Jump to content

Destinator PN


angel1979
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

guys κατι ξεκαρφωτο αλλα ειστε οι μονοι ποθ ειδα οτι μιλατε τωρα. θελω να μου πειτε που μπορω να βρω ρυθμισεις για pocket internet. εχω vodafone συνδεση αλλα αν γινεται κατι unbranded θα ειναι καλυτερα. ευχαριστω. ελπιζω να λαβω απαντηση..:)
ATTILAS POWER:!:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ξερετε αν τα bluetooth gps με τσιπ nemerix ειναι συμβατα με το pn γιατι εχω ενα και δεν εχω καταφερει να το συνδεσω και θελω να δω αν φταιει αυτο.

 

Απολύτως συμβατά! Εγώ πήρα πρόσφατα ένα ΒΤ GPS με Nemerix chipset και δουλεύει πολύ καλά (καλύτερα από το SirfStar IIe που είχα).

Το πρόβλημά σου είναι αλλού, δεν υπάρχει ασυμβατότητα.

Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα αγόρασα το Loox N560 καί θέλω να ρωτήσω αν έχει συμβατότητα με το PN λόγω VGA οθόνης; Από ότι έχω καταλάβει το PN τρέχει σε οθόνες με ανάλυση 240 Χ 320. Στο Ν560 που έχει ανάλυση 480 Χ 640 θα μπορώ να αλλάξω την ανάλυση της οθόνης (όπως γίνεται και στις οθόνες των PC) για να μπορεί να τρέχει το PN με το σωστό μέγεθος των εικονιδίων του;

Το μυαλό του ανθρώπου είναι ένα θάυμάσιο όργανο.

Αρχίζει να δουλεύει τη στιγμή που ξυπνάς και δεν σταματάει μέχρι να φτάσεις στο γραφείο.

Link to comment
Share on other sites

Με την έκδοση 5.1.172 του destinator pn σε Ν560 δεν παρατήρησα κάποιο πρόβλημα με την vga, δούλευε κανονικά και τα εικονίδια φαίνοντουσαν σωστα.

Δεν το είχα για πολύ χρόνο όμως στην διαθεση μου, για να παρατηρήσω κάποιο άλλον τυχον πρόβλημα που ίσως υπήρχε. :)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έψαξα πολλές σελίδες πριν ρωτήσω , τώρα άν εχει κάπου απαντηθεί μή βαράτε!!! :ninja: Πήρα ένα gps σε pcmcia για το laptop μου. Το ερώτημα μου είναι αν υπάρχει τρόπος να τρέξω το destinator στο λαπτοπ μου (αν δηλ υπαρχει winxp έκδοση ή αν υπαρχει pda emulator ας πουμε) ή διαφορετικά αν δεν τρέχει το destinator πιό πρόγραμμα μπορεί να τρέχει και να έχει και χάρτη θεσσαλονίκης (to autoroute που πήρα original:wacko: δεν έχει)

cosm svise merika pm's giati thelw na se stilw kati kai den me afinei.otan to kaneis eidopoiise me

sry gia to off topic alla kegome

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς τι πρέπει να πειράξω ή να αλλάξω στη registry προκειμένου το Destinator PN να τρέχει κανονικά από την main memory αλλά να διαβάζει τους χάρτες από την Storage Card?? Είναι ιδιαίτερα χρήσιμο αν έχεις αρκετούς ή μεγάλους σε μέγεθος χάρτες (π.χ. ο Ιταλικός είναι 190ΜΒ!!!!)

 

Αν δεν κάνω λάθος μπορείς απλά να γράψεις το φάκελο με το-ους χάρτη-ες στον κατάλογο "\DestinatorApps\Destinator\"(ισώς να είναι και \DestinatorApps\Destinator\Maps\) αφού τον δημιουργήσεις στην κάρτα μνήμης. Για δοκίμασέ το.

