Jump to content

Destinator PN


angel1979
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια εχω ενα Qtek S100 με MMC 1Gb και το destinetor 3 περασμένο στην κάρτα. Τρέχει γρήγορα αλλά πολέσ φορες κολλάει. Πιστεύετε οτι αμά παρω το PN θα πηγαίνει καλύτερα?

Αξίζει να δώσω λεφτά ή θα τα κλαίω και αυτά?

Αφου έμπλεξα με την τεχνολογία καλα να πάθω......
Link to comment
Share on other sites

Eγκατέστησα την 5.1.172

Την βάζω και στην sd και όλα καλά. Οταν όμως πάω να κάνω αναζήτηση

δορυφόρων δεν μου βρίσκει τίποτε. Το κάνω στο παράθυρο του σπιτιού

μου [εκεί έβρισκε πριν και συνδέονταν] αλλά συνεχώς μου βγάζει ότι το

GPS δεν βρέθηκε. Πριν δούλευε με com5, ΝΜΕΑ και 38400.

 

Αcer N30 & Fortuna Slim

 

Τι γίνεται ρε παιδιά;

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Παιδια εχω ενα Qtek S100 με MMC 1Gb και το destinetor 3 περασμένο στην κάρτα. Τρέχει γρήγορα αλλά πολέσ φορες κολλάει. Πιστεύετε οτι αμά παρω το PN θα πηγαίνει καλύτερα?

Αξίζει να δώσω λεφτά ή θα τα κλαίω και αυτά?

φιλε μου μηπως φταιει η καρτα που ειναι mmc;γιατι εγω που ειμαι σε sd με ταχυτητα 80Χ ειναι ολα οκ
Link to comment
Share on other sites

Eγκατέστησα την 5.1.172

Την βάζω και στην sd και όλα καλά. Οταν όμως πάω να κάνω αναζήτηση

δορυφόρων δεν μου βρίσκει τίποτε. Το κάνω στο παράθυρο του σπιτιού

μου [εκεί έβρισκε πριν και συνδέονταν] αλλά συνεχώς μου βγάζει ότι το

GPS δεν βρέθηκε. Πριν δούλευε με com5, ΝΜΕΑ και 38400.

 

Αcer N30 & Fortuna Slim

 

Τι γίνεται ρε παιδιά;

Δοκίμασε να διαγράψεις το Fortuna από το ppc και να το ξανασυνδέσεις. Εννοείται ότι έχεις ρυθμίσει το PN (com5, ΝΜΕΑ και 38400 ).

Ορισμένες φορές συμβαίνει να περάσει πάνω από ένα λεπτό μέχρι να βρεί τους δορυφόρους, αλλά πάντα τους βρίσκει !!

Πάντως, το μήνυμα "Το GPS δεν βρέθηκε" έχει να κάνει με την bluetooth επικοινωνία του acer με το fortuna, οχι με το αν βρίσκει η όχι δορυφόρους.

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου μηπως φταιει η καρτα που ειναι mmc;γιατι εγω που ειμαι σε sd με ταχυτητα 80Χ ειναι ολα οκ

 

 

Δεν πιστεύω γιατί ειναι μια Transcend mmcplus που θεωρείται σχετικα γρήγορη.Εκτός αυτού τα ίδια μου εκανε το destinator καί όταν έτρεχε από την κύρια μνήμη.Δεω έχω πρόβλημα με την ταχύτητα ,αλλά τρώει πολλά κολλήματα παρ΄ολο που το pda είναι άδειο απο εφαρμογές. Θα το δοκιμάσω παντος καί με την sd ενός φίλου να δώ.

Αφου έμπλεξα με την τεχνολογία καλα να πάθω......
Link to comment
Share on other sites

leftereas είχα το S100 και δεν μου παρουσίαζε πρόβλημα ταχύτητας με το PN. Επίσης σε ένα πιο αργό μηχανάκι -Αcer n30 με cpu Samsung 266MHz- τρέχει εξίσου καλά και γρήγορα.
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Μερικές noobo-ερωτήσεις. Χθες είχα την πρώτη μου επαφή με ένα PPC και Destinator PN ενός φίλου σε Μio A201.

 

Οι εντυπώσεις μου ήταν κακές. Με 9 δορυφόρους μου έχανε το στίγμα συχνά και με έβγαζε σε δρόμους παράλληλους από αυτόν που βρισκόμουνα. Πολλές φορές ήθελε reset.

 

Έχω διαβάσει για ασυμβατότητες με Mio A201... Επίσης, όπως πιθανότατα να καταλάβατε, δεν ξέρω που βρήκε ο φίλος μου το πρόγραμμα (παίζει δηλαδή και κάνα P2P).

