Jump to content

Destinator PN


angel1979
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

...σε ευχαριστώ φίλε μου...πες μου μόνο πόσο το πήρες ...

το βρίσκω 140€ ...και νομίζω οτι είναι λίγο ακριβό..

...χάρτες ;) ..που μπορούμε να βρούμε :shifty: ??

Δες εδώ: http://www.pda4u.gr/view_product.php?product=FOBGPSM

και εδώ: http://www.play247.gr/index.php?main_page=product_info&products_id=2849

 

Φιλικά Μάκης

Φιλικά Μάκης

Destinator-> SpeedCameras - POI

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στο PN πώς κάνουμε Minimize ενώ τρέχει?

Δεν μπορούμε. Εγώ στο 9000 πατώ το "WinKey" στο πληκτρολόγιο, και από την έναρξη επιλέγω το "Today" οπότε είναι σαν να γίνεται minimized το PN.

:cool:Κάνω Online Backup 2,25GB αυτόματα μέσω Mozy ... Δες περισσότερα...

Υπόγραψε Online για την Μηνιαία Χρέωση της Wind Live TV εδώ http://www.petitiononline.com/windtv/petition.html και τοποθέτησε τον σύνδεσμο Κι Εσύ στην Υπογραφή σου στα Fora που συγγράφεις.

Wind - Θέλω Φθηνή Live Tv, Τώρα!

Link to comment
Share on other sites

Επειδη σκεφτομαι σοβαρα να αγορασω το Pn μπορει κανεις να με βοηθησει στην εγκατασταση του ??

Γιατί ενώ η έκδοση 5.1.80 τρέχει μια χαρα (βεβαια με τις βλακειες του στιγματος) όταν παω να εγκαταστήσω τη 5.1.172(δοκιμαστικα) μου γραφει ,αφού γινει κανονικά η εγκατασταση, μολις το τρεχω : (destinator or some components could not be found . Be sure that the path is correct and that the needed libraries are available).

 

Την εγκατασταση την εκανα τρεχοντας τα cab απο τη storage card. (παιζει ρολο που εχω γερμανικα windows??)

 

Δεν θελω να το αγορασω και μετα να μην τρεχει γιατι αν καταλαβα καλά την έκδοση 5.1.172 πουλανε.

Yπάρχουν δυο τρόποι για να πετύχεις…

1)ποτέ μη λες όλα όσα ξέρεις

2)

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει σημασία που έχεις Γερμανικά windows.

 

Στην αυθεντική έκδοση θα πρέπει να τρέξεις το Main.cab, το Greek,cab και το Forlinks.cab και να βάλεις τους χάρτες στην SD/DestinatorApps. Αν έχεις wm5 να επιλέξεις device ως προορισμό εγκατάστασης.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει σημασία που έχεις Γερμανικά windows.

 

Στην αυθεντική έκδοση θα πρέπει να τρέξεις το Main.cab, το Greek,cab και το Forlinks.cab και να βάλεις τους χάρτες στην SD/DestinatorApps. Αν έχεις wm5 να επιλέξεις device ως προορισμό εγκατάστασης.

 

Εχω windows mobile 2002. Την 5.1.80 την ειχα εγκταστησει με τον τροπο που λες και λειτουργουσε.

 

Στην 5.1.172 όμως, ενω κανω την ιδια διαδικασια μου βγαζει το προβλημα που αναφερω. Μηπως παιζει ρολο που εχω και την 5.1.80 μέσα (στη storage) . Πρεπει να κανω κανα hard reset ? Ή δεν είναι αυτο το πρόβλημα?

 

(Σορρυ αλλά θελω να δω οτι λειτουργει και η αλλη εκδοση πριν προβω σε καποια αγορα του προιοντος.)

Yπάρχουν δυο τρόποι για να πετύχεις…

1)ποτέ μη λες όλα όσα ξέρεις

2)

Link to comment
Share on other sites

Εχω windows mobile 2002. Την 5.1.80 την ειχα εγκταστησει με τον τροπο που λες και λειτουργουσε.

