Jump to content

Destinator PN


angel1979
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας παιδια

 

Εχω ενα XDA Mini S (Qtek 9100) και προσπαθω εδω και 2 μερες να εγκαταστησω το Destinator PN. Βρηκα τα 2cd του προγραματος και οταν παω να κανω install μου λεει οτι μπορει να το κανει μονο στην κυρια μνημη. Και ολως τυχαιως δεν εχω χωρο. Μπορει κανεις να μου δώσει οδηγιες πως να κανω την εγκατασταση??

 

Ακομα εχω ενα φθηνο Altina BT-GPS και εχω βαλει και το τομτομ5 αλλα δεν μπορω να κανω pair. Τα windows του PPC βαζουν com7 ως outgoing θυρα και το menu του tomtom δεν την εχει. Προσπαθησα να συνδεθω και με serial port αλλα χωρις αποτέλεσμα.

 

Please help!!!:cry:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παίδες υπάρχει τρόπος να ακο'υω τις φωνητικές εντολές του ΡΝ από ΒΤ set ανοικτής ακρόασης στο αυτοκίνητο???
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

λογικά αν υπάρχει σωστό profile στο bt του PDA σου ναι

δεν έχει σχέση με το destinator ειδικά - αν μπορείς να κάνεις ο ήχος του PDA να πάει στο bt, τότε και το destinator θα δουλέψει

---

NLS

ilogic.gr

Link to comment
Share on other sites

Mάλλον τα έχεις μπερδέψει λίγο.

Για ποιά Ελληνική εφαρμογή μιλάς;

Θέλω να αναφέρω οτι σε όσα λέω έχω βγάλει την NGi εκτός. Δεν λέω τίποτα για τη δουλειά τους την οποία βρίσκω εξαιρετική.

Αναφέρομαι γενικότερα στο θέμα Destinator.

 

Για τα υπόλοιπα δεν έχω να πω κάτι άλλο...

legontas "ellinikes efarmoges" safos kai enoousa na sigrinis to meridio pou exei i ngi sto destinator (eite afto einai xartes eitai einai ellinikopoiisi) (amesos na me diorthosete...... kai kala)

ta aftonoita (opos to oti den einai elliniki efarmogi) den xreiazetai na anaferontai.......

parola afta omos eno den einai elliniki (diki tous) efarmogi prospathoun panta na kanoun oso ton dinaton kalitero support stous xristes.....

se afto anaferomoun......

kai mias kai i destinator einai i moni etairia pou ipostirikse tin ellada se gps......

afti vrike i ngi afti xrisimopoiise....

mipos prepei na vrizoume-katigoroume tis ipoloipes etairies pou den ipostirizoun tin ellada kai oxi afti pou tin ipostirikse ????

 

kai na sou thimiso kai ta logia sou

--------------------------------------------------

Το άλλο πρόβλημα για την αγορά του προγράμματος είναι η πολύ κακή υποστήριξή του και γενικά το Destinator σαν πρόγραμμα.

Είναι ντροπή να μην έχουν βγάλει μια έκδοση για VGA ή έστω ένα patch.

Στo site της NGi υπάρχουν κάτι αρχεία αλλά είναι ΓΤΠ. Δεν γίνεται δουλειά.

--------------------------------------------------

 

anyway, den ksanaanaferome sto sigkekrimeno thema.....

apla ithela na po tin gnomi mou..

kales apokries kai kali diaskedasi....

-----------------------------------------------

Current Multimedia BOX.: HTC ARTEMIS - P3300 :tease:

-----------------------------------------------

(mou kopsane ta polla polla.... ;-(( )

Link to comment
Share on other sites

kai na sou thimiso kai ta logia sou

--------------------------------------------------

Το άλλο πρόβλημα για την αγορά του προγράμματος είναι η πολύ κακή υποστήριξή του και γενικά το Destinator σαν πρόγραμμα.

Είναι ντροπή να μην έχουν βγάλει μια έκδοση για VGA ή έστω ένα patch.

Στo site της NGi υπάρχουν κάτι αρχεία αλλά είναι ΓΤΠ. Δεν γίνεται δουλειά.

