Jump to content

Samsung Galaxy S20+


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια ερώτηση ξαφνικά απενεργοποιηθηκαν οι συνομιλίες και στέλνει σαν sms τα μηνύματα. μήπως ξέρει κάποιος τι μπορεί να φταίει? Εγώ δε πείραξα τίποτα απολύτως και ίντερνετ έχω κανονικά.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Έτσι έλεγε η Samsung για το s21 ultra αλλά δεν το βλέπω. Μόνο 60-120
Ναι μπορεί πάντως διακρίνω και εγώ κάποτε να ρίχνει τα hz σε κάποιες εφαρμογές. Όταν συνηθίσεις στα 120 το βλέπεις εύκολα ποτέ ρίχνει. Καλό αυτό γιατί 2η μέρα σήμερα βλέπω να έχει καλύτερη μπαταρία από το s20plus. Όχι φοβερα πράγματα αλλά φαίνεται καλύτερη. Πέφτει πιο αργά σίγουρα.

Στα υπόλοιπα το βλέπω και πιο δροσερό γενικά στην αίσθηση.

Link to comment
Share on other sites

Ναι μπορεί πάντως διακρίνω και εγώ κάποτε να ρίχνει τα hz σε κάποιες εφαρμογές. Όταν συνηθίσεις στα 120 το βλέπεις εύκολα ποτέ ρίχνει. Καλό αυτό γιατί 2η μέρα σήμερα βλέπω να έχει καλύτερη μπαταρία από το s20plus. Όχι φοβερα πράγματα αλλά φαίνεται καλύτερη. Πέφτει πιο αργά σίγουρα.

Στα υπόλοιπα το βλέπω και πιο δροσερό γενικά στην αίσθηση.

Σε 21 ultra έχω δει να πέφτει μέχρι και 48 όταν προβαλεις video (YouTube πχ) μέσω samsung browser. Επίσης με την εφαρμογή από το xda, πέφτει και η always on στα 48.

 

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε 21 ultra έχω δει να πέφτει μέχρι και 48 όταν προβαλεις video (YouTube πχ) μέσω samsung browser. Επίσης με την εφαρμογή από το xda, πέφτει και η always on στα 48.

 

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

 

Σε ποια εφαρμογή αναφέρεσαι; Στη galaxy hz;

Link to comment
Share on other sites

Ναι μπορεί πάντως διακρίνω και εγώ κάποτε να ρίχνει τα hz σε κάποιες εφαρμογές. Όταν συνηθίσεις στα 120 το βλέπεις εύκολα ποτέ ρίχνει. Καλό αυτό γιατί 2η μέρα σήμερα βλέπω να έχει καλύτερη μπαταρία από το s20plus. Όχι φοβερα πράγματα αλλά φαίνεται καλύτερη. Πέφτει πιο αργά σίγουρα.

Στα υπόλοιπα το βλέπω και πιο δροσερό γενικά στην αίσθηση.

Αυτό που δεν έχω καταλάβει είναι αν τελικά το κάνει σε όλη την σειρά s21 ή μόνο στο ultra.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Από αύριο πάω στο μεγάλο αδερφό.. s20 ultra,

Αν ενδιαφέρεται κάποιος για το plus, ας στείλει p.m

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Από αύριο πάω στο μεγάλο αδερφό.. s20 ultra,

Αν ενδιαφέρεται κάποιος για το plus, ας στείλει p.m

 

Να το χαρείς, φίλε.

