Jump to content

Destinator PN


angel1979
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

υπαρχουν χαρτες για Ιταλια και δεστινατορ :)

 

πολυ ωραια αλλα που θα παω να τους κατεβασω??

Thebench Η φυσική θέση του κάθε Προπονητη

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σε όλους. Ειμαι χρήστης ενος HTC P3300 και έχω εγκαταστήσει το destinator PN στη θέση του navimate. πριν λίγες μέρες κατέβασα την πολύ καλή δουλειά των παιδιών με τις κάμερες τις τροχαίας και όλα τα συναφή και έχω το εξής πρόβλημα: Ενώ στο χάρτη μου δείχνει τα σημεία που υπάρχει ειδοποίηση, στα ηχητικά μηνύματα μου λεει σημείο ενδιαφέροντος και γράφει τη φράση αυτή με κόκκινα γράμματα στην οθόνη, χωρίς να λέει τι απ όλα είναι(καμερα εκφοβισμού, ρανταρ κλπ). Τις ηχητικές ειδοποιήσεις τις έχω κατεβάσει και αυτές, αλλά για κάποιο λόγο δεν παίζουν. Μπορεί να με βοηθήσει κάποιος να λύσω αυτό το πρόβλημα; Καθε βοήθεια ευπρόσδεκτη!καλό βράδυ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Ειμαι χρήστης ενος HTC P3300 και έχω εγκαταστήσει το destinator PN στη θέση του navimate. πριν λίγες μέρες κατέβασα την πολύ καλή δουλειά των παιδιών με τις κάμερες τις τροχαίας και όλα τα συναφή και έχω το εξής πρόβλημα: Ενώ στο χάρτη μου δείχνει τα σημεία που υπάρχει ειδοποίηση, στα ηχητικά μηνύματα μου λεει σημείο ενδιαφέροντος και γράφει τη φράση αυτή με κόκκινα γράμματα στην οθόνη, χωρίς να λέει τι απ όλα είναι(καμερα εκφοβισμού, ρανταρ κλπ). Τις ηχητικές ειδοποιήσεις τις έχω κατεβάσει και αυτές, αλλά για κάποιο λόγο δεν παίζουν. Μπορεί να με βοηθήσει κάποιος να λύσω αυτό το πρόβλημα; Καθε βοήθεια ευπρόσδεκτη!καλό βράδυ

Tα 5 αρχεία dat με τα 5 wave πρέπει να έχουν ακριβώς την ίδια ονομασία. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Ειμαι χρήστης ενος HTC P3300 και έχω εγκαταστήσει το destinator PN στη θέση του navimate. πριν λίγες μέρες κατέβασα την πολύ καλή δουλειά των παιδιών με τις κάμερες τις τροχαίας και όλα τα συναφή και έχω το εξής πρόβλημα: Ενώ στο χάρτη μου δείχνει τα σημεία που υπάρχει ειδοποίηση, στα ηχητικά μηνύματα μου λεει σημείο ενδιαφέροντος και γράφει τη φράση αυτή με κόκκινα γράμματα στην οθόνη, χωρίς να λέει τι απ όλα είναι(καμερα εκφοβισμού, ρανταρ κλπ). Τις ηχητικές ειδοποιήσεις τις έχω κατεβάσει και αυτές, αλλά για κάποιο λόγο δεν παίζουν. Μπορεί να με βοηθήσει κάποιος να λύσω αυτό το πρόβλημα; Καθε βοήθεια ευπρόσδεκτη!καλό βράδυ

Καλησπέρα φίλε,

μάλλον δεν έχεις την 5.1.172 έκδοση pn, και γι αυτό δεν σου παίζουν οι ηχητικές ειδοποιήσεις.

Αν δεν φταίει αυτό, στείλε μου πμ να σε βοηθήσω ;)

