Jump to content

CU BIG BANG APP


Ilovemetal
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εδώ ρε παιδιά είχα δει το xiaomi το ποντίκι που είχε πριν καιρό, και λέω, αθόρυβο είναι, xiaomi είναι, δεν το παίρνω σαν δεύτερο (είχα υποψίες ότι το ποντίκι που έχω τώρα χαλάει)... Νομίζω το είχε 10 ευρώ + τους πόντους. Πέρα από ότι βγήκε ψιλομάπα, μετά από 4-5 μέρες το πήγαν 8 ευρώ + πόντους.

Σαν να λένε ό,τι σαπάκι προσπαθεί να ξεφορτωθεί η Vodafone από το καταστήματα, ας το πλασάρουμε εκεί και ό,τι φύγει.

Edited by jaranor
Link to comment
Share on other sites

Ναι, και σε σχεση με τις δωρεαν συσκευες απλα μονο με κρυσταλλους που εδινε πριν 2 χρονια.

Να ειστε ετοιμοι γιατι θα εξαντληθουν τα τρεχοντα εαν και παλι σε λιγες μερεε μειωσει την τιμη εξαργυρωσης πχ στα 50Ε:

 

Screenshot_20230327_180621_Parallel Space 64Bit Support.jpg

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, blizard said:

 

To ακριβώς αντίθετο  ... παίρνεις προιόντα πολύ ποιοτικά και δοκιμασμένα στην χαμηλότερη τιμή της αγοράς !!! και τι καλύτερο να αγοράζεις με τα λεφτά που σου εμειναν από τις ΠΟΛΥ φτηνές υπηρεσίες τηλεφωνίας και ιντερνετ (ούτε εκει σου πουλάνε φύκια) , και ξέρεις πως έχεις ότι καλύτερο φτάνει να θέλεις το προιόν.

Πχ το jlb ηχείο είναι πολύ ποιοτικό από γνωστή μάρκα και υπάρχει πολλά χρόνια, (τα πιο παλιά μοντέλα είναι και πιο ακριβά πλέον)   δεν κάνουν προσφορές σκοτώματος ποτέ , τα 60 ευρω ειναι σίγουρα καλή τιμή 50 θα είναι ρεκόρ για οποιο μοντέλο και να είναι αρα χλωμό το βλέπω.

Το ανάλογο και στο κινητό ... πάνω από 2 χρόνια πρέπει να υπάρχει , ξέρεις οτι παίρνεις κάτι δοκιμασμένο στην φτηνότερη τιμή της αγοράς (από το υπόλοιπό  σου) , εφόσον φυσικά δεν το χάλασες σε σουβλάκια η σουπερ μαρκετ.. Σκέψου λίγο τους άλλους που σου πουλάνε πανάκριβα πακέτα και σου δεσμέυουν τα λεφτά για το τίποτα , αυτά ειναι φύκια .

ΥΓ

Η Xiaomi δεν μου αρέσει γενικά αλλά ρε παιδιά μου έδωσε κάτι παπούτσια ο αδερφός μου (Xiaomi Mijia 2  Fishbone κάτι σαν πάνινα αθλητικά) και είναι τα πιο γερά που έχω δει στην ζωή μου !!! Τους έχω αλλάξει τα φώτα για χρόνια και δεν μασάνε τίποτα, αυτό το ύφασμα που  έχουν ειναι αδιανόητα γερό δε το φανταζόμουν ποτέ , και γενικά τα πάντα.

Θα διαφωνήσω μόνο στην γνώμη σου για την Xiaomi.
Για τον ίδιο ακριβώς λόγο προτιμώ Xiaomi, για την ποιότητα κατασκευής στα προϊόντα της!!

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς, τα Xiaomi είναι σκυλιά.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιωνω και εγω οτι τα χιαομι ειναι πραγματι σκυλιά. Αλλά δεν δινω 75€ για 2gb/32gb. 

Edited by Mobileras

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Mobileras said:

Επιβεβαιωνω και εγω οτι τα χιαομι ειναι πραγματι σκυλιά. Αλλά δεν δινω 75€ για 2gb/32gb. 

