Jump to content

Coronavirus COVID-19


ggazas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μάλλον έχεις καταλάβει και ο ίδιος ότι οι πηγές σου δεν είναι αξιόπιστες και ντρέπεσαι ακόμη και να τις αναφέρεις.

Αφού εγώ έχω έλλειψη ιστορικών γνώσεων δίδαξε με εσύ που τα ξέρεις καλύτερα. Το όποιος καταλαβαίνει καταλαβαίνει δε μου εξηγεί γιατί γράφεις σε ένα δημόσιο τεχνολογικό φόρουμ αυτά που υποστηρίζεις. Τέλος δεν χρειάζεσαι καμία έγκριση για να πεις αυτά που θέλεις. Πρέπει όμως να δέχεσαι να συζητήσεις και την διαφορετική άποψη και όχι να πετάς την μπάλα στην εξέδρα.

Τέλος για τον Ιωαννίδη είναι αξιόλογος επιστήμονας που έχει κάποιες απόψεις που μπορεί κάποιες να είναι σωστές μπορεί όλες, μπορεί και καμία. Η νεκροψία θα δείξει. Κανείς δε γνωρίζει 100% την αλήθεια. Κάποτε θα μάθουμε. Έως τότε όμως δε μπορούμε να είμαστε απόλυτοι όπως είσαι εσύ.

Ως συνήθως, μετά από 20 χρόνια θα μάθουμε... Να φύγει το ποινικό από πάνω τους!!! :(

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σωστα λες, το οφελος τους , των εταιρειων, ειναι η αποκτηση γνωσης αποκλειστικα για χρηση δικη τους, των χρηματοδοτων δηλαδη. Οι διαδικασιες ειναι διαφανεις, τα λεφτα τα παιρνει η σχολη και το πανεπιστημιο και μερος παει στους μεταπτυχιακους βοηθους φοιτητες και καθηγητες. Επισης χρηματοδοτουνται και σχολες που δεν ειναι εμπορικες...πχ ευαγγελικων σπουδων.

 

 

 

Προφανως και μια αεροπορικη εταιρεια ενδιαφερεται αμεσα διοτι βασει της μελετης θα φτιαξει το business plan, τιμολογηση, προορισμους, συχνοτητα, ανταποκρισεις, συνεργασιες με αλλες κλπ...

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

Μην κρινεις απο τον εαυτο σου.....και αυτους που κανεις παρεα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

Ψαξτε λιγο με google , αν σου βαλω τα λινκς θα αρχισουν τα χαζα στυλ...α αυτουνου ειναι?..α ασοβαρος ειναι, ψεκασμενος, ...κλπ. βρες τα μονος σου να πεισθεις.

 

 

 

Οσο για τις μελετες, αστο δεν το επιασες, λογω ελειψης ιστορικων γνωσεων, η απαντηση ειναι μεσα στο ποστ μου, οποιος καταλαβαινει καταλαβαινει. Το ιδιο και σε ολα τα ποστς μου.

 

 

 

Καλα ντε δεν ζητησαμε την εγκριση σας...αν και ενα γρηγορο μυαλο θα εκανε τον συνειρμο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

Σωστα ο ανθρωπος ειναι κορυφη....

 

 

 

1ος κολλεγιο αθηνων

 

1ο βραβειο μαθηματικου διαγωνισμου ελλαδος

 

1ος εισαγωγη ιατρικης αθηνων

 

1ος στην αποφοιτηση

 

Αμεση υποτροφια harvard

 

Αναμεσα στους 100 πιο influential επιστημονες εν ζωη με μεγιστη βιβλιογραφια

 

2 χρονια πηγε στα γιαννενα σαν επισκεπτης καθηγητης, και εφυγε. Ψαξτε την ομιλια του πως και γιατι , να φρικαρετε.

 

 

 

Και ερχεται τωρα ο καθε πικραμενος δημοσιος υπαλληλος να τον αμφισβητησει.

