Jump to content

Xiaomi Mi 10


kakos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει το duble tap to lock σαν χειρονομία στις ρυθμίσεις του nova launcher... δεν ξέρω όμως αν δουλεύουν -οι χειρονομίες- σε android 11(από όσα έχω ακούσει μάλλον δεν δουλεύουν) Edited by geotzia
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Μια ερώτηση που ενδεχομένως έχει απαντηθεί παλιότερα, τι τζάμι προστασίας έχετε βάλει? Χωρίς να έχεις θέματα με rainbow effect, και χωρίς να κόβει την οθόνη στις άκρες. (μικρότερο μέγεθος πλαισίου)

 

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας.

 

Sent from my Mi 10 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Edge οθόνες και καλή τοποθέτηση τζαμιού πολύ δύσκολα το πετυχαίνεις. Μόνο τζάμια full glue τοποθέτησης έχουν καλό αποτέλεσμα κι αυτά κρίνονται στις λεπτομέρειες... σωστή ακτινοβολία uv κατά την τοποθέτηση όχι λίγη ή υπερβολική κόλα ακρίβεια κινήσεων και τοποθέτησης ακόμα και σε εξειδικευμένα καταστήματα θυμάμαι πολλά s8 & s9 plus πέταγαν το τζάμι και ξανά τοποθετούσαν καινούργιο. Εγώ σε 1+ 7 pro που το είχα πάρει μεταχειρισμένο είχε περιμετρικά από την πίεση της εργοστασιακής θήκης λεπτές γραμμές τάσης να φανεί το υλικό τοποθέτησης όταν φυσικά η οθόνη είναι κλειστή φαίνεται. Σε λειτουργία δεν φαίνεται εννοείται τίποτα. Με θήκη πολύ λεπτή ultra slim 0,3mm και Edge οθόνη απλά απόλαυση. 11 μήνες το χάρηκα όμως έκτοτε με mi 10T & Samsung fe 5g τα οποία έχουν φλατ οθόνη μπορώ να βάλω εύκολα ότι κρύσταλλο θέλω και ναι χάνει σε εντυπωσιασμο η φλατ όμως ειδικά δίχως θήκη οι φλατ οθόνες είναι πιο λειτουργικές με αποφυγή των κατά λάθος πατημάτων στα πλαϊνά.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Όταν λες full glue εννοείς με UV κόλλα όπως της dome WHITESTONE? (Αν ναι, τότε με την μπροστά κάμερα τι γίνεται εφόσον καλυφθεί με την κόλλα? Η ποιότητα των φώτο επθρεαζεται?) η όπως της nillkin 3d ds max που έχει κόλλα παντού και όχι μόνο στο μαυρονερι πλαίσιο περιμετρικά?? Σε ευχαριστώ.

 

Sent from my Mi 10 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι ακριβώς white stone, Mocolo uv, T-Max όλα αυτά είναι υγρής τοποθέτησης και μετά με uv. Σε mate 20 pro δεν είχα πρόβλημα το παραμικρό με την μπροστινή κάμερα, στο 1+ είχε pop up μηχανισμό.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Ναι ακριβώς white stone, Mocolo uv, T-Max όλα αυτά είναι υγρής τοποθέτησης και μετά με uv. Σε mate 20 pro δεν είχα πρόβλημα το παραμικρό με την μπροστινή κάμερα, στο 1+ είχε pop up μηχανισμό.
Ααα πολύ ωραία. Σε ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ.

 

Sent from my Mi 10 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ααα πολύ ωραία. Σε ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ.

 

Sent from my Mi 10 using Tapatalk

Δες και της Νιλλκιν το full τζάμι για το Μι10. Το φοράω 6 μήνες χωρίς θέμα...

 

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς το 3d ds max το έχω στο κουτί του, αλλά έπειτα από μια αστοχία που είχα με το nillkin cp max που έχει κόλλα μόνο περιμετρικά (στην μια γωνία το πέταξε σε διάστημα μερικών ημερών με αποτέλεσμα rainbow effect ) , δεν το δοκίμασα καθόλου το ds. Χμμμμ.

 

Sent from my Mi 10 using Tapatalk

Edited by sniper20
Link to comment
Share on other sites

Πριν από 2 ημέρες μου ήρθε η 12.5.ειμαι με xtrv.Λέει ότι είναι beta.μου έκανε κάτι κολλήματα με τα gesture κ γενικά κολλούσε ο launcher,την ξανά έκανα καθαρή εγκατάσταση.εβαλα πρώτα την κινεζική κ μετά την xtrv κ έστρωσε.c2ec2874194600fca50b97ec2f69c5e7.jpg

 

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σου ήρθε,γιατί η ρομ αυτή είναι βασισμένη στην κινεζική.

Εμείς έχουμε δρόμο ακόμα .

 

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ας ελπίσουμε ότι δεν θα αργήσει πολύ.

Άντε μπας και πετάξουμε ΤΗΝ σαβουρα, που ντε και καλά τώρα πρέπει να την τρώμε στην μάπα.

