Jump to content

Realme 5 Pro


fabioso
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Νομίζω πολύ καλή τιμή,πολύ κοντά στου Αμαζον

https://www.e-shop.gr/kinito-realme5-pro-8gb-128gb-dual-sim-sparkling-blue-gr-p-TEL.092529

Lumia640 DS..WM10:D

FLICKR jon jon (mobile pics)..BUSY

 

GuruShots:https://gurushots.com/jonjon347657/photos

εχει την πλακα του...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Κάτοχος του συγκεκριμένου κινητού προερχόμενος από xiaomi note 5.πραγματικη αναβαθμιση(φυσικά το xiaomi ΤΙΜΙΟΤΑΤΟ) δυνατός επεξεργαστής,τα 8 giga ram το απογειώνουν,καλές φωτό για εμένα που δεν ασχολουμε ιδιαίτερα ωραία οθόνη αστραπιαίο δαχτυλικο και όμορφη σαν συσκευή.αφηνει πολλές δαχτυλιες βέβαια στην πλάτη αλλά ποιος νοιάζεται έτσι και αλλιώς όλοι σχεδόν φοράμε θήκη.θα επανέλθω όταν δουλευτει περισσότερο.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παρατηρείς κάποιο delay στην απόκριση της οθόνης; Έρχομαι απο oneplus 5 και κάποιες φορές θεωρώ δεν ανταποκρίνεται καλά.
Link to comment
Share on other sites

Παρατηρείς κάποιο delay στην απόκριση της οθόνης; Έρχομαι απο oneplus 5 και κάποιες φορές θεωρώ δεν ανταποκρίνεται καλά.

 

Καμία καθυστέρηση στην οθόνη και γενικά καμία καθυστέρηση σε τίποτα φίλε μου.πολυ ικανοποιημένος από την αγορά του τιμιοτατο σε όλα του.απορω πως το νήμα του κινητού είναι ανενεργό όλο αυτό το διάστημα.

Link to comment
Share on other sites

Καμία καθυστέρηση στην οθόνη και γενικά καμία καθυστέρηση σε τίποτα φίλε μου.πολυ ικανοποιημένος από την αγορά του τιμιοτατο σε όλα του.απορω πως το νήμα του κινητού είναι ανενεργό όλο αυτό το διάστημα.

 

Ίσως ήταν ιδέα μου. Θέλω να το δοκιμάσω και χωρίς το screen protector βέβαια, οπότε παρήγγειλα νέα για εφεδρεία από το protectionfilms24.

Από θήκη έχεις να προτείνεις τίποτα;

Την 8/128 version έχεις;

Link to comment
Share on other sites

Από θηκη προς το παρόν φίλε μου είναι με την εργοστασιακή.εχω παραγγείλει από Κίνα την deer στο γκρι χρώμα καθώς και 2 tempered glass να τα έχω προίκα για το κινητό.την έκδοση 8-128 έχω και δεν το μετάνιωσα καθόλου.εχω και μια sd 128 και έχει γίνει υπολογιστης τσέπης.αγορασμενο από Ελλάδα για να έχω την εγγύηση.
Link to comment
Share on other sites

Μια από τα ίδια. Αγορασμένο από το you, λόγω εγγύησης.

Γνωρίζεις εάν επιτρέπεται το root από τη μαμά εταιρεία, όπως στην 1+ ; Έχω στείλει ήδη e-mail και περιμένω απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

Μια από τα ίδια. Αγορασμένο από το you, λόγω εγγύησης.

Γνωρίζεις εάν επιτρέπεται το root από τη μαμά εταιρεία, όπως στην 1+ ; Έχω στείλει ήδη e-mail και περιμένω απάντηση.

 

Για ποιο λόγο να το ρουταρεις;gcam δέχεται έτσι και αλλιώς.αν και δεν την χρησιμοποίησα καθόλου μιας και τα αποτελέσματα της στοκ εφαρμογης είναι αξιοπρεπεστατα.απο μπαταρία πως το βλέπεις;εμένα πάντως με χρήση wifi και δεδομένων και την φωτεινότητα στην μέση είναι γύρω στις 7 ώρες οθόνης χωρίς να παίζω παιχνίδια.

Link to comment
Share on other sites

Δεν παίζω καθόλου παιχνίδια.

https://imgur.com/a/GUcguFs

Γενική χρήση, twitter, broswing, wifi συνεχώς, bluetooth, ελάχιστες κλήσεις.

Θέλω να περάσω adaway για να κόβω κάθε διαφήμιση στα apps. Είναι αναγκαστικό το ρουταρισμα, εκτός αν έχεις κάποια άλλη πρόταση.

Edited by riki
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν θες διαφημίσεις κατέβασε τον περιηγητή cm browser και κόβει ένα πολύ μεγάλο ποσοστό αυτων κατά την περιήγησή.σε τι χρώμα το έχεις εάν επιτρέπεται;
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν θες διαφημίσεις κατέβασε τον περιηγητή cm browser και κόβει ένα πολύ μεγάλο ποσοστό αυτων κατά την περιήγησή.σε τι χρώμα το έχεις εάν επιτρέπεται;

 

Έχω adguard για τους broswer. Απλά η δύναμη της συνήθειας(τελευταία τετραετία root+adaway), δεν με αφήνει σε ησυχία.

Μόνο το μπλε-μωβ ήταν διαθέσιμο. Εν τέλει μου άρεσε πολύ σαν απόχρωση.

