Jump to content

Coronavirus COVID-19


ggazas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μα αυτο που συμβαινει ειναι πρωτογνωρο για την ελληνικη κοινωνια, πολλα νεα πραγματα μαθαινει η κοινωνια μας, εννοω παγκοσμια.

 

Μεταφερω τις τελευταιες εξελιξεις στο θεμα. Η γενετικη προδιαθεση μελεταται τωρα....δες μελετες επι διδυμων με παραλληλη εξελιξη.

 

Δεν μεταφέρεις φίλε μου εξελίξεις.

Τις εφευρίσκεις από το μυαλό σου:p

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Aς μην το διακομοδησουμε το θεμα μιας και ειναι σοβαρο .Οτι κάποιος εχει διαφορετική άποψη απο έμενα και απο εσένα δεν τον κανει απαραίτητα στόχο και λάθος .Αυτό ακριβως ειναι η Δημοκρατία που πάνε να διαλύσουν σιγά σιγά και στοχευμενα . Και η αληθεια ειναι δεν ξερω σε μια επονομαζομενη πανδημία πως χαρακτηριζεις απο τι πέθανε κάποιος .Αλλα πριν τον Ιο αυτο αν καποιος ειχε καρκινο σε προχωρημένα σταδια ή ηταν πολυ γερος και αρχιζαν ολα απο ενα κοινο κρυολογημα και ρωταγαν τους δικους του απο τι πέθανε ο άνθρωπος καρκινο και γερατειά θα λεγανε. Σε πάππου φιλου μου μεγάλης ηλικίας, ο άνθρωπος έσπασε το πόδι του και το ένα έφερε το άλλο και κατέληξε ο άνθρωπος . Δεν μπορεις να πεις οτι πέθανε απο σπασιμο ποδιου.

 

Σε κατάγματα ξέρω ότι δίνουν αντιπηκτικά .Οπότε αν πέθανε απο κάτι σχετικό με την κυκλοφορία αίματος και τα συναφή λες ότι φταίει το κάταγμα.

Link to comment
Share on other sites

άρα μάλλον τζάμπα στα λέω

 

Κι εγώ θα συμφωνήσω ότι χάνεις το χρόνο σου (φυσικά συμφωνώ απόλυτα μαζί σου).

 

Αυτοί που θέλουν να πειστούν ότι όλα είναι μια τεράστια σκευωρία, θα το κάνουν εις πείσμα της πραγματικότητας, ακόμα κι αν χρειαστεί να πιστέψουν τον Τραμπ, το Χίο ή άλλο επιφανή διανοούμενο.

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ θα συμφωνήσω ότι χάνεις το χρόνο σου (φυσικά συμφωνώ απόλυτα μαζί σου).

 

Αυτοί που θέλουν να πειστούν ότι όλα είναι μια τεράστια σκευωρία, θα το κάνουν εις πείσμα της πραγματικότητας, ακόμα κι αν χρειαστεί να πιστέψουν τον Τραμπ, το Χίο ή άλλο επιφανή διανοούμενο.

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

 

Προφανώς ο ιταλός βουλευτής κι αυτός είναι σχολής Τραμπ ή Χίου...

 

https://www.facebook.com/tokinimasou/videos/317714369211875/

 

Αλλά μάλλον κι εγώ τσάμπα μιλάω. Αν ο άλλος θέλει να λέγεται σοβαρό άτομο και επιλέγει για ενημέρωση τον Ευαγγελάτο και τον Χατζηνικολάου, τότε πραγματικά καμία ελπίδα ! :lol:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς ο ιταλός βουλευτής κι αυτός είναι σχολής Τραμπ ή Χίου...

 

https://www.facebook.com/tokinimasou/videos/317714369211875/

 

Αλλά μάλλον κι εγώ τσάμπα μιλάω. Αν ο άλλος θέλει να λέγεται σοβαρό άτομο και επιλέγει για ενημέρωση τον Ευαγγελάτο και τον Χατζηνικολάου, τότε πραγματικά καμία ελπίδα ! :lol:

facebook και είδηση δεν χωράνε στην ίδια πρόταση. Θα έπρεπε να το ξέρεις.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

facebook και είδηση δεν χωράνε στην ίδια πρόταση. Θα έπρεπε να το ξέρεις.

