Jump to content

Destinator PN


angel1979
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε σχετική ερώτηση που είχα κάνει στη NGI, ελάβα την παρακάτω απάντηση:

 

 

 

Ακόμα δεν έχει έρθει στα χέρια μου το Qtek 9000 οπότε δεν ξέρω εάν ισχυεί το παραπάνω. Εάν μπορεί κάποιος ας το δοκιμάσει.

 

Δεν θα σου παιξει σωστα. Οι χαρτες θα ειναι ΟΚ, αλλα τα menu θα βγαινουν εξω απο την οθονη σου.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

kalimera se oloys.

Vre pedia pos ginete ayto to VGA brute force poy diabazo sinexeia exo to QTEK 9000 kai sto PN h kyrios ouonh einai ok mono h ouonh me tis riumiseis fenete poli megali me apotelesma na xanonte kapies epiloges!!

AS MOY APANTHSH KAPIOS VRE PEDIA TOSO DYSKOLO EINAI!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

AS MOY APANTHSH KAPIOS VRE PEDIA TOSO DYSKOLO EINAI!!!!!!!!!!!!!!!!!

Χρειαζεται ενα προγραμμα αλλα δεν θυμαμαι πως το λενε

Η συζήτηση έχει υπερεκτιμηθεί ως μέσο επίλυσης διαφορών
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τελικα χάλια έως απαράδεκτο το PN αλλού πατώ και αλλού βρίσκεται όλο χάνει το στίγμα και με δείχνει αλλού, είναι αργό ενώ βρίσκομαι στην στροφή επάνω με δείχνει 20 μέτρα ποιο πίσω, μετά από λίγο συντονίζεται αλλά τι να το κάνω στο επαρχιακό δίκτυο παλεύετε αλλά στην πόλη που η στροφές εναλλάσσονται γρήγορα δεν φτάνεις ποτέ τουλάχιστον εγώ δεν έφτασα, το έχω εγκαταστήσει όλο στην SD version 5.1.80 με τον χάρτη 2005.Q1.3119 και παράλληλα εγκατεστημένο το 3 στην κύρια μνήμη το οποίο δουλεύει άψογα αν εξαιρέσεις τα γνωστά προβλήματα (reset και γέμισμα της μνήμης ).

Κρίμα πάντως που το PN δεν συνεργάζεται με τον χάρτη από το 3 (τουλάχιστον εγώ δεν τα κατάφερα) γιατί είναι πολύ ποιο εύκολο στην χρήση με πολλές ευκολίες και δεν καταναλώνει πολλή κύρια μνήμη ελπίζω να βγάλουν σύντομα το χάρτη μέχρι τότε 3 και πάλι 3.

Αα και κάτι άλλο ο χάρτης ξέρη τους μονόδρομους γιατί εδώ στα Χανιά τους περισσότερους δεν.

Link to comment
Share on other sites

Ma to exoume anaferei ayto arketes fores.

To provlhma me thn apwleia stigmatos pou exeis einai "pronomio" ths... peiragmenhs ekdoshs pou xrhsimopoieis.

Sthn ekdosh tou PN pou 8a kykloforhsei h NGI apo mera se mera, se syndyasmo me to neo xarth, de 8a yparxei tetoio provlhma.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

 

Έχω φάει τον τόπο να βρώ manual στα Αγγλικά αλλά μόνο κάτι Εβραϊκά, Γερμανικά και Ισπάνικά βρήκα.

 

Μήπως μπορεί να βοηθήσει κάποιος με κάποιο link ; (έστω και torrent !)

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Ma to exoume anaferei ayto arketes fores.

To provlhma me thn apwleia stigmatos pou exeis einai "pronomio" ths... peiragmenhs ekdoshs pou xrhsimopoieis.

Sthn ekdosh tou PN pou 8a kykloforhsei h NGI apo mera se mera, se syndyasmo me to neo xarth, de 8a yparxei tetoio provlhma.

 

Εγώ αμφιβάλλω πολύ οτι είναι πρόβλημα του σπασίματος.

Κατά την ταπεινή μου άποψη όταν είναι σε λειτουργία πλοήγησης δουλέυει περισσότερο με το διάνυσμα, και κάνει αραιότερη επιβεβαίωση θέσης με βάση το στίγμα του gps. Έτσι στην πόλη που και οι στροφές είναι πολύ κοντά και έχεις συνεχείς αυξομειώσεις ταχύτητας καταλήγει να σε τοποθετεί σε άλλο σημείο και να χάνεις τις στροφές.