--------------------------------------------------

Τα αρχεία που υπάρχουν στο site της NGi δεν έχουν σχέση με την NGi. Χρήστες τα έχουν φτιάξει και εντάξει πρέπει να πούμε ένα μπράβο για την προσπάθεια, αλλά εμένα δεν με ικανοποιούν.

legontas "ellinikes efarmoges" safos kai enoousa na sigrinis to meridio pou exei i ngi sto destinator (eite afto einai xartes eitai einai ellinikopoiisi) (amesos na me diorthosete...... kai kala)

ta aftonoita (opos to oti den einai elliniki efarmogi) den xreiazetai na anaferontai.......

Πάλι τα ίδια...

Σου λέω η Ελληνικοποίηση και οι χάρτες μια χαρά είναι, το πρόγραμμα δεν είναι καλό.

Τα παραπάνω τι μου τα λες;

 

 

Τελος από μένα. Ό,τι είχα να πω, το είπα.

Link to comment
Share on other sites

Τελος από μένα. Ό,τι είχα να πω, το είπα.

 

χαιρομαι που συμφωνουμε.. ;) :lol:

καλη συνεχεια

-----------------------------------------------

Current Multimedia BOX.: HTC ARTEMIS - P3300 :tease:

-----------------------------------------------

(mou kopsane ta polla polla.... ;-(( )

Link to comment
Share on other sites

Οι καινούριοι χάρτες Version 2005.Q4.3732 (Greek Unicode) παίζουν με το Destinator PN Upgrade Version 5.1.80? Κάτι είχα ακούσει για bug..κι ότι παίζει μόνο με 5.1.78...

Τέλος την Upgrade Version 5.1.80 την βάζουμε πάνω από το Dest 3?

http://image.prntscr.com/image/4a8c53c531ad46bb83cfbc20ce53e8bb.jpeg
Link to comment
Share on other sites

Οι καινούριοι χάρτες Version 2005.Q4.3732 (Greek Unicode) παίζουν με το Destinator PN Upgrade Version 5.1.80? Κάτι είχα ακούσει για bug..κι ότι παίζει μόνο με 5.1.78...

Τέλος την Upgrade Version 5.1.80 την βάζουμε πάνω από το Dest 3?[

 

EGO EXO 2005.Q4.3732 (Greek Unicode) ME 5.1.80 KAI DOULEVI PERIFIMA.

ALLA GIA NA GINI EGGATASTASI PERASA TA PANDINA.

KAI 2 FORES MALISTA AFOU ANAGASTIKA NA KANO HARD RESET GIA ALLO LOGO.

 

TORA PARAKLISI AN EXEI KANEIS TO MANUAL SE ELLINIKA TOU PN NA MOU TO

STEILEI ME MAIL.

PLEASEEEEEE!!!

themis4@tph.gr

 

i an iparxei

kapia dief8insi.

na to katevaso.

Link to comment
Share on other sites

Οι καινούριοι χάρτες Version 2005.Q4.3732 (Greek Unicode) παίζουν με το Destinator PN Upgrade Version 5.1.80? Κάτι είχα ακούσει για bug..κι ότι παίζει μόνο με 5.1.78...

Τέλος την Upgrade Version 5.1.80 την βάζουμε πάνω από το Dest 3?[

 

EGO EXO 2005.Q4.3732 (Greek Unicode) ME 5.1.80 KAI DOULEVI PERIFIMA.

ALLA GIA NA GINI EGGATASTASI PERASA TA PANDINA.

KAI 2 FORES MALISTA AFOU ANAGASTIKA NA KANO HARD RESET GIA ALLO LOGO.

 

TORA PARAKLISI AN EXEI KANEIS TO MANUAL SE ELLINIKA TOU PN NA MOU TO

STEILEI ME MAIL.

PLEASEEEEEE!!!

themis4@tph.gr

 

i an iparxei

kapia dief8insi.

na to katevaso.

Φίλε Θέμη ελπίζω να είναι αυτό που θες.Σου το έστειλα στο mail σου.