 

Στην 5.1.172 όμως, ενω κανω την ιδια διαδικασια μου βγαζει το προβλημα που αναφερω. Μηπως παιζει ρολο που εχω και την 5.1.80 μέσα (στη storage) . Πρεπει να κανω κανα hard reset ? Ή δεν είναι αυτο το πρόβλημα?

 

(Σορρυ αλλά θελω να δω οτι λειτουργει και η αλλη εκδοση πριν προβω σε καποια αγορα του προιοντος.)

 

Έχεις απόλυτο δίκιο, δε πρόκειται να καταφέρεις ποτέ να βάλεις αυτή την έκδοση στο PDA σου. Προφανώς για να υποστηρίξουν τα wm5 κόψανε τα windows mobile 2002.

Link to comment
Share on other sites

ok . Ευχαριστω παντως . Αν κανεις αλλος ξέρει κανα κόλπο ώστε να εγκατασταθει θα ημουν ευγνωμων.

Yπάρχουν δυο τρόποι για να πετύχεις…

1)ποτέ μη λες όλα όσα ξέρεις

2)

Link to comment
Share on other sites

Μία λύση είναι να αγοράσεις μία άδεια χρήσης και να τη δουλέψεις με την original 5.1.80 (ή να δοκιμάσεις το D6 για 2003) ώστε να μην έχει προβλήματα!
Link to comment
Share on other sites

Μία λύση είναι να αγοράσεις μία άδεια χρήσης και να τη δουλέψεις με την original 5.1.80 (ή να δοκιμάσεις το D6 για 2003) ώστε να μην έχει προβλήματα!

pos mporei kapoios na agorasei mia(1) adeia?

[sIGPIC][/sIGPIC]Ericsson 197,337,388,768,688,788,T39,T68_SE P900,K500,P910,K750,W800,K800,W910,T650,C905,X1,X10mini+pro_Nokia 6150,3210,8210,7110,6510,3650,6100,6600,6680,9500_Motorola MicroTac 7500,StarTac130,V3x,K1_Panasonic G500,GD90,GD92_Siemens C25,SL45,SX1,S65_Sharp GX20,GX30_Samsung D600,B2100,Galaxy SIII, Sonim XP1, Qtek8010,2020i,S100,9100,8310_iPAQ 6515,hx4700_O2 XDA IIs_Dell Axim X51V_FSC N560_MIO A701_SONY Xperia S,J,T,,Z,Z2_Z5_iPhone 3GS,4,5.6,7
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας. Αγόρασα το Destinator PN από κατάστημα και αφού μου έβγαλε την πίστη να πετύχω την ενεργοποίηση τελικά δεν είμαι σίγουρος ότι το εγκατέστησα σωστά γιατί δεν έχω ελληνικά ούτε στα menu ούτε στα φωνητικά μηνύματα. Παρακαλώ αν μπορεί κάποιος να μου απαντήσει στις παρακάτω ερωτήσεις θα ήμουν ευγνώμων.

 

1. Κατ' αρχήν δεν είμαι σίγουρος ότι αγόρασα την καλύτερη έκδοση του Destinator. Από ότι διάβασα σε αυτό το forum, το Destinator PN αποτελείται από 2 CD και ένα βιβλίο 117 σελίδων. Το δικό μου πακέτο έχει τη φίρμα της Telematix και περιέχει μόνο 1 CD και ένα βιβλίο (ελληνικό) 32 σελίδων, για την τιμή των 165 €. Όμως έχει την τελευταία έκδοση του προγράμματος και τους πιο πρόσφατους χάρτες για την Ελλάδα (Αγγλικό και Unicode). Πρόκειται για άλλη έκδοση/διανομή; Δεν είναι η αυθεντική; Στην αυθεντική έκδοση το δεύτερο CD τί περιέχει;

 