Για να στηρίξω την άποψή μου θα πω οτι σε λειτουργία δρομολόγησης είναι 90~95% αξιόπιστο, ενώ σε πλοήγηση 50~60%.

Νομίζω οτι αυτό έχει γίνει για να μπορούν και πιο αργά pda να το τρέξουν δεδομένου οτι όσο πιο συχνή η δειγματοληψία τόσο περισσότερα τα δεδομένα που έχει το pda να επεξεργαστεί και να επιβεβαιώσει-στρογγυλοποιήσει.

Ειδικός δεν είμαι, οπότε μπορεί να κάνω λάθος απο λίγο έως πάρα πολύ, απλά λέω την γνώμη μου με βαση την εμπειρία απο τη μερική χρήση του και εύχομαι να διορθωθεί στην έκδοση της NGI.

 

ΑΛΛΑ εγώ δεν ξέρω αν θα το αγοράσω όταν βγει αφού δεν είμαι ευχαριστημένος, απο τη σπασμένη είναι η αλήθεια έκδοση, την στιγμή που πάρα πολλοί λένε οτι τους είναι οκ ενώ εγώ δεν είμαι. NGI αν σου είναι εύκολο φτιάξε μια έκδοση μόνο για τεστ.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αμφιβάλλω πολύ οτι είναι πρόβλημα του σπασίματος.

Κατά την ταπεινή μου άποψη όταν είναι σε λειτουργία πλοήγησης δουλέυει περισσότερο με το διάνυσμα, και κάνει αραιότερη επιβεβαίωση θέσης με βάση το στίγμα του gps. Έτσι στην πόλη που και οι στροφές είναι πολύ κοντά και έχεις συνεχείς αυξομειώσεις ταχύτητας καταλήγει να σε τοποθετεί σε άλλο σημείο και να χάνεις τις στροφές.

Για να στηρίξω την άποψή μου θα πω οτι σε λειτουργία δρομολόγησης είναι 90~95% αξιόπιστο, ενώ σε πλοήγηση 50~60%.

Νομίζω οτι αυτό έχει γίνει για να μπορούν και πιο αργά pda να το τρέξουν δεδομένου οτι όσο πιο συχνή η δειγματοληψία τόσο περισσότερα τα δεδομένα που έχει το pda να επεξεργαστεί και να επιβεβαιώσει-στρογγυλοποιήσει.

Ειδικός δεν είμαι, οπότε μπορεί να κάνω λάθος απο λίγο έως πάρα πολύ, απλά λέω την γνώμη μου με βαση την εμπειρία απο τη μερική χρήση του και εύχομαι να διορθωθεί στην έκδοση της NGI.

 

ΑΛΛΑ εγώ δεν ξέρω αν θα το αγοράσω όταν βγει αφού δεν είμαι ευχαριστημένος, απο τη σπασμένη είναι η αλήθεια έκδοση, την στιγμή που πάρα πολλοί λένε οτι τους είναι οκ ενώ εγώ δεν είμαι. NGI αν σου είναι εύκολο φτιάξε μια έκδοση μόνο για τεστ.

 

Sxetikh aporia eixa ki egw,alla apo thn NGI me diavevaiwsan pws kati tetoio de 8a isxyei sthn ekdosh pou 8a kykloforhsei syntoma.

Yparxoun kai kapoia alla texnika stoixeia,alla kalo einai na mhn ypeisel8oume se tetoiou eidous syzhthsh...

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ το PN αυθεντικό σε ppc Μιο 168 με ενσωματωμένο GPS module και ομολογώ ότι μέχρι στιγμής είναι αλάνθαστο.

 

Τα προβλήματα που λες δεν τα έχω.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να είναι έτσι τα πράγματα, και να μην έχει προβλήματα.

Εγώ πλέον σπάνια το χρησιμοποιώ γιατί όπως είπα δεν μου λειτουργεί στο 40% των περιπτώσεων.

 

Αντε ρε NGI βγάλτο το τιμημένο απο Αύγουστο το περιμέναμε και ο Άγιος Βασίλης δεν βλέπω να το φέρνει.

