Jump to content

Destinator PN


angel1979
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια μαλλον θα αγορασω μεσα στην βδομαδα το ΤΙΒΟ Α1000.

Αν προσθεσω τους χαρτες της Βρετανιας στην SD του TIBO, δεν θα δουλεψουν?

 

Αυτο που εχω στο μυλο μου ειναι να προσθεσω αρχεια χαρτων απο καποια αλλη εκδοση destinator. Λιγο δυσκλο να βρω της ιδιας ακριβως εκδοσης.

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι μεταξυ destinator pn kai destinator6.Μηπως μπορει να βοηθησει καποιος.Ευχαριστω...

 

 

Δεν υπάρχει λόγος να το σκέφτεσαι. Αγοράζεις το Destinator PN σήμερα και παίρνεις δωρεάν το Destinator 6 όταν κυκλοφορήσεις επίσημα στην Ελλάδα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μαλλον θα αγορασω μεσα στην βδομαδα το ΤΙΒΟ Α1000.

Αν προσθεσω τους χαρτες της Βρετανιας στην SD του TIBO, δεν θα δουλεψουν?

 

Αυτο που εχω στο μυλο μου ειναι να προσθεσω αρχεια χαρτων απο καποια αλλη εκδοση destinator. Λιγο δυσκλο να βρω της ιδιας ακριβως εκδοσης.

 

Θα δουλέψει, ισχύει ότι ισχύει για το PN

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,δεν μπορώ να οργανώσω μια διαδρομή με πολλές στάσεις.Μπορέι κάποιος να μου πει τα βήματα ένα προς ένα για το destinator 5;Επίσης κατέβασα το destinator 6 περίπου στα 1,6 gb και μέσα μου έχει κάτι περίεργα αρχεία τα οποία δεν είναι εκτελέσιμα στον Η/Υ ενώ ένα άλλο που κατέβασα γύρω στα 150 mb μου το έκναε εγκατάσταση κανονικά;Είναι λογικό αυτό;
Link to comment
Share on other sites

iparxei h dinatothta MinOtaVrS - GriMak suxnoterwn updates gia ta speedcams? giati teleios anaforika vlepw pws to shmeio auto

(E.O. Αγρινιου-Λευκαδας,Στον δρομο προς Λευκαδα μετα την Βονιτσα,και λιγο μετα απο την διασταυρωση για Ακτιο.)

 

DEN uparxei... sto update NOEMBRIOU

kai to shmeio anakoino8ike duo meres meta sto site sigkrithta me to post sas pou kanate... sto myphone

Όσο οι νόμοι των μαθηματικών ανταποκρίνονται στην πραγματικότητα, δεν είναι σαφείς, και όσο σαφείς είναι, δεν ανταποκρίνονται στην πραγματικότητα.

Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites

iparxei h dinatothta MinOtaVrS - GriMak suxnoterwn updates gia ta speedcams? giati teleios anaforika vlepw pws to shmeio auto

(E.O. Αγρινιου-Λευκαδας,Στον δρομο προς Λευκαδα μετα την Βονιτσα,και λιγο μετα απο την διασταυρωση για Ακτιο.)

 

DEN uparxei... sto update NOEMBRIOU

kai to shmeio anakoino8ike duo meres meta sto site sigkrithta me to post sas pou kanate... sto myphone

 

Θα την βαλουν τα παιδια τον επομενο μηνα.:D

Link to comment
Share on other sites

Akrivws etsi einai..

 

Adelfe mou giwrgo pou xathikes ?

 

τρεξιμο φιλε Μπαμπη... τρεξιμο!;)

Αλλα με την καταπληκτικη δουλεια που κανετε, ΟΣΟ και να τρεχω:X , ξερω που την εχουν στημενη και ...κατεβαζω ταχυτητα!:D

Link to comment
Share on other sites

τρεξιμο φιλε Μπαμπη... τρεξιμο!;)

Αλλα με την καταπληκτικη δουλεια που κανετε, ΟΣΟ και να τρεχω:X , ξερω που την εχουν στημενη και ...κατεβαζω ταχυτητα!:D

Thanks m8 na eisai kala.. :D :D

Link to comment
Share on other sites

Φίλος έχει αγοράσει το Mio 350 και θέλει να δοκιμάσει το Destinator PN. Ως γνωστό το pda τρέχει τα 2005 και προσπαθώντας να εγκαταστήσω μια κλόπια δείχνει σαν να το εγκαθιστά κανονικά, βγάζει μήνυμα πως όλα οκ, αλλά δυστυχώς δεν δημιουργεί το exe και ούτε κάνει την εγκατάσταση στην κάρτα αλλά στο pda. Μήπως δεν μπορεί να εγκατασταθεί σε win 2005?
Link to comment
Share on other sites

Φίλος έχει αγοράσει το Mio 350 και θέλει να δοκιμάσει το Destinator PN. Ως γνωστό το pda τρέχει τα 2005 και προσπαθώντας να εγκαταστήσω μια κλόπια δείχνει σαν να το εγκαθιστά κανονικά, βγάζει μήνυμα πως όλα οκ, αλλά δυστυχώς δεν δημιουργεί το exe και ούτε κάνει την εγκατάσταση στην κάρτα αλλά στο pda. Μήπως δεν μπορεί να εγκατασταθεί σε win 2005?