Μην ξεχάσεις να μας πεις πως σου φάνηκε η καθημερινή χρήση σε σχέση με το plus.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, επειδή το κινητό είναι απροβληματιστο πιστεύω, μια φορά το μηνα θα γραφουμε για το μηνιαίο update για να κρατάμε το νημα ζωντανό. Να το ξαναπώ,να μοιραστώ τη χαρά μου, από τις καλύτερες αγορές μου, το είχα πάρει και σε τέλεια τιμή από προσφορά ιουλιου. Οθοναρα, καμεραρα, τέλειο μεγεθος, αλαγκαριστο,παντα uptodate, τώρα τελευταία το λιώνω και στο call of duty. Ευγε σαμυ
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα ξαφνικά τις αναπάντητες δεν τις εμφανίζει στην οθόνη εκτός και αν ενεργοποιήσεις την οθόνη και 2ον πλέον δεν δουλεύει η συζήτηση στα μυνήματα μέσω ίντερνετ αλλά τα στέλνει σαν κανονικά sms μόνο. Έχει συμβεί σε κανέναν ή καμία ιδέα; Σας ευχαριστώ πολυ
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμισεις-Ειδοποιησεις... Μηπως κατι εχει πειραχτει εκει;
δυστυχώς το έψαξα αλλά δεν βρήκα τίποτα και προς το παρόν κατέβασα τις εφαρμογές της Google που δουλεύουν απροβληματιστα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, επειδή το κινητό είναι απροβληματιστο πιστεύω, μια φορά το μηνα θα γραφουμε για το μηνιαίο update για να κρατάμε το νημα ζωντανό. Να το ξαναπώ,να μοιραστώ τη χαρά μου, από τις καλύτερες αγορές μου, το είχα πάρει και σε τέλεια τιμή από προσφορά ιουλιου. Οθοναρα, καμεραρα, τέλειο μεγεθος, αλαγκαριστο,παντα uptodate, τώρα τελευταία το λιώνω και στο call of duty. Ευγε σαμυ

 

Ειδες τελικα αυτο το παλιοσαπακι ο εξυνος ο τρισκαταρατος;;; ευτυχώς δλδ που εχει τόσο "χάλια" επεξεργαστή να έχουν και κατι να ασχολούνται οι επιστημονες της νασα που δεν αρκούνται στην επεξεργαστικη του δύναμη ή που δεν λειτουργεί και σαν PS5 lol

Τα λεω αυτα εχοντας το FE με τον snap καθαρα λόγω του 5g και για να δοκιμάσω και την τεράστια διαφορά απο τον exynos.. Πολυ καλη συσκευή λοιπον το FE κυριως στα λεφτα που ειναι τωρα αλλά s20+ συνολικα δεν ειναι.. Αυτη ειναι η αλήθεια εχοντας και τα 2 αυτη τη στιγμή. Και οπως εχω ξαναπει ο επεξεργαστής απο μονος του σε αυτο το επίπεδο συσκευων δε κανει την διαφορα για 1 ωρα παραπανω sot και λιγο καλύτερο σημα. Οπότε η σχεδον ολοκληρωμενη συσκευή ειναι το plus με το snap ακομα και σήμερα για μενα.

Nexus S --> S4 mini --> S4 Black Edition --> Frost white Note 4 --> Black Onyx S7 --> Mate 10 Pro Grey -->

Blue Coral S9+ --> S10 Black --> iPhone 11 Space Grey --> S20+ Cosmic Gray --> S20 FE 5G --> iPhone 13 Product Red --> Galaxy S21 Plus --> iPhone 14 Pro Max Silver (απεταξάμην το ios) --> Galaxy A54 Graphite

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, επειδή το κινητό είναι απροβληματιστο πιστεύω, μια φορά το μηνα θα γραφουμε για το μηνιαίο update για να κρατάμε το νημα ζωντανό. Να το ξαναπώ,να μοιραστώ τη χαρά μου, από τις καλύτερες αγορές μου, το είχα πάρει και σε τέλεια τιμή από προσφορά ιουλιου. Οθοναρα, καμεραρα, τέλειο μεγεθος, αλαγκαριστο,παντα uptodate, τώρα τελευταία το λιώνω και στο call of duty. Ευγε σαμυ

 

+1000!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ειδες τελικα αυτο το παλιοσαπακι ο εξυνος ο τρισκαταρατος;;; ευτυχώς δλδ που εχει τόσο "χάλια" επεξεργαστή να έχουν και κατι να ασχολούνται οι επιστημονες της νασα που δεν αρκούνται στην επεξεργαστικη του δύναμη ή που δεν λειτουργεί και σαν PS5 lol