 

Ξέχασα κάντο να δουλεύει και σε VGA

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αμφιβάλλω πολύ οτι είναι πρόβλημα του σπασίματος.

Κατά την ταπεινή μου άποψη όταν είναι σε λειτουργία πλοήγησης δουλέυει περισσότερο με το διάνυσμα, και κάνει αραιότερη επιβεβαίωση θέσης με βάση το στίγμα του gps. Έτσι στην πόλη που και οι στροφές είναι πολύ κοντά και έχεις συνεχείς αυξομειώσεις ταχύτητας καταλήγει να σε τοποθετεί σε άλλο σημείο και να χάνεις τις στροφές.

Για να στηρίξω την άποψή μου θα πω οτι σε λειτουργία δρομολόγησης είναι 90~95% αξιόπιστο, ενώ σε πλοήγηση 50~60%.

Νομίζω οτι αυτό έχει γίνει για να μπορούν και πιο αργά pda να το τρέξουν δεδομένου οτι όσο πιο συχνή η δειγματοληψία τόσο περισσότερα τα δεδομένα που έχει το pda να επεξεργαστεί και να επιβεβαιώσει-στρογγυλοποιήσει.

Ειδικός δεν είμαι, οπότε μπορεί να κάνω λάθος απο λίγο έως πάρα πολύ, απλά λέω την γνώμη μου με βαση την εμπειρία απο τη μερική χρήση του και εύχομαι να διορθωθεί στην έκδοση της NGI.

 

ΑΛΛΑ εγώ δεν ξέρω αν θα το αγοράσω όταν βγει αφού δεν είμαι ευχαριστημένος, απο τη σπασμένη είναι η αλήθεια έκδοση, την στιγμή που πάρα πολλοί λένε οτι τους είναι οκ ενώ εγώ δεν είμαι. NGI αν σου είναι εύκολο φτιάξε μια έκδοση μόνο για τεστ.

 

Χρησιμοποιώ το Destinator PN με τους Ελληνικούς χάρτες της NGi, περίπου 6 μήνες χωρίς κανένα πρόβλημα και μάλιστα σε διάφορα PDA.

Αυτό που μπορείς να κάνεις για να πειστείς, είναι να φορτώσεις το Destinator PN (western europe) με τον Ελληνικό χάρτη της Navteq.

Δε πρόκειτε για σπασμένη έκδοση, αλλά για έκδοση χωρίς activation. Ο χάρτης δεν είναι κι ότι καλύτερο υπάρχει, αλλά έτσι θα καταλάβεις ότι το Destinator PN δουλεύει ΑΨΟΓΑ!!!!

Στη συνέχεια κοίταξε τη κάλυψη του νέου μας χάρτη στο http://www.driveme.gr

Πρόκειται για την έκδοση 2005.Q4 που θα κυκλοφορήσει μαζί με το Destinator PN στην Ελλάδα πολύ σύντομα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

 

Έχω φάει τον τόπο να βρώ manual στα Αγγλικά αλλά μόνο κάτι Εβραϊκά, Γερμανικά και Ισπάνικά βρήκα.

 

Μήπως μπορεί να βοηθήσει κάποιος με κάποιο link ; (έστω και torrent !)

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Καλημέρα.

 

Για κοίτα εδώ.

Και εδώ για να δείς Demo.

 

Πηγή: Ngi Forum

TOWER: Corsair Obsidian 800D | MOTHERBOARD: Asrock Taichi X299 socket 2066 | CPU: Intel Core i7-7820X | RAM: G.Skill TridentZ 16GB DDR4-3200Mhz | GPU: Sapphire Nitro R9 390 8GB {x2} | HDD: Samsung SSD 960 PRO NVMe 512GB | HDD: Seagate Barracuda 1TB | HDD: WD Caviar 1TB | HDD: Seagate Barracuda XT 2TB | HDD: Hitachi Deskstar 1TB | HDD: Samsung F1 Spinpoint 750MB {x2} | DVD-R: Sony Optiarc DVDRW AD-5240S | MONITOR: Samsung SyncMaster P2770 HD {x2}
Link to comment
Share on other sites

Πότε θα βγει το Destinator PN από NGI; Καλά δεν είπαν μέχρι τις γιορτές;

 

Ρε παιδιά εγώ που το πήρα πακέτο με το pda-gps πώς το απέκτησα εφόσον δεν έχει έρθει στην Ελλάδα;

 

http://img361.imageshack.us/img361/3612/dsc00127medium5dv.th.jpg

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Χμμ, μάλλον δεν έχεις τους tweaked χάρτες από NGI.

