Jump to content

Cosmote tv ott


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά. Πριν μερικές μέρες είπα να δοκιμάσω την υπηρεσία cosmote tv ott. Έβαλα το cinema pack μαζί με το documentaries pack(τα mini pack έβαλα, όχι με δέσμευση). Όλα ωραία και καλά μέχρι που αποφάσισα χτες να βγάλω το cinema και να βάλω τα σπορτς. Το έψαξα και από αυτά που κατάλαβα, εφόσον πλήρωσα με κάρτα, θα συνεχίσει να ισχύει η συνδρομή μέχρι να τελειώσει ο μήνας. Λέω οκ, θα έχω για ένα μήνα το σπορτς μαζί με το σινεμα. Με το που έκανα όμως την αλλαγή, μου κλείδωσαν και τα σινεμα κι τα σπορτς... Περίμενα μια μέρα ολόκληρη και η αλλαγή δεν έγινε. Λέω, μάλλον κάποιο λάθος έγινε και σκέφτηκα για να μην έχω ανεπιθύμητες χρεώσεις, να σταματήσω την συνδρομή. Έτσι και έγινε.. Πάτησα απενεργοποιηση και σταμάτησε η συνδρομή. Ομως, μπαίνοντας τώρα στην εφαρμογή του ott, γράφει ότι τα στοιχεία είναι λανθασμένα ενώ είμαι σίγουρος πως βάζω τα σωστά... Έκανα τα πάντα, από επανεγκατασταση μέχρι και δοκίμασα άλλον λογαριασμό και πέτυχε βγάζοντας το μην ότι δεν έχει ο λογαριασμός αυτός συνδρομή... Τι συμβαίνει ρε παιδιά; Ρώτησα στο messenger, άκρη δεν έβγαλα, στο chat της cosmote δεν υπάρχει κανένας και δεν θέλω να μπλέξω με τηλεφωνήματα που θα περιμένω πόση ώρα στην αναμονή, αφού φυσικά βρω τον κατάλληλο συνδιασμος πλήκτρων, μιας και δεν είχα καλή εμπειρία από αυτό την τελευταία φορά που τους πήρα τηλέφωνο. Τους έστειλα ένα mail και περιμένω. Έχετε κάποια γνώμη;

 

Στάλθηκε από το HRY-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
Δυστυχώς τα Cosmote tv mini pack sports (ott) δεν αξίζουν τουλάχιστον όσον αφορά τα ζωντανά. Κομπιαζει συνέχεια, δεν μπορεί να κλειδώσει ούτε καν στα 576p, αρκετά συχνά δεν αναπαράγει ούτε στα 240p με φρικτή ποιότητα εικόνας, έλεος Cosmote μην κοροϊδεύεις άλλο. ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλημέρα σε όλους!

 

έχω μπερδευτεί σε 2 θέματα κ χρειάζομαι βοήθεια!

 

 

1ον:έχω το cosmote on the go κ έχω ενεργοποιήσει κ το πακέτο

έχτρα συσκευών με τη χρέωση 5ε για τις 2 επιπλέον συσκευές εδώ κ κανά 6μήνο

όλο αυτό...τώρα που λέει οτι η νέα υπηρεσία μπορεί να παίζει μεχρι και σε 5 συσκευές το

χρειάζομαι το πακέτο η να το ακυρώσω??δε με ενδιαφέρει η ταυτόχρονη θέαση...εάν ακυρώσω

 

αλλά μπορώ να το έχω πάλι σε 3 συσκευές όπως πριν ποιος ο λόγος για να το πληρώνω το έχτρα??είναι έτσι όμως?κάπου βλέπω ότι αντί για 5 γράφει 2 τώρα κτλ!ποιο ειναι το σωστό?

 

 

2ον:σε ταμπλετ κ κινητο έχω κάνει την αλλαγή στη νέα υπηρεσία κ πάνε όλα καλά μέχρι στιγμής...αλλά η μια συσκευή από τις

 

3 είναι ένας υπολογιστής επιτρπέζιος συνδεμένος σε 32 τβ στο σπίτι κ εμπαινα μεσω chrome σε win 10...τώρα δε μπορώ να

συνδέσω εκεί τη νέα υπηρεσία , μου βγάζει να εγκαταστήσω τα app για android η iphone, πράγμα που δε παίζει να γίνει,

 

γιατί ειναι υπολογιστής που τρέχει windows 10.....φταει η tv(μήπως το μέγεθος υπάρχει περιορισμός πλέον)

η το λειτουργικό η έκδοση των windows??

