Jump to content

Samsung Galaxy S20+


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γι αυτό είναι, εργαλεία να τα χαιρόμαστε και να κάνουν την δουλειά τους. Πάντως όπως είχε γράψει και παλιότερα το μελος ταξιδιώτης, η σειρά s20 είναι ομορφότερη εμφανισιακά τουλάχιστον μπροστά που κάποιος παίρνει άμεσα την πρώτη γεύση και εικόνα. Θες η edge οθόνη θες το ότι υπάρχει η 2Κ ανάλυση πιστεύω ότι καλά κάνεις και παραμένεις με το 20+.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Το ταμπλετ εχει πεσει οχι το S20. Καλυτερο ειναι τωρα απο οτι καινουργιο.
Link to comment
Share on other sites

Το ταμπλετ εχει πεσει οχι το S20. Καλυτερο ειναι τωρα απο οτι καινουργιο.

 

Ναι το s20+ είναι αστέρι τώρα για μένα. Η μόνη "φαγούρα" που έχω πια , είναι τα ultra. Ειδικά το 21 που μπορώ να έχω 120h με την μέγιστη ανάλυση (γιατί κακά τα ψέματα, η οθόνη πρωτίστως είναι αυτό που δεν με αφήνει να φύγω από Samsung).

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να διακρινω διαφορα στις 2 αναλυσεις αλλα δεν βλεπω οποτε δεν με.απασχολει.
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να διακρινω διαφορα στις 2 αναλυσεις αλλα δεν βλεπω οποτε δεν με.απασχολει.

 

Ναι είναι λίγο δυσδιάκριτη, αν προσπαθήσω επί τούτου.(αλλά εγώ έχω και μυωπία ... :( ) Νομίζω δουλεύει σαν συνολική εμπειρία. Είναι κάτι σαν να λέμε περιφερειακή όραση :). Σε όσους πχ. δείξω φωτό και κάνουν ζουμ όταν το έχω στην μέγιστη ανάλυση , εντυπωσιάζονται. (ειδικά όσοι έχουν iPhone:oops:)

Link to comment
Share on other sites

Στην αρχη νομιζω εβλεπα λιγο στα γραμματα. Μειωσα το ζουμ της οθονης και ενα κλικ της γραμματοσειρας και δεν βλεπω απολυτως τπτ πλεον. Επισης μπορεις να αυξησεις τα ppi της οθονης απο το μενου προγραμματιστη. Αλλα και χωρις αυτα η διαφορα ειναι μονο στο μυαλο πιστευω...
Link to comment
Share on other sites

Στην αρχη νομιζω εβλεπα λιγο στα γραμματα. Μειωσα το ζουμ της οθονης και ενα κλικ της γραμματοσειρας και δεν βλεπω απολυτως τπτ πλεον. Επισης μπορεις να αυξησεις τα ppi της οθονης απο το μενου προγραμματιστη. Αλλα και χωρις αυτα η διαφορα ειναι μονο στο μυαλο πιστευω...

 

Ξέρεις, τώρα με αυτά που μου λες (και συμφωνώ) με βάζεις σε σκέψεις εάν θα έπρεπε να μην πάω στο 21 ultra me 1300euro :cry: αλλά στο 20 ultra με κανα 850euro και να δώσω 500 το 20+......

Link to comment
Share on other sites

Στο S20 Ultra γιατι να πας; Μεγαλυτερη οθονη στην ιδια αναλυση και δεν εχει 120 στα 2k.
Link to comment
Share on other sites

Στο S20 Ultra γιατι να πας; Μεγαλυτερη οθονη στην ιδια αναλυση και δεν εχει 120 στα 2k.

 

Ήθελα την μεγαλύτερη οθόνη, και στα 120 είμαι οκ χωρίς την 2k αφού έτσι κι αλλιώς σιγά μην την καταλάβω...

Link to comment
Share on other sites

Το S20 U εχει 114 τ.εκ ενω το S20 + 108 τ εκ οθονης. Θεωρω πολυ μικρη τη διαφορα δεδομενου και του παραπανω ογκου που εχει το κινητο....
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν δίνεις ιδιαίτερη έμφαση στις φωτογραφίες, εννοώ άμα δεν είσαι άκρως απαιτητικός καλή επιλογή είναι και το 1+ 8 Pro. Έχει οθόνη Samsung 120 hz στα 2Κ plus και είναι 6.78''
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο έκλεισα 1 μέρα (24 ώρες) χωρίς να βάλω την συσκευή στο φορτιστή.. έχω να το ζήσω αυτό παραααα πολύ καιρό. Κατά τα άλλα μετά την μετάβαση στο ultra και την λίγο μεγαλύτερη οθόνη δεν έχω δει άλλες διαφορές.