Δηλαδή αρνείσαι να δεις το βίντεο;

 

Βίντεο από την ιταλική βουλή;

Θα έπρεπε το βίντεο να ανέβει στο YouTube, ώστε να το κατεβάσουν;

Μόνο ό,τι ανεβαίνει στο YouTube είναι έγκυρο;

 

Αν ανεβάσω στο facebook κάποια ομιλία του πρωθυπουργού και ποστάρω το λινκ εδώ μέσα, θα θεωρήσεις την ανάρτηση fake news ή μη έγκυρη;

 

Λίγη σοβαρότητα δε βλάπτει.

Edited by panosz75
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Aς μην τ .Αλλα πριν τον Ιο αυτο αν καποιος ειχε καρκινο σε προχωρημένα σταδια ή ηταν πολυ γερος και αρχιζαν ολα απο ενα κοινο κρυολογημα και ρωταγαν τους δικους του απο τι πέθανε ο άνθρωπος καρκινο και γερατειά θα λεγανε. Σε πάππου φιλου μου μεγάλης ηλικίας, ο άνθρωπος έσπασε το πόδι του και το ένα έφερε το άλλο και κατέληξε ο άνθρωπος . Δεν μπορεις να πεις οτι πέθανε απο σπασιμο ποδιου.

 

Εγω εχασα τον πατερα μου απο καρκινο, κατερρευσε ορθιος στο σπιτι.

.ο γιατρος του , ογκολογος παθολογος, τηλεφωνικα μου λεει συληπητηρια κλπ ελα απο το γραφειο να σου δωσω πιστοποιητικο θανοντος για γραφειο τελετων. Παω, με ρωτησε πανω κατω πως τι , αν υποψιαζομαι τιποτα αλλο αν και μας ηξερε σαν οικογενεια, οχι του λεω και μου λει , " να γραψουμε καρδιακη προσβολη αν δεν θελετε νεκροψια?...να γραψουμε του λεω αφου δεν επαιζε κατι αλλο..πχ αυτοκτονια δολοφονια ατυχημα, και γραφτηκε ΠΕΡΑΣΤΗΚΕ

στις στατιστικες ΚΑΡΔΙΟΛΟΓΙΚΩΝ ....ε στο τελος ολα καρδιολογικα ειναι αφου σταματαει η καρδια

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν μεταφέρεις φίλε μου εξελίξεις.

Τις εφευρίσκεις από το μυαλό σου:p

 

Ε κοινη λογικη ειναι...δεν ειναι αναγκη να μας τα σερβιρουν πιατο, στο κατω κατω δεν ξερουν τι τους γινεται. Εσυ τους πιστευεις?

 

Δες τι γινεται Με μασκες, στατιστικες, τραμπ, τζονσον, ιταλους ενα μπαχαλο ειναι..

Τωρα και ο τραμπ αρχισε τα κολπα του δικου μας....κ. " ειχα ψευδαισθησεις " μια με την βαρυτητα της αρρωστας, τη διασπορα, τον ΠΟΥ, τους κινεζουσ, τα θυματα, την επιτροπη..τις εκτιμησεις...ποπκορν κατασταση

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

τι εννοείς όλοι οξω ποτέ ήμουνα μεσα και δεν το ξέρω

μιλάς και παραμιλας σε ένα τυχάρπαστο φορούμ και νομίζεις οτι είσαι βασιλιάς και μιλάς στους υπηκόους σου?

και ότι θέλουμε θα κάνουμε και γραμμένο σε έχουμε οκ?

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

Σου απηντησα με πμ....

Link to comment
Share on other sites

Σε κατάγματα ξέρω ότι δίνουν αντιπηκτικά .Οπότε αν πέθανε απο κάτι σχετικό με την κυκλοφορία αίματος και τα συναφή λες ότι φταίει το κάταγμα.

Οποτε αφου ο πάππους 94 χρονών πέθανε με αφορμή το κάταγμα όποτε οσοι πάθουμε κάταγμα υπάρχει φόβος για την ζωη μας μου λες?