Δεν επιτρέπω στον εαυτό μου να κάνει παρέα με δραβίδες και αθίγγανους.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Σωστα λες, το οφελος τους , των εταιρειων, ειναι η αποκτηση γνωσης αποκλειστικα για χρηση δικη τους, των χρηματοδοτων δηλαδη. Οι διαδικασιες ειναι διαφανεις, τα λεφτα τα παιρνει η σχολη και το πανεπιστημιο και μερος παει στους μεταπτυχιακους βοηθους φοιτητες και καθηγητες. Επισης χρηματοδοτουνται και σχολες που δεν ειναι εμπορικες...πχ ευαγγελικων σπουδων.

 

Προφανως και μια αεροπορικη εταιρεια ενδιαφερεται αμεσα διοτι βασει της μελετης θα φτιαξει το business plan, τιμολογηση, προορισμους, συχνοτητα, ανταποκρισεις, συνεργασιες με αλλες κλπ...

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Μην κρινεις απο τον εαυτο σου.....και αυτους που κανεις παρεα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ψαξτε λιγο με google , αν σου βαλω τα λινκς θα αρχισουν τα χαζα στυλ...α αυτουνου ειναι?..α ασοβαρος ειναι, ψεκασμενος, ...κλπ. βρες τα μονος σου να πεισθεις.

 

Οσο για τις μελετες, αστο δεν το επιασες, λογω ελειψης ιστορικων γνωσεων, η απαντηση ειναι μεσα στο ποστ μου, οποιος καταλαβαινει καταλαβαινει. Το ιδιο και σε ολα τα ποστς μου.

 

Καλα ντε δεν ζητησαμε την εγκριση σας...αν και ενα γρηγορο μυαλο θα εκανε τον συνειρμο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Σωστα ο ανθρωπος ειναι κορυφη....

 

1ος κολλεγιο αθηνων

1ο βραβειο μαθηματικου διαγωνισμου ελλαδος

1ος εισαγωγη ιατρικης αθηνων

1ος στην αποφοιτηση

Αμεση υποτροφια harvard

Αναμεσα στους 100 πιο influential επιστημονες εν ζωη με μεγιστη βιβλιογραφια

2 χρονια πηγε στα γιαννενα σαν επισκεπτης καθηγητης, και εφυγε. Ψαξτε την ομιλια του πως και γιατι , να φρικαρετε.

 

Και ερχεται τωρα ο καθε πικραμενος δημοσιος υπαλληλος να τον αμφισβητησει.

 

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί κάθεσαι και χαραμίζεις την ευφυΐα σου για να διδάξεις εμάς τα τούβλα και τα πρόβατα. Αφου είμαστε ανεπιδεκτοι μαθήσεως...

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον έχεις καταλάβει και ο ίδιος ότι οι πηγές σου δεν είναι αξιόπιστες και ντρέπεσαι ακόμη και να τις αναφέρεις.

Αφού εγώ έχω έλλειψη ιστορικών γνώσεων δίδαξε με εσύ που τα ξέρεις καλύτερα. Το όποιος καταλαβαίνει καταλαβαίνει δε μου εξηγεί γιατί γράφεις σε ένα δημόσιο τεχνολογικό φόρουμ αυτά που υποστηρίζεις. όπως είσαι εσύ.

 

υπαρχουν και χαφιεδες εδω μεσα για αυτο μιλαω με κωδικα..που θελουν να το παιξουν ξερολες μεσα στην αγνοια τους. Δεν λεω για σενα ετσι ?΄ ῞..οποιος προσπαθησει θα το αποκωδικοποιησει το ποστ μου.