Εννοείται, σκέτη κοροϊδία.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Mobileras said:

Επιβεβαιωνω και εγω οτι τα χιαομι ειναι πραγματι σκυλιά. Αλλά δεν δινω 75€ για 2gb/32gb. 

Ποιός αγοράζει σήμερα μνήμη 32g !

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, blizard said:

 

To ακριβώς αντίθετο  ... παίρνεις προιόντα πολύ ποιοτικά και δοκιμασμένα στην χαμηλότερη τιμή της αγοράς !!! και τι καλύτερο να αγοράζεις με τα λεφτά που σου εμειναν από τις ΠΟΛΥ φτηνές υπηρεσίες τηλεφωνίας και ιντερνετ (ούτε εκει σου πουλάνε φύκια) , και ξέρεις πως έχεις ότι καλύτερο φτάνει να θέλεις το προιόν.

 

Φίλε, με όλο το θάρρος (μια παρέα είμαστε εδώ, για να βοηθάμε ο ένας τον άλλο), αλλά ούτε διαφήμιση της Vodafone να ήταν αυτό που γράφεις. Ούτε στις ενοχλητικές τηλεφωνικές προσφορές δεν τα λένε αυτά... (ΥΓ: Ποιος έχει 70-80 ευρώ υπόλοιπο στο λογαριασμό του σήμερα;;;; Για ποιο λόγο να το έχει;;;!!)

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, jaranor said:

Φίλε, με όλο το θάρρος (μια παρέα είμαστε εδώ, για να βοηθάμε ο ένας τον άλλο), αλλά ούτε διαφήμιση της Vodafone να ήταν αυτό που γράφεις. Ούτε στις ενοχλητικές τηλεφωνικές προσφορές δεν τα λένε αυτά... (ΥΓ: Ποιος έχει 70-80 ευρώ υπόλοιπο στο λογαριασμό του σήμερα;;;; Για ποιο λόγο να το έχει;;;!!)

Ο @blizardειναι υπερ των σουβλακερί...

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, jaranor said:

Φίλε, με όλο το θάρρος (μια παρέα είμαστε εδώ, για να βοηθάμε ο ένας τον άλλο), αλλά ούτε διαφήμιση της Vodafone να ήταν αυτό που γράφεις. Ούτε στις ενοχλητικές τηλεφωνικές προσφορές δεν τα λένε αυτά... (ΥΓ: Ποιος έχει 70-80 ευρώ υπόλοιπο στο λογαριασμό του σήμερα;;;; Για ποιο λόγο να το έχει;;;!!)

Εγώ έχω αυτή την στιγμή 50€ 😉
Οπότε μην θεωρείτε τα πάντα δεδομένα...
Μην με ρωτήσεις πώς; Απλά έτυχε...
Από να τα δίνω σε "συμβόλαια" πίστεψε με προτιμώ εδώ... 😊

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, blizard said:

 

Πρέπει να τους λέμε το ΠΩΣ φίλε γιατί αυτό θέλουν να κρύψουν . Αν μπορούσαμε να ενημερώσουμε τον κόσμο στα τοπικ της κοσμοτε και της νοβα πως να μην πληρώνει τόσα λεφτά θα γλύτωνε και τα μισά έξοδα ο κάθε άνθρωπος εκει  !!!  

Πχ αν ηξεραν οτι 4 μήνες δεν πληρώνουμε ομιλία να πως μαζέυονται σχεδόν 60 ευρω από τα 15 ευρω το μήνα που πληρώνουν για το απεριόριστο λόγο αγνοιας και έτσι βγαίνει δώρο το jbl ηχείο .

Αλλος μπορεί να θέλει μόνο εισερχόμενα και ιντερνετ, γιατι να μην βάζει 12 το μηνα και να έχει τα 3 gb τζάμπα (η 7 με 2 ευρω) και τα δωράκια απο bb σε ιντερνετ αλλά και την αγορά hardware.