 

Θα ήθελα εάν μπορούσατε να μου δώσετε τα φωτά σας για ένα πρόβλημα που έχω με ένα καινούριο MIO 168 που μου το έχουν στήλη από

Γαλλία .το λειτουργικό του είναι στα γαλλικά και θέλω να το γυρίσω στα ελληνικά η στα αγγλικά .εάν υπάρχει κάποιο πρόγραμμα η ότι άλλο δεκτή η βοήθεια.

Σας ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Θέμη ελπίζω να είναι αυτό που θες.Σου το έστειλα στο mail σου.

 

Θα ήθελα εάν μπορούσατε να μου δώσετε τα φωτά σας για ένα πρόβλημα που έχω με ένα καινούριο MIO 168 που μου το έχουν στήλη από

Γαλλία .το λειτουργικό του είναι στα γαλλικά και θέλω να το γυρίσω στα ελληνικά η στα αγγλικά .εάν υπάρχει κάποιο πρόγραμμα η ότι άλλο δεκτή η βοήθεια.

Σας ευχαριστώ

Steile mou me pm to mail sou :cool:

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος, το LEng-->Language Extender.. Κάνει όλο το MIO168 στα ελληνικά!

themis4 πως τα κατάφερες τελικά? Τι να αποφύγω?

http://image.prntscr.com/image/4a8c53c531ad46bb83cfbc20ce53e8bb.jpeg
Link to comment
Share on other sites

'' SpeedCam_GRiMiNO ''

 

Φίλοι,

τώρα πλέον μπορούμε να περνάμε τα νέα σημεία στο anti-camera.com (για να γίνει αυτό πρέπει να κάνετε εγγραφή μέσα στο site)

 

Το μόνο που έμεινε, είναι κάποιες διορθώσεις για να μπορούμε σε λίγες ημέρες να κατεβάζουμε και ενημερωμένο το csv από το anti-camera.com,

μόνο με ένα κλικ!

 

Φιλικά Μάκης

Φιλικά Μάκης

Destinator-> SpeedCameras - POI

Link to comment
Share on other sites

'' SpeedCam_GRiMiNO ''

 

Στο anti-camera.com υπάρχουν αρκετά σημεία που δεν έχουν στίγμα gps π.χ. (Αγρίνιο – στο δρόμο προς Άρτα στο χωριό Κυψέλη )

 

περιοχές στις οποίες ανήκουν τα συγκεκριμένα σημεία:

 

1.Αγιοι Θεόδωροι 2.Αγρινιο 3.Αμυνταιο 4.Αρνισσα 5.Αρτα 6.Βεροια 7.Γαβαλου 8.Γιανιτσα 9.Δερβενι 10.Ιωαννινα 11.Καλαματα 12.Κατερινη 13.Κερκυρα 14.Ξυλοκαστρο 15.Πρεβεζα 16.Πυλαια 17.Σερες 18.Τριπολη 19.Φιλιππιαδα 20.Φλωρινα

 

Σε όποιες από της παραπάνω περιοχές μπορεί να βοηθήσει κάποιος για να προσθέσουμε το στίγμα από το destinator, (έχουμε συγκεντρώσει μαζί με τον mino της λεπτομέρειες των άνω περιοχών )

ας ποστάρει της περιοχές που είναι δυνατόν να επισκεφτεί, ώστε να του στείλουμε αντίστοιχα λεπτομέρειες

 

φιλικά GRiMak - MiNOtavrs

Φιλικά Μάκης

Destinator-> SpeedCameras - POI

Link to comment
Share on other sites

Εδώ στο NGI Forum θα ανακοινώνονται κάθε μήνα τα τελευταία updates από το site του ac admin για τους χρήστες που δεν έχουνε την δυνατότητα να μετατρέψουν το csv σε dat με τις ανάλογες κατηγορίες ειδοποιήσεων.

 

MinOtaVrS & GRiMaK

 

Enjoy ...

Link to comment
Share on other sites

Στον ουρανό σας έψαχνα στο myphone σας βρήκα,

 

MinOtaVrS & GRiMaK

 

GRATZ για το SpeedCam πραγματικά... GRATZ

xexe:lol: :lol: :)

Na eisai kala ...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ grimak ίσως μπορέσω να βοηθήσω, αρκεί να μην είναι σημεία στην εθνική προς αθήνα, γιατί μετά άντε να βρώ να γυρίσω...!:happy:
http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος, το LEng-->Language Extender.. Κάνει όλο το MIO168 στα ελληνικά!

themis4 πως τα κατάφερες τελικά? Τι να αποφύγω?