Link to comment
Share on other sites

υπαρχουν και χαφιεδες εδω μεσα για αυτο μιλαω με κωδικα..που θελουν να το παιξουν ξερολες μεσα στην αγνοια τους. Δεν λεω για σενα ετσι ?΄ ῞..οποιος προσπαθησει θα το αποκωδικοποιησει το ποστ μου.
κοιμάσαι το βράδυ,εγώ όχι απόψε θα κάτσω να αποδικωποιησω το ποστ σου ...lol

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

υπαρχουν και χαφιεδες εδω μεσα για αυτο μιλαω με κωδικα..που θελουν να το παιξουν ξερολες μεσα στην αγνοια τους. Δεν λεω για σενα ετσι ?΄ ῞..οποιος προσπαθησει θα το αποκωδικοποιησει το ποστ μου.

 

3A3 3C4 3B1 3BC 3AC 3C4 3B1 20 3BD 3B1 20 3BB 3B5 3C2 20 3BC 3B1 3BB 3B1 3BA 3AF 3B5 3C2

 

Hex

Link to comment
Share on other sites

υπαρχουν και χαφιεδες εδω μεσα για αυτο μιλαω με κωδικα..που θελουν να το παιξουν ξερολες μεσα στην αγνοια τους. Δεν λεω για σενα ετσι ?΄ ῞..οποιος προσπαθησει θα το αποκωδικοποιησει το ποστ μου.
- .-. --- .-.. .-..

 

Και για να μη ψάχνεις, απλός κώδικας Μορς είναι.

:innocent: Όλα είναι σχετικά... :devil:
Link to comment
Share on other sites

Den kseri morse kardia mu...οταν ημουν λυκοπουλο την κοπαναγα και κυνηγουσα με σφεντονα αλλα επειδη ειμαστε γατοι ναι το βρηκες, διαισθητικα. Μπραβο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

3A3 3C4 3B1 3BC 3AC 3C4 3B1 20 3BD 3B1 20 3BB 3B5 3C2 20 3BC 3B1 3BB 3B1 3BA 3AF 3B5 3C2

 

Hex

Με πας 10 χρονια πισω...τα εχω ξεχασει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν επιτρέπω στον εαυτό μου να κάνει παρέα με δραβίδες και αθίγγανους.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Τωρα μιλας ομορφα γιατι πριν με μπερδεψες. Συμφωνω.

Edited by ELTASSOS
Link to comment
Share on other sites

 

Με πας 10 χρονια πισω...τα εχω ξεχασει.

Βάλε αυτή την εφαρμογή και hex κωδικοποίηση αντίστροφη να διαβάσεις τι έγραψα.:lol: :lol:

Άντε μπας και ξυπνήσεις.

Όλο λόγια.

 

40b32f0274e517c8864a6a82c10857d7.jpg

Edited by pavlitakis1
Link to comment
Share on other sites

1. Μάλλον έχεις καταλάβει και ο ίδιος ότι οι πηγές σου δεν είναι αξιόπιστες και ντρέπεσαι ακόμη και να τις αναφέρεις.

 

2. Αφού εγώ έχω έλλειψη ιστορικών γνώσεων δίδαξε με εσύ που τα ξέρεις καλύτερα. Το όποιος καταλαβαίνει καταλαβαίνει δε μου εξηγεί γιατί γράφεις σε ένα δημόσιο τεχνολογικό φόρουμ αυτά που υποστηρίζεις.

 

% την αλήθεια. Κάποτε θα μάθουμε. Έως τότε όμως δε μπορούμε να είμαστε απόλυτοι όπως είσαι εσύ.

 

1.ε τωρα θα παιζουμε με λινκσ;...σαν να αμφισβητεις το πατερ ημων και να ζητας λινκ...οχι ολα στο πιατο ψαξε γιατι μονο ετσι θα μαθεις πραγματα...οι λεξεις κλειδια αλλωστε υπαρχουν και στα ποστς μου.

 

2. Καλα το τεχνολογικο φορουμ δεν απορριπτει και γνωσεις ψαρεματος, ιστοριας ενδυση, ατομικης περιποιησης, μαγειρικης, σπορ , clubing, η οτιδηποτε αλλο. Δεν μπορω να επεκταθω διοτι κυκλοφορουν χαφιεδες οπως προειπα. Για αυτο λεω οποιος καταλαβε...δεν ηταν αποτρεπτικο η υποτιμητικο. Ο συγκεκριμενος χαφιες ειναι σε ολα τα τοπ ελληνικα, τουλαχιστον, φορα, και καταδιδει και καταγραφει.