Μην επαναλαμβάνω κάθε περίπτωση ...  κερδίζουν πολλά λεφτά από την άγνοια του κόσμου αλλά εδώ το μόνο που μπορούν να κάνουν είναι αρνητικές ,να το παίζουν δήθεν άσχετοι που δεν καταλαβαίνουν τι τους λέμε , αλλά στην ουσία όποιος δεν είναι τεμπέλης και ρίχνει μια ματιά και στις άλλες εταιρίες θα μπει και εδω και θα καταλαβει ... τους κάνεις μεγάλη ζημιά και βοηθάς τον κόσμο.

Θα τολμήσω να συμφωνήσω ως χρήστης κινητής τηλεφωνίας από '95. Fan δεν είμαι καμίας εταιρίας ανεξάρτητα κινητής τηλεφωνίας, ξέρω είναι σπάνιο είδος στην Ελλάδα...
Fan του προσωπικού συμφέροντος μου είμαι και της εξυπηρέτησης μου.

Εταιρίες χωρίς αρνητικά δεν υπάρχουν από εκεί και πέρα κάνεις τις επιλογές σου, χωρίς Fanboyσμους και λοιπές βλακείες... 😉

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, blizard said:

Τέλος το κινητό ...  εμεινε το  ηχείο.

Το οποίο εχω αγοράσει 8 μέρες .... με τον κωδικό που ηρθε αυτόματα μετα την αγορά και ενα λινκ για να βάλω την διεύθυνση μου ,έγραψε για μια στιγμη ενα ευχαριστούμε θα το λάβετε σε 20 μέρες . Αλλά δεν έχω κάτι αλλο ... Ενα σμσ πχ η κάτι που να μπορείς να δεις οτιδήποτε για την παραγγελία ... ετσι είναι και απλά περιμένουμε ή μου έχει ξεφύγει κάτι παιδιά ?

Κάποια στιγμή τη Μεγάλη Βδομάδα (ή την αμέσως προηγούμενή της) θα σου έρθει (στο Viber του κινητού που έχεις δηλώσει πιθανόν) μήνυμα από την courier εταιρία που συνεργάζονται για την ημέρα παραλαβής.

Παλιότερα που είχα "ξεκληρήσει" ό,τι ΔΩΡΕΑΝ συσκευές έδινε με κρυστάλλους μόνο, η courier εταιρία σου έδινε την επιλογή να πατήσεις ένα link (που αναγράφει στο Viber μνμ της) και να βάλεις το PIN που σου στέλνει ώστε, ΕΑΝ ΕΠΙΘΥΜΕΙΣ, να αλλάξεις την ημέρα παραλαβής σε κάποια επόμενη από την default. Αν δεν την αλλάξεις, ισχύει ό,τι θα σου γράφει το μνμ από την courier εταιρία.

Απλά δείχνεις ταυτότητα στον υπάλληλο courier εάν σε βρει στη διεύθυνση που δήλωσες και το παίρνεις το ηχείο, αλλιώς μια επόμενη μέρα που να είσαι όντως στη δηλωμένη διεύθυνση ή πας από το κατάστημα της courier εταιρίας αυτοπροσώπως με την ταυτότητα σου και το παραλαμβάνεις: Έχεις πληρώσει ήδη από το υπόλοιπο ευρώ της sim σου.

Αν δε γίνουν τα παραπάνω , θα πρέπει να επικοινωνήσεις αλλά δε ξέρω με ποιόν καθώς είναι άλλες υπηρεσίες, όχι εξυπηρέτηση πελατών , ή να ξαναμπεις στο link που σου στείλαν αρχικά και να ξαναδηλώσεις διεύθυνση , ονοματεπώνυμο κλπ.,

Link to comment
Share on other sites

Φίλε @blizard, τρεις λαλούν και δυο χορεύουν. Μόνο και μόνο για να σκεφτείς λίγο, όχι ότι έχω και καμιά πρεμούρα να κάθομαι να σου εξηγώ, πρώτον: έχω CU, δεύτερον: ούτε ξέρεις τι χρήση κάνω στο κινητό μου ούτε τίποτα.

