το τελος της αλλης βδομαδας το κοβω για παραγγελία..Οπότε ας ελπίσουμε να μην την κατεβάσουνε την προσφορα.Θεωρώ πάντως πως θα την εχουν μεχρι τελη Γεναρη σίγουρα..

Link to comment
Share on other sites

@captain chris:Επειδή το εχεις ήδη στην κατοχή σου θέλω 3-4 σύντομες ερωτήσεις να σου κάνω:

1.Η κεντρικη κάμερα είναι καλή?

2.Έχει ακουστικά μέσα η συσκευασία? Επίσης, η οθόνη εχει προστατευτική μεμβράνη ή πρεπει να αγορασεις?

3. Αξίζει να περιμένω το 20pro?? Σε τι τιμή το βλέπεις να ερχεται και πότε??Εγώ το κόβω 50-80 ευρώ πάνω λόγω μιας σχετικής αναβαθμισης που λογικα θα γινει κυριως στον επεξεργαστη..

Επίσης επειδη κοιτάω και τις διαστασεις παντα των συσκευων φοβάμαι μήπως αυξηθούν και γινει δυσχρηστο..Υπαρχει μια ταση να τα μεγαλωνουν ειναι η αληθεια..

 

Ευχαριστώ εκ των προτερων.

Link to comment
Share on other sites

Η κεντρικη καμερα είναι πάρα πολύ καλή και σε συνδυασμό με την νυχτερινή βγάζει φωτογραφίες απίστευτες. Μπες στο Instagram #tcl10pro να δείς δείγματα.

Το 20pro θα βγει το καλοκαίρι και η τιμή θα είναι κοντά στα 500€ αλλά δεν υπάρχουν και πολλά στοιχεία.

Η τιμή των €300 πού έχει αυτό τώρα στο Αμαζον είναι πάρα πολύ καλή, το μόνο ελάττωμα είναι που δεν είναι 5G η συσκευή, αν και προσωπικά δεν με απασχολεί μιας και δεν κατεβάζω αρχεία απο wi-fi δημόσια, μόνο στο σπίτι.

Το μέγεθος είναι τέλειο, οσο πρέπει, ούτε μεγάλο ούτε μικρό.

Στην συσκευασία έχει μόνο πλαστική θήκη πλάτης καλής ποιότητας. Μεμβράνη οθόνης η θήκη βιβλίο, που είναι πολυ καλή όμορφη και λειτουργικη, πάρε τηλέφωνο στον εδώ διανομέα.

Cellcom Ltd

A. Argiroupoleos 65, 164 51 Argiroupoli, Athens, Greece

M. (+30) 210 99 33 070

E. tcl.support@cellcom.gr

Μπορείς να βρεις και άλλες, όχι γνήσιες, απο τα διάφορα Αμαζον.

Link to comment
Share on other sites

Chris επίσης θα ηθελα να ρωτήσω για σιγουριά κυρίως:Υποστηριζει κανονικα ελληνικο μενου ετσι??Ρωτάω γιατι εσυ το εχεις στα χερια σου ήδη..
Link to comment
Share on other sites

Ενοειται βρε φιλε, ειναι δυνατον να μην εχει Ελληνικα παντου;
Link to comment
Share on other sites

Captain εκτακτη ερωτηση μιας και εισαι γνωστης:

Σήμερα μπήκε στο skroutz η ιδια προσφορα:

https://techhut.gr/tcl-10-pro-t799h-6gb-128gb-ember-gray.html?skr_prm=WyJmNDdkMzUyYS05OTgwLTRkNjAtYTAyMS01NTM5OGQxZTc1YzAiLDE2MTE2NzIwOTUxMTEseyJhcHBfdHlwZSI6IndlYiIsImNwIjoiZiIsInRhZ3MiOiIifV0

 

Πιο είναι πιο safe αυτό ή το amazon??Εσύ τι θα επέλεγες??

Link to comment
Share on other sites

Επιτελους σε σωστη τιμη και στα Ελληνικα καταστηματα οπως You.gr και Plaisio, το TCL 10 Pro πλέον πωλειται στα 299ε, ενω το

TCL 10 Plus στα 249ε

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα ειμαι και εγω κατοχος του τηλεφωνου εδω και τρεις μερες.Υπεροχη οθονη καλες καμερες αρκετα γρηγορο.Το μονο θεμα ειναι αν γνωριζει καποιος δεν μπορω να βρω το ραδιοφωνο (λενε οτι διαθετει) εγω δεν μπορω να το βρω και δευτερο επειδη εχω δυο καρτες δεν μπορω να βαλω στην δευτερη viper παιρνει μονο στην μια.Αν γνωριζει καποιος μπορει να με βοηθησει ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα ειμαι και εγω κατοχος του τηλεφωνου εδω και τρεις μερες.Υπεροχη οθονη καλες καμερες αρκετα γρηγορο.Το μονο θεμα ειναι αν γνωριζει καποιος δεν μπορω να βρω το ραδιοφωνο (λενε οτι διαθετει) εγω δεν μπορω να το βρω και δευτερο επειδη εχω δυο καρτες δεν μπορω να βαλω στην δευτερη viper παιρνει μονο στην μια.Αν γνωριζει καποιος μπορει να με βοηθησει ευχαριστω.

 

Δεν έχει ραδιόφωνο σε χώρες ευρωπαϊκής Ένωσης βάσει νομοθεσίας όπως λένε οι ίδιοι.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

https://www.skroutz.gr/s/26923132/TCL-10-5G-128GB-Mercury-Gray.html ήρθε και στην Ελλάδα το tcl 10 5g. Edited by spy14

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...