Dhamher_00
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς ο ιταλός βουλευτής κι αυτός είναι σχολής Τραμπ ή Χίου...

 

https://www.facebook.com/tokinimasou/videos/317714369211875/

 

Αλλά μάλλον κι εγώ τσάμπα μιλάω. Αν ο άλλος θέλει να λέγεται σοβαρό άτομο και επιλέγει για ενημέρωση τον Ευαγγελάτο και τον Χατζηνικολάου, τότε πραγματικά καμία ελπίδα ! :lol:

 

Αυτοί που ακουν τους τσαρλατάνους Ευαγγελάτο και Χατζηνικολάου είναι οι ίδιοι που κάνουν comment κάτω από την ομιλία που κοινοποιεισες :lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κι εγώ θα συμφωνήσω ότι χάνεις το χρόνο σου (φυσικά συμφωνώ απόλυτα μαζί σου).

 

Αυτοί που θέλουν να πειστούν ότι όλα είναι μια τεράστια σκευωρία, θα το κάνουν εις πείσμα της πραγματικότητας, ακόμα κι αν χρειαστεί να πιστέψουν τον Τραμπ, το Χίο ή άλλο επιφανή διανοούμενο.

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

 

Δυστυχώς όμως ο Τραμπ και ο χιος ποντάρουν στην δυσπιστία του κόσμου προς τους επιστήμονες και για αυτό από δυο άσχετοι ξαφνικά γίνονται οι μεσσιες που λένε την αλήθεια. Βέβαια ότι και να λέει ο χιος είναι θεός :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ναι όντως, με διαφώτισε ο βουλευτής του Forza Italia, για τον οποίο μια πρόχειρη αναζήτηση στο Wikipedia αναφέρει "He has been condemned several times for fraud and libel". Ο δε ιστότοπος αναδημοσίευσης αναβλύζει αξιοπιστία, Κίνημα Εθνικής Aνεξαρτησίας, πάνω που θυμήθηκα ότι δεν έχω διαβάσει το πόνημα του Κασιδιάρη για τον ιό.

 

Είπαμε, ό,τι μας βοηθάει να κοιμόμαστε καλά τα βράδια.

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι όντως, με διαφώτισε ο βουλευτής του Forza Italia, για τον οποίο μια πρόχειρη αναζήτηση στο Wikipedia αναφέρει "He has been condemned several times for fraud and libel". Ο δε ιστότοπος αναδημοσίευσης αναβλύζει αξιοπιστία, Κίνημα Εθνικής Aνεξαρτησίας, πάνω που θυμήθηκα ότι δεν έχω διαβάσει το πόνημα του Κασιδιάρη για τον ιό.

 

Είπαμε, ό,τι μας βοηθάει να κοιμόμαστε καλά τα βράδια.

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

 

Και η παράθεση αξιόπιστων επιστημονικών πηγών όπως η Wikipedia, συνεχίζεται.

Μας εντυπωσίασες και μας αποστόμωσες ομολογώ. :lol:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Αυτοί που ακουν τους τσαρλατάνους Ευαγγελάτο και Χατζηνικολάου είναι οι ίδιοι που κάνουν comment κάτω από την ομιλία που κοινοποιεισες :lol:

 

 

 

Δυστυχώς όμως ο Τραμπ και ο χιος ποντάρουν στην δυσπιστία του κόσμου προς τους επιστήμονες και για αυτό από δυο άσχετοι ξαφνικά γίνονται οι μεσσιες που λένε την αλήθεια. Βέβαια ότι και να λέει ο χιος είναι θεός :lol:

Ο κόσμος με το δίκιο του αμφισβητεί τους ειδικούς γιατί υπάρχουν πολλά εκατομμύρια συγγενείς, που έχουν εμπειρίες από τα λάθη τους.

 

Λες να είναι συνομωσιολογοι όταν οι θάνατοι κάθε χρόνο είναι εκατονταπλασιοι των θανάτων του κάθε ιού?

 

Μήπως και οι πρόεδροι έχουν τους λόγους τους που αμφισβητούν τα παπαγαλάκια των φαρμακευτικών εταιρειών?