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο αλλά μαγνήτης για δαχτυλιες.θα ήθελα να το έχω χωρίς θήκη καθώς όσοι το βλέπουν εντυπωσιάζονται αλλά το λυπάμαι.εν τέλει η νέα εταιρία δείχνει δυνατή και πιστεύω πως θα με κερδίσει και στα επόμενα μοντέλα της.
Link to comment
Share on other sites

Ωραίο αλλά μαγνήτης για δαχτυλιες.θα ήθελα να το έχω χωρίς θήκη καθώς όσοι το βλέπουν εντυπωσιάζονται αλλά το λυπάμαι.εν τέλει η νέα εταιρία δείχνει δυνατή και πιστεύω πως θα με κερδίσει και στα επόμενα μοντέλα της.

Οι δαχτυλιές είναι μονόδρομος. Μια καλή θήκη αναζητώ και εγώ. Να δω τι θα βρεθεί..

Σε λίγο καιρό θα τα λέμε μόνοι μας σε pm, αφού το θέμα είναι ψιλονεκρό :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Αυτό βλέπω το κινητό αν και αξίζει τα λεφτά του και με το παραπάνω δεν βλεπω να πουλάει.εχουμε μάθει σε xiaomi οι περισσότεροι και δεν αλλάζουμε συνήθειες.βλεπεις κι εγώ το σκέφτηκα πολύ για να κάνω την αλλαγη ήμουν έτοιμος για το redmi note 8 pro αλλά λέω ας δοκιμάσω μια φορά κάτι διαφορετικό.
Link to comment
Share on other sites

Και μόνοι μας να είμαστε δε μας πειράζει τα realme είναι αρκετά δημοφιλή στην Ινδία, οπότε από ρομ και καλούδια θα είμαστε καλυμμένοι.

Εγώ έχω το απλό, και με καλύπτει πλήρως.

Για θήκη νομίζω πως γενικά έχουμε πολλά ίδια σχέδια, περιμένω μια διάφανη θήκη πιο ενισχυμένη από την μαμά, μόλις έρθει θα ανεβάσω φωτό στο νήμα του άλλου (realme 5).

 

Ξέρουμε πως βάζουμε στο color os συντομεύση για κλείδωμα οθόνης στον drawer?

http://www.youtube.com/user/UbuntuNoobGr?ob=0&feature=results_main

Jiayu G4TΗ first G4H20130515-202809, then MIUI v5:cry:

Link to comment
Share on other sites

Λογικά μέσα στον Μάρτιο θα πάρουμε και android 10. Πρέπει να έχουν κάνει κάμποσες αλλαγές στο UI.

Άρχισα να το συνηθίζω σιγά σιγά και δεν μου λείπει τίποτα από το oneplus 5. Ίσως ένα δύο gesture/συντομεύσεις, όπως και η αλλαγή της κατηγοριοποίησης των φωτογραφιών(θέλω φθίνουσα σειρά και όχι αύξουσα).

Link to comment
Share on other sites

Στο 20ημερο που το έχω δεν έχω κανένα απολύτως θεμα.μπαταρια σούπερ ταχύτητα ακαριαία σήμα κινητής και δεδομένων μια χαρά.απορω πως δεν υπάρχει κινητικότητα στο θέμα του κινητού.το μόνο που ίσως είναι αποτρεπτικό είναι κάπως η τιμή του.μονο αυτό τον λόγο μπορώ να σκεφτώ.
Link to comment
Share on other sites

Το κινητο το πήρα για Θεια που έχει 2 λογαριασμούς Facebook ,Instagram,viber και το προηγούμενο κόλλαγε αισχρως. Το πήραμε 250 από eshop. Εντυπώσεις? Το κινητο θερίζει. Δεν κολλάει πουθενά,κάμερα αξιοπρεπή, ωραίο λειτουργικό και αναμένει Android 10 με βελτιώσεις.

Για τα λεφτά του δεν παίζεται.

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα μετά από πολλά χρόνια με samsung s7. Το κινητό είναι πάρα πολύ καλό. Στα 229 από eshop με δύο χρόνια εγγύηση νιώθω ότι πήρα το απόλυτο vfm κινητό. Η κάμερα βγάζει καλύτερες από το s7 ενώ το βράδυ με την gcam που του έβαλα δεν παίζεται.

2 sim +sd και μπαταρία καλύτερη από το προηγούμενο μου κινητό είναι απόλαυση.

Το μόνο που δεν έχει είναι notification led.

Επίσης δεν βρίσκω αν έχει always on display.

Διαβάζει το πρόσωπο άμεσα και το δακτυλικό αποτύπωμα.

Περιμένω για αναβάθμιση σε Android 10.

 

 

Στάλθηκε από το RMX1971 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Άντε να μαζευόμαστε σιγά σιγά να παίρνει ζωή το νήμα του κινητού.ξερει κανένας πότε θα έρθει αναβάθμιση σε android 10;είχανε πει για μαρτιο.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Αρκετές φορές μέσα στη μέρα το κινητό εκεί που είναι σε αναμονή με μαύρη οθόνη, ξαφνικά φωτίζει(όπως γίνεται όταν έχεις κάποια pop-up ειδοποιήση), χωρίς να έχω λάβει τίποτα.

Κάποια εφαρμογή το βγάζει από stand-by, αλλά δεν την έχω εντοπίσει. Κάποια ιδέα? :D:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Μια από τα ίδια φίλε μου.1 φορά στο 3ημερο μου το κάνει και εμενα και πραγματικά απορώ γιατί γίνεται όλο αυτό.βεβαια κατά τα άλλα το κινητό είναι πολύ ευχάριστη έκπληξη σε ολα του.η αγορά έγινε στην ουσία στα τυφλά καθώς ουτε καν είχα δει μοντέλο της εταιριας αλλά δικαιώθηκα πανηγυρικά.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Realme 5 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...