2. Η διαδικασία της ενεργοποίησης ήταν απαράδεκτα επίπονη και οι οδηγίες ιδιαίτερα παραπλανητικές. Αφού ακολούθησα κατά γράμμα τις οδηγίες στο βιβλίο, εγκατέστησα την κονσόλα και το πρόγραμμα χωρίς πρόβλημα, αλλά μόλις πατούσα το κουμπί "γρήγορη ενεργοποίηση" το πρόγραμμα μου απαντούσε "Η ενεργοποίηση δεν επιτρέπετε" (sic) χωρίς καμία άλλη εξήγηση. Μετά άρχισα να ψάχνω τις υπόλοιπες επιλογές της κονσόλας και προσπάθησα να ενεργοποιήσω το πρόγραμμα μέσω των επιλογών "Δήλωση προγράμματος μέσω του Web" και "Υποστήριξη πελατών του Destinator". Τζίφος! To site δεν δεχόταν τα στοιχεία μου και δεν μου εξηγούσε γιατί! Τελικά αποφάσισα να πάρω τηλέφωνο της Telematix για βοήθεια. Στο τηλέφωνο απάντησε ένα ηχογραφημένο μήνυμα που έλεγε ότι η ενεργοποίηση του Destinator γίνεται μέσω του site της. Μπαίνω στο site της Telematix και αρχίζω να διαβάζω τις οδηγίες (οι οποίες ήταν διαφορετικές από αυτές που έγραφε στο βιβλίο) και ξανακάνω όλη τη διαδικασία από την αρχή με manual ενεργοποίηση (η γρήγορη ενεργοποίηση και πάλι δεν λειτουργούσε). Μόλις φτάνω στην διαδικασία εύρεσης του αναγνωριστικού της συσκευής για άλλη μια φορά οι οδηγίες ήταν άλλα αντ' άλλων. Έλεγαν ότι πρέπει να πάω σε ένα συγκεκριμένο menu του προγράμματος και στο κάτω μέρος της οθόνης θα φαινόταν το αναγνωριστικό. Αμ δε! Το destinator στο PPC μου δεν μπορούσε να μετακινηθεί σε κανένα menu! Ξαναπαίρνω τηλέφωνο στην Telematix (αυτή τη φορά σε άλλο νούμερο που βρήκα στο site τους). Μου απαντά μια ευγενική κυρία ότι δεν μπορεί να με βοηθήσει και μου δίνει ένα νούμερο 9011xxxx οποίο θα με βοηθούσαν με χρέωση 1 ευρώ ανά λεπτό!!! Τα πήρα στο κρανίο! Τα κλείνω όλα και αρχίζω τους αυτοσχεδιασμούς και τις αλχημείες. Τελικά μετά από κανένα δίωρο (ακόμα) ψάξιμο βρήκα μια λύση. Άρχισα την ενεργοποίηση του χάρτη με χειροκίνητο τρόπο, διάβασα έτσι το αναγνωριστικό, ξαναμπαίνω στο site της Telematix βάζω το κλειδί της άδειας και το αναγνωριστικό, και παίρνω το κλειδί ενεργοποίησης και επιστρέφω στον χάρτη για να ολοκληρώσω την ενεργοποίηση. Ερώτηση: Κι εσείς αγαπητοί φίλοι τα ίδια τραβήξατε για να ενεργοποιήσετε το Destinator ή εγώ είμαι ο μόνος ταλαίπωρος; Οι εταιρίες δεν θα έπρεπε να διευκολύνουν όσους αγοράζουν τα προγράμματά τους; Ή αρέσκονται να τους παιδεύουν με αυτόν τον τρόπο;

 

3. Τελικά το πρόγραμμα τώρα φαίνεται να δουλεύει καλά αλλά (αν και εγκατέστησα δυο γλώσσες Αγγλικά και Ελληνικά) δεν μου εμφανίζει ούτε ελληνικά μενού ούτε ελληνικές φωνητικές οδηγίες. Στα Settings>Look & Feel υπάρχει μόνο η επιλογή "Default" και στα Voice Prompts και στο Skin. Ξαναεγκατέστησα την Ελληνική γλώσσα από την κονσόλα, χωρίς όμως να αλλάξει τίποτα. Έχει κανείς καμιά ιδέα τί μπορεί να φταίει; (Σημειωτέον ότι ξεκίνησα την εγκατάσταση του Dest μετά από hard reset για να είμαι σίγουρος... (τρομάρα μου...)

 

4. Τελικά το πρόγραμμα το έχω δηλώσει μόνο στο site της Telematix. Έχει νόημα να το δηλώσω και στα sites των NGI ή Destinator ή δεν χρειάζεται;

 

Ευχαριστώ και καλό βράδυ.