Καταστρώνεις σχέδια και οδηγίες και χάρτες με το μυαλό σου για το πως θα "πρέπει" να χρησιμοποιεί ο καθένας το υπόλοιπο του (πχ όλοι παίρνουν κάρτα νέων;; Παππούδες δεν έχουν πχ καρτοκινητό;;; Ποιος σου λέει ότι στις άλλες εταιρίες όλοι αγοράζουν πακέτα με απεριόριστα κλπ κλπ και τόσα άλλα που παλιότερα έχουν αναφερθεί εδώ)

 

Αλλά αυτό δεν ήταν το θέμα μου. Αυτό που σχολίασα (και πάλι χωρίς να θέλω να σε προσβάλλω, το τονίζω) είναι ότι είτε έχεις τρελό κόλλημα με την Vodafone (φανμποϊσμός; μικρό το κακό), είτε έχεις μετοχές της Vodafone, είτε δουλεύεις για την Vodafone, είτε δεν συμβαδίζει η κριτική σου ικανότητα με την ηλικία σου. Αυτά, και δεν επανέρχομαι, δεν έχει νόημα.

 

@konstantinos77 Κι εγώ φίλε σε κάποιο σημείο είχα φτάσει κάπου 30+ ευρώ. Θα τύχει, ΟΚ. Αλλά μη μου λέτε πως με τα ΣΗΜΕΡΙΝΑ οικονομικά δεδομένα είναι νορμάλ να έχεις ΑΝΑ ΠΑΣΑ ΣΤΙΓΜΗ 80 ευρώ στο καρτοκινητό σου! Υποτίθεται ότι επέλεξες καρτοκινητό για να μην πληρώνεις ακριβά τα συμβόλαια και να ελέγχεις τι ξοδεύεις! Άρα αν πχ λέμε έχεις 30 ευρώ, απαιτείται να βάλεις κάρτες 50 ευρώ για να πάρεις πχ τη συσκευή που είχε, και πάλι σε μια προσφορά που δεν είναι και τόσο προσφορά.

Edited by jaranor
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, blizard said:

Τέλος το κινητό ...  εμεινε το  ηχείο.

Κρίμα και περίμενα αυτό στα 50Ε (αφού φόρτωνα άμεσα, ετοιμοπόλεμος, 20Ε και άμεσα ακόμη 30Ε, θα μου έφταναν μαζί με τα 4,61Ε να το πάρω): https://www.skroutz.gr/c/40/kinhta-thlefwna/m/15053/Xiaomi.html?keyphrase=9at&o=xiaomi+9at

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, jaranor said:

@konstantinos77 Κι εγώ φίλε σε κάποιο σημείο είχα φτάσει κάπου 30+ ευρώ. Θα τύχει, ΟΚ. Αλλά μη μου λέτε πως με τα ΣΗΜΕΡΙΝΑ οικονομικά δεδομένα είναι νορμάλ να έχεις ΑΝΑ ΠΑΣΑ ΣΤΙΓΜΗ 80 ευρώ στο καρτοκινητό σου! Υποτίθεται ότι επέλεξες καρτοκινητό για να μην πληρώνεις ακριβά τα συμβόλαια και να ελέγχεις τι ξοδεύεις! Άρα αν πχ λέμε έχεις 30 ευρώ, απαιτείται να βάλεις κάρτες 50 ευρώ για να πάρεις πχ τη συσκευή που είχε, και πάλι σε μια προσφορά που δεν είναι και τόσο προσφορά.

Όπως είπα έτυχε, αν και συνήθως κοιτάω να έχω ~20€ στον λογαριασμό μου.