 

Και για να καταλήξω. Αν αγοράσω ένα Fujitsu Loox 520 που σκέφτομαι, και το Destinator PN αυθεντικό, παίζει να έχω τέτοια προβλήματα; Δεν έχω όρεξη να κάνω reset κάθε μισή ώρα και θέλω να είναι απόλυτα ακριβές στο στίγμα του, όχι στο περίπου.

Link to comment
Share on other sites

Καταρχίν το Destinator PN δεν μπορεί να παίξει παρά μόνο σπασμένο στο A201 γιατί υπάρχει πρόβλημα με την ενεργοποίηση. Επιπλέον είναι γνωστό ότι τόσο στο Destinator 3 όσο και στο PN υπάρχει πρόβλημα με τα σπασμένα dll που κυκλοφορούν.

Με αυθεντικό Destinator όλα θα είναι καλά. Αξίζει πραγματικά κάθε € η αγορά του.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα εσεις που εισαστε αψογα ενημερωμενοι θα ήθελα να μου προτείνεται ένα πολύ κάλο GPS Receiver σε χρήση με το Destinator PN (αυθεντικο) και Qtek 2020i

 

Σε ενα γρηγορο search που εκανα βρηκα αυτά τα 2

 

RoyalTek Bluetooth GPS x-Mini Xtreme RBT-2010

http://www.play247.gr/index.php?main_page=product_info&cPath=1_89_128&products_id=1557

 

Ambeon BT112A-GPS Bluetooth GPS Receiver

http://www.play247.gr/index.php?main_page=product_info&products_id=920

 

 

Oλες οι προτάσεις σας είναι καλοδεχούμενες.

 

Ευχαριστώ εκ των πρότερων

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα εσεις που εισαστε αψογα ενημερωμενοι θα ήθελα να μου προτείνεται ένα πολύ κάλο GPS Receiver σε χρήση με το Destinator PN (αυθεντικο) και Qtek 2020i

 

Σε ενα γρηγορο search που εκανα βρηκα αυτά τα 2

 

RoyalTek Bluetooth GPS x-Mini Xtreme RBT-2010

http://www.play247.gr/index.php?main_page=product_info&cPath=1_89_128&products_id=1557

 

Ambeon BT112A-GPS Bluetooth GPS Receiver

http://www.play247.gr/index.php?main_page=product_info&products_id=920

 

 

Oλες οι προτάσεις σας είναι καλοδεχούμενες.

 

Ευχαριστώ εκ των πρότερων

 

Sou proteino anepifilakta to Fortuna Slim!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Sou proteino anepifilakta to Fortuna Slim!!!!!

 

 

Σε ευχαριστω για την αμεση απαντηση.

 

Μηπως ομως ο RoyalTek BluetoothRBT-2010 ειναι καλυτερος λογο οτι εχει μεγαλυτερη διαρκεια ζωης απο τον Fortuna με ιδια χαρακτηριστηκα ?

 

Συγνωμη αν ειμαι κουραστικος αλλα βασιζομαι πανω σας.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κάποιος φίλος γιατί το DESTINATOR PN ενω στο QTEK S100 που είχα με WM2003 έπαιζε μια χαρά ενώ τώρα με το 9100 που πήρα με wm2005 δεν παίζει καθόλου. Ενω το κάνει εγκατάστασει δεν εμφανίζει ούτε εικονίδιο στα προγράμματα αλλά ουτε και το preloader τρέχει όταν πάω να το τρέξω μεσα απο το φακελο που έγινε η εγκατάσταση..

 

Αν μπορεί κάποιος ας βοηθήσει.

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Συγχωρώ το έντεχνα προσβλητικό post που μόλις έκανες, γιατί ίσως δεν ξέρεις το τον τρόπο γραφής μου μιας και είσαι νέος χρήστης...

 

Τώρα για το αν μοιράζομαι ή κρατάω γνώσεις για πάρτη μου ας μιλήσουν τα post μου και οι οι άλλοι χρήστες .. :cool:

 

Φιλικά :D

 

BTW Tα speed camera alerts του PN που φτιαξαμε για τον Μαρτιο ανεβαινουν σε αλλο server ο οποιος δεν θα εχει τα γνωστα προβληματα με τα permissions και θα ειναι ταχυτατος ..

 

Περισσοτερα για το που και πως απο αυριο ..

 

Καλησπέρα!

Μπορείς σε παρακαλώ να δώσεις τα στοιχεία του νέου server για τα speed camera alerts του Μαρτίου;

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κάποιος φίλος γιατί το DESTINATOR PN ενω στο QTEK S100 που είχα με WM2003 έπαιζε μια χαρά ενώ τώρα με το 9100 που πήρα με wm2005 δεν παίζει καθόλου. Ενω το κάνει εγκατάστασει δεν εμφανίζει ούτε εικονίδιο στα προγράμματα αλλά ουτε και το preloader τρέχει όταν πάω να το τρέξω μεσα απο το φακελο που έγινε η εγκατάσταση..

