Jump to content

Samsung Galaxy A30s vs Xiaomi Note 8T vs Xiaomi Note 8 Pro


evris2013
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τρεις συσκευές που ξεχώρισα από αυτές που με δίνει επιδότηση η Cosmote δωρεάν είναι οι συσκευές του τίτλου. Ισχύει ως 31 Ιανουαρίου. Μετά θα την αλλάξουν.

Ποιά λέτε αξίζει περισσότερο;

https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=9796&idPhone2=9946&idPhone3=9812

Προσωπικά έλεγα για το Note 8 pro, αλλά κολλάω στον MTK που έχει. Δεν ακούω και τα καλύτερα για αυτόν τον επεξεργαστή!

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Τρεις συσκευές που ξεχώρισα από αυτές που με δίνει επιδότηση η Cosmote δωρεάν είναι οι συσκευές του τίτλου. Ισχύει ως 31 Ιανουαρίου. Μετά θα την αλλάξουν.

Ποιά λέτε αξίζει περισσότερο;

https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=9796&idPhone2=9946&idPhone3=9812

Προσωπικά έλεγα για το Note 8 pro, αλλά κολλάω στον MTK που έχει. Δεν ακούω και τα καλύτερα για αυτόν τον επεξεργαστή!

 

Αν σκεφτεσαι σοβαρα για xiaomi εγω θα σου ελεγα οτι αφου πας που πας σε ενα αθλιο γεματο bugs λειτουργικο, ε παρε κατι με snapdragon, παρε το 8Τ και θυσιασε την πιο καλη καμερα του pro.

 

ΥΓ. Μη βαλεις το nokia συρταρι :lol::lol::lol:

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Βλέπω να ακολουθώ το υστερόγραφο σου... ;)

Δεν έχουν Nokia στην προσφορά. :(

Περιμένω κι άλλες απόψεις...

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω να ακολουθώ το υστερόγραφο σου... ;)

Δεν έχουν Nokia στην προσφορά. :(

Περιμένω κι άλλες απόψεις...

 

Πώς και θες να αλλάξεις; Για μένα πάρε το pro. Για την χρήση που θα κάνεις δεν θα έχεις πρόβλημα. Έχω το pro σαν εταιρικό και το 8t. Αν θες 2 sim και κάρτα μνήμης πάρε το 8t. Αλλιώς καλύτερα το pro. Φαντάζομαι για τα bugs που λέει ο φίλος παραπάνω να είναι αστείο, γιατί μετά περνάμε στον κόσμο του φανταστικού.

Link to comment
Share on other sites

Πώς και θες να αλλάξεις; Για μένα πάρε το pro. Για την χρήση που θα κάνεις δεν θα έχεις πρόβλημα. Έχω το pro σαν εταιρικό και το 8t. Αν θες 2 sim και κάρτα μνήμης πάρε το 8t. Αλλιώς καλύτερα το pro. Φαντάζομαι για τα bugs που λέει ο φίλος παραπάνω να είναι αστείο, γιατί μετά περνάμε στον κόσμο του φανταστικού.

Με τα δίνουν δωρεάν. Με πολύ περισσότερα GB και απεριόριστη ομιλία προς όλους με λιγότερα χρήματα, γι αυτό!

Στο pro δεν ξέρω αν ο Mediatek επεξεργαστής είναι καλός. Γιατί ακούω διάφορα κακά λόγια περί αυτού. Όχι δεν θέλω dual SIM αποκλειστικά. Κι εγώ το pro ήθελα, κολλάω στον επεξεργαστή...

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Με τα δίνουν δωρεάν. Με πολύ περισσότερα GB και απεριόριστη ομιλία προς όλους με λιγότερα χρήματα, γι αυτό!

Στο pro δεν ξέρω αν ο Mediatek επεξεργαστής είναι καλός. Γιατί ακούω διάφορα κακά λόγια περί αυτού. Όχι δεν θέλω dual SIM αποκλειστικά. Κι εγώ το pro ήθελα, κολλάω στον επεξεργαστή...

 

Μην κολλάς...εχω πολλούς γνωστούς που το πήραν και γω κολλούσα αλλά θα είναι το επόμενο κινητό μου μάλλον.Αν δεις ότι δεν σε καλύπτει το πουλάς.