Φιλικά Μάκης

Destinator-> SpeedCameras - POI

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και καλως σας βρηκα! Συγγνωμη αν "πεταω" καποια ερωτηση απο το πουθενα και αποδυναμωνω ετσι καποια προηγουμενη αλλα χρειαζομαι επειγοντως τη βοηθεια σας: εχω εκδοση του Destinator PN και φορτωμενους χαρτες Ελλαδας, Γερμανιας, Ιταλιας κλπ. Προσφατα δε απεκτησα ενα GPS receiver τριτης γενιας, το GlobalSat 359, το οποιο εχει και διορθωση EGNOS out of the box. Το προβλημα μου - το οποιο το παρατηρησα και στις 3 παραπανω χωρες τις τελευταιες 10 μερες - ειναι οτι καποιες στιγμες, οδηγωντας με σχετικα χαμηλη ταχυτητα, 20-30 χαω., το "βελακι" που δειχνει τη θεση μου πανω στην οθονη/χαρτη μπορεί να βρεθεί στον παράλληλο δρομο απο αυτο που βρισκομαι. Μου ειχε τυχει και στη Λεωφ. Βουλιαγμενης οπου εκανα αρκετες δοκιμες, δειχνοντας με πχ στον παραδρομο, αλλα τοτε ειχα GPS receiver 2ης γενιας, χωρις EGNOS κλπ. Μου το παρουσιαζει τωρα και με αυτον τον εξοπλισμο και αναρωτιεμαι αν υπαρχει θεραπεια, ανεμενα μεγαλυτερη ακριβεια. Τις δοκιμες τις κανω για μια επαγγελματικη εφαρμογη και οποια βοηθεια ειναι super ευπροσδεκτη!

Ευχαριστω εκ των προτερων,

Νικος

Link to comment
Share on other sites

Δεν μεταφέρεις καλύτερα όλο το φάκελο στην κάρτα; Δεν θα χρειαστείς μετά να ξαναεγκαταστήσεις το πρόγραμμα ακόμα και μετά από hard reset. Άλλαξε μόνο μετά τη συντόμευση γιατί η παλιά δεν θα δουλεύει. Ο φάκελος του χάρτη μέσα στο φάκελο του προγράμματος (μαζί με common, destinator.exe κλπ)

Να κανω μαι ερωτηση πανω σε αυτο? Αν το Destinator εγκατασταθει στην καρτα και οχι στην κυρια μνημη του PPC, αυτο θα εχει καποια αρνητικη επιδραση στην ταχυτητα με την οποια εκτελειται το Destinator και κατα συνεπεια η πλοηγηση???

Link to comment
Share on other sites

Να κανω μαι ερωτηση πανω σε αυτο? Αν το Destinator εγκατασταθει στην καρτα και οχι στην κυρια μνημη του PPC, αυτο θα εχει καποια αρνητικη επιδραση στην ταχυτητα με την οποια εκτελειται το Destinator και κατα συνεπεια η πλοηγηση???

Όχι δεν θα έχει τέτοιο πρόβλημα.

Δεν ξέρω αν υπήρχε παλιότερα με αργές CF κάρτες, πάντως τώρα θα είσαι εντάξει.

Link to comment
Share on other sites

Να κανω και μια ακομα ερωτηση παραλληλα με αυτην που εκανα παραπανω:

 

θελω να ορισω στο Destinator να με παει απο το Α στο Β - που εστω απεχουν αρκετα χιλιομετρα μεταξυ τους - μεσα απο συγκεκριμενη διαδρομη. Η γρηγορη (και "μπακαλιστικη" ισως) λύση που σκέφτηκα ηταν να ορισω διαδρομη με "στασεις" ετσι ωστε να του υποδειξω απο που θελω να με παει. Το προβλημα ομως ειναι οτι καθε φορα που φτανει σε καθε μια απο τις ενδιαμεσες στασεις ακουγεται η φωνη "εχετε φτασει στον προορισμο σας" κατι το οποιο επ ουδενι θελω, θελω ολη η διαδρομη/πλοηγηση να εκτελειται ως μια και μονη διαδρομη! Υπαρχει αλλη λυση??? Να του πω δηλαδη οριστε, αυτη ειναι η διαδρομη, εκτελεσε την? ΑΝ κανω πρωτα τη διαδρομη καταγραφοντας την με τη λειτουργια record, υπαρχει τροπος να ζητησω απο το Destinator μετα να την ακολουθησει πιστα???

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!

Link to comment
Share on other sites

Να κανω και μια ακομα ερωτηση παραλληλα με αυτην που εκανα παραπανω:

 

θελω να ορισω στο Destinator να με παει απο το Α στο Β - που εστω απεχουν αρκετα χιλιομετρα μεταξυ τους - μεσα απο συγκεκριμενη διαδρομη. Η γρηγορη (και "μπακαλιστικη" ισως) λύση που σκέφτηκα ηταν να ορισω διαδρομη με "στασεις" ετσι ωστε να του υποδειξω απο που θελω να με παει. Το προβλημα ομως ειναι οτι καθε φορα που φτανει σε καθε μια απο τις ενδιαμεσες στασεις ακουγεται η φωνη "εχετε φτασει στον προορισμο σας" κατι το οποιο επ ουδενι θελω, θελω ολη η διαδρομη/πλοηγηση να εκτελειται ως μια και μονη διαδρομη! Υπαρχει αλλη λυση??? Να του πω δηλαδη οριστε, αυτη ειναι η διαδρομη, εκτελεσε την? ΑΝ κανω πρωτα τη διαδρομη καταγραφοντας την με τη λειτουργια record, υπαρχει τροπος να ζητησω απο το Destinator μετα να την ακολουθησει πιστα???