 

Χμμμ δεν δούλεψαν οι τελευταίες οδηγίες σου "zaxus". Σε ευχαριστώ πάντως για το ενδιαφέρον. Μάλλον χρειάζεται στη registry η προσθήκη ενός ακόμα string μέσα στον κατάλογο που υπάρχει για το DestinatorApps όπου θα δηλώνεις ότι για τους χάρτες να ψάχνει σε ένα διαφορετικό κατάλογο και όχι στον default του Destinator. Το ψάχνω αλλά αν δεν ξέρεις πολύ καλά το τι κάνεις είναι μάλλον δύσκολο να τα καταφέρεις. Αν γνωρίζει κάποιος ας μας διαφωτίσει.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν τα βάζεις όλα στην κάρτα; Πρόγραμμα και χάρτη; Εγώ δεν κάνω καν εγκατάσταση του προγράμματος τώρα πια μετά από hard reset. Έχω έτοιμη τη συντόμευση του exe την οποία περνάω στο φάκελο Start Menu/programs, αντιγράφω και το dll στο φάκελο windows και πάπαλα.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά μάλλον αυτό θα κάνω και θα ησυχάσω. Και σε σώζει και από επαναεγκαταστάσεις μετά από hard reset. Απλά ήθελα να το ψάξω λίγο το θέμα. Ευχαριστώ πάντως....
Link to comment
Share on other sites

Για σας παιδιά.

Περιμένω την τρίτη να μου έρθει το καινούργιο μου Gadgetaki... QTEK 9000

και θα ήθελα να με βοηθήσετε στην επιλογή Bluetooth GPS για χρήση με το Destinator PN.

http://hwsite.106rally.com/roster/addons/siggen/saved/ava-Blackrider.jpg
Link to comment
Share on other sites

Το ζουμ που κάνει στο χάρτη το destinator pn πόσο είναι; Γιατί νομίζω μου τα δείχνει πιο μακριά τώρα σε κλίμακα έως 75m. Ενώ πριν νομίζω έκανε πιο πολύ ζουμ.

 

http://users.forthnet.gr/the/dimkrom/P5013200.jpg

 

Κάτι ακόμα, στο μενού στην επιλογή-αναπαραγωγή όταν πατάω εγγραφή μου βγάζει μήνυμα «λάθος στην εγγραφή. Ελέγξτε την κάρτα αποθήκευσης.»

Τι μπορεί να φταίει; Μερικές φορές αλλά πολύ σπάνια γράφει κανονικά.

DiMkRoM
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, ενδιαφέρομαι για αγορά πακέτου gps .Λίγα κατέχω...θα ήθελα μερικές γνώμες για το MIO168, για κάποιο YAKUMO, που είναι σχετικά τα φθηνότερα για αυτά που προσφέρουν -νομίζω-.

1) Θα με ικανοποιήσουν με την απόδοση τους? (νορμάλ χρήση..μετακινήσεις, κανα ταξιδάκι κτλ. όχι επαγγελματική χρήση ας πούμε)

 

2) αξίζουν τα χρήματα τους?

3) είναι αξιόπιστα?

4) το MIO168 είναι στη δύση του?

5) mio168 (wm3) ή yakumo (wm3 SE)

6) μήπως να πάρω κάτι ακριβότερο? (wm5)

 

Thanx guys...;) ;) ;)

Link to comment
Share on other sites

Περισσότερες επιλογές στην ακτίνα ενεργοποίησης των αυτόματων ειδοποιήσεων.

 

Η επιλογές που έχει το Pn είναι: 50-100-400-600-800-1000 μέτρα.

 

Αλλάζοντας το DestinatorMSG.inf με αυτό που ανέβασα εδώ: http://www.ngi.gr/DestinatorDownloads/AUTO%20ALERT%20PN/

 

Έχουμε επιπλέον επιλογές: 2000-3000-4000-5000 μέτρα (πολύ χρήσιμο για χρήστες των speedcameras που χρησιμοποιούν συχνά τις Ε.Ο.).