 

Ma sthn main memory sthnete by default asxeta meta an oi pio poli to metaferoun sthn SD ...

 

Oxi den ftaine ta wm2005 kati allo den kaneis swsta ...

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι υποψηφιος αγοραστης pda+gps.Αξιζει να το παρω αυθεντικο?τι παραπανω θα εχω σε σχεση με τα πειραγμενα που κυκλοφορουν?τα αυθεντικα χρειαζεται να πληρωσω κατι εξτρα καθε χρονο για παγιο ή ειναι εφαπαξ οτι πληρωσω?

My PreciousSs!!!

 

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5079Image_1_.jpg

 

GwgosSs...

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν είμαι ο πιο αντικειμενικός για να σου απαντήσω (εκπροσωπώ την NGi την εταιρία που φτιάχνει το χάρτη της Ελλάδας για το Destinator) πρέπει να σου πω τα παρακάτω:

 

Συνήθως η διαφορά ενός pda-gps με Destinator είναι 100 ευρώ σε σχέση με ένα σκέτο pda-gps. Σε αυτή τη τιμή περιλαμβάνεται και κάποια SD (π.χ eten g500+ (pda-phone-gps 599 ευρώ με Destinator και mini SD 512 MB ενώ σκέτο έχει 499 από πλαίσιο)

Συμπέρασμα δίνεις 70 – 80 ευρώ (χωρίς ΦΠΑ) για το Destinator κι έχεις τις εξής παροχές:

 

1. Δωρεάν Αναβάθμιση χαρτών (ήδη έχουν γίνει μέχρι τώρα 5 σημαντικές αναβαθμίσεις χαρτών) η τελευταία: http://www.ngi.gr/page.php?pageid=85&languageid=2 εδώ μπορείς να δεις live το χάρτη: http://www.ngi.gr/page.php?pageid=40&languageid=2

 

2. Υποστήριξη από NGi

3. Δωρεάν αναβάθμιση στο νέο λογισμικό Destinator 6

 

Τέλος συμβάλλεις στην ολοκλήρωση του χάρτη της Ελλάδος και δεν «μπλέκεις» με παράνομα λογισμικά που ενδέχεται να μη παίζουν σωστά στη συσκευή σου.

Link to comment
Share on other sites

Και γω πιστευω οτι αξιζει να το αγορασεις το Destinator για ελλαδα. Καθε τριμηνο βγαινει κανουργιος χαρτης.

 

Φιλτατε zepelin καντε κατι για καρδιτσα... ολοι οι μονοδρομοι (ακομα και γνωστοι-μεγαλοι) ειναι διπλης κατευθυνσης στον χαρτη σας!

 

Κατι αλλο τωρα... εβαλα τον χαρτη UK-Ireland στο Tibo και επαιξε αψοξα! Αλλα ο χαρτης που βρηκα ειναι 2004.Q4. Κυκλοφορει κατι ποιο νεο?

Link to comment
Share on other sites

Και γω πιστευω οτι αξιζει να το αγορασεις το Destinator για ελλαδα. Καθε τριμηνο βγαινει κανουργιος χαρτης.

 

Φιλτατε zepelin καντε κατι για καρδιτσα... ολοι οι μονοδρομοι (ακομα και γνωστοι-μεγαλοι) ειναι διπλης κατευθυνσης στον χαρτη σας!

 

Κατι αλλο τωρα... εβαλα τον χαρτη UK-Ireland στο Tibo και επαιξε αψοξα! Αλλα ο χαρτης που βρηκα ειναι 2004.Q4. Κυκλοφορει κατι ποιο νεο?

 

O τελευταίος χάρτης της Ελλάδας είναι ο 2006.Q3. Στην Ευρώπη 2006.Q1

 

Η Καρδίτσα είναι ήδη έτοιμη αλλά θα βγεί, μαζί με 15 τουλάχιστον επιλέον πόλεις (πλήρων δεδομένων πλοήγησης), με όλο το επαρχιακό δύκτιο της Ελλάδας στο 90% (κύριοι χωματόδρομοι) και φυσικά όλες τις αλλαγές που έχουν προκύψει από τις Δημοτικές εκλογές κι όχι μόνο, μετά το Φεβρουάριο.