Link to comment
Share on other sites

Όταν η one plus χρησιμοποιήσει mediatek επεξεργαστή φέτος θα μειωθούν οι αμφιβολίες για την εταιρεία αυτή. Πάντως ο συγκεκριμένος mediatek είναι με διαφορά πιο γρήγορος επεξεργαστής απο τους επεξεργαστές των άλλων μοντέλων
Link to comment
Share on other sites

Όταν η one plus χρησιμοποιήσει mediatek επεξεργαστή φέτος θα μειωθούν οι αμφιβολίες για την εταιρεία αυτή. Πάντως ο συγκεκριμένος mediatek είναι με διαφορά πιο γρήγορος επεξεργαστής απο τους επεξεργαστές των άλλων μοντέλων

Ευχαριστώ! Θα το έχω υπόψιν μου αυτό το τελευταίο!

Το θέμα είναι με τις ενημερώσεις τι γίνετε...

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Να το θέσω κι αλλιώς το ερώτημα.

Exynos, Mediatek ή Snapdragon; ;) :)

Αν και η κάμερα του A30s στα χαρτιά δείχνει υποδεέστερη...

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Εχω το galaxy tab a 2019 με τον exynos 7904 και το rn8 pro με τον mediatek. Η διαφορα σε επιδοσεις ειναι πολυ μεγάλη και ,κυριως,αισθητη σε καθημερινες εργασιες. Βεβαια το ταμπλετ εχει και μονο 2 γιγα ραμ. Γνωμη μου είναι πως το A30s ειναι μιση-μια κατηγορια κατω απ τα xiaomi. Πιο πολυ παίζει μπαλα με τα απλα redmi,οχι τα note.
Link to comment
Share on other sites

Από αυτά πάρε το 8 pro. Τα άλλα είναι αργά, θα σου φαίνεται όταν πιάνεις το νοκια αεροπλάνο.
Link to comment
Share on other sites

Αν σκεφτεσαι σοβαρα για xiaomi εγω θα σου ελεγα οτι αφου πας που πας σε ενα αθλιο γεματο bugs λειτουργικο, ε παρε κατι με snapdragon, παρε το 8Τ και θυσιασε την πιο καλη καμερα του pro.

 

ΥΓ. Μη βαλεις το nokia συρταρι :lol::lol::lol:

 

Βασικά το redmi note 8t με gcam έχει ίσως τη καλύτερη mid range κάμερα αυτή τη στιγμή. Οπότε η κάμερα είναι πλεονέκτημα του t και όχι του pro. Μπόνους το 4g+ που από όσο ξέρω δεν έχει το pro. Επιπλέον το rn8t παίρνει ταυτόχρονα 2 sim και 1 sd (χωριστό slot) ενώ είναι και κάπου 20% φτηνότερο.

 

Από την άλλη το pro έχει πιο δυνατό επεξεργαστή, μεγαλύτερη οθόνη και ίσως καλύτερη αυτονομία. Οπότε αναλόγως των προτεραιοτήτων σου προχωράς. Φυσικά αν θέλεις custom rom ξεχνάς τον mtk.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Αυτές είναι οι ταχύτητες που έπιασα κοντά στην περιοχή μου! Με απλό 4G. Με το Xiaomi Redmi Note 8 pro που πήρα τελικά!

49546318776_47d0592742_z.jpg

2020-02-17_06-57-40 by Evris Gialetzis - Flickr2BBcode LITE

Όσο για την gcam κάπου άκουσα ότι ασχολούνται κάποιοι για να φτιάξουν gcam για τη συσκευή αυτήν. Δεν ξέρω κατά πόσο αληθεύει. Αλλά και να μη βγει δεν θα με πειράξει και τόσο, ειδικά με αυτή την συσκευή!

Με custom rom δεν ασχολούμαι και δεν έχω σκοπό να βάλω δεύτερη κάρτα!

Επίσης ο ήχος ειδικά με τα ακουστικά είναι αρκετά χαμηλός σε σχέση με το Nokia 8. Για το 8T δεν ξέρω...

Ναι δεν έχει 4G+ αλλά μέχρι στιγμής δεν μου έδειξε να μου λείπει ιδιαίτερα!

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...