Ελπίζω μέχρι τέλος του μήνα μ' αρχίσει και για μας.

 

Sent from my Mi 10 using Tapatalk.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Dirty flash από την προηγούμενη σταθερή. Μέχρι στιγμής, από το απόγευμα, χωρίς προβλήματα.

e4ea5d11a26f06eeecc4a34e6ff65e73.jpg

Edited by efbill
Link to comment
Share on other sites

Dirty flash από την προηγούμενη σταθερή. Μέχρι στιγμής, από το απόγευμα, χωρίς προβλήματα.

e4ea5d11a26f06eeecc4a34e6ff65e73.jpg

Η κινεζική έιναι σωστά??

 

Sent from my Mi 10 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η κινεζική έιναι σωστά??

 

Sent from my Mi 10 using Tapatalk

Xtrv σωστά.

 

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

@Valadis4 γράψε μας εντυπώσεις όταν βρεις ευκαιρία.
Συγνώμη για την καθυστέρηση..είμαι όλη μέρα με τα παιδιά κ δεν προλαβαίνω.καποιες αισθητικές αλλαγές είδα.στις ρυθμίσεις έχει μια καρτέλα που έχει συγκεντρώσει όλες τις ρυθμίσεις για οθόνη ήχο γραμματοσειρά κ εφέ.ειδα κάποιες επιπλέον λειτουργίες στην καμερα.f60d75471feb29a23ecd7d940b9accd5.jpg

 

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτες οι λειτουργίες στην κάμερα υπήρχαν απ την από την αναβάθμιση σε Android 11. Δεν φοραγρς android 11 πριν?

 

Sent from my Mi 10 using Tapatalk

Την 11 είχα.δεν τα είχα δει, χρησιμοποιώ κυρίως την gcam.

Βλέπω ο efbill που έχει κ αυτός xtrv,έχει volte.εγω δεν είχα ποτέ με οποιοδήποτε Ρομ κ να δοκίμασα.ολα ενεργοποιημένα.περιεργο

 

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω την αίσθηση ότι πλέον οι συσκευές ή οι ρομ που δεν υποστηρίζουν volte, θα έχουν πρόβλημα.

Υπάρχει δεδομένη πρόθεση να σβήσει το 3G δίκτυο, με ότι αυτό συνεπάγεται για τους χρήστες των οποίων οι συσκευές πρέπει να κάνουν μετάπτωση από το 4G > 3G για την ομιλία. Και αυτό ισχύει για όλους τους παρόχους.

 

https://techmaniacs.gr/katargisi-diktyoy-3g-tis-cosmote-pote-tha-oloklirothei-kai-to-faq-poy-lynei-apories/

 

Sent from my Mi 10 using Tapatalk.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Την 11 είχα.δεν τα είχα δει, χρησιμοποιώ κυρίως την gcam.

Βλέπω ο efbill που έχει κ αυτός xtrv,έχει volte.εγω δεν είχα ποτέ με οποιοδήποτε Ρομ κ να δοκίμασα.ολα ενεργοποιημένα.περιεργο

 

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εχε ανοικτα τα δεδομενα κ κανε μια κληση. Μολις απαντησει αυτος που παιρνεις τηλ δες αν εξαφανιστει ή αλλάξει το 4g σηματακι. Αν οχι τοτε εχεις κανονικα volte κ ας μην το γραφει. Εμενα ετσι παιζει κανονικα. Κ το wifi calling το οποιο μου εμφανιζει σηματακι

Mi 11 pro 

Link to comment
Share on other sites

Αναφέρθηκα στη Android 11 eu στην οποία προϋπήρχαν οι επιλογές στην camera app. Όσον αφορά το volte (εμφανίζεται κανονικά η ένδειξη) , προσωπικά δεν έχω αντιμετωπίσει το παραμικρό πρόβλημα σε δίκτυο 5g.(cosmote) καθώς και vowifi που επίσης λειτουργει χωρίς θέματα. Είμαι στην Android 11 miui 12.2.7 EU

 

Sent from my Mi 10 using Tapatalk

Edited by sniper20
Link to comment
Share on other sites

Ξαφνικά χωρίς κάποιο εμφανές update, πλέον έχω αυτή την εικόνα στα battery settings. Πολύ όμορφη αλλαγή. Αλλά πως έγινε τόσο ξαφνικά. 5138796a44c1587edc56206a0a0fa45e.jpg85a3c546a8a91a9209fa0496a0643aa7.jpg

 

Sent from my Mi 10 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ηρθε ενημέρωση για την εφαρμογη ασφαλεια... Ησουν σε wifi κ την εκανε αυτοματα γιαυτο δεν το καταλαβες.... Οντως ειναι πολυ πιο ωραια κ με περισσοτερες πληροφοριες... Να δουμε αν κραταει κ αυτο 24ωρο ή οπως παλια με τις φορτισεις...

Mi 11 pro 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...