 

enois pos sou vgazi sinexeia to menu mono sta agglika?

 

vre pedia mia paratirisi na kano.gia dokimnaste to kai eseis.

otan apo a8ina 8elo na pao gia xalkida kai vazo na apofigo ta diodia me paei kanonika apo e8niki odo san na min simveni tipota!!!

ti sto kalo apergia nomizi oti exoun???

otan leo na apofigo tin e8niki odo apo a8ina pali anti na me paei apo agio stefano

- kapandriti kalamo agious apostolous oropo xalkoutsi ktlp me paei mexri ta prota diodia me katevazi apo oropo kai apo ekei

me vaporaki eretria kai xalkida.

opion apoklismo tis e8nikis odou kai an kano se opiodipote ipsos me paei opos tin defteri epilogi me vaporaki apenanti eretria.\

eno apo xalkoutsi einai poli kalitera an analogistoume oti to ferry 8elei 40 lepta!!

ti ginete vre pedia???

Link to comment
Share on other sites

Οι καινούριοι χάρτες Version 2005.Q4.3732 (Greek Unicode) παίζουν με το Destinator PN Upgrade Version 5.1.80? Κάτι είχα ακούσει για bug..κι ότι παίζει μόνο με 5.1.78...

Τέλος την Upgrade Version 5.1.80 την βάζουμε πάνω από το Dest 3?[

 

EGO EXO 2005.Q4.3732 (Greek Unicode) ME 5.1.80 KAI DOULEVI PERIFIMA.

ALLA GIA NA GINI EGGATASTASI PERASA TA PANDINA.

KAI 2 FORES MALISTA AFOU ANAGASTIKA NA KANO HARD RESET GIA ALLO LOGO.

 

Αυτό εννοώ... πως το κατάφερες αν και σε παίδεψε?

http://image.prntscr.com/image/4a8c53c531ad46bb83cfbc20ce53e8bb.jpeg
Link to comment
Share on other sites

Μπήκε με τη μία παιδιά.. σε 20 λεπτά ήμουν έξω και το τέσταρα!
http://image.prntscr.com/image/4a8c53c531ad46bb83cfbc20ce53e8bb.jpeg
Link to comment
Share on other sites

Εγώ grimak ίσως μπορέσω να βοηθήσω, αρκεί να μην είναι σημεία στην εθνική προς αθήνα, γιατί μετά άντε να βρώ να γυρίσω...!:happy:

:)

φιλε agiorgitis αυτο που μας λειπει απο τριπολη ειναι:

μεσα στην συραγγα του αρτεμισιου εχουν τοποθετηθει 3 μονιμες καμερες ταχυτητας, ολες στο ρευμα προς Αθηνα:p , απο τις οποιες λειτουργουσε η μια, αυτη με το που τελειωνει το τουνελ!

 

φιλικα Μακης

Φιλικά Μάκης

Destinator-> SpeedCameras - POI

Link to comment
Share on other sites

Θές δηλαδή τις συντεταγμένες της κάμερας που λειτουργεί? (Υποθέτω εννοείς αυτή που είναι αμέσως μετά την έξοδο της σύρραγας προς αθήνα) Γιατί σε 1 μήνα θα χρειαστεί να ανέβω αθήνα, άρα στην επιστροφή θα μπορέσω να τις σημειώσω...
http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Οι καινούριοι χάρτες Version 2005.Q4.3732 (Greek Unicode) παίζουν με το Destinator PN Upgrade Version 5.1.80? Κάτι είχα ακούσει για bug..κι ότι παίζει μόνο με 5.1.78...

Τέλος την Upgrade Version 5.1.80 την βάζουμε πάνω από το Dest 3?

 

Αυτή η version είναι η τελευταία που κυκλοφορεί στουσ χάρτες? Έχει βγει νεότερη το 2006 ή ακόμα περιμένουμε?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...