 

Οι ερευνητές της Ιατρικής Σχολής του Πανεπιστημίου Τζον Χόπκινς της Βαλτιμόρης, με επικεφαλής τον καθηγητή χειρουργικής Μάρτιν Μάκαρι, που έκαναν τη σχετική δημοσίευση στο βρετανικό ιατρικό περιοδικό "British Medical Journal", ανέλυσαν στοιχεία από τα αμερικανικά νοσοκομεία και κατέληξαν στο συμπέρασμα ότι κάθε χρόνο στις ΗΠΑ τουλάχιστον 250.000 θάνατοι (σχεδόν το 10% των συνολικών θανάτων μέσα σε ένα έτος) οφείλονται σε κάποιου είδους ιατρικά σφάλματα.

 

https://www.protothema.gr/ugeia/article/575109/ta-iatrika-lathi-einai-i-triti-kurioteri-aitia-thanatou/AMP/

 

Κάντε μία αναζήτηση Όλοι σας αντί να αναπαράγετε τις μπούρδες του φβ.

Edited by pavlitakis1
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς ο ιταλός βουλευτής κι αυτός είναι σχολής Τραμπ ή Χίου...

 

https://www.facebook.com/tokinimasou/videos/317714369211875/

 

Αλλά μάλλον κι εγώ τσάμπα μιλάω. Αν ο άλλος θέλει να λέγεται σοβαρό άτομο και επιλέγει για ενημέρωση τον Ευαγγελάτο και τον Χατζηνικολάου, τότε πραγματικά καμία ελπίδα ! :lol:

 

Ιταλός βουλευτής.Να σου θυμίσω την Τσιτσιολίνα;

Link to comment
Share on other sites

Ιταλός βουλευτής.Να σου θυμίσω την Τσιτσιολίνα;

Αν πάρουμε με τη σειρά τους δικούς μας βουλευτές τι έχουν πει κατά καιρούς, ποιοι βρίσκονταν σε άλλα κόμματα και έβριζαν τα κόμματα στα οποία βρίσκονται τώρα. Κάποιος απ' αυτούς βρίσκεται ως αντιπρόεδρος του κόμματος που κάποτε έβριζε και λοιδορούσε.

Και κάποιοι τους προσκυνούν ακόμα.

Θες να μιλήσουμε για αξιοπιστία βουλευτών; Πίστεψέ με, δε θες.

 

Δε μπορεί όποιος σε συμφέρει να είναι αξιόπιστος, κι ο άλλος που σου χαλάει τη σούπα να είναι γελοίος, και να τον παρομοιάζεις με την Τσιτσιολίνα.

 

Πες ότι θες να συνεχίσεις να πιστεύεις τυφλά ό,τι σου λένε οι 300 απατεώνες και τα τσιράκια τους, οι τηλε-εισαγγελείς, κι άσε τις φτηνές δικαιολογίες.

 

Έχεις επιλέξει να κλείσεις τα μάτια σου σε οποιαδήποτε διαφορετική σκοπιά του τι μπορεί να συμβαίνει.

Be my guest.

Edited by panosz75
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Πάτε να κάνετε συζήτηση με ένα άτομο που δεν πιστεύει τίποτα, μας μαλώνει που είχαμε κλειστεί στα σπίτια όπως και όλος ο κόσμος..

Ήταν λάθος η καραντίνα, ήταν λάθος τα μέτρα, είναι λάθος ο τρόπος που τα λένε οι ειδικοί.. Από την άλλη όταν ρωτάει κανείς την εναλλακτική δεν γνωρίζω δεν απαντώ.. go figure δηλαδή

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν πάρουμε με τη σειρά τους δικούς μας βουλευτές τι έχουν πει κατά καιρούς, ποιοι βρίσκονταν σε άλλα κόμματα και έβριζαν τα κόμματα στα οποία βρίσκονται τώρα. Κάποιος απ' αυτούς βρίσκεται ως αντιπρόεδρος του κόμματος που κάποτε έβριζε και λοιδορούσε.

Και κάποιοι τους προσκυνούν ακόμα.

Θες να μιλήσουμε για αξιοπιστία βουλευτών; Πίστεψέ με, δε θες.