Τι κανει νιαου στα κεραμυδια?...ψαξε ψαξε ΚΑΙ ΘΑ ΤΟ ΒΡΕΙΣ....εγω ονοματα δεν δινω.

 

3. Το απολυτο ειναι το πιο πιθανο αποτελεσμα...οποτε κβαντικα μιλωντας και σκεπτομενος, το απολυτο δεν ειναι το απολυτο ανα πασα στιγμη , αλλα εναλασσεται αναλογα πολλων παραγοντων...ας το πουμε ετσι απλα οτι η ΑΠΟΛΥΤΗ ΑΛΗΘΕΙΑ ειναι Η ΕΠΙΚΡΑΤΕΣΤΕΡΗ κατα τον εκαστοτε παρατηρητη, ομΙλητη, φορουμιτη...κλπ. υπο τας επικρατουσας εξωτερικας συνθηκας και παραδοχας...

Link to comment
Share on other sites

@pavlitakis

Α καλα και συ απαφτουνους εισαι?...οχι ρε παιδια, αυτοι ειναι παντου...προσοχη.

Εμ και βεβαια ολο λογια σε ενα φορουμ...τι ηθελες να σου δωσουν κανα δανειο;

Edited by ELTASSOS
Link to comment
Share on other sites

για αυτούς που κάποτε μας παραπληφορουσαν ....οι λάθος αποφάσεις που οδηγούν

https://www.newsit.gr/kosmos/souidia-efialtiki-protia-oi-perissoteroi-kata-kefalin-thanatoi-se-oli-tin-eyropi/3033782/amp/

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να διαφωνώ απαραίτητα, και φυσικά χωρίς να έχω άποψη για την κατάλληλη στρατηγική (μηχανικός είμαι, όχι γιατρός), νομίζω ότι ασφαλή συμπεράσματα μπορούν να βγουν μόνο στο τέλος. Για την ώρα το τίμημα στη Σουηδία είναι πολύ υψηλότερο, αλλά θεωρητικά (;) κάτι έχουν κερδίσει από ανοσία για το μέλλον.

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οι κινεζοι η αλλοι ειναι ετοιμοι να δωσουν το φαρμακο, συντομα. Τι να την κανουν την ανοσια με τοσα θυματα πλεον?...ασε που δεν εχει αποδειχθει ανοσια λογω ασθενειας περα καποιων μηνων και αν.

 

Μονο Το hellenic dna σωζει, αλλα σιφα μην το παραδεχθουν οι εθνομηδενιστες...

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να διαφωνώ απαραίτητα, και φυσικά χωρίς να έχω άποψη για την κατάλληλη στρατηγική (μηχανικός είμαι, όχι γιατρός), νομίζω ότι ασφαλή συμπεράσματα μπορούν να βγουν μόνο στο τέλος. Για την ώρα το τίμημα στη Σουηδία είναι πολύ υψηλότερο, αλλά θεωρητικά (;) κάτι έχουν κερδίσει από ανοσία για το μέλλον.

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

όταν η Ελλάδα έπαιρνε μέτρα μας έλεγαν δείτε Σουηδία τι κανει,δείτε Αγγλία τι κανει....και είδαμε

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

όταν η Ελλάδα έπαιρνε μέτρα μας έλεγαν δείτε Σουηδία τι κανει,δείτε Αγγλία τι κανει....και είδαμε

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Μάλλον πίστευαν ότι το DNA των Βίκινγκς θα τους σώσει...
:innocent: Όλα είναι σχετικά... :devil:
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να διαφωνώ απαραίτητα, και φυσικά χωρίς να έχω άποψη για την κατάλληλη στρατηγική (μηχανικός είμαι, όχι γιατρός), νομίζω ότι ασφαλή συμπεράσματα μπορούν να βγουν μόνο στο τέλος. Για την ώρα το τίμημα στη Σουηδία είναι πολύ υψηλότερο, αλλά θεωρητικά (;) κάτι έχουν κερδίσει από ανοσία για το μέλλον.