Όσο για το ποια είναι καλύτερη στην Ελλάδα κτλ κτλ...
Είναι τι ζητάει ο καθένας από την εκάστοτε εταιρία. Εγώ πχ δουλεύω αποκλειστικά με ίντερνετ, άλλοι θέλουν τις κλήσεις και κάποιοι τα sms. Κατά την γνώμη μου στην prepaid και στο mobile internet η Vodafone είναι πρώτη και με διαφορά και αυτός είναι και ο λόγος που παραμένω πάρα πολλά χρόνια στο δίκτυο της. Και μην μου αρχίσετε τις ταχύτητες κτλ γιατί όταν μπαίνουν περιορισμοί στην χρήση αυτού η ταχύτητα πήγε από εκεί που ήρθε!! 😊😉

Edited by konstantinos77
Link to comment
Share on other sites

Αν θέλεις απεριόριστα δεδομένα χωρίς να αλλάξεις αριθμό, τι κάνεις;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, p_k said:

Αν θέλεις απεριόριστα δεδομένα χωρίς να αλλάξεις αριθμό, τι κάνεις;

Βάζεις για 2η σιμ τη νέα προσφορά του CU.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν θέλουμε δεύτερη σιμ (η οποία δίνει απεριόριστα για 9 μήνες).

 

Edited by p_k

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, blizard said:

Πρέπει να έχουμε κόλλημα φίλε όταν βλέπουμε εναν μαντράχαλο να δέρνει και να κλέβει ενα παιδάκι ...  το ίδιο και όταν η εταιρίες κλέβουν και δουλέυουν τον ανενημέρωτο και αδύναμο κόσμο με αυτά που λές,

Σου εξήγησα οτι τους τελευταίους 4 μήνες μόνο όντος έχουμε γλυτώσει λεφτά , και 50 ευρω ακόμα λόγο των προσφορών και καλών τιμών ,,, εσενα απλά στα παίρνουν και χαίρεσαι που δεν έχεις υπολοιπο !!!! .

Και όλο το χρόνο θα συνεχίσει αυτό... εμεις θα γλυτώνουμε λεφτά και εσυ θα πληρώνεις τα πακέτα combo ή απεριόριστων τους cu , ή ακόμα χειρότερα αν είσουν αλλού , γιατι δεν καταλαβαίνεις τι σου λέμε και δεν θέλεις να έχεις υπόλοιπο .

Οτι χρήση και να κάνεις μέσα στην vodafone , αν ακούσεις τι σου λέω θα γλυτώσεις 50% περίπου .... το λένε και οι ίδιοι , αν είσαι εκτός θα πάει και πολύ παραπάνω πολύ έυκολα, και 80-90% σε πάρα πολλές περιπτώσεις.  Αν όντος είσαι από εδώ και δεν μας δουλέυεις κάτσε και άκου, πές μου τι πληρώνεις τώρα να σου πως πόσο ζημιά έχεις παθει

Θα έκανα τον παραλληλισμό της Vodafone ως τους "ερασιτέχνες": https://www.youtube.com/watch?v=S0l5va1iCB4

Ο λαγός είναι "εκτός συναγωνισμού'!!!

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, p_k said:

Αν δεν θέλουμε δεύτερη σιμ (η οποία δίνει απεριόριστα για 9 μήνες).

 

 

Υπάρχει το unlimited week με 6€..

Εσύ όμως γιατί ρωτάς ενώ είσαι ορκισμένος NOVA; @p_k

Edited by kalitexnis_g
Link to comment
Share on other sites

Απαγορεύεται να ενημερωνόμαστε;

Δεν νομίζω.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, p_k said:

Απαγορεύεται να ενημερωνόμαστε;

Δεν νομίζω.

Θες να πεις ότι έψαξες στο site τα unlimited πακέτα αλλά δεν τα έβρισκες ε;

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, blizard said:

Πέρα την πλάκα τα 200gb με κάποιες επιπλέον συνθήκες είναι σαν απεριόριστα ... πές μας αν έχεις πόντους, τι θέλεις και από ομιλία και από ιντερνετ πραγματικά, και αν εχεις μια ελευθερη κάρτα οντος να τα υπολογίσουμε γιατι εχει ενδιαφερον  ... το  bb είναι αρκετά ευέλικτο και  σχετικά ανταγωνιστικό ακόμα και προς την φοβερή βέβαια προσφορά απεριοιστων,

Δεν θέλει..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...