 

Δε μπορεί όποιος σε συμφέρει να είναι αξιόπιστος, κι ο άλλος που σου χαλάει τη σούπα να είναι γελοίος, και να τον παρομοιάζεις με την Τσιτσιολίνα.

 

Πες ότι θες να συνεχίσεις να πιστεύεις τυφλά ό,τι σου λένε οι 300 απατεώνες και τα τσιράκια τους, οι τηλε-εισαγγελείς, κι άσε τις φτηνές δικαιολογίες.

 

Έχεις επιλέξει να κλείσεις τα μάτια σου σε οποιαδήποτε διαφορετική σκοπιά του τι μπορεί να συμβαίνει.

Be my guest.

Οι 300 βουλευτες λένε ψεμματα αλλα ο Ιταλός βουλευτής λέει αλήθεια.

Οκ,ελευθερος είσαι να πιστευεις ότι θες .Υπάρχει μια παγκόσμια συνωμοσία απο μύρια κομπάρσους που την ξέρουν μόνο 3 άτομα.Οι νεκροί είναι ηθοποιοί και η Ιταλία είναι σκηνικό στο Χόλιγουντ.Ευτυχώς ο Ιταλός τους πετσόκοψε.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως αντί να στραβώνουμε με αυτά που πρέπει, φτιάχνουμε παραμύθια με δράκους-σκευωρούς που μας "παραπλανούν" με μια "κατασκευασμένη" πανδημία. Δεν ξέρω αν σκοτώνουν κιόλας κανά-δυο, για να δημιουργήσουν και τα ψεύτικα στατιστικά...

 

Κατά τη γνώμη μου, η βασική σκέψη που θα έπρεπε να κάνουμε αυτή τη στιγμή, είναι το πού μας έχει φτάσει η παγκόσμια οικονομία. Οι αποφάσεις δεν παίρνονται με γνώμονα την επιστήμη, αλλά τα κέρδη των επιχειρήσεων και των εταιρειών. Εταιρείες που δεν έχουν κανένα πραγματικό πρόβλημα γιατί απλά πουλάνε αέρα με τεράστια περιθώρια κέρδους (ενδεικτικά airbnb, beat, blueground, workable) κάνουν ομαδικές απολύσεις. Οι βιομηχανίες στη βόρεια Ιταλία δεν έκλεισαν πεισματικά, παρά την εκατόμβη των νεκρών. Τα ιδιωτικά συστήματα υγείας δεν έχουν συνεισφέρει σε τίποτα σε όλο αυτό, πχ στην Ελλάδα χρεώνουν ένα χέρι και ένα πόδι για απλό επίχρισμα που στέλνουν στο Παστέρ, ενώ στη ΝΥ ζητάνε από φοιτητές και ερευνητές να πάνε εθελοντές έλλειψη νοσηλευτών. Η ευρωπαϊκή ένωση απέδειξε για πολλοστή φορά ότι είναι απλά οικονομική ένωση: λαλίστατη για τα ετήσια ελλείμματα και τις αναγκαίες δημοσιονομικές προσαρμογές, αλλά βοήθεια με το σταγονόμετρο και με δανειακά ανταλλάγματα σε μια παγκόσμια ανθρωπιστική καταστροφή. Στη σούμα, όπως μάθαμε, "δεν είναι απόλυτο ότι όλα υποχωρούν μπροστά στην ανθρώπινη ζωή".

 

Αντί να ασχοληθούμε με όλα αυτά, επιλέγουμε την φλογερό λόγο του οβελία και της παραλίας.

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αρνείσαι να δεις το βίντεο;

 

Βίντεο από την ιταλική βουλή;

Θα έπρεπε το βίντεο να ανέβει στο YouTube, ώστε να το κατεβάσουν;

Μόνο ό,τι ανεβαίνει στο YouTube είναι έγκυρο;

 

Αν ανεβάσω στο facebook κάποια ομιλία του πρωθυπουργού και ποστάρω το λινκ εδώ μέσα, θα θεωρήσεις την ανάρτηση fake news ή μη έγκυρη;

 

Λίγη σοβαρότητα δε βλάπτει.

