Jump to content

Destinator PN


angel1979
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν θέλω να κάνω συγκριτικό εδώ, αλλά έχεις δοκιμάσει το TomTom Navigator 5;

Απο Ελληνικους χαρτες ομως;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Απο Ελληνικους χαρτες ομως;

Αυτο ειναι το κακο δεν εχει Ελλαδα.Εχω στειλει email ποτε θα βγαλουν Ελλαδα αλλα επι της ουσιας καμμια απαντηση

Η συζήτηση έχει υπερεκτιμηθεί ως μέσο επίλυσης διαφορών
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τροπος να δουλεψει τελικα στο qtek 9000?

Αφου ο Αγγλος δεν γραφει :

“ Χάου αρ γιου”

ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ

“ti kaneis” ?;;;;;;;;;;;?;;;;;;;;;;;;

ΟΧΙ ΑΛΛΑ GREEKLISH!

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τροπος να δουλεψει τελικα στο qtek 9000?

Υπαρχει τροπος να δουλεψει αν δεις στο link που δινει ο zepelin το προβλημα ομως με μενα ειναι οτι δεν κανει εγκατασταση.Εσυ εχεις καταφερει να το εγκαταστησεις;

Η συζήτηση έχει υπερεκτιμηθεί ως μέσο επίλυσης διαφορών
Link to comment
Share on other sites

Pragmatika me xenerwnei h idea oti afta pou exeis grapsei einai idees kai apopseis enos anthropou 31 xronwn. An einai h pragmatikh hlikia sou den dikaiologise na grafeis tetoia pragmata . BTW xerw poli kala otan lew parakalame kai mou dinete kai h efkairia na skeftw an telika ta paidia pou kata kairous exw voithisei egw alla kai tosoi alloi se afto to forum (Johner kplr Geovas lagoudakis kai alloi tosoi pou xechnaw twra) axize ton kopo .

Kapoioi Ellinares san kai tou logou sou pou telika tha se poune oxi mono koroido alla kai m@l@k@ me kanoun na skeftome an telika axizei na bohthas .

 

 

Katholou Filika ..

End of Story...

 

Mάθαμε στο τζάμπα...αυτό κάποια στιγμή θα μας γυρίζει μπούμεραγκ ιδίως όταν μιλάμε για ελληνικές software εταιρείες που αναπτύσσουν ελληνική χαρτογράφηση. Εάν δεν ήταν αυτοί θα ήμασταν ακόμα στο σκοτάδι γιατί όπως γνωρίζουμε οι αλλοδαποί «γραμμένους» μας έχουν.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
ακριβως ετσι ειναι παιδια,δεν λεω οτι δεν εχουμε σπασμενα στα ppc μας,αλλα μιλαμε ΜΟΝΟ για το συκεκριμενο υλικο,ειπαν και αλλα παιδια οτι το εχουν σπασμενο αλλα δεν μας αποκαλεσαν ''κοροιδο'' κανενας,και στο φιναλε μπορει να μην εχουν ολοι την οικονομικη δυνατοτητα να δωσουν 300Ε ακομα εκτος των χρηματων που σκασαν για το ppc τους.ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΣΑΣ....αντε κοροιδα:p :p
Link to comment
Share on other sites

Η ήρεμη δύναμη της ωριμότητας βάζει τα πράγματα στη θέση τους!... :superman: :up: :tease: :p

 

...Όχι σαν εμάς τους απερίσκεπτους, παθιασμένους... νέους! :baby: :ninja: :rotfl:

 

Καλή χρονιά φίλε Λαγουδάκη και σε όλους τους φίλους του φόρουμ, πολλές ευχές! :)

Link to comment
Share on other sites

Eπιτέλους θα δούμε σε vga το destinator.

Δεν ξέρω ποιος το έφτιαξε αλλά...:up::up::up:

http://img480.imageshack.us/img480/3397/screen0013tz.jpg

Καλές μας vga πλοηγήσεις!:D

Link to comment
Share on other sites

Φίλε giogio είσαι ο τυχερός που θα πάρει την τελευταία ποινή του 2005 για τα όσα απαράδεκτα και υβριστικά έγραψες εδώ :)

 

Αυτή είναι η πρώτη προειδοποίηση-ποινή. Στις 3 θα απομακρυνθείς από το φορουμ, ελπίζω όμως οτι δεν θα χρειαστεί. :)

 

Μένουμε στο θέμα μας, τα off topic posts θα αφαιρεθούν. Κάθε off topic μετά το δικό μου θα αφαιρεθεί... Απορίες μέσω PM's.