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

 

Ακόμα, και αυτό περί ανοσίας, είναι στον αέρα γιατί λενε ότι ανοσία έχει αποκτήσει μόνο το 20% και αυτό δεν αρκεί.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον πίστευαν ότι το DNA των Βίκινγκς θα τους σώσει...

Αλλοι χαμενοι και αυτοι...ας ρωταγαν πρωτα αφου δεν ηξεραν.

Link to comment
Share on other sites

Αλλοι χαμενοι και αυτοι...ας ρωταγαν πρωτα αφου δεν ηξεραν.
Ποιους να ρωτήσουνε τους "εθνομηδενιστές"; Σιγά μη το παραδεχτούν!
:innocent: Όλα είναι σχετικά... :devil:
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να διαφωνώ απαραίτητα, και φυσικά χωρίς να έχω άποψη για την κατάλληλη στρατηγική (μηχανικός είμαι, όχι γιατρός), νομίζω ότι ασφαλή συμπεράσματα μπορούν να βγουν μόνο στο τέλος. Για την ώρα το τίμημα στη Σουηδία είναι πολύ υψηλότερο, αλλά θεωρητικά (;) κάτι έχουν κερδίσει από ανοσία για το μέλλον.

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

 

Μιας και δεν γνωρίζουμε τον χρόνο ανοσιας στο SARS και στο MERS τα μόνα συμπεράσματα βγαίνουν από τους υπόλοιπους κορονοιους δηλαδή μερικά κρυολόγηματα, στα οποία η ανοσία δεν διαρκεί πάνω από 1-2 χρόνια. Και το να έχουν ανοσία 30 χιλιάδες Σουηδοί μπροστά στα 10 εκατομμύρια πληθυσμό είναι πολύ μικρό ποσοστό

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος σε άρθρο που είχα διαβάσει στόχευαν σε ένα 20% ανοσία με την πραγματικότητα να κυμαίνεται στο 0.2%.

 

Όποιος θεωρούσε ότι το σύστημα υγείας άντεχε ή δεν τον ενδιέφερε το πόσοι θα νοσήσουν (βλ. Βραζιλία), δεν έβαλε περιορισμούς.

 

Το ταμείο γίνεται στο τέλος....

Link to comment
Share on other sites

Καλά αυτό τώρα με τον τουρισμό που λένε σαν ανέκδοτο μου ακούγεται.. Δηλαδή αν ποντάρουν στον Βαλκάνιο τουρίστα που θα έρθει με τα αμάξια και τα τροχόσπιτα θα χεστουν στο τάλιρο έτσι; Πιο πιθανό είναι να τους ζητάνε και έκπτωση στα Σουβλακια παρά να αφήσουν χρήμα.

Άσε που πολλά ξενοδοχεία δεν έχουν παρε δώσε με τέτοιους πελάτες. Άγγλοι, Γερμανοί, Σκανδιναβοί ούτε με σφαίρες δεν έρχονται καλά για Αμερικανούς δεν συζητάμε

Η όλη φάση είναι ψυχολογική. Σου λένε εμείς τα ανοίξαμε όλα μετά θα λένε αυτοί φταίνε που δεν ήρθαν τι να κάνουμε..

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Άγγλοι, Γερμανοί, Σκανδιναβοί ούτε με σφαίρες δεν έρχονται καλά για Αμερικανούς δεν συζητάμε

Sent from my iPhone using Tapatalk

μην ασχολείσαι με πράγματα που δεν ξέρεις

ο τουρισμός είναι βιομηχανία με κανόνες που ξοδεύονται τρις κάθε χρόνο και δεν είναι θέμα συζήτησης για τυχάρπαστους

 

 

 

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Edited by XP130TD
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...