Φίλε μου του συγκεκριμένου "βουλευτή" μόνο στο facebook μπορούσες να το βρεις.

Κάνε λίγο φιλτράρισμα σε αυτά που μπαίνουν στο κεφάλι σου. Και λίγο μεγαλύτερο σε αυτά που παραθέτεις. Εκτίθεσαι.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Ε εφόσον εγώ δεν πιστεύω τίποτα, είμαι ακραίος, υπερβολικός κλπ κλπ κλπ, εσείς έχετε επιλογή ρε παλικάρια, εφόσον όλοι οι ανεύθυνοι είμαστε έξω και δε σκεφτόμαστε ούτε να τηρήσουμε ούτε μέτρα ούτε τίποτα (που δεν είπα ποτέ ότι δε ότι δεν τήρησα τα προτεινόμενα μέτρα, απλά κάποιοι έχετε επιλέξει την υπεραπλουστευμένη λογική ότι εφόσον αμφισβητώ τα μέτρα σημαίνει ότι δεν τα τηρώ κιόλας).

 

Η επιλογή είναι πάρα πολύ απλή: ΚΑΘΙΣΤΕ ΜΕΣΑ ΝΑ ΣΩΘΕΙΤΕ.

 

Εξάλλου εμείς οι ανεύθυνοι που θα ζούμε έξω θα ψοφήσουμε, κι εσείς οι υπεύθυνοι θα είστε μέσα και θα σωθείτε. Αυτό δεν είναι το ζητούμενο; Να σώσετε τη ζωούλα σας;

Ε λοιπόν λύση υπάρχει. Ακολουθήστε την και μη μας πρήζετε.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου του συγκεκριμένου "βουλευτή" μόνο στο facebook μπορούσες να το βρεις.

Κάνε λίγο φιλτράρισμα σε αυτά που μπαίνουν στο κεφάλι σου. Και λίγο μεγαλύτερο σε αυτά που παραθέτεις. Εκτίθεσαι.

 

Κάτσε μέσα και μη μας πρήζεις ρε Γιώργη. Άιντε πια, κουράσατε όλοι οι μενουμεσπιτάκηδες.

 

Δηλαδή δε σου φτάνει που θα μείνεις μέσα; Θες να μείνω κι εγώ μέσα;

Θες να σου υπογράψω ότι αν αρρωστήσω δε θα πάω σε νοσοκομεία για να μη λείψει η ΜΕΘ από σένα;

Θες αν αρρωστήσω να μείνω σπίτι να ψοφήσω μόνος μου;

Έγινε, όλα αυτά θα τα κάνω.

 

Κάνε μου κι εσύ δυο χάρες:

1) Μείνε σπίτι να σώσεις την υπερπολύτιμη ζωούλα σου.

2) Βάλε με σε ignore list, να μην εκνευρίζεσαι απ' αυτά που γράφω.

 

Άιντε πια

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον εσυ έχεις κουράσει με το να επαναλαμβάνεις συνέχεια τα ίδια και να κοροϊδεύεις τους υπόλοιπους που διαφωνούν...

«Μενουμεσπιτακιδες» και μόνο που το αναφέρεις έτσι δείχνει ανωριμότητα που δεν νομίζω να είσαι και κανένας πιτσιρικάς

Ούτε σου πέρασε από το μυαλό ότι όσοι φοβόμαστε υπερβολικά για σένα, να υπάρχουν άτομα στο σπιτι μας σε ευπαθείς ομάδες

Καλά κανείς και βγαίνεις έξω όσο πιο πολύ μπορείς και αν τηρείς η όχι τις συστάσεις είναι δικό σου θέμα. Και των ανθρώπων του περίγυρου σου

Δεν έχει κανένα νόημα αυτή η αντιπαράθεση πέραν από το να περνάει η ώρα

Αντιλαμβάνομαι ότι μπορεί κάποιος να περνάει οικονομικά δύσκολα και να τα βλέπει όλα εμπόδιο και πισωγυρισμα. Θέλει υπομονή. Καλή συνέχεια νασαι καλά

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αρνείσαι να δεις το βίντεο;

 

Βίντεο από την ιταλική βουλή;

Θα έπρεπε το βίντεο να ανέβει στο YouTube, ώστε να το κατεβάσουν;

Μόνο ό,τι ανεβαίνει στο YouTube είναι έγκυρο;

 

Αν ανεβάσω στο facebook κάποια ομιλία του πρωθυπουργού και ποστάρω το λινκ εδώ μέσα, θα θεωρήσεις την ανάρτηση fake news ή μη έγκυρη;

 

Λίγη σοβαρότητα δε βλάπτει.