 

Eυχαριστώ πολύ!!

Edited by vaiol
Link to comment
Share on other sites

Για το 1: μπορείς να καταργήσεις το πακέτο extra συσκευών. Θα βλέπεις σε μόνο 1 από τις 5 συσκευές κάθε φορα.
Link to comment
Share on other sites

Για το 1: μπορείς να καταργήσεις το πακέτο extra συσκευών. Θα βλέπεις σε μόνο 1 από τις 5 συσκευές κάθε φορα.

 

σε ευχαριστώ πολύ!! οπότε μένει το 2ο ερώτημα τώρα για το οποίο δε μπορω να βρω λύση...κάλεσα κ τηλεφωνικά κ στο τσατ, στη 1η περίπρτωση με ειχαν 28 λεπτά αναμονή κ το κλείσα, στο τσατ δε μπήκαν ποτέ...Απαράδεκτοι!!!

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα να παίξω από PC με 2 τρόπους. Την πρώτη φορά με laptop συνδεδεμένο με hdmi σε 32άρα τηλεόραση και αναπαραγωγή από firefox. Σήμερα από σταθερό συνδεδεμένο σε monitor, πάλι με firefox. Κανένα απολύτως πρόβλημα. Παίζει πάρα πολύ καλά.
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα να παίξω από PC με 2 τρόπους. Την πρώτη φορά με laptop συνδεδεμένο με hdmi σε 32άρα τηλεόραση και αναπαραγωγή από firefox. Σήμερα από σταθερό συνδεδεμένο σε monitor, πάλι με firefox. Κανένα απολύτως πρόβλημα. Παίζει πάρα πολύ καλά.

 

Μυστήριο...εμένα με κόβει ακόμα..δοκίμασα κ στη 40αρα με τον υπολογιστή win10 pro αλλά τίποτα κ εκεί...κ ακόμα έχω κ το πακέτο των extra συσκευών ενεργό δε έχω κόψει τίποτα...

Link to comment
Share on other sites

Πολύ περίεργο. Υποθέτω την αλλαγή σε ott από tv go την έχεις κάνει, έτσι;

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Πολύ περίεργο. Υποθέτω την αλλαγή σε ott από tv go την έχεις κάνει, έτσι;

 

Sent from my Galaxy S10e

 

Καλημέρα κ καλή βδομάδα!

Σε κινητό κ τάμπλετ ναι, αφού ήταν κ θέμα αλλαγής apk. εκεί όλα καλά, αλλά στο pc τι αλλαγή...έβαλα τη νέα διευθυνση τίποτα άλλο αλλά μπλοκάρει...το έκανα κ στη 40 τβ αλλά τίποτα κ εκεί δυστυχώς...σε υπολογιστή με 24 οθόνη παίζει κανονικά...στις 2 τηλεοράσεις 32 κ 40 ίντσες με τίποτα...το go στη 32αρα έπαιζε κανονικά!

Edited by vaiol
Link to comment
Share on other sites

Όχι βρε δεν εννοώ την αλλαγή της εφαρμογής. Να συνδεθείς στο account σου στο mycosmote από browser ή στην εφαρμογή mycosmote και αν έχεις tv go έχει επιλογή να το αλλάξεις σε ott. Το έχεις κάνει αυτό;

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Όχι βρε δεν εννοώ την αλλαγή της εφαρμογής. Να συνδεθείς στο account σου στο mycosmote από browser ή στην εφαρμογή mycosmote και αν έχεις tv go έχει επιλογή να το αλλάξεις σε ott. Το έχεις κάνει αυτό;

 

Sent from my Galaxy S10e

 

 

ναι φίλε μου το είχα κανει πριν ξεκινήσω να γράφω εδώ!ενεργό είναι συν το πακέτο έχτρα συσκευών ακόμα!

Edited by vaiol
Link to comment
Share on other sites

Κάτι άλλο. Στον browser σε πάει να διαλέξεις προφίλ;

Ένα ενδεχόμενο που σκέφτομαι, είναι μήπως φταίει το πακέτο έξτρα συσκευών. Μήπως το είχες ενεργοποιήσει πριν την μετατροπή, και για αυτό προκαλεί κάποιο σφάλμα. Μια υπόθεση, απλά.

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

ναι κανονικά.έχω κανει 4 προφίλ πιν κομπλέ όλα αυτά...θα φορμάρω εναν υπολογιστή με φρέσκια έκδοση win 10 pro 32 bit και θα ξανπροσπαθήσω να δω!