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!

Από ότι ξέρω δυστυχώς εύκολη λύση δεν υπάρχει... αυτό που μπορείς να κάνεις, είναι να ορίσεις την διαδρομή που θέλεις και μετά βλέποντας την διαδρομή να δηλώσεις αποφυγές ώστε να σε πάει από εκεί που θέλεις εσύ.

Όσο για το record διαδρομής, σίγουρα δεν γίνετε να σου την δώσει το destinator για πλοήγηση, απλά μόνο για να την δεις.

Φιλικά Μάκης

Destinator-> SpeedCameras - POI

Link to comment
Share on other sites

Μηπως λυση ειναι να απενεργοποιησω (διαγραφοντας τα ισως???) τα φωνητικα αρχεια "εχετε φτασει στον προορισμο σας" ή "σε 200 μετρα εχετε φτασει στον προορισμο σας" ωστε να μην τα βρισκει το Destinator και κατα συνεπεια να μην τα εκφωνει??? Μια ιδεα, δεν ξερω αν στεκει...
Link to comment
Share on other sites

Για την εφαρμογη που το χρειαζομαι αυτο δεν ειναι απαραιτητο, οποτε μαλλον θα το δοκιμασω (φυλασσοντας backup φυσικα). Σε ποιο directory ειναι αυτο το αρχειο? Το αφαιρεσα απο το Destinator/Common/Interface/Voice/Greek αλλα ακομα ακουγεται!!!
Link to comment
Share on other sites

Για την εφαρμογη που το χρειαζομαι αυτο δεν ειναι απαραιτητο, οποτε μαλλον θα το δοκιμασω (φυλασσοντας backup φυσικα). Σε ποιο directory ειναι αυτο το αρχειο? Το αφαιρεσα απο το Destinator/Common/Interface/Voice/Greek αλλα ακομα ακουγεται!!!

Περίεργο αυτό. Μόνο το Destinator PN έχεις εγκατεστημένο ? :confused:

Link to comment
Share on other sites

DANGEROUS POINTS GR UPDATE ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ

 

Εδώ θα ανεβαίνουν κάθε μήνα τα τελευταία updates με τα επικίνδυνα σημεία του Εθνικού και Eπαρχιακού Οδικού δικτύου.

Για οποιαδήποτε σχόλια, παραινέσεις ,προβλήματα επισκεφθείτε το forum του bloka .com ..

 

*Utility Version Information*

 

Name.......................: -=DanGerOuS PoiNtS=-

Update Version............: January 2007

Posted by............ : HaRisG & MinOtaVrS

Posted on............: 26/01/2007

 

*General Information*

 

Type: Destinator Utility

Platform : Destinator 6.x, Destinator PN

Cab File: DPGR_U_01_07.cab

Support: Bloka Forum

Date : 26 Jan 2007

 

Θα τα βρείτε στο παρακάτω link (special thanks to Βloka.com)

 

click here !!

 

enjoy .. :cool:

 

HaRisG & MinOtaVrS

 

Link to comment
Share on other sites

Περίεργο αυτό. Μόνο το Destinator PN έχεις εγκατεστημένο ? :confused:

 