Γιατί νομίζεις στην Ιταλία η στην ιταλική βουλή, την γαλλική κτλ δεν υπάρχουν ψεκασμενοι;;; ένας πετάει μια μαλάκια προσελκύει άλλους 10 που τον πιστεύουν και μετά από μερικούς μήνες έχεις μερικά εκατομμύρια ψεκασμενους που πιστεύουν ότι η γη είναι επίπεδη.. Κάνουν πειράματα.. Αποδεικνυουν ότι κάνουν λάθος αλλά σου λένε κάτι δεν πήγε καλά την επόμενη φορά θα το πετύχω... Θα πω μια λέξη.. Καπιταλισμός..

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Πάντως αν συζητήσετε με κόσμο θα δείτε αρκετούς να λένε ότι το θέμα του κορωνοϊού είναι fake, πραγματικά απορίας άξια η ανάγκη των ανθρώπων να πιστέψουν σε κάποια θεωρία συνωμοσίας...
Sent neither from iphone nor android phone
Link to comment
Share on other sites

Πάντα θα υπάρχουν αυτοί που βλέπουν αντίστοιχες κρίσεις fake η πιστεύουν σε θεωρίες συνομωσίας. Απλά με την χρήση του internet γίνεται ανακυκλώσιμο και ντόρος.. Συμφέρει έτσι γιατί πρέπει να ρίχνεις το φτεξιμο κάπου

Στην μεγάλη πανούκλα πίστευαν ότι ήταν αμαρτωλοί και αυτομαστιγώνονται η έκαιγαν μάγισσες..

Και υπάρχουν και τρελοί. Ο άλλος στο εξωτερικό στην αρχή είχε γίνει viral που δεν πίστευε και έγλειφε πόμολα επίτηδες.. Ε στο τέλος κόλλησε

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως με την απορία θα μείνω. Εφόσον θεωρείτε την κατάσταση επικίνδυνη, γιατί δε μένετε μέσα, παρά την άρση των μέτρων περιορισμού, να αφήσετε εμάς να ψοφήσουμε και να ζήσετε εσείς;

Θα μου απαντήσει κάποιος χωρίς υπεκφυγές;

 

Μάλλον εσυ έχεις κουράσει με το να επαναλαμβάνεις συνέχεια τα ίδια και να κοροϊδεύεις τους υπόλοιπους που διαφωνούν...

«Μενουμεσπιτακιδες» και μόνο που το αναφέρεις έτσι δείχνει ανωριμότητα που δεν νομίζω να είσαι και κανένας πιτσιρικάς

Ούτε σου πέρασε από το μυαλό ότι όσοι φοβόμαστε υπερβολικά για σένα, να υπάρχουν άτομα στο σπιτι μας σε ευπαθείς ομάδες

Καλά κανείς και βγαίνεις έξω όσο πιο πολύ μπορείς και αν τηρείς η όχι τις συστάσεις είναι δικό σου θέμα. Και των ανθρώπων του περίγυρου σου

Δεν έχει κανένα νόημα αυτή η αντιπαράθεση πέραν από το να περνάει η ώρα

Αντιλαμβάνομαι ότι μπορεί κάποιος να περνάει οικονομικά δύσκολα και να τα βλέπει όλα εμπόδιο και πισωγυρισμα. Θέλει υπομονή. Καλή συνέχεια νασαι καλά

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Δεν αναφέρθηκα σε σένα προσωπικά με τον χαρακτηρισμό "μενουμεσπιτάκηδες". Εκτός κι αν έχεις τη μύγα και μυγιάστηκες.

Στο φινάλε, εφόσον ενοχλείσαι, να με κάνεις ignore.

Edited by panosz75
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...