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα να ερχόσουν σε επαφή με την NGI. Σε 10 λεπτά και θα είχες ενεργοποιήσει το λογισμικό και θα είχες και την αίσθηση ότι υπάρχουν άνθρωποι που με μεράκι και υπομονή θα ήταν δίπλα σου να σε βοηθήσουν.
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι για να γράψεις όλο αυτό το κείμενο πρέπει να ταλαιπωρήθηκες αρκετά.

H Telematix θα έπρεπε να περιλαμβάνει στο CD της και τα αρχεία για SD installation.

 

Καταρχήν κατεβάζεις το manual από εδώ:

 

http://www.ngi.gr/page.php?pageid=50&languageid=2

 

στη σελίδα 116 παράρτημα B υπάρχουν αναλυτικότατες οδηγίες για την ενεργοποίηση του προγράμματος

 

Στη συνέχεια κάνεις ένα hard reset το PDA σου. Αντέγραψε τα εξής αρχεία στην SD σου:

 

1. Cd\Indep\2577/Main.cab

2. Cd\Indep\2577\lang\Greek.cab

Τα τρέχεις κάνοντας ένα κλικ πάνω του και το Destinator εγκαταστάθηκε

 

Στη συνέχεια αντιγράφεις το φάκελο cd\forlinks στο pda στο My device/DestinatorApps/Destinator/Common

 

Τρέχεις το Destinator και βάζεις τους κωδικούς που προέκυψαν από την ενεργοποίηση και είσαι ΟΚ

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα να ερχόσουν σε επαφή με την NGI. Σε 10 λεπτά και θα είχες ενεργοποιήσει το λογισμικό και θα είχες και την αίσθηση ότι υπάρχουν άνθρωποι που με μεράκι και υπομονή θα ήταν δίπλα σου να σε βοηθήσουν.

 

Και πού να το ξέρω αυτό;

Στις οδηγίες δεν ανέφεραν πουθενά την NGI. Μόνο Telematix και Destinator έγραφε.

Για αυτό ρώτησα αν έχω άλλη έκδοση από την κανονική. Τελικά άλλη είναι η έκδοση που πουλάει η NGI και άλλη αυτή που πουλάει η Telematix;

Link to comment
Share on other sites

Φίλε zepelin ευχαριστώ για τις οδηγίες.

 

Πιστεύω ότι για να γράψεις όλο αυτό το κείμενο πρέπει να ταλαιπωρήθηκες αρκετά.

 

Πράγματι, μου έφαγε μισή μέρα.

 

H Telematix θα έπρεπε να περιλαμβάνει στο CD της και τα αρχεία για SD installation.

 

Συγγνώμη, αν κατάλαβα καλά λες ότι η όλη η ταλαιπωρία ήταν επειδή το εγκατέστησα σε SD; Αν το έβαζα στην κύρια μνήμη θα δούλευε η γρήγορη ενεργοποίηση;

 

Καταρχήν κατεβάζεις το manual από εδώ:

 

http://www.ngi.gr/page.php?pageid=50&languageid=2

 

στη σελίδα 116 παράρτημα B υπάρχουν αναλυτικότατες οδηγίες για την ενεργοποίηση του προγράμματος

 

Κατέβασα το manual και διάβασα της οδηγίες του Παραρτήματος Β. Στις οδηγίες όλα πάνε καλά μέχρι του σημείου 5 που λέει να εισάγω το αναγνωριστικό της συσκευής. Δεν εξηγεί πώς το βρίσκεις. (Τέλος πάντων, εγώ το ξεπέρασα αυτό το σημείο, απλώς το αναφέρω για άλλους χρήστες που ενδεχομένως κολλήσουν εκεί.)

 

Στη συνέχεια κάνεις ένα hard reset το PDA σου. Αντέγραψε τα εξής αρχεία στην SD σου:

 

1. Cd\Indep\2577/Main.cab

2. Cd\Indep\2577\lang\Greek.cab

Τα τρέχεις κάνοντας ένα κλικ πάνω του και το Destinator εγκαταστάθηκε

 

Στη συνέχεια αντιγράφεις το φάκελο cd\forlinks στο pda στο My device/DestinatorApps/Destinator/Common

 

Τρέχεις το Destinator και βάζεις τους κωδικούς που προέκυψαν από την ενεργοποίηση και είσαι ΟΚ

 

Ευχαριστώ πολύ, δούλεψε μια χαρά!