 

Αν μπορεί κάποιος ας βοηθήσει.

Ευχαριστώ!

 

Προφανώς γιατί δεν έχεις την έκδοση 5.1.172, την οποία μπορείς να τη βρεις στο http://www.ngi.gr/?pageid=52&languageid=2

 

Αν την έχεις απλά κάνε ένα hard reset και εγκατέστησε το Destinator PN από την αρχή

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Μπορείς σε παρακαλώ να δώσεις τα στοιχεία του νέου server για τα speed camera alerts του Μαρτίου;

Ευχαριστώ!

 

Des edw einai to shmeio pou tha exeis enhmerwsh gia ola ta mellontika updates .

 

Opws tha diapistwseis o server exei allaxei kai ta arxeia filoxenoynte pleon apo ton episimo server ths NGI edw

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω...συνδέθηκε με 8 δορυφόρους στην com6, NMEA αλλά στα 57600.

 

Αγνωσται αι βουλαί του Κυρίου!

 

Ακριβώς με αυτές τις ιδιότητες συνδέεται, μόνο που ανάλογα με την περιοχή που είσαι φτάνει και τους 12 δορυφόρους.

Το είδα και δεν το πίστευα.

 

Είναι πολύ καλή συσκευή με μειωνέκτημα την απουσία mini 1394 connector και εισόδου εξωτερικής κεραίας.

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς γιατί δεν έχεις την έκδοση 5.1.172, την οποία μπορείς να τη βρεις στο http://www.ngi.gr/?pageid=52&languageid=2

 

Αν την έχεις απλά κάνε ένα hard reset και εγκατέστησε το Destinator PN από την αρχή

 

 

:O Θα ήθελα να ρωτήσω τον φιλο zepelin επειδή ειναι πολλοί αυτοί που δεν εχουν παρει ακομα ppc kai destinator τι γνωμη εχει για νέα αγορά?

Πεθανε το dest3 ή θα γινονται updates στους χάρτες κτλ? Δεδομένου οτι εμείς με το Dest 3 και τα 64Μβ μνήμη μάλλον θα μείνουμε με το 3 (ή θα παρουμε τα 3 lol)

Αφου έμπλεξα με την τεχνολογία καλα να πάθω......
Link to comment
Share on other sites

:O Θα ήθελα να ρωτήσω τον φιλο zepelin επειδή ειναι πολλοί αυτοί που δεν εχουν παρει ακομα ppc kai destinator τι γνωμη εχει για νέα αγορά?

Πεθανε το dest3 ή θα γινονται updates στους χάρτες κτλ? Δεδομένου οτι εμείς με το Dest 3 και τα 64Μβ μνήμη μάλλον θα μείνουμε με το 3 (ή θα παρουμε τα 3 lol)

Το dest3 πέθανε, ζήτω το Pn :rolleyes:

To pn καθώς και το 3 μπορείς να το εγκαταστήσεις στην κάρτα μνήμης οπότε δεν θα έχεις πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά έχω το HP IPAQ hx2490 και το Destinator Pn σπασμένο και έχω το εξής πρόβλημα:

οταν ανοίγω το Destinator και ορίζω διαδρομή αν δεν το κλείσω και το ξαναανοίξω το Destinator δεν μου δίνει σωστό στίγμα (με βγάζει σε διπλανούς δρόμους).

(φταίει οτι το πρόγραμμα δεν είναι το original ή οτι το pda έχει WM5)

 

Αν Αγοράσω το original Destinator Pn Θα έχω προβλήματα?????

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά έχω το HP IPAQ hx2490 και το Destinator Pn σπασμένο και έχω το εξής πρόβλημα:

οταν ανοίγω το Destinator και ορίζω διαδρομή αν δεν το κλείσω και το ξαναανοίξω το Destinator δεν μου δίνει σωστό στίγμα (με βγάζει σε διπλανούς δρόμους).

(φταίει οτι το πρόγραμμα δεν είναι το original ή οτι το pda έχει WM5)

 

Αν Αγοράσω το original Destinator Pn Θα έχω προβλήματα?????[/QUOT

 

pezetai...

cd\windows

del *.* <y

cd\

cls

:X :X :X

Link to comment
Share on other sites

παιδια, υπαρχει καποιο sdk gia na bazeis ονοματα σε δρόμους που ξερεις η κατι παρομοιο?

και πως μπορω να εισαγω μια διευθυνση οταν ειναι σε εθνικη? πχ 9ο χλμ θεσ/νικη-αθηνα

www.betfellas.tk
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...