 

 

f8GS8rf

Edited by vaiol
Link to comment
Share on other sites

Αν τυχόν δεν χρειάζεσαι ναι παίζεις σε πάνω από μια συσκευές ταυτόχρονα, θα πρότεινα να βγάλεις το πακέτο με τις έξτρα συσκευές. Εγώ το έβαλα στην αρχή νομίζοντας ότι χρειάζεται για να παίζει και σε κινητό και σε PC, αλλά τελικά όχι.

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Αν τυχόν δεν χρειάζεσαι ναι παίζεις σε πάνω από μια συσκευές ταυτόχρονα, θα πρότεινα να βγάλεις το πακέτο με τις έξτρα συσκευές. Εγώ το έβαλα στην αρχή νομίζοντας ότι χρειάζεται για να παίζει και σε κινητό και σε PC, αλλά τελικά όχι.

 

Sent from my Galaxy S10e

 

και εγώ θα το κάνω ... ειναι τσάμπα το 5ευρω πλέον εφόσον παίζει σε 5 συσκευές!για τον μικρό σκεφτόμουν το ταυτόχρονο αλλά δεν υπάρχει θέμα τελικά.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, κοίτα τι ανακάλυψα...

Ενώ έπαιζε κανονικά με laptop->hdmi->tv και σταθερό pc->hdmi-->PC monitor, δοκίμασα να βάλω μόλις το σταθερό στην tv και είχα το ίδιο αποτέλεσμα με εσένα. Προφανώς δεν θέλουν να το μεταδίδεις σε tv, όπως γινόταν και παλιά. Και δεν ξέρω τι ακριβώς γίνεται και δεν το καταλαβαίνει με το laptop...

1558f20be704a782381a9483ef535d27.jpg

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Λοιπόν, κοίτα τι ανακάλυψα...

Ενώ έπαιζε κανονικά με laptop->hdmi->tv και σταθερό pc->hdmi-->PC monitor, δοκίμασα να βάλω μόλις το σταθερό στην tv και είχα το ίδιο αποτέλεσμα με εσένα. Προφανώς δεν θέλουν να το μεταδίδεις σε tv, όπως γινόταν και παλιά. Και δεν ξέρω τι ακριβώς γίνεται και δεν το καταλαβαίνει με το laptop...

1558f20be704a782381a9483ef535d27.jpg

 

Sent from my Galaxy S10e

 

αυτό ακριβώς!Καλημέρα κ ευχαριστώ πολύ που συνέχισες να το ψάχνεις!!μόλις είδα το μήνυμα σου το έκανα κ εγώ, με λαπτοπ σε 32αρα(2) κ σε 40αρα...παίζει κανονικα σε όλες!!Μόλις βάλω τα 2 tower με το hdmi στις 32 αρες τέλος βγάζει αυτό που πόσταρες!! Μυστήριο δε παίζονται οι άνθρωποι τελικά...

Link to comment
Share on other sites

:lol::lol::lol:

Να πω επίσης πως τότε που έβγαλα τη φωτογραφία ήταν στο εξοχικό μου που ήμουν διακοπές. Μετά που γύρισα στο κανονικό σπίτι, δοκίμασα στον κύριο σταθερό μου υπολογιστή, και παίζει κανονικά σε 24άρι monitor. Μάλιστα έπρεπε να διαλέξω ποια συσκευή έπρεπε να αφήσω έξω, γιατί είχα φτάσει τις 5. Και το πρόβλημα είναι πως πέρα από τα τηλέφωνα που καταλαβαίνεις από το μοντέλο ποιο είναι, τους σταθερούς ή λάπτοπ τους αναφέρει με κάτι του στυλ "windows 10 pc", και δεν έχεις άλλο στοιχείο για το ποιος είναι. Πως κάνει τον διαχωρισμό βάσει του οποίου σε αφήνει να δεις ή όχι, πραγματικά δεν μπορώ να βγάλω άκρη...

Μια υπόθεση και μόνο. Το laptop έχει ανάλυση full hd, όπως και το monitor μου, και η 42άρα που έχω εδώ στο σαλόνι. Η tv στο εξοχικό είναι 32άρα με ανάλυση 1366x768. Μήπως με την ανάλυση και μόνο τη βάζει σε κάποια black list ας πούμε όταν χρησιμοποιηθεί ως κύριο monitor, ενώ σαν 2ο monitor στο λάπτοπ το ξεπερνάς αυτό. Γιατί στις ρυθμίσεις του λαπτοπ, αν θυμάμαι καλά, ακόμη και από την αρχή να έχεις συνδέσει κάτι στο hdmi το εμφανίζει ως οθόνη νούμερο 2, ενώ πάντα για αυτό νούμερο 1 θα είναι η δικιά του.