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια για μια ακομη φορα ρωταω τους κατοχους του Jasjar πως κανετε εγκατασταση στο PN;Εγω καθε φορα μου κανω εγκατασταση στο φακελο του Jasjar δεν εγκαθισταται κανενα αρχειο εκτος απο το preloader.Eχω ρωτησει για το ιδιο θεμα 4 φορες μεσα στο φορουμ και κανεις δεν μου απαντα.Τοσο δυσκολο ειναι να μου απαντησει καποιος;Εγω πως βοηθαω αλλα ατομα;Αντε και καλη χρονια
Η συζήτηση έχει υπερεκτιμηθεί ως μέσο επίλυσης διαφορών
Link to comment
Share on other sites

Φίλε giogio είσαι ο τυχερός που θα πάρει την τελευταία ποινή του 2005 για τα όσα απαράδεκτα και υβριστικά έγραψες εδώ :)

 

Αυτή είναι η πρώτη προειδοποίηση-ποινή. Στις 3 θα απομακρυνθείς από το φορουμ, ελπίζω όμως οτι δεν θα χρειαστεί. :)

 

Μένουμε στο θέμα μας, τα off topic posts θα αφαιρεθούν. Κάθε off topic μετά το δικό μου θα αφαιρεθεί... Απορίες μέσω PM's.

οκ συμφωνω μαζι σου..

Link to comment
Share on other sites

Παιδια για μια ακομη φορα ρωταω τους κατοχους του Jasjar πως κανετε εγκατασταση στο PN;Εγω καθε φορα μου κανω εγκατασταση στο φακελο του Jasjar δεν εγκαθισταται κανενα αρχειο εκτος απο το preloader.Eχω ρωτησει για το ιδιο θεμα 4 φορες μεσα στο φορουμ και κανεις δεν μου απαντα.Τοσο δυσκολο ειναι να μου απαντησει καποιος;Εγω πως βοηθαω αλλα ατομα;Αντε και καλη χρονια

Γιατί δεν βάζεις χύμα όλα τα αρχεία του destinator Pn στην κάρτα και να τρέξεις το destinator.exe;

Όταν είχα βάλει wm5 αυτό έκανα και δούλεψε.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παλικάρια με τους χωματόδρομους τι γίνεται? Πήγα προχθές ανθούσα και με έβγαλε από ένα δρόμο δίπλα στην αττική οδό που ξαφνικά σταμάταγε ο δρόμος (για κάποιο λόγο δεν ολοκληρώθηκε ποτε) και είχε ένα σπίτι μπροστά (αδιέξοδο) . Γυρίζω πίσω , ξαναυπολογίζει διαδρομή και όλα οκ .

Σην επιστροφή όμως με πήγαινε από κάτι δρομάκια για¨4x4΄ χωρίς καν άσφαλτο!!

. Και έχω επιλέξει και quickest route όχι shortest .

 

Τι γίνεται , έχουν βάλει δρόμους που θα κατασκευαστούν στο μέλλον???????

Δεν γίνεται να επιλέξω να με πηγαινει σαν άνθρωπο!!???

Yπάρχουν δυο τρόποι για να πετύχεις…

1)ποτέ μη λες όλα όσα ξέρεις

2)

Link to comment
Share on other sites

Εγω τις τελευταιες 15 μερες εχω ενα προβλημα με το Destinator PN. Εχω την σπασμενη εκδοση με τον χαρτη 2005.Q1.3119. Το ειχα αρκετο καιρο και δεν ειχα κανενα προβλημα μεχρι μια μερα μου αρχιζει τα περιεργα. Οταν βαζω ενα προορισμο μου τον δειχνει, μου κανει routing αλλα δεν τον ανανεωνει. Ας πουμε οτι βαζω να παω απο Πειραια Ομονοια. Μου λεει χ χιλιομετρα, το στιγμα μου ειναι σωστο και αρχιζω να ακολουθω την διαδρομη που μου εδειξε. Μετα απο ενα χιλιομετρο η αποσταση που μου μενει ειναι η ιδια και δεν κανει ανανεωση. Αν βγω εκτος διαδρομης πρεπει να κανω χειροκινητα routing. Το εχει συναντησει αυτο κανενας;

 

 

ΥΓ: Μην μου απαντησει κανενας οτι ειναι προβλημα της σπασμενης εκδοσης γιατι το ειχα 4 μηνες πριν χωρις κανενα προβλημα.

 

ΥΓ2: Εχω κανει και hard reset μηπως και ειχα προβλημα με καποια ρυθμιση αλλα δεν αλλαξε τιποτα.