Ναι, τελικα υπηρχαν 2 sub-directories σχετικα, τα

Destinator/Common/Interface/Voice/Greek και Destinator/Common/Interface/Voice/All οπου το Greek ειχε μονο ελληνικα φωνητικα αρχεια ενω το All και αλλων γλωσσων, τα αφαιρεσα και απο τα 2 και δουλευει σχετικα καλα - δεν ακουγεται τιποτα φτανοντας στις επιμερους στασεις, παρα μονο αυτο το πνιχτο μπιπ στο τελος της ανακοινωσης (που αν δεν το ξερεις οτι υπαρχει δεν το προσεχεις...)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και καλως σας βρηκα! Συγγνωμη αν "πεταω" καποια ερωτηση απο το πουθενα και αποδυναμωνω ετσι καποια προηγουμενη αλλα χρειαζομαι επειγοντως τη βοηθεια σας: εχω εκδοση του Destinator PN και φορτωμενους χαρτες Ελλαδας, Γερμανιας, Ιταλιας κλπ. Προσφατα δε απεκτησα ενα GPS receiver τριτης γενιας, το GlobalSat 359, το οποιο εχει και διορθωση EGNOS out of the box. Το προβλημα μου - το οποιο το παρατηρησα και στις 3 παραπανω χωρες τις τελευταιες 10 μερες - ειναι οτι καποιες στιγμες, οδηγωντας με σχετικα χαμηλη ταχυτητα, 20-30 χαω., το "βελακι" που δειχνει τη θεση μου πανω στην οθονη/χαρτη μπορεί να βρεθεί στον παράλληλο δρομο απο αυτο που βρισκομαι. Μου ειχε τυχει και στη Λεωφ. Βουλιαγμενης οπου εκανα αρκετες δοκιμες, δειχνοντας με πχ στον παραδρομο, αλλα τοτε ειχα GPS receiver 2ης γενιας, χωρις EGNOS κλπ. Μου το παρουσιαζει τωρα και με αυτον τον εξοπλισμο και αναρωτιεμαι αν υπαρχει θεραπεια, ανεμενα μεγαλυτερη ακριβεια. Τις δοκιμες τις κανω για μια επαγγελματικη εφαρμογη και οποια βοηθεια ειναι super ευπροσδεκτη!

Ευχαριστω εκ των προτερων,

Νικος

 

Καμια βοηθεια επ' αυτου? Ξαναεκανα δοκιμη στην ιδια διαδρομη και στα ιδια σημεια με παρουσιαζει να ειμαι σε αλλο δρομο απο αυτο που βρισκομαι! Καμια εξηγηση???????

Link to comment
Share on other sites

Καμια βοηθεια επ' αυτου? Ξαναεκανα δοκιμη στην ιδια διαδρομη και στα ιδια σημεια με παρουσιαζει να ειμαι σε αλλο δρομο απο αυτο που βρισκομαι! Καμια εξηγηση???????

 

Xmm afto exei anaferthei kai apo allous xrhstes alla to eixa sunanthsei palaiotera(*****arismeno dll) kai egw h kati paizei me to gps sou h ftaiei to maimoudenio dll .. :cool:

Link to comment
Share on other sites

Να ψαχτώ δηλαδη αν το Destinator που εχει μεσα το PPC ειναι ...κλοπια? Ρωταω γιατι τα εχω αγορασει πακετο σε super φιλικη τιμη (σχεδον μου τα χαριζαν αλλα επεμενα να δωσω κατι...) για να κανω καποια πειραματα και δεν αποκλειω τιποτα. Ειναι τα συμπτωματα που περιγραφω ενδειξη μη σπασμενου Destinator? Minotavrs σε ευχαριστω για τις αμεσες απαντησεις!
Link to comment
Share on other sites

Να ψαχτώ δηλαδη αν το Destinator που εχει μεσα το PPC ειναι ...κλοπια? Ρωταω γιατι τα εχω αγορασει πακετο σε super φιλικη τιμη (σχεδον μου τα χαριζαν αλλα επεμενα να δωσω κατι...) για να κανω καποια πειραματα και δεν αποκλειω τιποτα. Ειναι τα συμπτωματα που περιγραφω ενδειξη μη σπασμενου Destinator? Minotavrs σε ευχαριστω για τις αμεσες απαντησεις!

 

Akrivws einai ena simptwma ...

den kanei tipota.. :cool:

Link to comment
Share on other sites

Να ψαχτώ δηλαδη αν το Destinator που εχει μεσα το PPC ειναι ...κλοπια? Ρωταω γιατι τα εχω αγορασει πακετο σε super φιλικη τιμη (σχεδον μου τα χαριζαν αλλα επεμενα να δωσω κατι...) για να κανω καποια πειραματα και δεν αποκλειω τιποτα. Ειναι τα συμπτωματα που περιγραφω ενδειξη μη σπασμενου Destinator? Minotavrs σε ευχαριστω για τις αμεσες απαντησεις!

 

Ευχαριστω! ("σπασμενου" εννοουσα, δεν ξερω πως ξεφυτρωσε και το "μη" εκει αναμεσα...)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...