Τα λεω αυτα εχοντας το FE με τον snap καθαρα λόγω του 5g και για να δοκιμάσω και την τεράστια διαφορά απο τον exynos.. Πολυ καλη συσκευή λοιπον το FE κυριως στα λεφτα που ειναι τωρα αλλά s20+ συνολικα δεν ειναι.. Αυτη ειναι η αλήθεια εχοντας και τα 2 αυτη τη στιγμή. Και οπως εχω ξαναπει ο επεξεργαστής απο μονος του σε αυτο το επίπεδο συσκευων δε κανει την διαφορα για 1 ωρα παραπανω sot και λιγο καλύτερο σημα. Οπότε η σχεδον ολοκληρωμενη συσκευή ειναι το plus με το snap ακομα και σήμερα για μενα.

 

+1000!!!!! Και από εμένα

Link to comment
Share on other sites

1 χρονο και βαλε μετα εχουν μεινει στο θεμα οι ευχαριστημενοι με τη συσκευη χρηστες οποτε τα παραπαπονα θα ειναι λιγα...

Προσωπικα ποτε δεν μου υπερθερμανθηκε, ποτε δεν λαγκαρε και ποτε δεν μπορεσα σε μια μερα να το ξεφορτισω πληρως...Μεχρι 75% (απο 85 σε 10%) εχω ριξει την μπαταρια μερα που το ελιωσα επι 6 ωρες...

Επισης δεν με ενδιαφερει ο Snap αφου δεν ειναι επισημα εδω. Αν ηταν το συζητουσαμε....

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα ξαφνικά τις αναπάντητες δεν τις εμφανίζει στην οθόνη εκτός και αν ενεργοποιήσεις την οθόνη και 2ον πλέον δεν δουλεύει η συζήτηση στα μυνήματα μέσω ίντερνετ αλλά τα στέλνει σαν κανονικά sms μόνο. Έχει συμβεί σε κανέναν ή καμία ιδέα; Σας ευχαριστώ πολυ
Μετα το update διορθωθηκε νομίζω..εμενα δεν μ εδειχνε ουτε ειδοποίηση στην εφαρμογή και τώρα δείχνει

 

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Μετα το update διορθωθηκε νομίζω..εμενα δεν μ εδειχνε ουτε ειδοποίηση στην εφαρμογή και τώρα δείχνει

 

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

μόλις κάνω την αναβάθμιση θα ενημερώσω. ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

μόλις κάνω την αναβάθμιση θα ενημερώσω. ευχαριστώ
Καλημέρα με την νέα ενημέρωση διορθώθηκε το πρόβλημα με τις ειδοποιήσεις όχι όμως και με τα μηνύματα. Μου φαίνεται δεν την γλιτώνω την επαναφορά.
Link to comment
Share on other sites

Bravo well done ✌️ ... και στο fe 5g που έχω ως βασικό τηλέφωνο πια έχει πολύ καλή διαχείριση σε stand by όλη μέρα χάνει 3% το πολύ. Δεν δουλεύω βέβαια AOD ούτε έχω τοποθεσία ανοιχτή.

Απ'την άλλη τις προάλλες είπα να φορτίσω πλήρως μετά από καιρό το Xiaomi Mi 10 T...από 100 σε 99 % πέρασε μία ώρα κι ένα τέταρτο χα χα χα χα YouTube και ίντερνετ browsing με WiFi βέβαια... αυτό το τηλέφωνο βγάζει εξωπραγματικούς χρόνους οθόνης και πολλές να πολλές ώρες κλήσεων όταν το δούλευα ως κυρίως συσκευή.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Οντως τρελο νουμερο. Κατι τετοιο εκανε και ενα tablet huawei που ειχα οταν ηταν καινουργιο αλλα μετα επεφτε αρκετα γρηγορα η μπαταρια. Απο 100 σε 97 πηγαινε ωρα και βαλε και μετα απο 97 και κατω ξεφορτιζε σε 1 4ωρο οθονης. Τωρα πεφτει κανονικα απο την αρχη.

Βεβαια τωρα φαινεται η φθορα στην μπαταρια του καθως με την τηλεκπαιδευση της κορης μου εχει κανει τρελες υπερωριες..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S20+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...