 

Ευχαριστώ! Τον καλό μου φίλο Ανδρέα (andy) για την πληροφόρηση του trick.

 

Φιλικά Μάκης

Φιλικά Μάκης

Destinator-> SpeedCameras - POI

Link to comment
Share on other sites

Περισσότερες επιλογές στην ακτίνα ενεργοποίησης των αυτόματων ειδοποιήσεων.

 

Η επιλογές που έχει το Pn είναι: 50-100-400-600-800-1000 μέτρα.

 

Αλλάζοντας το DestinatorMSG.inf με αυτό που ανέβασα εδώ: http://www.ngi.gr/DestinatorDownloads/AUTO%20ALERT%20PN/

 

To link δεν δουλεύει.

Link to comment
Share on other sites

To link δεν δουλεύει.

Το δοκίμασα τώρα και δουλεύει.

 

Για να το κατεβάσεις κάνε δεξί κλικ και επέλεξε:

1. Αν έχεις Ι.Ε. save target as

2. Αν έχεις mozilla save link as

 

Αν πάλι δεν τα καταφέρεις, στείλε μου το mail σου να στο στείλω

 

Φιλικά Μάκης

Φιλικά Μάκης

Destinator-> SpeedCameras - POI

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα τώρα και δουλεύει.

 

Για να το κατεβάσεις κάνε δεξί κλικ και επέλεξε:

1. Αν έχεις Ι.Ε. save target as

2. Αν έχεις mozilla save link as

 

Αν πάλι δεν τα καταφέρεις, στείλε μου το mail σου να στο στείλω

 

Φιλικά Μάκης

 

Τώρα είναι ΟΚ, μπορεί να είχε κάποια υπερφόρτωση ο server...

Ευχαριστούμε!

Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια ρε παιδιά ποιος το ξέρει.

Με ποιόν τρόπο λύνεται το πρόβλημα του εκνευριστικού μηνύματος "Σημείο ενδιαφέροντος" για όλα τα POI του Dest PN ?

Τα speedcams που έχουν μπει στο μενου "Αγαπημένα" χτυπάνε όλα το παραπάνω μήνυμα και όχι τα wav που συνοδεύουν το patch. Δοκίμασα να έχω ενεργοποιημένο μόνο το "Αγαπημένα" και ένα speedcam και παίρνω το ίδιο μήνυμα.

Θυμάμαι στο D3 κάπως είχε δουλέψει.

Thanks

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος σε προηγούμενη σελίδα είχε πει ότι παίζουν μόνο από κάποια συγκεκριμένη έκδοση του PN και μετά.

 

Κάνε μια αναζήτηση....

Βαρέθηκα με αυτά που ακούω...
Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια ρε παιδιά ποιος το ξέρει.

Με ποιόν τρόπο λύνεται το πρόβλημα του εκνευριστικού μηνύματος "Σημείο ενδιαφέροντος" για όλα τα POI του Dest PN ?

Τα speedcams που έχουν μπει στο μενου "Αγαπημένα" χτυπάνε όλα το παραπάνω μήνυμα και όχι τα wav που συνοδεύουν το patch. Δοκίμασα να έχω ενεργοποιημένο μόνο το "Αγαπημένα" και ένα speedcam και παίρνω το ίδιο μήνυμα.

Θυμάμαι στο D3 κάπως είχε δουλέψει.

Thanks

 

Εάν έχεις την 5.1.80 δεν δουλεύουν τα speedcameras.

Επιβεβαιώμενα δουλεύον στην νεότερη 5.1.172.;)

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

na rwthsw kai egw kati!!! sto PN pws mporw na xaraxw poria??? pou paw??

Xalara Gia Ola Yparxei Lush....

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Nokia-> 6610 , 6100 , 6600 , 7610 , 6630 , 6680 , N70 , N90... εχουμε και φυσικα μελλον..:!:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...