Και αυτό όπως και το plus είναι πύραυλος..

Κάποια εμπειρία από γυαλί στην οθόνη? Καλύτερα αυτά που είναι με κόλα? Αξίζει η διαφορά στην τιμή? Περίπου 25 ευρώ ποιο ακριβά..

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Παρε το X-One. Για μενα το καλυτερο.

 

Το πέρασες μόνος σου, είναι εύκολο?

<κλωτσάει > τις θήκες?

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι δυσκολο αλλα μου το περασαν στο μαγαζι που το πηρα. Δεν "κλωτσαει" θηκες αλλα αν χτυπησεις το κινητο καπου ενω του φορας μαλακη θηκη σηκωνεται. Βεβαια με πιεση επανερχεται χωρις να αφησει σημαδι.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι δυσκολο αλλα μου το περασαν στο μαγαζι που το πηρα. Δεν "κλωτσαει" θηκες αλλα αν χτυπησεις το κινητο καπου ενω του φορας μαλακη θηκη σηκωνεται. Βεβαια με πιεση επανερχεται χωρις να αφησει σημαδι.

 

Και εγώ θα ψάξω σίγουρα μαγαζί να μου το περάσει.. σε ευχαριστώ για τις απαντήσεις!

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Friends

 

Είμαστε όλοι καλά?

 

 

Πολύ ηρεμία βλέπω.. Φύγατε όλοι για s21+. ?

 

 

Γιατί εγώ μάλλον θα μείνω λίγο ακόμη..

Link to comment
Share on other sites

Friends

 

Είμαστε όλοι καλά?

 

 

Πολύ ηρεμία βλέπω.. Φύγατε όλοι για s21+. ?

 

 

Γιατί εγώ μάλλον θα μείνω λίγο ακόμη..

 

Τέλεια, λιώνουμε στο call of duty στην απροβληματιστη κινηταρα μέχρι να έρθει το ps5 (παραγγελία 08/11). Θα μείνουμε για πολύ ακόμα πιστοί στην κινηταρα

Link to comment
Share on other sites

S21? Μπα... Για S23 με βλεπω. Δεν εχω κανεναν λογο να το αλλαξω. 1 χρονο μετα ειναι καλυτερη συσκευη απο οτι ηταν οταν βγηκε...

Εχουν μεινει οι ευχαριατημενοι με το S20 + για αυτο η ησυχια πιστευω..

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως με το ultra πλέον βγάζω άνετα την ημέρα με την μπαταρία σε 120hz εννοείται. (Πάνω από 7 ώρες sot)

οπότε και εγώ θα μείνω σίγουρα 1 χρόνο ακόμα στην s20 σειρά..

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Εγώ βγάζω 7μιση ωρες οθόνης στα 120 με το S20+ χώρις να στερουμε τπτ (έχω απενεργοποιησει ότι δεν χρησιμοποιώ). Δεδομένου ότι σπάνια πάω πάνω από 4 ώρες σε μια μέρα είμαι μια χαρά για πολύ καιρό ακόμα. Συνήθως πουλούσα στο χρόνο και πήγαινα στο επόμενο. Αυτό θα το κρατήσω ακόμα και αν πάρω καινούργιο σαν 2ο. Αλλά αργεί ακόμα η ώρα. Ισως αν το 22 προσφέρει κάτι εντελώς καινούργιο να το πάρω αλλά όχ με το που βγει.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,εχουμε 2 s20+...του αδερφού μου το s20+ εχει ενα σοβαρό πρόβλημα...τον παίρνουν τηλ και μονο του γειώνει της κλήσεις...δεν το κάνει πάντα...αλλα 1 στις 3 κλησεις τς γειώνει!!εχει τυχει σε κάποιον; κάνουμε κάτι;

 

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχουν μπουν κάποια νούμερα σε αποκλεισμό?
Όχι και θα εξηγήσω γιατί...τον παίρνω εγω μιλάμε κανονικά...τον ξανα παίρνω τηλ μετά απο λιγο, χτυπάει μια φορά και μου το κλείνει αυτόματα!

 

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S20+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...