Edited by Mark_K
Link to comment
Share on other sites

:lol::lol::lol:

Να πω επίσης πως τότε που έβγαλα τη φωτογραφία ήταν στο εξοχικό μου που ήμουν διακοπές. Μετά που γύρισα στο κανονικό σπίτι, δοκίμασα στον κύριο σταθερό μου υπολογιστή, και παίζει κανονικά σε 24άρι monitor. Μάλιστα έπρεπε να διαλέξω ποια συσκευή έπρεπε να αφήσω έξω, γιατί είχα φτάσει τις 5. Και το πρόβλημα είναι πως πέρα από τα τηλέφωνα που καταλαβαίνεις από το μοντέλο ποιο είναι, τους σταθερούς ή λάπτοπ τους αναφέρει με κάτι του στυλ "windows 10 pc", και δεν έχεις άλλο στοιχείο για το ποιος είναι. Πως κάνει τον διαχωρισμό βάσει του οποίου σε αφήνει να δεις ή όχι, πραγματικά δεν μπορώ να βγάλω άκρη...

Μια υπόθεση και μόνο. Το laptop έχει ανάλυση full hd, όπως και το monitor μου, και η 42άρα που έχω εδώ στο σαλόνι. Η tv στο εξοχικό είναι 32άρα με ανάλυση 1366x768. Μήπως με την ανάλυση και μόνο τη βάζει σε κάποια black list ας πούμε όταν χρησιμοποιηθεί ως κύριο monitor, ενώ σαν 2ο monitor στο λάπτοπ το ξεπερνάς αυτό. Γιατί στις ρυθμίσεις του λαπτοπ, αν θυμάμαι καλά, ακόμη και από την αρχή να έχεις συνδέσει κάτι στο hdmi το εμφανίζει ως οθόνη νούμερο 2, ενώ πάντα για αυτό νούμερο 1 θα είναι η δικιά του.

 

Μπορεί όντως να διαβάζει έτσι..αλλά μιλάμε για μπέρδεμα...αυτή τη στιγμη με τον πύργο σε 27αρα οθόνη παίζει κανονικά...μόλις περασω το hdmi στην 32αρα τβ, τέλος μπλοκ...τι να πεις ..ίσως επειδή στο λάπτοπ κάνουμε duplicate τις οθόνες να μη το βλέπει...κάποια στιγμή θα κάνω extend η θα κάνω αναπαραγωγή μόνο στην εξωτερική οθόνη να δω αν παίξει...(φοβάμαι μη μου μαυρίσει το λάπτοπ μετά αν δεν παιξει...:lol::lol::lol::lol::D:D:D)

Link to comment
Share on other sites

Να στο μπερδέψω περισσότερο;

Ο υπολογιστής που έπαιζε προχθές με firefox πλέον σήμερα δεν... Έβγαζε το ίδιο μήνυμα. Και έπαιξε κανονικά με Chrome. Αφού αντικατέστησα τη συσκευή. Την έβλεπε σαν Windows 10 Firefox(δεν ξέρω αν ήταν αυτή βέβαια, είχε άλλες 2 ίδιες όπως έγραψα εχθές...).

:lol:

Link to comment
Share on other sites

Να στο μπερδέψω περισσότερο;

Ο υπολογιστής που έπαιζε προχθές με firefox πλέον σήμερα δεν... Έβγαζε το ίδιο μήνυμα. Και έπαιξε κανονικά με Chrome. Αφού αντικατέστησα τη συσκευή. Την έβλεπε σαν Windows 10 Firefox(δεν ξέρω αν ήταν αυτή βέβαια, είχε άλλες 2 ίδιες όπως έγραψα εχθές...).

:lol:

 

δε πάνε καλά τέλος...με τις συσκευές τις 5 οταν κάνεις αντικατάσταση κ θες πάλι να κάνεις, πρεπει να περασεις μήνα οπως στο tv go???

Link to comment
Share on other sites

Κάτι θέλει. Την περασμένη φορά που το δοκίμασα μου έγραφε δεν μπορείτε τώρα, σε 8 μέρες πάλι. Εχθές είχε περάσει αυτό το διάστημα και με άφησε.

 

Sent from my Galaxy A40

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...