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι υποψηφιος αγοραστης pda+gps.Αξιζει να το παρω αυθεντικο?τι παραπανω θα εχω σε σχεση με τα πειραγμενα που κυκλοφορουν?τα αυθεντικα χρειαζεται να πληρωσω κατι εξτρα καθε χρονο για παγιο ή ειναι εφαπαξ οτι πληρωσω?

 

Νομιζω οτι μια καλη προσπαθεια πρεπει να την επικροτουμε.. το ιδιο επραξα κι εγω πριν απο 2 βδομαδες περιπου και δεν το εχω μετανιωσει καθολου..χωρια την υποστηριξη, η οποια ειναι πολυ σημαντικη.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, περασα τον 2006.Q1 της navteq για UK-Ireland και δουλευουν ολα οκ εκτος απο τα "σημεια ενδιαφεροντος" τα οποια δε μπορουν να φορτωσουν. Μολις παταω να ανοιξουν, η οθονη γινεται γκρι και η κλεψιδρα αναποδογυριζει συνεχως.

Το επομενο σταδιο ειναι κλεισιμο της συσκευης.

 

Το προβλημα μπορει να οφειλεται στα παρακατω:

1. Ο χαρτης δεν ειναι συμβατος με το DN (τον βρηκα στον Destinator 6).

2. Ο χαρτης ειναι βαρυς για το Tibo A1000 (δε νομιζω).

3. Η SD μου ειναι πολυ αργη (Kingston 512 απλη)

 

Να θυμησω οτι ο χαρτης 2004.Q4 απο PN επαιξε κανονικα. Ποια ειναι γνωμη σας? Να ψαξω για ποιο καινουργια ver του PN?

Link to comment
Share on other sites

Απ οτι καταλαβα, υπαρχει καποια ασυμβατοτητα του χαρτη λογω της νεας λειτουργειας TMC RDS, η οποια δεν υποστηριζεται απο τον PN.

Αν οντως ισχυει αυτο, ας το επιβεβαιωσει καποιος παρακαλω.

 

Εδω μπορειτε να δειτε και τις διαφορες των 2 εκδοσεων:

UK_Ireland:

UK and the Irish republic 
Version 2004.Q4.3312 - map of NavTeq. Compressed main graph, HLG 3, signed for left side driving, Toll roads, UpSpeed, Simplified TMC V3.1, DST-2337. WES2, Signed map

UK_Ireland:

UK and the Irish republic 
Version 2006.Q1.4156 - map of Navteq. HLG 3, LSD, Toll roads, RDS TMC, WES2, FAS, Long post codes. Mp122. D01. Signed map

By the way... ειδα φωτογραφιες απ το destinator 6 και μπορω να πω οτι μου αρεσε παρα πολυ! ποτε θα εχουμε την ελληνικη εκδοση του? Θα μας αναβαθμισει δωρεαν η εταιρεια ή με καποιο τυπικο ποσο?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια βοήθεια γιατί κοντεύω να τρελαθώ,προσπαθώ να περάσω το destinator pn σε ενα ΜΙΟ 168 που έχω αλλά απο την κονσόλα εγκατάστασης του destinator pn στο pc, μου λέει οτι η συσκευή που έχω συνδέσει δεν είναι συμβατή με την εφαρμογή την ώρα που πάω να κάνω install.τι συμβαίνει;;;;;
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δε γνωρίζω αυτό που ρωτάς για το χάρτη Ευρώπης.

 

Σχετικά με το Destinator 6 θα δοθεί δωρεάν στους χρήστες του PN.

 

Καλημερα.

Αλλάζω συσκευη.Τι πρεπει να κανω για να "μεταφερω" το PN

απο τη μια συσκευη στην αλλη, χωρις να εχω προβληματα

activation,registration κλπ.;

 

Ευχαριστω πολυ και συγχαρητηρια για την πολυ καλη δουλεια στην NGI.

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

re paidia exw ena destinator 6 kai den mou briskei gps.ti lete na ftaei?einai klopia!!

http://i248.photobucket.com/albums/gg174/nithin91/The_Joker_Signature.jpg

 

If you’re good at something, never do it for free...

Link to comment
Share on other sites

re paidia exw ena destinator 6 kai den mou briskei gps.ti lete na ftaei?einai klopia!!

 

Το εκανες πρωτα add στις συσκευες του bluetooth?Εμενα δεν το εβρισκε και μολις το εκανα add δουλευε τελεια:D

iphone 3G & Nokia N82 owner
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...