Υπάρχει τρόπος αυτή η διαδικασία να γίνει και από την κονσόλα;

 

Ευχαριστώ και πάλι.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!!!!

 

Εχω μια απορια, εχω το Mio A201 και εγκατεστησα το destinatoρ PN στην συσκευη αλλα τους χαρτες του εχει στην καρτα, αμα το κανω remove και το εγκαταστησω στην καρτα το προγραμα θα ειπαρχει προβλημα???

 

Θελω να ελευθερωσω την λιγο την μνημη του και ρωταω πριν προβω σε καποια ενεργια...

 

Ευχαριστω!!

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι για να γράψεις όλο αυτό το κείμενο πρέπει να ταλαιπωρήθηκες αρκετά.

H Telematix θα έπρεπε να περιλαμβάνει στο CD της και τα αρχεία για SD installation.

 

Καταρχήν κατεβάζεις το manual από εδώ:

 

http://www.ngi.gr/page.php?pageid=50&languageid=2

 

στη σελίδα 116 παράρτημα B υπάρχουν αναλυτικότατες οδηγίες για την ενεργοποίηση του προγράμματος

 

Στη συνέχεια κάνεις ένα hard reset το PDA σου. Αντέγραψε τα εξής αρχεία στην SD σου:

 

1. Cd\Indep\2577/Main.cab

2. Cd\Indep\2577\lang\Greek.cab

Τα τρέχεις κάνοντας ένα κλικ πάνω του και το Destinator εγκαταστάθηκε

 

Στη συνέχεια αντιγράφεις το φάκελο cd\forlinks στο pda στο My device/DestinatorApps/Destinator/Common

 

Τρέχεις το Destinator και βάζεις τους κωδικούς που προέκυψαν από την ενεργοποίηση και είσαι ΟΚ

Συγγνωμη αλλα θεωρω απαραδεκτο να λετε συνεχως στους χρηστες να κανουν hard reset πριν την εγκατασταση.Εχω εγκαταστησει το PN χωρις κανενα hard reset και τρεχει μια χαρα.Προς θεου καθε φορα που εγκαθιστουμε ενα προγραμμα να κανουμε και hard reset.

Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου

http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα! Θέλω να ρωτήσω αν κάποιος έχει χρησιμοποιήσει το Navimate (http://www.navimate.gr) και αν έχει μείνει ικανοποιημένος απο την κάλυψη σε χαρτογραφικό υλικό?? Ποια είναι η γνώμη σας? Ανήκω στην Symbian οικογένεια και επειδή η Destinator μας έχει τρελάνει στην αναμονή, και επειδή η εμπειρία μου απο Smart2go και Tomtom δεν είναι οι καλύτερες όσον αφορά κάλυψη και λάθη δρόμων, ήθελα να μάθω πρακτικά αν κάποιος το χρησιμοποίησε και τι εντυπώσεις του άφησε.. Ευχαριστώ προκαταβολικά
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα! Θέλω να ρωτήσω αν κάποιος έχει χρησιμοποιήσει το Navimate (http://www.navimate.gr) και αν έχει μείνει ικανοποιημένος απο την κάλυψη σε χαρτογραφικό υλικό?? Ποια είναι η γνώμη σας? Ανήκω στην Symbian οικογένεια και επειδή η Destinator μας έχει τρελάνει στην αναμονή, και επειδή η εμπειρία μου απο Smart2go και Tomtom δεν είναι οι καλύτερες όσον αφορά κάλυψη και λάθη δρόμων, ήθελα να μάθω πρακτικά αν κάποιος το χρησιμοποίησε και τι εντυπώσεις του άφησε.. Ευχαριστώ προκαταβολικά

Μπορεις να χρησιμοποιησεις το ΤΙΒΟ το οποιο ειναι σαν το μηχανακι της Navimate αλλα "φοραει" χαρτες της NGI δηλ αυτους του Destinator.Δες εδω αμα σε ενδιαφερει http://www.elasyn.gr/

Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου

http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να γυρίσω πίσω απο vga σε qvga ανάλυση το PN?