Samsung S21 Ultra

Samsung Note 9

Samsung Galaxy Watch 4

[c0rrupt3d_tranSm1SS10n]

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα παιδιά και καλή χρονιά. Σήμερα θα κάτσω να διαβάσω όλες τις σελίδες του thread για να μάθω για το πρόγραμμα, μιας και είμαι εδω και λίγες μέρρες κάτωχος του προγράμματος το οποίο το δουλεύω σε ενα πιο ειδικό μηχάνημα το TiBO που του κάνω παρουσίαση εδώ. Θα ήθελα μάλιστα για όποιον ξέρει κάποια στοιχεία, να τα παραθέσει εκεί η και εδώ. Θα ήθελα και απο τον φίλο γείτονα elteo να ζητήσω να τα πούμε και απο κοντά περι αυτού. Ειναι και ευκαιρία να μιλήσουμε και εκτός myphone, μιας και τον γνωρίζω τουλάχιστον 2 χρόνια εδω μέσα ενώ ζεί λίγα χιλιόμετρα παρα πέρα. :)
Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα παιδιά και καλή χρονιά. Σήμερα θα κάτσω να διαβάσω όλες τις σελίδες του thread για να μάθω για το πρόγραμμα, μιας και είμαι εδω και λίγες μέρρες κάτωχος του προγράμματος το οποίο το δουλεύω σε ενα πιο ειδικό μηχάνημα το TiBO που του κάνω παρουσίαση εδώ. Θα ήθελα μάλιστα για όποιον ξέρει κάποια στοιχεία, να τα παραθέσει εκεί η και εδώ. Θα ήθελα και απο τον φίλο γείτονα elteo να ζητήσω να τα πούμε και απο κοντά περι αυτού. Ειναι και ευκαιρία να μιλήσουμε και εκτός myphone, μιας και τον γνωρίζω τουλάχιστον 2 χρόνια εδω μέσα ενώ ζεί λίγα χιλιόμετρα παρα πέρα. :)

Έριξα μια ματιά στην παρουσίαση και λέει για destinator nd.

Aυτό είναι το ίδιο με το Pn αλλά είναι συμβατό με hardware σαν το δικό σου;

Αναβάθμιση στους χάρτες ας πούμε πως κάνεις σε αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Είναι δυνατόν κάποιος να ποστάρει ή να μου στείλει μερικά screenshots PN απο τα Γιάννενα και τα περίχωρα;

Ευχαριστώ.

http://img495.imageshack.us/img495/1736/screen0029xb.th.jpghttp://img495.imageshack.us/img495/4199/screen0039st.th.jpghttp://img495.imageshack.us/img495/3428/screen0048ur.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

1.Πώς βλέπεις την έκδοση των χαρτών;

2.Πώς κάνεις update στους χάρτες;

 

newbie στο θέμα.

1. Πηγαίνεις εκεί που λέει εναλλαγή χαρτών.

2. Απο το site της ngi περνάς τα ανανεωμένα αρχεία στον φάκελο GreeceG.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια. Χρειαζομαι επειγοντος της βοηθεια σας. Προσφατα κατεβασα την εκδοση 2005.Q1.3119 (greek) (της NAMA NGi) του ελληνικου χαρτη για το destinator PN απο το E-mule. Μετα την εγκατασταση του χαρτη και κατα την προσπαθεια εναλλaγης χαρτων εμφανιζει το μηνυμα "ο επιλεγμενος χαρτης δεν ειναι δηλωμενος. θελεται να τον δηλωσεται ? " και στην επιλογη "ΝΑΙ" ζηταει κωδικο αδειας χρησης. ΜΗπως καποιος φιλος μπορει να με βοηθησει να το "ξεπερασω" ? ;)

Αν καποιος μπορει να βοηθησει, please pm me. thanks.

 

έχω και εγώ το ίδιο πρόβλημα. μπορεί να με βοηθήσει κάποιος; Καλή χρονιά btw!

Link to comment
Share on other sites

1. Πηγαίνεις εκεί που λέει εναλλαγή χαρτών.

2. Απο το site της ngi περνάς τα ανανεωμένα αρχεία στον φάκελο GreeceG.

 

έχω τον 2005.Q1.3119 (Greek), CP1253

 

τι λέει;

 

edit: βρήκα στην ngi ότι είναι οι τελευταίοι. Σε λίγο βγαίνουν οι 2005.Q4

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την άμεση απάντηση, όμως γνωρίζεις αν υπάρχει φωνητική πλοήγηση για τα Γιάννενα ή τι λείπει σε γενικές γραμμές για να έχει τις ίδιες λειτουργίες όπως στην Αθήνα, Πάτρα κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...