 

τι εννοείς;

 

Αυτό που έχω είναι με ελληνικό μενού και ελληνικούς χάρτες μεγάλων πολέων συν κεντρικοί και επαρχιακοί οδικοί άξονες.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

τι εννοείς;

 

Αυτό που έχω είναι με ελληνικό μενού και ελληνικούς χάρτες μεγάλων πολέων συν κεντρικοί και επαρχιακοί οδικοί άξονες.

 

 

Ellhniko menou exei apo th mhtrikh etairia to PN,apla de xrhsimopoieis tous xartes ths NGI, alla ths Navteq (pou sigoura exoun meinei pleon pisw se arketa 8emata).

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, εγω εχω τον παλαιό χάρτη,πρό Ολυμπιάδας. Που μπορώ να βρώ την νέα έκδοση που γι'αυτήν συζητάτε; Ας βοηθήσει κάποιος διοτι το εχω στο αυτοκίνητο μέσα 2 μήνες τώρα και δεν δουλεύει.
Link to comment
Share on other sites

Ellhniko menou exei apo th mhtrikh etairia to PN,apla de xrhsimopoieis tous xartes ths NGI, alla ths Navteq (pou sigoura exoun meinei pleon pisw se arketa 8emata).

 

Πώς μπορώ να το δω αυτό;

 

Σε ποιά θέματα έχουν μείνει πίσω δηλαδή;

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Πώς μπορώ να το δω αυτό;

 

Σε ποιά θέματα έχουν μείνει πίσω δηλαδή;

 

 

O xarths ths Navteq einai poly mikroteros apo ayton ths NGI (kai einai mono se latinika h onomasia twn dromwn).

Se 8emata kalypshs pleon einai out of date

Link to comment
Share on other sites

O xarths ths Navteq einai poly mikroteros apo ayton ths NGI (kai einai mono se latinika h onomasia twn dromwn).

Se 8emata kalypshs pleon einai out of date

 

Tότε είσαι λάθος!

 

Δεν είναι της Navteq. Iδού:

 

http://img283.imageshack.us/img283/9085/dsc00128medium8xp.th.jpg

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

 

Για κοίτα εδώ.

Και εδώ για να δείς Demo.

 

Πηγή: Ngi Forum

Τα link αυτά είναι γνωστά. Εγώ χρειάζομαι το users guide !!!

 

Eυχαριστώ πάντως...

 

Κάποια άλλη ιδέα για το που μπορώ να τα βρώ ;;;

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου πει κάποιος που έχει χρησιμοποιήσει το Qtek 9100 με το PN τι έκανε για να δει το GPS το πρόγραμμα και δεν μιλάω για την αλλαγή του Destinator.ini με HEXEDITOR για την COM Port, εννοώ για το ότι ενώ το GPS ‘βλέπει’ 11 δορυφόρους δεν παίρνει στίγμα στον χάρτη.

My mobiles so far: Ericsson T28, T320s, T68i, P800, P900, Siemens SL45, Nokia 7650, Qtek S100, Qtek 9100

My PDAs : HP 620LX, Handspring Visor Prism , iPAQ h3950 , iPAQ h5550, Qtek S100, Qtek 9100

Now using: Smartphone:ETEN X500 (WM™ 6.0) PDA:iPAQ h4700 (WM™ 6.0)

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό!

 

Μerci beaucoup migel!:happy:

 

Καλησπέρα .

 

Παρακαλώ . :D

TOWER: Corsair Obsidian 800D | MOTHERBOARD: Asrock Taichi X299 socket 2066 | CPU: Intel Core i7-7820X | RAM: G.Skill TridentZ 16GB DDR4-3200Mhz | GPU: Sapphire Nitro R9 390 8GB {x2} | HDD: Samsung SSD 960 PRO NVMe 512GB | HDD: Seagate Barracuda 1TB | HDD: WD Caviar 1TB | HDD: Seagate Barracuda XT 2TB | HDD: Hitachi Deskstar 1TB | HDD: Samsung F1 Spinpoint 750MB {x2} | DVD-R: Sony Optiarc DVDRW AD-5240S | MONITOR: Samsung SyncMaster P2770 HD {x2}
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...