κάποιο αρχείο πρέπει να είναι που το είχα αλλάξει όταν ήθελα vga αλλά τώρα που θα κατέβω Αθήνα δε θέλω να μου βγούν τα μάτια...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα! Θέλω να ρωτήσω αν κάποιος έχει χρησιμοποιήσει το Navimate (http://www.navimate.gr) και αν έχει μείνει ικανοποιημένος απο την κάλυψη σε χαρτογραφικό υλικό?? Ποια είναι η γνώμη σας? Ανήκω στην Symbian οικογένεια και επειδή η Destinator μας έχει τρελάνει στην αναμονή, και επειδή η εμπειρία μου απο Smart2go και Tomtom δεν είναι οι καλύτερες όσον αφορά κάλυψη και λάθη δρόμων, ήθελα να μάθω πρακτικά αν κάποιος το χρησιμοποίησε και τι εντυπώσεις του άφησε.. Ευχαριστώ προκαταβολικά

 

To έχω χρησιμοποιήσει (πριν από 1,5 μήνα NGi - Βόλο) απλά απαράδεκτο! Ίσως το χειρότερο σύστημα που έχει κυκλοφορήσει ποτέ στην Ελλάδα. Τόσο από πλευράς hardware όσο κι από software και χάρτες!

http://www.ngi.gr/forum/viewtopic.php?t=1186

Link to comment
Share on other sites

Συγγνωμη αλλα θεωρω απαραδεκτο να λετε συνεχως στους χρηστες να κανουν hard reset πριν την εγκατασταση.Εχω εγκαταστησει το PN χωρις κανενα hard reset και τρεχει μια χαρα.Προς θεου καθε φορα που εγκαθιστουμε ενα προγραμμα να κανουμε και hard reset.

 

Επέτρεψε μου να διαφωνήσω! Δυστυχώς έχουμε να κάνουμε με Windows. Αν θέλει κάποιος μπορεί να τη "ψάξει" για 20 μέρες και να λύσει ένα πρόβλημα. Δυστυχώς η πλειοψηφία των περιπτώσεων αντιμετωπίζεται με ένα Hard reset, ειδικά αν ο χρήστης δεν είναι και τόσο εξοικειωμένος με τα PDA

Τα PDA έχουν πάρα πολλά χαρακτηριστικά που κάνουν την υποστήριξη δύσκολη (πολλά μοντέλα με διαφορετικά firmware, περιφερειακά κλπ.). Οι δε αντιπροσωπείες στην Ελλάδα απλά κάνουν box moving και νίπτουν τας χείρας τους όταν πρόκειται για τεχνική υποστήριξη!

Υπάρχει το εξής παράδοξο στην Ελληνική αγορά σε σχέση με τις υπόλοιπες χώρες τις Ευρώπης:

Οι πωλήσεις των PDA στην Ελλάδα είναι περισσότερες των PNA. Αυτό έχει εξήγηση: κατά καιρούς έχουν κυκλοφορήσει πολλά PNA (mio 268, mio 269, garmin, sony, κλπ.) Οι χρήστες που τα αγόρασαν εγκλωβίστηκαν μιας και δεν είχαν Ελληνικό Interface, Ελληνικές φωνητικές οδηγίες και το κυριότερο καλό χάρτη.

Χάθηκε λοιπόν η εμπιστοσύνη σε τέτοια συστήματα με αποτέλεσμα να μπαίνουν στην αγορά των PDA χρήστες οι οποίοι το μόνο που θέλουν είναι ένα μηχάνημα για πλοήγηση.

Ένας άλλος λόγος είναι ότι υπάρχουν πλέον τηλέφωνα - PDA με GPS που είναι επίσης δελεαστικά σε μη μυημένους χρήστες. Για παράδειγμα χθες μας πήρε κάποιος τηλέφωνο για τεχνική υποστήριξη και μας ζητούσε να του πούμε πως μπορεί να σώσει έναν αριθμό στα contacts του!

Hard reset λοιπόν και πάλι Hard reset!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...